Bezpłatna dostawa wszystkiego | Wygasa za:

00:00:00

Bezpłatna dostawa wszystkiego

Wygasa za:

00:00:00
365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Bezpłatna wysyłka standardowa wszystkich zamówień-
Kontakt z nami
Dołącz do Trendhim Tribe

Dołącz do Tribe, aby uzyskać ekskluzywne zniżki, inspiracje stylowe i więcej!

Podając swój e-mail, akceptujesz naszą Politykę prywatności oraz wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-mailem naszych ofert i nowości produktowych. W dowolnej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i opuścić Tribe.

KAPELUSZE PANAMA

Szukasz kapelusza, który pozwoli ci przetrwać upalne wakacje i wycieczki na plażę bez utraty stylu? Każdy z naszych kapeluszy panamskich jest wykonany ręcznie we Włoszech ze 100% ekwadorskiej słomy i bez podszewki dla maksymalnej oddychalności. To dokładnie taki kapelusz przeciwsłoneczny, jakiego potrzebujesz, aby zachować spokój i tak wyglądać.

Jak zmierzyć
7 produkty/-ów

POKONAJ UPAŁ Z KAPELUSZEM PANAMA

Kapelusz panama jest tradycyjnie wykonany z ekwadorskiej słomy toquilla. Większość kapeluszy panama przypomina fedorę i ma szerokie rondo, które chroni twarz przed słońcem.

Ponieważ słoma toquilla jest naturalnie lekka i oddychająca, nie musisz martwić się o zatrzymywanie ciepła i potu pod kapeluszem. Niezależnie od tego, czy jesteś na świeżym powietrzu, na letnim grillu, czy siedzisz w kawiarni przy plaży, sącząc mojito, te jasne słomkowe kapelusze są idealne, aby zapewnić ci chłód. I z łatwością dopasowują się do reszty twojego letniego stroju – od luźnego lnianego garnituru po szorty i sandały, dopełnienie wyglądu kapeluszem panama to najlepszy sposób na pokonanie letniego upału.

ZOBACZ WYSOKIEJ JAKOŚCI KAPELUSZ PANAMA

Dzięki zmniejszającej się warstwie ozonowej i globalnemu ociepleniu męskie kapelusze przeciwsłoneczne są ważniejsze niż kiedykolwiek! Szukając najlepszego kapelusza panamskiego, szukaj takiego, który został wykonany z prawdziwej ekwadorskiej słomy. To jedyne słomkowe kapelusze, które można nazwać panamami. Chociaż można znaleźć słomkowe kapelusze w kształtach takich jak kapelusze pork pie, tradycyjna panama ma szerokie rondo, wstążkę wokół podstawy i stożek z przodu – podobnie jak fedora.

CZY KAPELUSZE PANAMA SĄ Z PANAMY?

Kapelusze panama pochodzą z Ekwadoru, a nie z Panamy. Nazwę „kapelusze panamskie” otrzymały w latach ’50 XIX wieku, kiedy ekwadorscy wytwórcy kapeluszy przenieśli się do Panamy, aby sprzedawać ręcznie robione przedmioty. Tutaj kapelusze były sprzedawane mężczyznom poszukującym złota podczas kalifornijskiej gorączki złota. Przypuszczamy, że „kapelusz panama” był łatwiejszą do zapamiętania nazwą niż „jipijapa” lub „kapelusz toquilla”, jak nazywano je w całej Ameryce Południowej i Środkowej.

Z EKWADORU DO WŁOCH

Podczas gdy tradycyjna sztuka tkania kapelusza z ekwadorskiej słomy toquilla została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO w 2015 roku, wszystkie nasze męskie kapelusze panama są wytwarzane ręcznie we Włoszech. Dzięki tradycyjnemu włoskiemu kunsztowi, każdy kapelusz uzyskuje idealny kształt i jest pozostawiony bez podszewki, aby zapewnić ci maksymalną oddychalność i wygodę – co czyni go idealnym kapeluszem przeciwsłonecznym dla mężczyzn.

KAPELUSZE PANAMA VS KAPELUSZE FEDORA

Chociaż podobne w wyglądzie i stylu, główną różnicą między kapeluszami panamskimi a fedorami jest materiał użyty do ich wykonania. Panamy są wykonane ze słomy toquilla, a kapelusze fedora mogą być wykonane z filcu, bawełny lub nawet poliestru. Panamy są również prawie wyłącznie zaprojektowane na ciepłe dni, co czyni je idealnymi kapeluszami przeciwsłonecznymi dla mężczyzn na całym świecie. Nie możesz się zdecydować między fedorą a panamą? Przeszukaj nasz rozszerzający się asortyment męskich kapeluszy i zobacz, który kapelusz jest dla ciebie odpowiedni.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR KAPELUSZA PANAMA?

Wybierając klasyczny kapelusz fedora lub panama, pamiętaj, aby rondo było proporcjonalne do twoich ramion. Wąskie rondo dla smukłych ramion. Szersze rondo dla szerszych ramion.

Jak zmierzyć twoją głowę dla właściwego rozmiaru kapelusza panama

1. Umieść centymetr wokół głowy w miejscu, gdzie będzie osadzony wewnętrzny pasek kapelusza.

2. Pozwól, aby końce spotkały się na twoim czole.

3. Upewnij się, że centymetr nie jest zbyt ciasny.

4. Odczytaj obwód z miarki i wybierz swój rozmiar.

Jeśli wolisz nosić swój kapelusz przechylony w określony sposób, dokonaj pomiaru tak, aby centymetr znalazł się w miejscu, w którym będzie znajdować się wewnętrzna tasiemka kapelusza – zwykle 1 cm nad uszami. Jeśli obwód twojej głowy jest mniejszy niż rozmiar, para reduktorów rozmiarów kapelusza zapewni ci lepsze dopasowanie.

Kapelusze w naszej ofercie możesz zobaczyć na tej stronie