Otrzymaj na Święta – zamów przed 16:00 w poniedziałek, 18 grudnia

Otrzymaj na Święta – zamów przed 16:00 w poniedziałek,

18 grudnia

365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Dostawa 12 zł - Bezpłatna ponad 179 zł-
Kontakt z nami

RATOWANIE ŚWIATA

Wymaga wielu małych kroków

W zegarku Recapture nie chodzi o konstrukcję, czy działanie. W rzeczywistości chodzi o to, dlaczego. Po co projektować prosty plastikowy zegarek z paskiem z włókna PET w wielu sportowych kolorach, skoro na rynku jest wiele innych?

Aby ocalić planetę.
Właśnie dlatego.

Może nieco przesadzamy, ale zegarek Recapture został zaprojektowany od podstaw, aby wykorzystać materiały pochodzące z plastiku z recyklingu i polietylenu. Koperta jest wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu, utwardzonego w trwałą i lekką konstrukcję. Elastyczny i wygodny pasek zrobiono ze splecionych włókien politereftalanu etylenu. Pasek ma wkładkę ze sztucznej skóry wykonaną z przetworzonej skórki jabłka i innych produktów organicznych naśladujących wygląd, dotyk i trwałość prawdziwej skóry.

„Plastik sam w sobie nie jest złym materiałem. Zły jest sposób, w jaki go wykorzystujemy. Plastik ma wiele dobrych właściwości. Musimy się jednak dobrze przyjrzeć temu, jak i w jakim celu go używamy.”

– Daniel Sano Mirecki, współzałożyciel Omhu:

Na potrzeby zegarka Recapture nawiązaliśmy współpracę z Omhu: duńską organizacją zajmującą się sprzątaniem plaż. Jej celem jest nie tylko oczyszczanie środowiska z plastiku, ale również ponowne wykorzystanie plastiku w korzystny sposób.

1 Ratowanie świata1.1 Trendhim x omhu:1.2 Zapobieganie powstawaniu odpadów1.3 Nie przegap

Trendhim x Omhu:

Omhu oznacza „troskę”. Troszczymy się o środowisko, przyszłość i zrównoważony rozwój. Według współzałożyciela Omhu, Daniela Sano Mireckiego, dotyczy to również troskliwości we wszystkich swoich działaniach.

„Patrzę na przyszłość z nadzieją, ponieważ znajdujemy się w punkcie zwrotnym. Zdajemy sobie sprawę, że musimy poddawać recyklingowi znacznie więcej i robić to lepiej. Wiemy, że naprawdę musimy krytycznie spojrzeć na to, do czego używamy plastiku”.

– Daniel

Część zysku ze sprzedaży każdego zegarka Recapture przed 1. września zostanie przeznaczona na pomoc Omhu: sprzątanie środowiska. Za każdy wysłany przez nas zegarek możemy pomóc w odzyskaniu z przyrody równowartości 100 plastikowych butelek.

W ramach dodatkowej premii do 1. sierpnia w ramach specjalnego wyzwania możesz otrzymać bezpłatny zegarek z limitowanej edycji Recapture. Więcej informacji w dalszej części.

ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIU ODPADÓW

Do kolekcji Recapture wybraliśmy japoński mechanizm Miyota 2035. Ten kwarcowy mechanizm zegarowy jest bardzo dokładny, niezawodny, trwały, łatwy do naprawienia i prosty. Może to nie robić tak dużego wrażenia, jak supermodne hasła typu „wbudowany chronograf” lub „amortyzujące nanoszkieletowe rurki grafenowe” (to ostatnie zostało wymyślone), ale mimo tego jest to istotne.

„Ważne jest, aby pamiętać, że każde działanie i wysiłek, duży lub mały, ma znaczenie”.

– Daniel

Cała filozofia stojąca za tym zegarkiem polega na ograniczeniu ilości odpadów i ponownym wykorzystaniu jak największej ilości materiałów, aby nie trafiły na łono przyrody. Im mniej skomplikowany zegarek, tym mniej energii zużywa. Im mniej energii wymaga, tym mniej baterii wykorzystasz przez cały okres użytkowania. Jeśli nie potrzebujesz datownika, oddzielnej 24-godzinnej tarczy ani chronografu, takie dodatki niepotrzebnie zużywają baterię. Mechanizm Miyota 2035 jest obecny na rynku od dłuższego czasu. Dzięki temu najnowsza wersja jest łatwa w naprawie, a części są łatwo dostępne i niedrogie.

Wszystko to składa się na zegarek, który jest (mamy nadzieję) dobrodziejstwem netto dla środowiska. Zabiera plastikowe odpady i inne materiały ze środowiska, umieszczając je na twoim nadgarstku. Jest energooszczędny i trwały. Dzięki temu nie będzie trzeba go szybko wyrzucić. A jeśli (to bardzo mało prawdopodobne) zepsuje się po latach użytkowania, naprawa będzie tania i prosta, powodując, że naprawdę szkoda się go pozbywać.

„Najlepsze jest to, że korzystamy z zasobów i surowców, które mamy już pod ręką”.

– Daniel

NIE PRZEGAP

Jeśli chcesz jako pierwszy poznać szczegóły dotyczące rozdania limitowanej edycji, otrzymywać informacje o wszystkich zbliżających się premierach, korzystać z wyjątkowych zniżek, wskazówek i porad oraz innych korzyściach dla Trendhim Tribe, zarejestruj się poniżej.

Jestem zaznajomiony z Polityką prywatności Trendhim. Wypisz się w dowolnym momencie.