Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
365-dniowa polityka zwrotów z dowolnej przyczyny
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
12 251 82 71 - (dni robocze w godz. 09:00 - 17:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary zerówki
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
12 251 82 71
Dni robocze w godz. 09:00 - 17:00
Zobacz wszystkie

5 porad dotyczących pielęgnacji brody - Prosto od fryzjera

Wszystko, czego potrzebujesz, aby twoja broda wyglądała jak najlepiej i była jak najlepsza w dotyku – od kontrolowania suchej, podrażnionej skóry, po jej golenie i wszystkie inne rzeczy pomiędzy. Wszystko dzięki fachowej poradzie Alana Dashtiego, profesjonalnego fryzjera.

Wejście do zakładu fryzjerskiego Dashtis ma po prostu dobry klimat. To spokojne miejsce, w którym nie ma bezsensownej gadki, jak w innych salonach. A w powietrzu jest poważna energia. Skupienie. Czujesz, że robisz coś dobrze, gdy tam jesteś – coś, co mężczyźni powinni robić, ponieważ zawsze tak robili.

Nawet w ciszy można tam być sobą i zrelaksowanym. Jest coś w byciu we właściwym miejscu z właściwymi ludźmi, którzy cię obsługują. Czekając na kogoś, kto zręcznie poradzi sobie z nożyczkami, włosami i grzebieniem.

Wybraliśmy się do śródmieścia Horsens w Danii, aby spotkać się ze znanymi braćmi Dashti – ekspertami fryzjerskimi, którzy wiedzą więcej na temat przycinania, modelowania i olejków do brody niż ktokolwiek inny. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w pielęgnacji męskiej i brodom, którym nie możemy przestać się przyglądać, jesteśmy pewni, że są oni osobami, od których można się uczyć.

1. Znaj siebie

Tak jak Rzym nie został zbudowany w ciągu jednego dnia, tak też nie stworzono wspaniałej brody w jeden dzień. „Pierwszą rzeczą do zrozumienia jest kształt twojej twarzy. Jeśli masz szczupłą twarz, chcesz, aby broda urosła i wyrównała kształt. Jeśli masz szerszą szczękę, krótsze boki brody sprawdzą się lepiej.”

2. Bądź cierpliwy

Zaczynanie zapuszczania brody to miejsce, w którym cierpliwość, przyjaźnie i relacje przejdą prawdziwy test. „Prosimy wszystkich klientów, aby brody rosły 2-3 miesiące przed wejściem i aby pozwolili nam je przyciąć i ukształtować. Robimy to, aby dać brodzie czas na wzrost i rozwój oraz dać nam coś do pracy. Próbowanie kształtowania tygodniowych łat nie jest tego warte”.

Zapytaliśmy Dashtis, co dzieje się w okresie wegetacji… czy możemy zrobić cokolwiek, aby nie wyglądać jak pierzące się pisklę? „Nie. Przez pierwsze miesiące będziesz wyglądać tragicznie. Pomyśl o tym jako o prawdziwej próbie twojego związku. Jeśli twój partner zostanie z tobą przez cały czas, tak powinno być.

I nie czekaj 3 miesiące, aby zacząć korzystać z produktów . Kluczem do sukcesu jest nadanie twojej brodzie odpowiedniego fundamentu i punktu wyjścia. Zaopatrz się w olejek i balsam do brody oraz utrzymuj skórę nawilżoną odpowiednim środkiem nawilżającym.

Przyjdź do swojego fryzjera ze zdrową brodą, a on będzie w stanie zrobić o wiele więcej. Nie pokazuj się z zakurzonym nieładem.”

Rzeczy dobre przychodzą do tych, którzy czekają. Ale co z mężczyzną, który ćwiczy cierpliwość podobną do Konfucjusza i wciąż kończy z nieregularną brodą?

Jak naprawić niejednolitą brodę

Dashti sugerują, że jeśli jesteś przeklęty niejednolitą brodą, nie powinieneś jej zapuszczać.

„Niektórzy mężczyźni nie są obdarzeni mocą zapuszczania gęstej brody. Jeśli jesteś facetem z małymi dziurkami w miejscu, w którym powinny znajdować się włosy, twój fryzjer może pracować z tym, co masz i dopasowywać to do twojej twarzy. Jeśli masz naprawdę niejednolitą brodę, być może będziesz musiał ją ogolić i wypróbować inny wygląd. Nie nauczyliśmy się jeszcze, jak sadzić brody. Jeśli znajdziesz fryzjera, który to wie... daj nam znać.

Jedną z rzeczy, która pomoże, jest zapewnienie twojej skórze i włosom najlepszych możliwych warunków – utrzymuj skórę nawodnioną a brodę nawilżoną. Pozwól swojemu fryzjerowi znaleźć odpowiedni kształt i styl. On najlepiej doradzi i ci w zakresie szczotkowania, konserwacji i kształtu”.

3. Naucz się kochać olejek do brody

Zapuszczanie brody to tylko niewielka część tego procesu. „Pierwszym krokiem dla każdej brody jest nawilżenie. Zdrowa broda jest dobrze nawodniona. Jeśli twoja jest sucha i łuszcząca się, sprawi, że będziesz chciał mieć szalik wystarczająco duży, aby ją ukryć.

Wiele osób wybiega w pośpiechu i kupuje pierwszy lepszy balsam do brody. Uważają, że ochrona włosów jest właściwą drogą. Ważniejsze jest, abyś używał olejku do brody , ponieważ dociera on głęboko do skóry i zapobiega jej swędzeniu, zaczerwienieniu i podrażnieniu.

Balsam do brody przeznaczony jest do brody, a olejek do brody do skóry.
Balsam do brody jest również ważny, ponieważ jest gęstszy i zapewnia odżywienie rzeczywistym włosom.

Najlepszą rutyną jest stosowanie olejku do brody rano i zmywanie go ciepłą wodą przed pójściem spać. Olejek wnika w głąb skóry i łatwo go zmyć przed snem. Jeśli twoje włosy są suche i wymagają dodatkowego nawodnienia, dodaj również balsam do brody.

Widzimy ogromną różnicę między klientami używającymi produktów a tymi, którzy tego nie robią. Jeden z nich ma brodę łatwiejszą do pracy, a drugi suchą i łamliwą, która podrażnia się podczas pracy z nią.

Stosowanie odpowiednich produktów oznacza, że twoja skóra pod brodą pozostaje zdrowa. Świetna wiadomość, jeśli kiedykolwiek zamierzasz ją ogolić... chociaż kto by tego chciał?!”

4. Zachowaj czystość

“Utrzymanie twojej brody w czystości różni się od mycia reszty twojego ciała. Należy myć ją szamponem do brody 1-2 razy w tygodniu – codzienne używanie mydła lub szamponu może powodować łupież lub suchą, podrażnioną skórę.

Wybierz szampon stworzony dla brody … nie ten sam, którego używasz do mycia stóp, a nawet do włosów. Potrzebujesz produktu opracowanego do brody i który cię nie wysuszy . Oprócz tego susz swoją brodę ręcznikiem – zbyt duże pocieranie może rozerwać końce i je splątać.”

Czesanie i szczotkowanie jest kolejnym ważnym krokiem w procesie czyszczenia i konserwacji. „Tak, nie możemy powiedzieć wystarczająco dużo o tym, jak dobre jest dla ciebie codzienne szczotkowanie. Ono nie tylko rozplątuje, rozprowadza naturalne oleje i stymuluje wzrost poprzez zwiększenie krążenia krwi.”

Jak czyścić twoją szczotkę do brody

Jeśli kiedykolwiek używałeś szczotki do brody, wiesz, że lubią w niej zostawać balsam do brody i włosów. W efekcie powstaje lepiąca się szczotka, która nie działa tak dobrze, jak kiedyś i może zawierać bakterie, które prowadzą do wyprysków i podrażnień.

Wykonaj te 5 kroków, aby utrzymać twoją szczotkę do brody w czystości i zagwarantować swoim bokobrodom miłość, na jaką zasługują.

  1. „Zacznij od usunięcia włosów, kurzu i uwięzionego produktu za pomocą delikatnego grzebienia. Szczotkowanie od podstawy powinno uwolnić większość bałaganu. Powinieneś to robić codziennie, zaraz po użyciu.”
  2. „Umieść niewielką ilość ciepłej wody (wystarczająco głęboko, aby zanurzyć szczecinę do połowy) i dodaj kilka kropli szamponu do brody lub łagodnego szamponu dla dzieci. Rób to co drugi tydzień lub częściej, jeśli to konieczne.”
  3. „Nie zamaczając drewna, zanurz włosie w wodzie i rozprowadź je, aby uzyskać pianę”.
  4. „Opłucz ciepłą wodą i powtórz, jeśli nadal znajduje się w niej osad. Jeśli nadal tam jest, oznacza to, że należy częściej czyścić twoją szczotkę!”
  5. „Odprowadź nadmiar wody i pozwól szczotce całkowicie wyschnąć przed ponownym użyciem. Pamiętaj, aby postawić ją na jej włosiu podczas suszenia. W przeciwnym razie woda zniszczy drewnianą rączkę.”

Jak pozbyć się łupieżu na brodzie?

Łupież na brodzie może nękać nawet najlepsze i najczystsze osoby. „Używanie olejku do brody jest ważne, jeśli chcesz uniknąć łupieżu na brodzie. Sprawia, że skóra staje się bardziej miękka, nawilżona i leczy łuszczącą się skórę.

Jeśli jest to duży problem, połącz olejek z balsamem do brody, aby uzyskać dodatkową ochronę i nawilżenie. Wielu mężczyzn używa ich raz i ma nadzieję, że problem zniknie. Nie zniknie.

Nie możemy iść z tobą do domu i zadbać o ciebie. Zwykle, jeśli użyjesz olejku zgodnie z zaleceniami, problem zniknie za miesiąc, a następnie znów będziesz mógł publicznie podnieść głowę.”

5. Utrzymaj ją przystrzyżoną

Jak często broda potrzebuje przystrzyżenia? „To zależy od brody i tego, jak szybko rośnie, oraz kiedy kształt i włosy zaczynają cię niepokoić. Dla większości mężczyzn to raz na 2 tygodnie. Dla innych jest to raz w miesiącu.

Musisz czuć się pewnie. Poświęciłeś czas na jej wyhodowanie i spędzasz czas, dbając o nią olejkiem do brody, balsamem i odpowiednim szamponem – nie wyrzucaj tego nieskalanym bałaganem. Idź odwiedzić swojego fryzjera.”

Dashti mają radę w imieniu wszystkich fryzjerów: „Nie próbuj naprawiać krawędzi w domu. Kiedy próbujesz kształtować swoją brodę w domu, fryzjer ma więcej pracy, aby ją naprawić.

Skupiasz się na pielęgnacji skóry i włosów oraz pozwalasz nam wykonywać nasze zadania. Dobry fryzjer użyje brzytwy ponieważ łatwiej jest nią tworzyć czyste linie i zapewnić dokładnie taki wygląd, jakiego szukasz”.

Zapytaliście – Fryzjer odpowiedział

Co możesz uzyskać od fryzjera, czego nie otrzymasz nigdzie indziej? Po co chodzić do salonu fryzjerskiego?

„Rada. Nie możesz otrzymać osobistej porady w Internecie, a będzie ona miała znaczenie dla twojej skóry i brody.

Pracujemy z mężczyznami przez cały dzień i wiemy, co działa, a co nie. Możesz ufać, że twój fryzjer zna swoje produkty, techniki oraz pokaże ci właściwy sposób pielęgnacji twojej brody.

To jak pójść do lekarza. Jeśli jesteś chory, nie szukasz lekarstwa na zapalenie wyrostka robaczkowego w Internecie – potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Twoja broda taka jest. Nie pozostawiaj swojej ciężkiej pracy na los 2-sekundowego wyszukiwania. Znajdź zaufanego fryzjera, umów się na spotkanie i go sprawdź.

I nie tylko kiwaj głową i nie mów „tak”, kiedy coś ci mówimy. Posłuchaj naszych rad i postępuj zgodnie z nimi.”


Jakich sztuczek możemy nauczyć się od fryzjera?

„Nie możemy udostępniać wszystkich naszych sztuczek, ale możemy dać ci 2, które całkowicie zmienią twój sposób pielęgnacji.

Sposób, w jaki korzystamy z produktów, jest inny niż myślisz. Okazuje się, że klienci używają zbyt dużo produktu i ostatecznie go marnują.

Weźmy na przykład olejek do brody . Używamy 1-2 kropli oleju i wmasowujemy go. W przypadku wosku do brody wystarczy niewielka ilość na opuszku twojego palca. Liczy się sposób, w jaki korzystamy z produktu, a nie jego ilość. Zwróć na to uwagę, gdy siedzisz na naszym krześle lub u swojego lokalnego fryzjera.

Kolejną wskazówką jest dbanie o twoją skórę od samego początku. Wielu mężczyzn goli brody, ponieważ swędzą i wymykają się im spod kontroli.

Jeśli zajmiesz się nią od samego początku, nie będziesz musiał jej później ścinać. Upewnij się, że skóra pod brodą jest miękka – ta skóra nie ma dużo powietrza i potrzebuje odpowiednich produktów, aby była zdrowa”.


Jakich kroków nigdy nie powinien pominąć mężczyzna, aby zapuścić wspaniałą brodę?

“Mieć brodę czy nie mieć brody – musisz korzystać z kremu nawilżającego dla twojej skóry . Znajdź taki, który nie jest tłusty i upewnij się, że nie jest komedogenny (nie zatyka porów). Jeśli wybierzesz taki z filtrem SPF, będzie jeszcze lepiej.

Jeśli zapuszczasz brodę, musisz używać olejku do brody. Nie możemy wystarczająco podkreślić jego wartości. Olejek do brody dla zwycięstwa!”


Czy mogę codziennie używać olejku do brody?

„Możesz i powinieneś używać olejku do brody każdego dnia. Nie używaj go w dniach, w których chcesz podrażnioną, swędzącą brodę.


Jakaś rada dla faceta z kręconą brodą? Jak prostujecie kręconą brodę?

„Dlaczego miałbyś ją prostować? Uważamy, że jeśli zostałeś pobłogosławiony lokami, to powinieneś je dumnie nosić. Mniejsze loki mogą sprawić, że broda będzie wyglądała na pełniejszą. Używaj produktów, aby zachować miękkość i upewnić się, że kształt pasuje do twojej twarzy.”


Czy powinno być więcej facetów z brodami?

„Oczywiście tak uważamy. Posiadanie brody pozwala światu zobaczyć twoją męskość. Pokazuje, że poświęciłeś czas i dojrzałeś na tyle, aby się nią opiekować i utrzymywać.

Oczywiście gładko ogoleni faceci mogą wyglądać męsko… ale kiedy dorosną, mogą chcieć zapuścić brodę”.


Czy szczotkowanie mojej brody przyspiesza jej wzrost?

„Szczotkowanie rozprowadza naturalne oleje i pobudza wzrost poprzez zwiększenie krążenia krwi, ale nie jest krótszą drogą do zapuszczenia brody. Nie znamy żadnych magicznych szczotek, które przyspieszają wzrost brody. Czesanie i szczotkowanie sprawi, że twoja broda będzie pełniejsza i oswojona, a na pewno będzie lepiej wyglądała.”


Poznaj Dashti

Bracia Dashti prowadzą jeden z najbardziej znanych duńskich zakładów fryzjerskich – Dashtis . Założony w 2010 roku salon oferuje klasyczny styl fryzjerski, który został zaktualizowany do dzisiejszych wymagań. Bracia są Kurdami z Iranu, a teraz mieszkają w Danii.

Mając ponad 21-letnie doświadczenie zawodowe Dashti są dumni ze swoich zaawansowanych technik, wysokiego poziomu umiejętności i zdolności, dzięki którym każdy mężczyzna (i broda) wygląda niesamowicie.

Przejrzyj historię

Kompletne zestawy do pielęgnacji brody

Nowe kolekcje

Składane okulary przeciwsłoneczne Waykins + 31 nowych stylów

Od składanych okularów przeciwsłonecznych po soczewki odporne na zarysowania, nasze najnowsze okulary przeciwsłoneczne s...

Miękkie, nieswędzące szaliki i czapki beanie

Każdy z przewiewnych oraz zatrzymujących ciepło szalików i czapek z kolekcji Montagna jest starannie zaprojektowany na n...

Zegarki z widocznym biciem serca

Zegarki Dante są napędzane twoim ruchem. Tak długo, jak się poruszasz, zegarek również będzie. Nie przestawaj się ruszać...

Składane torby podróżne dla miejskiego podróżnika

Zaprojektowana w Danii, każda wodoodporna, lekka torba w składanej kolekcji Lazy Bear jest łatwa do spakowania w podróż...

Kolekcja włoskich skórzanych pasków

Każdy skórzany pasek to połączenie włoskiego kunsztu z duńskim designem oraz wytrzymałości z nowoczesnym stylem.

Kolekcja Kite

Kolekcja Kite to bogaty wybór lekkich czapek beanie. Każda z nich została wykonana w 100% z bawełny organicznej, dzięki...

Kolekcja Lincoln

Każdy portfel i torba wykonane z miękkiej skóry w różnych kolorach łączą funkcjonalny design z trwałą jakością, a wraz z...

Kolekcja Moda

Kolekcja Moda oferuje włoskie rzemiosło i duńskie wzornictwo w postaci asortymentu kapeluszy i czapek stworzonych na ter...

Kolekcja okularów przeciwsłonecznych Vista

Kolekcja Vista ze spolaryzowanymi soczewkami i 100% ochroną UV została stworzona, abyś mógł iść przez życie z otwartymi...

Zobacz wszystkie kolekcje
Cofnij
Resetuj moje hasło

Hurrra! Wysłaliśmy do Ciebie e-mail. Wkrótce będziesz się w stanie zalogować!

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy