365-dniowa polityka zwrotów
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł-
22 153 14 54 - (dni robocze w godz. 08:00 - 16:00)
Menu
Szukaj
Zaloguj się
Lista życzeń
Koszyk

Projektowanie Wanderlust

Jak i dlaczego zaprojektowaliśmy kolekcję Traveller

Rozdział 1 – Inspiracja

Chcieć tego, czego nie możemy mieć, jest naturalne. Patrzenie przez pole, wiedząc, że nie możemy go przekroczyć, nie jest. Ponad rok lockdownu wypełnił nas wszystkich tym, co nasi niedostępni niemieccy sąsiedzi nazywają „fernweh” lub bólem dalekim – chorobą zagraniczną – czasami tłumaczoną jako żądza wędrowania, która nie do końca oddaje ból.

Jesteśmy odkrywcami. Bez względu na to, jak mocno zakorzenimy się w jednym miejscu, zawsze ten głos wzywa nas do przygody. Dlatego podróżujemy. I ten głos zainspirował zespół Trendhim do zaprojektowania kolekcji Traveller.

Rozdział 2 — Pióro i papier

Jako podróżnicy postanowiliśmy projektować przedmioty, które przemawiają do wędrowca pragnącego wolności odkrywania. Chwyciliśmy ołówki i szkicowniki oraz zabraliśmy się do pracy.

Najbardziej kultowymi symbolami podróży są kompas i mapa, a ich okrągły charakter pozwalał na ciekawe kombinacje i komplementarne projekty.

„Wolny jak ptak”, mówi to wyrażenie, oddając esencję ducha podróżnika. Zespół Trendhim zaprojektował zawieszkę ze skrzydełkami, aby reprezentować tęsknotę za wolnością. Wiele innych jest tworzonych, a wszystkie są zainspirowane naszym koczowniczym dziedzictwem i stłumionym pragnieniem odkrywania świata.

Rozdział 3 — Trzeci wymiar

Gdy papierowe projekty są gotowe, zespół Trendhim przenosi je do 3D. Czasami to, co wygląda niesamowicie na szkicu, po prostu nie sprawdza się w 3D. A jeśli nie sprawdza się w 3D, są szanse, że nie sprawdzi się u ciebie. Niektóre projekty odrzucamy, ale ocalone są udoskonalane.

Modele są gotowe. Drukujemy elementy w 3D, aby przyjrzeć się im z bliska. Ponownie, to, co sprawdza się w 3D, nie zawsze sprawdza się w prawdziwym życiu. Proces ten pozwala nam zidentyfikować słabe ogniwa i nieprecyzyjne detale lub wady projektowe. Na przykład, kiedy drukowaliśmy elementy jednej z naszych bransoletek, okazało się, że zapięcie jest za małe.

Zidentyfikowanie tych problemów poprzez stopniowe podejście do projektowania zapobiega ich przedostawaniu się do twojej przesyłki.

Rozdział 4 — Konfrontacja z rzeczywistością

Próbki od naszego dostawcy mogą wyglądać inaczej niż wydruki 3D. Metaliczny połysk może zagłuszyć detale lub uwydatnić niedoskonałości. Jest to kolejny proces iteracyjny i często przechodzimy przez wiele próbek, zanim uzyskamy właściwy szczegół.

Skupiamy się teraz na trwałości stali i jej platerowaniu, upewniając się, że jest gotowa na styl życia aktywnego mężczyzny ponownie wypuszczonego na świat. Testujemy napięcia ogniw, aby upewnić się, że wytrzymają wszystko, co przed nimi postawisz. Testujemy również ścieranie się powłoki, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiał zdejmować jej przed skokiem do wody.

Rozdział 5 — Uspokój ten fernweh

Gdy kolekcja Arkai Traveller wejdzie w życie, będzie gotowa na przygodę. A Ty?

Jestem zaznajomiony z Polityką prywatności Trendhim. Wypisz się w dowolnym momencie.

*Rejestrując się za pomocą adresu e-mail, akceptujesz naszą Politykę prywatności oraz zgadzasz się na otrzymywanie ofert i wiadomości e-mail o naszych produktach. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.