Sezonowe bestsellery | 20% zniżki

Zaoszczędź 20% na sezonowych bestsellerach

365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Dostawa 12 zł - Bezpłatna ponad 179 zł-
Kontakt z nami

Trendy akcesoriów męskich 2022

Nowości w męskim stylu

Mówią, że trendy przychodzą i odchodzą, ale styl pozostaje na zawsze.

To prawda… ale wiele dzisiejszych klasycznych stylów zaczęło się jako szokujące trendy.

  1. stycznia 1797 roku mężczyzna o imieniu John Hetherington został postawiony przed burmistrzem Londynu pod zarzutem „naruszenia pokoju i podżegania do zamieszek”. Władze twierdziły, że to, co miał na sobie, miało „przestraszyć nieśmiałe osoby”. Gdy mężczyzna zajmował się swoimi sprawami, „kilka kobiet zemdlało, dzieci krzyczały, psy jęczały”, a młody chłopiec złamał rękę w zebranym tłumie.

Co u licha miał na sobie ten mężczyzna?

John Heatherington był wynalazcą pierwszego jedwabnego cylindra – akcesorium tak klasycznego, że zdefiniowało całe stulecie męskiego stylu.

Na szczęście dla nas większość akcesoriów i części garderoby jest objęta wolnością wypowiedzi (lokalne przepisy mogą się różnić) i prawdopodobnie nie zostaniesz postawiony przed sędzią w wyniku wyboru nakrycia głowy.

Zbliżając się do sezonu letniego 2022, chcielibyśmy zaprezentować krótki przegląd tegorocznych 6 najpopularniejszych akcesoriów i stylów w oparciu o nasze dane i badania.

1 Trendy akcesoriów męskich 20221.1 1 – kolczyki z zawieszkami1.2 2 - kombinacje pereł i łańcuszków1.3 3 — układanie wszystkiego warstwami1.4 4 – styl uliczny – otsu1.5 5 – kolor1.6 6 – materiały przyjazne dla środowiska

1 – Kolczyki z zawieszkami

Męskie kolczyki przeszły przez wiele faz. Od starożytnych Egipcjan po symbole statusu bogatych perskich mężczyzn, od XVII-wiecznych korsarzy po symbole dumy gejowskiej i nie tylko. Właściwie jedyny raz w historii mężczyźni nie nosili kolczyków w średniowieczu. I jest powód, dla którego tak się nazywają.

Styl uliczny rozwija się, aby odzwierciedlać kulturowego ducha czasu, a w 2022 roku nadrzędnym tematem jest całkowite odrzucenie mody płciowej. To nie to samo, co powiedzenie „mężczyźni noszą więcej kobiecej biżuterii”. Jest dokładnie odwrotnie. To odrzucenie całej etykiety „damskich/męskich dodatków”. Fakt, że kolczyk ma zawieszkę… dlaczego miałby od razu oznaczać kobiecy przedmiot? A jeśli wisiorek to czaszka? Czy to czyni go męskim? Dlaczego?

Nowoczesny styl mówi: „Pozbądź się etykiet – noś to, co Cię reprezentuje”.

Kolczyk może wiele powiedzieć – czy to kółeczko, sztyft, czy plug – ale z wiszącym kolczykiem, zwłaszcza z wymiennymi zawieszkami, otrzymujesz większą siłę wyrazu.

2 - Kombinacje pereł i łańcuszków

Perły były kiedyś ostatecznym symbolem statusu. Były noszone przez chińską rodzinę królewską już w 2 300 roku p.n.e. W Rzymie były tak cenne, że Juliusz Cesar uchwalił prawo zakazujące noszenia ich wszystkim poza klasami rządzącymi. W całym starożytnym świecie były bardzo cenione i pożądane, a na ich noszenie mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi królowie i biznesmeni.

Kiedy więc stały się wyłącznie dla kobiet?

W 1921 roku na rynek trafiły pierwsze perły hodowlane, ich cena spadła i nagle ten bardzo pożądany materiał stał się dostępny dla osób z klasy średniej. Marketerzy rzucili się, aby przekonać mężczyzn, że każda kobieta potajemnie pragnie pereł, a mężczyźni uznali kupno ich za swój obowiązek.

Przez ponad 4 000 lat mężczyźni nosili perły. Przez prawie 100 nie robili tego.

Teraz perły powróciły – lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

3 — Układanie wszystkiego warstwami

Czasami mniej znaczy więcej. Robienie wrażenia nie wymaga wielu rzeczy, ale czasami noszenie wielu subtelnych i uzupełniających się elementów może być jeszcze silniejszym przekazem.

Podobnie jak nałożenie na siebie płaszcza, marynarki, kamizelki i koszuli nadaje twojemu strojowi niezaprzeczalną atmosferę elegancji; warstwowe naszyjniki, bransoletki i zegarki, a nawet pierścionki mogą nadać twojemu stylowi ogromny zastrzyk stylu. Jest to łatwe, a nawet mamy cały artykuł na temat warstwowania naszyjników, który możesz przeczytać, aby uzyskać więcej informacji.

Miłego warstwowania!

4 – Styl uliczny – Otsu

Nasza najnowsza marka domowa, Otsu, jest poinformowana i inspirowana współczesnym miejskim stylem ulicznym. W 2022 roku styl uliczny polega na umożliwieniu indywidualnej ekspresji. Silne ikony i symbole rzucające się w oczy pozwalają pozbyć się subtelności i domysłów z twojego stylu. Bądź odważny, bezczelny i głośny.

5 – Kolor

Rozpoznawalna symbolika to jeden ze sposobów, w jaki ludzie wyrażają siebie w 2022 roku. Innym jest noszenie mocnych, odważnych, a w niektórych przypadkach niezwykłych kolorów.

Jasnoczerwony pasek, niebieski kolczyk lub tęczowy naszyjnik z łańcuszkiem to zdecydowane dodatki. Ożyw swoje monochromatyczne lub pastelowe stroje niezaprzeczalnym akcentem koloru.

6 – Materiały przyjazne dla środowiska

Ziemia się ociepla, a nasze przeszłe działania powodują nieodwracalne szkody w naszym ekosystemie. Nie mamy innego wyjścia, jak tylko zmienić sposób, w jaki robimy różne rzeczy w nadziei, że zapobiegniemy dalszym szkodom.

Jednym ze sposobów, w jaki mamy nadzieję to zrobić, jest użycie większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu i które można poddać recyklingowi. Zdecydowana większość naszej metalowej biżuterii jest wykonana z chirurgicznej stali nierdzewnej, która w 100% podlega recyklingowi, a niektóre z naszych wegańskich pasków do zegarków ze sztucznej skóry są wykonane z G-Pomme C, włoskiej alternatywy dla skóry, która wygląda i jest w dotyku jak skóra, ale jest wykonana z wyrzuconej skórki jabłka, korka i innych materiałów biodegradowalnych. Nie martw się jednak – nie zacznie się rozpadać na twoim nadgarstku. Posiada również elastyczność i trwałość skóry.

Zegarki mechaniczne to kolejna opcja przyjazna dla środowiska, ponieważ nie działają na baterie, ale na dobry, staromodny mechanizm sprężynowy. Większość naszych mechanicznych zegarków na rękę jest również automatyczna, co oznacza, że nakręcają się automatycznie podczas twojego ruchu. Co jest bardziej naturalnego niż to?

To tylko kilka przykładów zrównoważonych produktów, które posiadamy, a w niedalekiej przyszłości dodamy wiele innych innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska produktów.

DOŁĄCZ, ABY WYGRAĆ 1 500 ZŁ

Zapisz się, aby otrzymywać stały strumień porad dotyczących stylu, oferty specjalne i informacje o nowych produktach. Zostaniesz automatycznie zapisany do comiesięcznego losowania, aby wygrać kartę podarunkową o wartości 1 500 zł.

Jestem zaznajomiony z Polityką prywatności Trendhim. Wypisz się w dowolnym momencie.