365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Dostawa 16 zł - Bezpłatna ponad 179 zł-
Kontakt z nami

NASZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Jako firma ponosimy ogromną odpowiedzialność wobec naszych klientów i planety, którą wszyscy nazywamy domem. Złożoność łańcuchów dostaw w branży modowej wymaga środków łagodzących negatywne konsekwencje, takie jak wpływ logistyki i produkcji na środowisko. Aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko i poprawić samopoczucie naszych braci i sióstr na całym świecie, dokładamy wszelkich starań, aby świadomie podejmować decyzje dotyczące tych skutków. Chcemy przyczynić się do zmiany naszej branży na lepsze, ale mamy też świadomość, że to ambitne zadanie. Nie jesteśmy jeszcze zrównoważoną marką, ale wyruszyliśmy w podróż, aby tam dotrzeć. Mamy nadzieję, że dzięki ścisłej współpracy z naszymi partnerami w łańcuchu dostaw i całą branżą uda nam się osiągnąć ten cel.

„Uczciwość i różnorodność zawsze były częścią naszej kultury i staramy się wprowadzać te wartości do naszej pracy z CSR i ESG. Nie jesteśmy jeszcze tam, gdzie chcemy być, ale traktujemy naszą odpowiedzialność poważnie i z roku na rok poprawiamy się jako część podróży rozwoju naszej firmy.”- Sebastian Petersen, CEO Trendhim

Nasze wartości

Zapewnienie dobrego samopoczucia pracowników, zwierząt i środowiska zawsze było częścią naszego DNA i włączyliśmy to do sposobu, w jaki prowadzimy działalność. Zrównoważony rozwój jest dla nas imperatywem biznesowym i kluczem do naszego długoterminowego sukcesu. Nieustannie pracujemy nad pełną przejrzystością w naszym łańcuchu dostaw, ale jest to bardzo złożony obszar. Przejrzystość oznacza dla nas uczciwość, która jest podstawą każdego dobrego partnerstwa biznesowego. Dlatego wszyscy nasi dostawcy podpisali nasz Kodeks postępowania dostawców, który nakłada na nich surowe wymagania dotyczące praw człowieka, praw pracy i zwierząt, ochrony środowiska i wielu innych zagadnień. Są to wymagania, których wszyscy musimy przestrzegać, jeśli chcemy się doskonalić.

Zasady

Nasze relacje z dostawcami opierają się na zasadach, które prowadzą nas w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości. Te zasady sprawiają, że nasze relacje są bardziej przejrzyste.

KODEKS POSTĘPOWANIA

Nasz Kodeks postępowania dostawców stwierdza: „Zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie zrównoważonego rozwoju nie jest czymś, co osiągniemy natychmiast. Jest to raczej ciągły proces – podróż, którą odbywamy wspólnie.”

Kodeks postępowania opiera się na Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz kluczowych konwencjach ONZ i MOP. Wymienione wymagania dotyczą wszystkich fabryk zakontraktowanych przez nas i wszystkich zatrudnionych w nich pracowników. Niniejszy Kodeks postępowania jest wiążącą, długoterminową umową mającą na celu ochronę wszystkich firm, pracowników i zwierząt zaangażowanych w naszą działalność.

INNE ZASADY

Wszyscy nasi dostawcy są również zobowiązani do podpisania następujących zasad:

  • Kodeksu postępowania dostawców
  • Zasad dobrostanu zwierząt
  • Zasad antykorupcyjnych
  • Zasad pracy dzieci
  • Zasad ograniczeń chemicznych

ZIELONA ENERGIA W TRENDHIM

Energia w naszej siedzibie i magazynie jest w 100% zielona i pochodzi z duńskich turbin wiatrowych. Nasz dostawca energii NRGI sadzi drzewa, aby zrekompensować emisję CO 2 wynikającą z naszego zużycia energii, dzięki czemu nasze dostawy energii są neutralne dla klimatu.

ZIELONE ŚWIATŁO

Wraz z rozwojem naszego zespołu potrzebujemy więcej powierzchni biurowej. Przeprowadzka do naszego nowego biura była okazją do zmian. Światła LED są bardziej energooszczędne niż tradycyjne oświetlenie i mają dłuższą żywotność, co zmniejsza popyt, a tym samym wpływ masowej produkcji na środowisko. Dlatego zainwestowaliśmy we wszystkie nowe światła LED do naszego biura, zmniejszając zużycie energii o 35%!

NAJCZYSTSZA CHMURA W BRANŻY

Przechowywanie danych ma negatywny wpływ na środowisko, ponieważ wymaga ogromnych ilości energii. Zdajemy sobie sprawę z negatywnego wpływu przechowywania danych na środowisko, ponieważ wymagają one ogromnych ilości energii. Trendhim działa na Google Cloud, która jest najczystszą chmurą w branży. Obecnie jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, ale do 2030 roku ma działać na energii w 100% wolnej od emisji dwutlenku węgla.

Dowiedz się więcej o chmurze na witrynie Google

RECYKLING, RECYKLING, RECYKLING

PUDEŁKA TEKTUROWE Z RECYKLINGU

Wiesz, że Twój dzień stał się o wiele lepszy, gdy otrzymasz przesyłkę od Trendhim. Teraz możesz cieszyć się tym jeszcze bardziej, ponieważ wszystkie używane przez nas kartony są wykonane z tektury pochodzącej z recyklingu. Nawet produkcja kopert, których używamy do wysyłki, jest neutralna dla klimatu.

ROZWIĄZANIA MAGAZYNOWE

Nowe rozwiązania magazynowe w naszym magazynie są wydajne i przyjazne dla środowiska. Są wykonane w 100% z makulatury i w 100% nadają się do recyklingu, kiedy już z nimi skończymy!

Dowiedz się więcej o zrównoważonych rozwiązaniach na witrynie Pallite

PROJEKT GOOD KARMA

Z pomocą naszych klientów wspieramy dobre cele i mniejsze inicjatywy, które pozytywnie wpływają na życie osób, które tego potrzebują, na to zasługują lub po prostu dlatego, że tego chcemy! W ramach tych działań wysłaliśmy akcesoria na aukcję, aby zebrać fundusze dla bezdomnych, wysłaliśmy krem do golenia na oddziały kardiologiczne, a kosmetyki i słodycze rozdaliśmy dzieciom w trudnej sytuacji. A to tylko kilka przykładów tego, co robimy!

Zrównoważone partnerstwa

INWESTOWANIE W WIEDZĘ

Wprowadzanie zmian jest łatwiejsze z odpowiednimi osobami na pokładzie. Właśnie dlatego nawiązaliśmy współpracę z Sustainawear, aby zdobyć większą wiedzę na temat kwestii zrównoważonego rozwoju. Dzięki ich programowi ciągle uczymy się, jak być bardziej świadomymi naszych praktyk i myśleć o zrównoważonym rozwoju w naszych decyzjach. Program został opracowany przez ekspertów z branży i dlatego stanowi dużą wartość dodaną do realizacji przez nas kwestii zarówno CSR, jak i ESG.

Dowiedz się więcej o Sustianawear na ich witrynie

Nadanie nowego znaczenia odpadom

Zmieniamy sposób, w jaki usuwamy odpady, nadając im cykl życia w obiegu zamkniętym. Nawiązaliśmy współpracę z Upcycling Forum, organizacją, która pomaga firmom w przetwarzaniu odpadów. Razem jesteśmy w trakcie wdrażania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, takich jak Godna praca i wzrost gospodarczy, Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja oraz Partnerstwo dla celów ( przeczytaj więcej o celach ONZ na ich stronie internetowej). Mamy nadzieję znaleźć nowe przeznaczenie dla wszystkich produktów i materiałów, które z różnych powodów nie mogą być sprzedawane na naszej stronie internetowej.

Informowanie o nieprawidłowościach

Nasz długoterminowy sukces opiera się na uczciwym i etycznym prowadzeniu działalności. Informowanie o nieprawidłowościach to usługa, która umożliwia zgłaszanie wszelkich obaw lub naruszeń naszego kodeksu etycznego lub wartości. Możesz zgłosić swoje obawy anonimowo i nie posiadając dowodu – tylko w dobrej wierze – poniżej.

Zgłoś problemy tutaj