52 sposoby na złożenie twojej poszetki

Przewodniki krok po kroku o tym, jak złożyć poszetkę na 52 różne sposoby. Kropki --d— wskazują poziom trudności.

Zasady składania poszetki

Nie ma zbyt wielu zasad noszenia poszetki, co oznacza, że powyższe sposoby są kreatywnymi opcjami. Możesz złożyć poszetkę na swój własny sposób. Zalecamy jednak unikanie używania tego samego materiału dla twojego krawata/muszki i twojej poszetki. Sprawia to wrażenie zbytniego porządku. Zamiast tego eksperymentuj z kolorami, które dobrze ze sobą współgrają. Przeczytaj nasz artykuł o poszetkach, jeśli chcesz dobrze zrozumieć teorię barw.

Jeśli szukasz kilku dobrych sposób składania, na sam początek polecamy Prezydencki lub 1 złożenia na górze. Jeśli zamierzasz wyglądać bardziej swobodnie, ale w dalszym ciągu złożyć poszetkę w ciągu kilku sekund, wybierz Bufkę. Naprawdę poszukujesz wyzwania? Wypróbuj sposób złożenia Różę lub 4 nachylone szczyty.

Kiedy zaczęliśmy składać poszetki

Przed pojawieniem się chusteczek, mężczyźni polegali na małych kawałkach tkaniny. Służyły im one do wytarcia zmęczonych brwi, wydmuchania cieknącego nosa i usunięcia niechlujnych wycieków jedzenia z ich podbródka. Chusteczka od dawna służyła jako narzędzie higieny osobistej w dłoniach i wewnętrznych kieszeniach marynarek mężczyzn na całym świecie.

Poszetka to w zasadzie chusteczka używana wyłącznie do celów dekoracyjnych. Zwykle tkanina jest cieńsza i często ma kolory bądź elementy dekoracyjne. Trend składania i wkładania do kieszeni marynarki wspaniałego kawałka tkaniny (zwanego również poszetką) pojawił się w latach ’20 i wyszedł z mody w latach ‘60 XX wieku. Odrodzenie popularności poszetek nastąpiło w latach ‘90., kiedy aktorzy w wysoko ocenianych programach telewizyjnych zaczęli je ponownie nosić.

Idź do góry