365-dniowa polityka zwrotów
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł-
22 153 14 54 - (dni robocze w godz. 08:00 - 16:00)

Jak zaprojektowaliśmy kolekcję Orisun

„Orisun” oznacza „pochodzenie”, „źródło” lub „fontanna” w języku joruba.

Inspiracja

Kiedy coś jest nam odbierane, pragniemy tego znacznie bardziej. Ostatnie dwa lata pozostawiły nam głód podróży, przygód i nowych doświadczeń. W naszej izolacji wielu zwróciło się ku duchowości, nauczyło się medytować i studiowało filozofię – oprócz oczywiście pieczenia chleba na zakwasie i uczęszczania na spotkania Zoom.

Doprowadziło to do większej świadomości naturalnych kamieni szlachetnych, które zdaniem wielu mogą wykorzystać naszą energię i skierować ją w korzystny sposób. Chociaż nie ma naukowych dowodów na te mistyczne właściwości, podczas pandemii gwałtownie wzrosła popularność kamieni naturalnych i biżuterii z kamienia naturalnego. Zmotywował nas i zafascynował niestandardowy element kamieni naturalnych w naszych projektach. Element zaskoczenia, w którym kształty, wzory, a nawet kolory mogą się różnić w zależności od kamienia. W niektórych typach kamieni zmiana jest subtelna. W innych może być ogromna.

Każdy kamień jest prawdziwy. Jedyny w swoim rodzaju. Nigdy nie dostaniesz tego samego kamienia, co na zdjęciu. Ten jest nasz. Twój może być lepszy. Może być bardziej żywy, mieć ostrzejszy kontrast we wzorze lub bardziej płynne linie. Może być również prostszy lub mniej wyraźny. Kto wie!

Wyzwanie

Praca z kamieniami naturalnymi to ciekawe wyzwanie. Znasz zakres kolorów skały i ogólne cechy tego rodzaju kamienia, ale indywidualny kamień przymocowany do twojego dodatku jest zawsze tajemnicą, ponieważ każdy z nich jest wyjątkowy.

Z jednolitymi kamieniami, takimi jak cyrkonia, rubin czy hematyt, projektowanie biżuterii, która dopełnia ich kolor, jest dość prostym przedsięwzięciem. Z drugiej strony kamienie takie jak jaspis, lapis lazuli i tygrysie oko mają różne odcienie, kształty i pasemka, które wpływają na ogólną estetykę kamienia, a tym samym na całość. Projekt biżuterii musi zatem dopełniać kamień bez względu na to, jak wygląda. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest pozwolić kamieniowi zabłysnąć i sprawić, by nasz projekt ustąpił jego naturalnemu pięknu. Pomyśl o tym jako o ramie obrazu. Jeśli rama jest zbyt ozdobna, odciągnie uwagę od obrazu, a jeśli jej kolor będzie kolidował z obrazem, ucierpi cała grafika. Kiedy nie wiesz, jak obraz będzie wyglądał, najlepiej, aby ramka była jak najprostsza.

Kamienie

Wiele czynników wpływa na to, jakie kamienie są wybierane do tworzenia biżuterii. Kolorystyka srebrna i złota była podstawą naszego wyboru, a kamienie zostały dobrane do niej. Ich twardość decyduje o tym, jak prawdopodobne jest ich pękanie i jak trudno jest je ukształtować w biżuterię. Niektóre kamienie są półprzezroczyste i jeśli położysz je na kolorowym metalu, takim jak złoto, żółty odcień zmiesza się z wyglądem kamienia. Niektóre są po prostu zbyt drogie, a niektóre różnią się zbytnio, aby zagwarantować satysfakcjonujący wynik. Kamienie dobieramy na podstawie ich wyglądu, jakości oraz tego, czy pasują do tworzonych przez nas kolekcji. Nie sprawdzamy wcześniej rzekomych mistycznych właściwości kamienia, aby nasycić nasze dzieła specyficznymi właściwościami metafizycznymi. I jest ku temu prosty powód. Wiemy, co wygląda dobrze, a co nie. Nie wiemy, czy kamień może wzbogacić, czy pomóc w koncentracji. Może mogą, a może nie, ale w każdej chwili postawimy pewność pojawienia się nad możliwością wyrównania słuchu.

Biżuteria

Po wybraniu kamieni zaczynamy eksperymentować z tym, jakie kształty i metale dobrze z nimi współpracują. Jednym z naszych projektów jest nieśmiertelnik z cienką wkładką z naturalnego kamienia. Problem polega na tym, że za każdym razem, gdy weźmiesz kamień z rodziny kwarcu, prawdopodobnie będzie on półprzezroczysty. Przykładowo każdy półprzezroczysty zielony kamień nałożony na powierzchnię w odcieniu złota będzie miał jasny kolor mchu. I to jest rodzaj rzeczy, które wymyślasz, gdy otrzymujesz próbki wysyłane od producentów. Przedmiotom może również brakować trójwymiarowości, która była obecna w projekcie komputera, a niewielka zmiana projektu elementu metalowego może to poprawić. Rozważaliśmy również bardzo ostry projekt zęba. Wyglądało to świetnie, ale w rzeczywistości byłoby idealnym narzędziem zbrodni.

Różni producenci mają różnych dostawców kamieni szlachetnych, a każdy z nich traktuje swoje kamienie inaczej. Dlatego zamówiliśmy te same wzory i kamienie od wielu dostawców, aby zobaczyć, który z nich daje najlepsze rezultaty. Wybraliśmy nie tylko najlepiej wyglądającą biżuterię, ale również przetestowaliśmy biżuterię w warunkach skrajnych, aby zobaczyć, jak radzi sobie z normalnym zużyciem. Niektóre egzemplarze nie przeszły tych testów i zażądaliśmy od dostawcy ulepszeń. Niektóre projekty zostały natychmiast odrzucone jako niemożliwe do zrealizowania na dużą skalę. Inne zostały dostosowane, gdy rzeczywistość nie spełniła naszych oczekiwań. Na przykład matowy kamień wygląda niesamowicie na renderach komputerowych, ale w rzeczywistości jest nudny i pozbawiony życia. Chcieliśmy stworzyć metalową zawieszkę w kolorze zielonym, ale dostępna metoda powlekania była nie tylko droższa, ale też mniej trwała, co spowodowałoby blaknięcie koloru i zarysowania z biegiem czasu – coś, czego nasze złote i czarne produkty nie robią. Jest to zawsze proces iteracyjny i nigdy nie rozpoczynamy produkcji, dopóki nie będziemy szczęśliwi i dumni z tego, co stworzyliśmy.

Kiedy jesteśmy zadowoleni z jakości, projektu i wyglądu, zamawiamy po jednym zestawie każdego z nich, aby zrobić zdjęcia na stronę internetową. Wykonujemy zdjęcia pierwszych zatwierdzonych próbek, które otrzymujemy, a następnie zlecamy produkcję. Zatem to nie jest tak, że wybieramy te najładniejsze do sfotografowania. To nasze jedyne próbki, kiedy je kręcimy! Twój będzie wyglądał inaczej, a to jest zabawa z naturalnymi kamieniami.

Rynek

Ważne było dla nas, aby wszystkie monety, nieśmiertelniki i płaskie wisiorki można było wygrawerować z tyłu. Ponieważ każdy kamień jest wyjątkowy, każdy jest niepowtarzalny i nie ma lepszego sposobu, aby to wzmocnić, niż umieszczenie na nim osobistego grawera.

Ostatnim krokiem, zanim przedmioty trafią do sprzedaży, jest niezależna weryfikacja wszystkich kamieni naturalnych. Losowa część pierwszej dostawy trafia do laboratorium, które za pomocą spektroskopii poświadcza identyfikację kamieni szlachetnych. W przeszłości odmawialiśmy i w przyszłości odmówimy przyjmowania przesyłek, jeśli okaże się, że kamienie nie są takie, jak twierdzi producent. Kolekcja Orisun przechodzi teraz kontrolę jakości, a projekty są finalizowane. Czekamy tylko na przybycie pierwszej przesyłki, abyśmy mogli dostarczyć ją online i do ciebie. Zarejestruj się w Trendhim Tribe, aby otrzymywać nasz newsletter i być pierwszym, który dowie się o premierze kolekcji.

Jestem zaznajomiony z Polityką prywatności Trendhim. Wypisz się w dowolnym momencie.