365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Dostawa 16 zł - Bezpłatna ponad 179 zł-
Kontakt z nami

Wybierasz się gdzieś? Jak spakować się w podróż służbową

Aby uzyskać kluczowe porady i porady dotyczące podróży służbowych, wznieśliśmy się w przestworza i znaleźliśmy 3 mężczyzn z wieloma udanymi doświadczeniami w pakowaniu. Ucz się z ich doświadczenia i poświęcaj mniej czasu na pakowanie, a trochę więcej na prezentację.

Pakowanie w podróż służbową nie jest łatwe. Istnieje lęk przed zaplanowaniem zbyt wielu rzeczy jak kompletny nowicjusz i ciągle obecna obawa, że o czymś zapomnisz.

Łatwo jest przeoczyć coś niezbędnego, gdy trzeba się martwić o podróż do rzeczywistej pracy. Pomiędzy pamiętaniem o laptopie, portfolio a zabójczą prezentacją, nad którą pracujesz… kto ma czas, aby pamiętać o ładowarce do telefonu i czystej bieliźnie?

Stworzyliśmy ten poradnik, ponieważ wiemy, że podróże służbowe mogą być trudne. Niezależnie od tego, czy wybierasz się w podróż biznesową po raz pierwszy i utknąłeś w klasie ekonomicznej, czy często latasz pierwszą klasą, skuteczne pakowanie jest umiejętnością, którą zawsze można ulepszyć.

1 Wybierasz się gdzieś? jak spakować się w podróż służbową1.1 Kombinacja 4-3-2-21.2 Zwijaj i w drogę1.3 Ubierz się, by zaoszczędzić miejsce1.4 Jak złożyć i spakować marynarkę1.5 Jak złożyć koszulę na podróż1.6 Jak zwinąć koszulę na podróż1.7 10 porad podróżnych od ekspertów-podróżników1.8 Zobacz produkty podróżne

Kombinacja 4-3-2-2

Deweloper oprogramowania, który został specjalistą ds. marketingu, Nicklas Mortensen, sugeruje pakowanie wszechstronnej garderoby, która idealnie komponuje się zarówno ze stylem formalnym biznesowym, jak i swobodnym.

Moja technika pakowania to „kombinacja 4-3-2-2: 4 koszule, 3 pary spodni, 2 blezery i 2 pary butów. Nie jest to zbyt wiele i wciąż oferuje różnorodność, więc nie jestem skazany na jeden styl”.

Nudny, jeśli chodzi o spodnie, Nicklas poleca „2 pary czarnych spodni i 1 parę khaki. Czarny pasuje do wszystkiego i wydaje się, że masz wiele opcji bez pakowania wielu rzeczy. Para spodni w kolorze khaki świetnie komponuje się z niebieską koszulą i rozjaśnia każde spojrzenie po dniu w czerni.

W przypadku koszul, zawsze pakuję 2 białe, 1 niebieską i 1 wzorzystą. Biel jest dość bezpieczna oraz upewniam się, że wzorzysta koszula pasuje do moich spodni i blezerów (1 szarego i 1 ciemnoniebieskiego). Jestem fanem marynarki dwurzędowej i marynarki z dwoma guzikami.”

Żaden strój nie jest kompletny z odpowiednimi butami i paczkami Nicklasa dla uzyskania wszechstronności. „Jedna para brązowych i jedna czarnych. Pasek, który pakuję, jest brązowy z jednej strony, i czarny z drugiej. To łatwiejsze niż pakowanie 2 różnych pasków.”

Oprócz niezbędnych rzeczy – skórzanej torby na laptopa, ładowarki, słuchawek i okularów przeciwsłonecznych – w jego torbie znajdziesz również akcesoria zajmujące małe przestrzenie. „Najlepszym sposobem, aby poczuć się świeżo podczas podróży, jest różnorodność. Pakuję 4-5 poszetek, 2 pary spinek do mankietów i 4-5 krawatów. Mam 2 spinki do krawatów (1 złotą i 1 srebrną) do dopasowania metali. Łatwo jest przygotować listę i zaplanować swoje stroje na każdy dzień, ale poczujesz się bardziej naturalnie, jeśli będziesz mieć trochę swobody podczas ubierania się”.

Nigdy nie podróżuję bez: “Jedyną rzeczą, bez której nie mogę się spakować, jest moje żelazko parowe. Nigdy nie wiesz, jak wspaniałe będzie żelazko w twoim hotelu i nie ma techniki pakowania gwarantującej koszulę bez zmarszczek.”

Pakowanie na płasko czy zwijanie: “Zawsze pakuję się na płasko dla wygody i sortuję torbę w poziomach. Buty są zawsze w torbach, więc nie poplamią mojego ubrania”.

Najlepsza rada dla początkujących podróżujących biznesowo: „Spakuj się noc wcześniej i noś coś wygodnego podczas lotu. Wiele krawców szyje garnitury (znane jako super-stretch lub garnitury podróżne) z elastanem. To świetna inwestycja, a będziesz wyglądać tak dobrze, jak gdy wchodziłeś na pokład samolotu. …i nie zmarszczy się, gdy będziesz musiał siedzieć przez długi czas.

Jeśli dużo podróżujesz, porozmawiaj ze swoim bankiem o karcie Mastercard z przepustką priorytetową. Daje ona bezpłatny dostęp do wielu poczekalni na lotniskach i ułatwia czekanie.”

Zwijaj i w drogę

Brett Snyder, analityk branży lotniczej i prezes Cranky Flier oraz Cranky Concierge, uważa, że pakowanie torby sportowej to sposób na podróżowanie. „Zawsze biorę torbę sportową zamiast walizki na kółkach, ponieważ o wiele łatwiej jest ją wcisnąć do schowka na głową lub, jeśli to konieczne, pod siedzenie. Jedynym minusem jest to, że muszę nosić ją przez ramię. Brak konieczności sprawdzania torby oszczędza cenny czas po wylądowaniu… warto ją nosić.

Pakuję co najmniej 2 pary spodni i 2 koszule oraz zanim włożę je do torby, sprawdzam, czy wszystkie pasują do siebie. Pakuję jeden pasek i parę butów.

W mojej torbie na laptopa przechowuję ładowarkę do telefonu, ładowarkę do laptopa, długopisy i leki. W ten sposób wiem, gdzie się znajdują i mogę łatwo do nich dotrzeć, aby pracować w locie lub w terminalu.” Nigdy nie podróżuję bez: “Podczas podróży noszę długie spodnie, buty, pasek i sweter. Noszenie kolejnego stroju biznesowego sprawia, że nie muszę więcej pakować, a moja torba jest mała i lekka.

W podróży służbowej darem niebios są koszule niewymagające prasowania. Ale pierwszą rzeczą, którą robisz po przyjeździe do hotelu, jest wieszanie rzeczy i prasowanie wszystkiego, co wymaga prasowania. Nie chcesz prasować koszuli o 7:30, kiedy spotkanie masz o 8 rano.”

Pakowanie na płasko czy zwijanie: “Zwykle, jeśli jest to krótka podróż służbowa, pakuję ubrania na płasko. Jeśli zabraknie mi miejsca, zwinę je, aby zmieścić więcej. Kładę spodnie na dnie torby, buty, a potem wszystko inne”.

Najlepsza rada dla początkujących podróżujących biznesowo: “Czas jest twoim przyjacielem – więc traktuj go uprzejmie. Zawsze zostawiaj sobie miejsce na nieoczekiwane odwołania lub opóźnienia. Jeśli to możliwe, przyjedź na noc przed spotkaniem, abyś był wypoczęty i gotowy do wyjścia następnego dnia rano. Im większy luz, tym mniej stresu.”

Ubierz się, by zaoszczędzić miejsce

Casper Felskov, asystent menedżera sprzedaży detalicznej męskiej marki modowej sugeruje noszenie jednego kompletnego zestawu, aby zaoszczędzić miejsce. „Podczas podróży do pracy noszę szary blezer. Stewardessy zawsze powieszą go dla ciebie podczas wejścia na pokład, więc nie musisz się martwić o zmarszczki. Robię to, więc nie muszę go pakować. W mojej torbie znajdziesz 3 koszule i 2 pary chinosów. Wiem, że te czarne i khaki, które pakuję, pasują do białych i niebieskich koszul. Uzupełnią również szary blezer.

Pakuję tylko to, co wiem, że będę nosić. Niektórzy podróżujący biznesowo lubią pakować różne opcje. Ja wolę odpowiednio planować i się pakować. Mając to na uwadze, biorę 2 krawaty (1 w jednolitym kolorze i 1 wzorzysty) oraz parę czarnych skórzanych butów i czarny skórzany pasek. Noszę jeden zegarek, a pakuję inny. Coś tak prostego, jak zmiana mojego zegarka, może mieć duże znaczenie po całym dniu siedzenia lub zwiedzania innych sklepów.”

Casper woli ominąć linię odbioru bagażu i po przyjeździe udać się prosto do hotelu. „Naucz się pakować w torbę sportową. Unikniesz dylematu zagubionej torby i pomoże ci to nauczyć się, jak pakować się strategicznie, zamiast nosić całą szafę na dwudniową podróż biznesową.

Torba powinna pasować do twojego wyglądu. Potraktuj to jako sposób na uzupełnienie swojego stroju – nie tylko trzymanie rzeczy. Skóra zawsze wygląda profesjonalnie i z czasem nabiera patyny, co świadczy o tym, że dobrze podróżujesz”.

Nigdy nie podróżuję bez: “Zawsze podróżuję z bankiem mocy do mojego telefonu. Jeśli coś pójdzie nie tak podczas podróży, będziesz potrzebować telefonu, aby powiadomić osoby w pracy i zmienić rezerwację.”

Pakowanie na płasko czy zwijanie: “Dla mnie pakowanie na płasko zapewnia więcej miejsca w torbie. Najpierw wchodzą buty (w torbie na buty), potem akcesoria, spodnie, koszule, ładowarka do mojego laptopa, laptop, ładowarka do telefonu i wreszcie moja kosmetyczka. Ostatnią rzeczą, którą pakuję do torby, jest mój bilet i paszport. Są na górze i łatwo dostępne.”

Najlepsza rada dla początkujących podróżujących biznesowo: “Być może jest to pesymistyczne, ale zawsze zakładaj, że coś się nie powiedzie – albo pociąg się opóźni, albo jazda na lotnisko zostanie zbombardowana korkiem na ulicy.

Pojaw się wcześnie na lotnisku. Zawsze przyjeżdżam 2 godziny przed lotem. Nie pozwól też, aby czas się zmarnował. Użyj go do pracy lub jako bardzo potrzebną przerwę przed rozpoczęciem biznesowej części podróży.”

Jak złożyć i spakować marynarkę

 1. Zacznij od ułożenia marynarki na płasko.
 2. Płaskość jest kluczem do pozostania bez zmarszczek. Możesz użyć szpilki, aby przód i tył pozostały razem (i płasko). Jest to opcjonalne i niezalecane do delikatnych tkanin.
 3. Obróć marynarkę i złóż z jednej strony. Wyrównaj ją ze środkowym szwem z tyłu.
 4. Spłaszcz rękaw wzdłuż linii zagięcia. Dąż do gładkiego i płaskiego. Powtórz po drugiej stronie.
 5. Twoja marynarka powinna teraz wyglądać tak. Teraz złóż ją na pół (zaczynając od dołu).
 6. Twoja złożona marynarka lub blezer powinny przypominać to.
 7. Możesz ją teraz spakować. Pamiętaj, aby ją zawiesić, jak tylko dotrzesz na miejsce.

Jak złożyć koszulę na podróż

 1. Rozpocznij od rozłożenia koszuli na płasko, guzikami skierowanymi w dół.
 2. Złóż jedną stronę. Wyrównaj ją ze środkiem koszuli.
 3. Spłaszcz rękaw wzdłuż linii zagięcia. Dąż do gładkiego i płaskiego.
 4. Powtórz kroki po drugiej stronie.
 5. Dopasuj rękaw do pierwszego rękawa, jak pokazano na zdjęciu.
 6. Złóż koszulę na pół, składając od dołu.
 7. Twoja złożona koszula powinna wyglądać tak. Gotowa do spakowania! Pamiętaj, aby ją zawiesić po dotarciu do hotelu.

Jak zwinąć koszulę na podróż

 1. Rozpocznij od rozłożenia koszuli na płasko, guzikami skierowanymi w dół.
 2. Złóż koszulę całkowicie na pół, przysuwając jeden rękaw do drugiego.
 3. Złóż oba rękawy, jak na zdjęciu.
 4. Zaczynając od dołu, ostrożnie zwiń koszulę w kierunku kołnierza.
 5. Twoja zwinięta koszula powinna wyglądać tak. Gotowa do twojego bagażu. Pamiętaj, aby po przyjeździe ją rozłożyć i w razie potrzeby wyprasować.

10 porad podróżnych od ekspertów-podróżników

 1. Za wszelką cenę unikaj odprawy bagażowej. Zainwestuj w torbę, którą możesz zabrać ze sobą do samolotu.
 2. Na krótkie wycieczki codziennie pakuj jeden garnitur i świeżą koszulę.
 3. Zawsze pakuj swobodny zestaw ubrań i butów. Coś, co możesz założyć, aby pobiec do McDonald's o 2 w nocy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo, przebieranie się w garnitur po długim dniu i kolacji służbowej w coś wygodnego jest warte miejsca, które zajmuje.
 4. Gdy tylko dotrzesz do hotelu, zawieś i wyprasuj ubrania. Najpierw przetestuj żelazko hotelowe na ręczniku, aby sprawdzić, czy jest poplamione lub niesprawne.
 5. Jeśli zamierzasz dużo podróżować, bądź w pełni zaopatrzony w
  kosmetyczkę pod ręką. W komplecie z rozmiarami zatwierdzonymi do samolotu. Wrzuć ją do torby i ruszaj w drogę.
 6. Zapakuj worek do prania, aby oddzielić brudne ubrania. Ułatwia pakowanie i powrót do domu.
 7. Zawsze miej w telefonie cyfrowe kopie paszportu i dokumentów podróżnych.
 8. Szukaj garniturów i
  odzieży z elastanem oraz przeznaczonej do podróżowania. Wiele rzeczy jest pozbawionych zmarszczek i szybko wysycha, jeśli coś się na nie rozleje.
 9. Jeśli wybierasz się z samolotu na spotkanie, skorzystaj z łazienki na lotnisku. Szybkie odświeżenie może zmienić twój wygląd z nieszczęśliwego w gotowy.
 10. Nigdy nie wychodź z domu bez
  kremu nawilżającego i balsamu do ust. Powietrze tam wysycha.

Zobacz produkty podróżne