Bezpłatna dostawa wszystkiego | Wygasa za:

00:00:00

Bezpłatna dostawa wszystkiego

Wygasa za:

00:00:00
365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Bezpłatna wysyłka standardowa wszystkich zamówień-
Kontakt z nami
Dołącz do Trendhim Tribe

Dołącz do Tribe, aby uzyskać ekskluzywne zniżki, inspiracje stylowe i więcej!

Podając swój e-mail, akceptujesz naszą Politykę prywatności oraz wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-mailem naszych ofert i nowości produktowych. W dowolnej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i opuścić Tribe.

FEDORY

Fedora jest uosobieniem klasy dżentelmena, która zyskała popularność w latach 20’. Dziś stanowi obowiązkową część garderoby prawdziwego mężczyzny z klasą. Rozwiń menu i przeszukaj nasz katalog pod względem materiałów i kolorów.

Jak zmierzyć
16 produkty/-ów

CZYM JEST FEDORA?

Co łączy Indiana Jones i Franka Sinatrę? Oboje zrozumieli styl oferowany przez fedorę. Fedora to miękki filcowy kapelusz z wciętą koroną o wysokości 11 cm i miękkim rondem o szerokości 6,4 cm. Kształt fedory został zastosowany do różnych kapeluszy, takich jak kapelusz Panamski i filcowy.
Fedora różni się w zależności od:

Ronda – Rondo Fedory może być noszone pod kątem, w górę, lub podwinięte z tyłu i z przodu. Może być wykończone w wielu szerokościach, pozycjach i materiałach z surowymi, zszytymi, przyciętymi lub wykończonymi krawędziami.

Korony – Wierzch kapelusza, korona, może być ukształtowany na różne sposoby, z których najczęściej jest to kształt łzy. Popularne są również diamentowe i środkowe zagięcia.

Przycięcia – Ostrość i umiejscowienie przycięcia różnią się w zależności od stylu.

Materiału i koloru – Większość męskich kapeluszy fedora jest wykonana z wełnianego filcu. Filc jest materiałem wykonanym ze sprasowanych, matowych włókien. Fedory mają różne kolory, z których najpopularniejsze to czarny, szary, ciemny brąz i khaki.

Wstążki – Fedory są synonimem wstęgi z tkaniny nad rondem. Niektóre posiadają również ozdobne pióro.

DLACZEGO FEDORA?

Prawdziwa historia fedory jest zagadką. Wielu twierdzi, że wywodzi się ze sztuki „Fédora” francuskiego autora Victoriena Sardou. Jedna z głównych ról, księżniczka Fédora Romanoff, nosiła kapelusz podobny do tego, który znamy jako męski kapelusz fedora. Prawda to, czy nie, jest to dobra historia.

Książę Edward z Wielkiej Brytanii zaczął nosić fedorę w latach ’20. Wkrótce zastąpiła ona meloniki, kaszkiety i cylindry. Jej popularność wzrosła w latach ‘20 wraz z prohibicją i gangsterami oraz ponownie z gwiazdami Hollywood w latach ‘40 i ‘50 XX wieku. Kapelusz fedora nie jest tak popularny jak dawniej, ale nadal stanowi podstawowy element mody, hipstera, a nawet współczesnego mężczyzny.

JAK WYBRAĆ MĘSKI KAPELUSZ FEDORA?

Wybierając kapelusz pamiętaj, że rondo powinno być proporcjonalne do twoich ramion. Wąskie rondo dla smukłych ramion. Szersze rondo dla szerszych ramion.

JAK ZNALEŹĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR

Umieść centymetr wokół swojej głowy, w miejscu, na którym znajdzie się wewnętrzna linia kapelusza.

Pozwól końcom spotkać się na twoim czole.

Upewnij się, że centymetr nie leży zbyt ciasno.

Odczytaj obwód z centymetra i wybierz swój rozmiar.Różne kapelusze leżą inaczej na twojej głowie. Możesz nawet preferować przechylanie kapelusza w określony sposób. Zmierz obwód tak, aby centymetr był w miejscu, w którym będzie leżała wewnętrzna linia kapelusza. Kapelusze zwykle leżą najwygodniej około 1 cm nad uszami.

Jeśli obwód twojej głowy znajduje się w dolnym końcu przedziału wielkości, para reduktorów do kapelusza zapewni idealne dopasowanie.

GDZIE KUPIĆ MĘSKI KAPELUSZ FEDORA?

Jeśli szukasz Cavanagh Edge, będziesz musiał kupić odpowiednią fedorę vintage, ponieważ ta ręcznie filcowana technika ronda nie jest już używana. W przeciwnym razie, Fawler oferuje opcje od bawełny po wełnę, a nawet inspirowane fedorą kapelusze Panama, utkane z ekwadorskiej słomy Toquilla. Jesteśmy przekonani, że Frank i Indiana zatwierdzą nasz wybór.

Wszystkie kapelusze Trendhim możesz zobaczyć na tej stronie