Otrzymaj przed Świętami – zamów do godz. 16:00 we wtorek 20. grudnia

365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Dostawa 18 zł - Bezpłatna ponad 149 zł-
22 153 14 54 - (dni robocze w godz. 08:00 - 17:00)
Lista życzeń
Koszyk

Poradnik o przekłuwaniu uszu dla mężczyzn

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby przekłuć swoje uszy – od rodzajów kolczyków po przebijanie i wszystkie inne pośrednie kwestie. Z fachową poradą od Hanka Martina, profesjonalnego piercera ciała.

Prawdopodobnie wszyscy znamy „tego” faceta. Tego, który wypił za dużo podczas letniego festiwalu muzycznego i obudził się z piercingiem… a może tatuażem. Stworzyliśmy ten przewodnik, abyś nie stał się tym facetem.

Ponieważ nie jesteśmy ekspertami w piercingu, zapytaliśmy Hanka Martina z Benny Black Tattoo o jego porady. Z ponad 10-letnim doświadczeniem i pracą, która mówi sama za siebie, jesteśmy pewni, że jest osobą, od której można się uczyć.

Znajdź odpowiednie studio i przygotuj się

Jednym z najważniejszych kroków w procesie piercingu jest badanie, które wykonujesz przed spotkaniem z igłą.

„Szukając studia, przejrzyj jego recenzje w Internecie i zobacz, czy znajdziesz zdjęcia ich pracy”, mówi Hank, którego oficjalny tytuł brzmi „Profesjonalny Piercer Ciała”. „Zadzwoń i zapytaj o procedury sterylizacji narzędzi do przekłuwania oraz czy używają igieł jednorazowego użytku. Zapytaj również, z czego jest zrobiona ich biżuteria. Cała biżuteria do przekłuwania powinna być wykonana z chirurgicznej stali nierdzewnej, tytanu, 14-karatowego złota, Bioplastu PMFK (rodzaju plastiku medycznego) lub naturalnego drewna lub kamienia (do rozciągniętych uszu).”

Jeśli narzędzia nie są właściwie wysterylizowane, bądź też nie są przestrzegane zasady higieny, mogą zostać przeniesione takie choroby, jak choroby przenoszone przez krew, jak zapalenie wątroby typu B i C. Przed umówieniem wizyty zadaj sobie następujące pytania.

 • „Czy studio jest czyste? Czy posiada oddzielne miejsca do przekłuwania i tatuowania?”
 • „Czy do sterylizacji sprzętu używana jest autoklawa? Autoklawa jest jak szybkowar. Wykorzystuje parę, ciepło i ciśnienie do sterylizacji przedmiotów. Jeśli studio jej nie posiada (i nie ma również sterylizatora gazowego lub cieplnego), poważnie bym się tam nie wybrał.”
 • „Czy zanim rozpocznie się piercing, otworzą przed tobą igły? Używam wyłącznie jednorazowych sterylizowanych igieł. Najważniejsze jest bezpieczeństwo”.
 • „Czy twój piercer ma lateksowe rękawiczki? Powinien zawsze nosić rękawice i po każdym kliencie dezynfekować swoje stanowisko. Jeśli dotknę czegoś poza sterylizowanym obszarem, zmieniam rękawiczki.”
 • „Czy używają pistoletu do przekłuwania? Każdy profesjonalny piercer używa wyłącznie igły do przekłuwania. Jeśli używa broni, nie jest profesjonalistą.”
 • „Czy czujesz się nieswojo w studio? Każde studio z dobrymi procedurami sterylizacji nie powinno mieć problemu z pokazaniem autoklaw i wyjaśnieniem procedur. Czy coś jest trochę nie tak? Jeśli nie czujesz… odejdź!”

Gdy już znajdziesz studio i zaplanujesz spotkanie, „na kilka dni przed zabiegiem przygotuj się na piercing, powstrzymując się od nadmiernego picia i palenia. Upewnij się również, że wziąłeś prysznic i jesteś czysty – zwłaszcza w obszar do przekłucia.”

Rodzaje przekłuwania uszu

Wybory są przytłaczające. Niezwykle pomocne jest znalezienie profesjonalnego piercera, który może rzucić światło na takie tematy, jak ból, koszt i sposób prawidłowej pielęgnacji.

 1. Spirala – Otwór w górnej chrząstce
 2. Przemysłowy – Dwa otwory małżowiny usznej połączone jedną biżuterią
 3. Małżowina uszna – Otwór na krawędzi chrząstki w pobliżu ucha zewnętrznego
 4. Przednia spirala – Przedni piercing skierowany w stronę nakłucia w górnej chrząstce
 5. Przytulne – Przebicie części pionowej w obszarze chrząstki wewnętrznej, powyżej przecięcia
 6. Chrząstka – Przebicie grubej zmarszczki chrząstki w uchu wewnętrznym
 7. Orbitalny – Dwie dziury chrząstki połączone jedną biżuterią, zwykle umieszczone w obszarze spirali
 8. Daith – Otwór w chrząstce ucha wewnętrznego
 9. Muszla – Wewnętrzne lub zewnętrzne nakłucie chrząstki w obszarze w kształcie kielicha
 10. Tragus – Otwór w części chrząstki, w centralnej części ucha
 11. Antytragus – Otwór w chrząstce ucha wewnętrznego przeciwny do tragusa
 12. Płatek – Otwór w dolnej części płata.
 13. Górny płatek – Otwór w górnej części płata.
 14. Poprzeczny płatek – Poziomy otwór w płatku ucha

Czy przekłuwanie jest bolesne?

Hankowi, z płatami rozciągniętymi do 20 mm i przebitą przegrodą, ból nie jest obcy. „Każdy piercing boli w takim czy innym stopniu. Ból powinien trwać przynajmniej sekundę, ale obszar przekłucia może być wrażliwy przez około tydzień. Najmniej bolesne są przekłucia uszu… natomiast piercingi piersi bywają dość trudne.”

Dbanie o swój piercing

W zależności od miejsca, „proces gojenia może wynosić od 2 do 6 tygodni dla przekłutego ucha, do 6-12 miesięcy do przekłucia pępka. Dla każdego klienta, który wykonuje piercing w Benny Black, Hank zaleca „stosowanie 2 razy dziennie bezzapachowego mydła antybakteryjnego oraz 2-4 razy dziennie stosowanie roztworu słonej wody”.

Ochrona przed infekcją jest warta dodatkowego wysiłku. Jeśli chodzi o roztwór słonowodny, większość aptek sprzedaje idealny do tego celu środek do mycia ran na bazie wody morskiej. Poproś swojego piercera o więcej informacji.

 • Nie dotykaj ani nie chwytaj piercingu ani biżuterii. Brudne ręce niosą zarazki, a zarazki powodują infekcję. Dokładnie myj ręce przed dotknięciem uszu lub kolczyków.
 • Nie zapominaj o nowo przebitych uszach podczas codziennych czynności. Unikaj uderzeń w swoje uszy podczas zmiany ubrań, zakładania okularów, korzystania z telefonu lub układania włosów.
 • Bądź świadomy podczas swojego snu. Z powodu przekłucia możesz nie być w stanie położyć głowy na jednym boku.
 • Nie stosuj na piercing nadtlenku wodoru ani alkoholu. Produkty te mogą podrażniać gojenie się tkanki.
 • Nie stosuj na piercing antybiotykowych maści, żeli ani kremów. Mogą one zatrzymywać brud i zapobiegać przedostawaniu się powietrza do tego obszaru.

Co zrobić z zainfekowanym piercingiem?

Zaskakująco dla nas, Hank sugeruje, aby nie zdejmować piercingu, jeśli uważasz, że jest zainfekowany. „Jeśli uważasz, że masz infekcję, skontaktuj się z piercerem i porozmawiaj z nim o możliwych opcjach. NIE wyjmuj go. Jeśli to zrobisz, skóra może goić się na infekcji i powodować więcej problemów. Często problem dotyczy procedury czyszczenia lub rodzaju środka czyszczącego.

W wielu przypadkach infekcja jest spowodowana dotykaniem biżuterii i/lub piercingu brudnymi rękami i/lub brakiem regularnego mycia pościeli. Bakterie rozprzestrzeniają się jak olej na wodzie, więc zawsze upewnij się, że przed dotknięciem piercingu twoje ręce są czyste, a pościel jest regularnie myta i zmieniana. Ponadto infekcja może powstać, gdy na zewnątrz jest gorąco i więcej się pocisz. W tym przypadku pomaga częstsze mycie za pomocą roztworu słonej wody.”

Dobrą wiadomością jest to, że można pewne podjąć kroki, aby uniknąć infekcji.

 • Utrzymuj przekłuty obszar z dala od płynów ustrojowych innych osób, takich jak ślina i pot. Nie pozwól nikomu dotykać, całować ani lizać piercingu, gdy jeszcze się goi.
 • Utrzymuj w czystości swój telefon, słuchawki,
  okulary przeciwsłoneczne, kapelusz, kask i wszystko inne, co ma kontakt z piercingiem.
 • Unikaj używania kosmetyków, balsamów i lakieru do włosów w pobliżu piercingu.
 • Nie zanurzaj się w wannie z hydromasażem ani nie pływaj w basenie lub jeziorze, dopóki się nie wyleczysz.
 • Unikaj bezpośredniego światła słonecznego, solarium, piasku, olejków do opalania i płynów. Mogą one podpalić i podrażnić piercing.
 • Obniż swój stres, unikaj palenia, narkotyków i alkoholu, ponieważ mają one negatywny wpływ na gojenie.

Jak mogę utrzymać otwarty piercing bez widocznej biżuterii?

Wiemy, że nie każde miejsce pracy doceni kolczyk. Hank sugeruje, by zapytać, czy w miejscu pracy będzie akceptowalny kołek. „To przezroczysty kołek z Bioplastu (plastiku) z małym płaskim dyskiem na obu końcach”. Jeśli twoja praca na to nie pozwoli, „zdejmij kolczyk przed pracą i włóż go z powrotem, gdy tylko opuścisz budynek”.

Martwisz się, że przekłucie zarośnie, gdy będziesz zajęty papierkową robotą? „Jeśli miałeś go tylko przez krótki czas, przekłucie mogłoby się zamknąć w ciągu jednego dnia, gdyby go nie było. Zwłaszcza jeśli zrobiono to za pomocą igły przebijającej, która nie uszkadza skóry tak samo jak pistolet. Jeśli masz go przez rok lub dłużej, możesz go nie nosić przez kilka dni, ale nawet wtedy może zarosnąć, jeśli tkanka jest zdrowa.”

Dbanie o twoje kolczyki

„Nie zdejmuj kolczyka podczas procesu gojenia. Postępowanie po zabiegach pielęgnacyjnych zapobiega powstaniu infekcji. Po zagojeniu istnieje niewielka szansa na infekcję, ale kolczyki należy czyścić raz na jakiś czas, aby nie wydzielały zapachu. Aby je wyczyścić, zanurz je w małym szklanym pojemniku z antybakteryjnym mydłem i wodą, a następnie użyj delikatnej szczotki do biżuterii i dokładnie spłucz.”

Teraz zabawna część! Twój piercer może mieć konkretne zalecenia dotyczące pierwszego piercingu i z pewnością powinieneś wziąć je pod uwagę. Gdy będziesz mógł go zmienić... tylko niebo będzie limitem! Znalezienie najlepszego kolczyka do opowiedzenia twojej historii jest o wiele bardziej ciekawe niż martwienie się o autoklawę i moczenie w solance.

Wy zapytaliście – My odpowiedzieliśmy

Kiedy rozpoczęło się przekłuwanie uszu?

Pierwszy piercing miał miejsce na mężczyźnie. Człowiek lodu Ötzi to starożytna mumia znaleziona zamrożona w Alpach. Miał około 5300 lat, tatuaże i piercing. Prawdziwa gwiazda rocka swoich czasów.

Biblia wspomina o przekłuwaniu uszu i było to popularne pod koniec 1 500 roku w czasie angielskiego renesansu (kojarzycie Szekspira?) W pewnym momencie stało się to wyłącznie damską domeną, ale teraz odzyskało swoją popularność i wydaje się, że tak pozostanie.

Gdzie mogę przebić ucho?

To zależy od tego, gdzie mieszkasz. Jeśli kiedykolwiek jesteś w Danii, proponujemy współpracę z Hankiem Martinem w Benny Black Tattoo. On jest w Horsens… więc wpadnij do nas i się przywitaj!

Jakie są obecnie trendy dla męskich kolczyków?

„U mnie mężczyźni wydają się preferować wkręt. Technicznie jest to labretowy trzpień, który składa się z trzpienia, dysku na jednym końcu i metalowej kulki z drugiej.”

Czy cena odzwierciedla jakość?

„Jeśli chodzi o piercing, cena zazwyczaj odzwierciedla to, co ludzie cenią na tym obszarze kraju i/lub miasta. Jeśli chodzi o biżuterię, piercer powinien używać biżuterii piercingowej, a różnica w cenie zwykle wynika z tego, że ma ona dodatkową ozdobną ozdobę, jak na przykład wysadzaną klejnotami końcówkę. Mówiąc to, jeśli ktoś pobiera naprawdę niskie stawki w porównaniu do innych sklepów, może to być odzwierciedleniem jakości kupowanej biżuterii.”

Jak długo trwa leczenie przekłucia uszu?

Czas gojenia zależy od umiejscowienia. „Proces gojenia płatków usznych trwa około 2-6 tygodni”. Poproś swojego piercera o więcej informacji.

Dlaczego moje kolczyki w uszach wydzielają zapach?

Ten zapach może być wynikiem komórek skórnych, naturalnych olejków i bakterii. Wymieszaj te 3, a otrzymasz dziką, śmierdzącą przejażdżkę. Czyszczenie piercingu mydłem lub roztworem soli fizjologicznej zazwyczaj się go pozbywa.

Jeśli twój piercing jest czerwony, obolały lub przecieka wszędzie wszędzie… prawdopodobnie jest zainfekowany i musisz udać się do profesjonalisty.

Czy pistolety do przekłuwania uszu są bezpieczne? Czy lepiej wybrać igły do piercingu?

„Pistolet do przekłuwania wymusza tępy przedmiot przez skórę, powodując uszkodzenie tkanki i może spowodować bliznę keloidową (guz z tyłu ucha). Pistoletu nie można również umieścić w autoklawie, więc do jego czyszczenia lub wytarcia używa się wyłącznie płynu odkażającego. Może to prowadzić do tego, że bakterie i wirusy przenoszone przez krew nie zostaną całkowicie usunięte z narzędzia”.

Natomiast „igła do przekłuwania może być sterylizowana. Jest również bardzo ostra i powoduje znacznie mniejsze uszkodzenia przebijanego obszaru. Szanse blizn keloidowych są bardzo minimalne.”

Czy przekłuwanie uszu może pomóc przy migrenach?

Niektórzy twierdzą, że przekłuwanie uszu – a dokładnie przekłuwanie Daith – może zmniejszyć migreny, ponieważ uderza w określony punkt nacisku. Jednak, nie ma naukowego dowodu do wsparcia tej tezy.

Czy infekcje przekłuwania uszu się rozprzestrzeniają?

Jeśli zauważysz krwawienie, obrzęk lub bolesne przebicie, które nie poprawia się przy regularnym czyszczeniu… prawdopodobnie piercing jest zainfekowany. Skonsultuj się z lekarzem w celu uzyskania porady.

Przeszywające zakażenie rzadko rozprzestrzenia się w całym ciele. Ale nie prowadzimy tu kliniki medycznej! W każdym razie, zobacz się z profesjonalistą.

Czy piercing uszu się zamyka?

Tak. I czy nie mamy szczęścia, że tak jest? Wyobraź sobie, że dziury nigdy się nie zamykają… wszyscy balibyśmy się drzazg! „Dziurka piercingu często goi się, jeśli zdejmiesz biżuterię. Dopóki tkanka nie zostanie uszkodzona i nie zostanie rozciągnięta do dużych rozmiarów, z reguły zamknie się z powrotem.”

Czy piercing ucha pozostawia blizny?

Blizny mogą wystąpić z powodu urazu tępym narzędziem w pistolecie do przekłuwania. To, czy będziesz miał bliznę, zależy od twojego ciała i tego, jak wykonano piercing.

Jaki piercing ucha powinienem wybrać?

To zależy od ciebie i historii, którą chcesz opowiedzieć. Twój piercer może mieć wymagania do pierwszego kolczyka w oparciu o jego materiał, wagę itp. ... więc słuchaj go/jej.

Aby znaleźć kolczyk po wszystkim, przejrzyj naszą selekcję. Zorganizowaliśmy je na podstawie popularności. Czasami wiedza o tym, co lubią inni mężczyźni, pomaga w podejmowaniu takich decyzji. Tak czy inaczej, sprowadza się do tego –- noś go z pewnością.

Poznaj Hanka Martina – Profesjonalnego piercera

Hank Martin pochodzi z Austin w Teksasie (USA) oraz od ponad 5 lat mieszka i pracuje w Danii oraz Niemczech. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży piercingu oraz szczyci się precyzją, czystością i profesjonalizmem.

Hank dąży do stworzenia przyjemnej i zachęcającej atmosfery dla swoich klientów, aby mogli oni mieć jak najlepsze wrażenia. W Danii znajdź go w Benny Black Tattoo.