365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Dostawa 16 zł - Bezpłatna ponad 179 zł-
Kontakt z nami

Jak zmienić rozmiar twojego pierścionka męskiego

Twoje palce zmieniły kształt i teraz pierścionki nie pasują.

W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o zmianie rozmiaru pierścionka, niezależnie od tego, czy chcesz go zmniejszyć, czy zwiększyć.

1 Jak zmienić rozmiar twojego pierścionka męskiego1.1 Jak zmienić rozmiar pierścionka na mniejszy1.2 Jak zmienić rozmiar pierścionka na większy1.3 Rozmiar jakich pierścionków można, a jakich nie można zmienić?1.4 Czy możesz samodzielnie zmienić rozmiar swojego pierścionka?

Jak zmienić rozmiar pierścionka na mniejszy

1. Koraliki rozmiarowe

Są to małe kulki z metalu szlachetnego, które są dodawane do wewnętrznej strony paska przez jubilera, aby zapewnić dokładne dopasowanie. Są one półtrwałe, ale można je łatwo usunąć, jeśli chcesz później zmienić rozmiar pierścionka.

2. Wkładka sprężynowa

Jest to metalowa lub silikonowa sprężyna, którą owijasz wokół wewnętrznej strony pierścionka, aby zacieśnić jego dopasowanie. Nazwę zawdzięcza swojej sprężystości. Można ją owijać i zdejmować tak często, jak chcesz. Idealna do noszenia jednego pierścionka na wielu palcach.

3. Pierścionek podtrzymujący inny pierścionek

Jest to niewielki pasek metalu, silikonu, gumy lub nawet pianki, który jest dodawany do wnętrza pierścionka. Zalecamy tę metodę, ponieważ jest ona niewidoczna i łatwa do usunięcia na wypadek, gdybyś chciał zmienić palec, na którym nosisz pierścionek. Dowiedz się więcej

4. Wytnij i obkurcz

Wycięcie małego kawałka obrączki, a następnie przylutowanie go z powrotem jest trwałym rozwiązaniem, które powinno być wykonywane wyłącznie przez profesjonalistę. Nawet wtedy może to pozostawić widoczną bliznę na twojej obrączce.

5. Silikonowa wkładka DIY

Dokładnie wyczyść i osusz wnętrze pierścionka, a następnie nałóż na nie cienką warstwę silikonu akwarystycznego. Wygładź i pozostaw do wyschnięcia. Ta metoda jest odwracalna, wygodna i trwała. Jest idealna do nieinwazyjnej i elastycznej zmiany rozmiaru, która pozwala idealnie dopasować pierścionek do twojego palca.

Jak zmienić rozmiar pierścionka na większy

1. Rozciąganie

Specjalne narzędzia mogą nieco powiększyć pierścionek poprzez jego rozciągnięcie. Metoda ta może być stosowana tylko do niewielkich regulacji i nie będzie działać w przypadku tytanu, stali nierdzewnej, wolframu i innych wyjątkowo twardych metali.

2. Wytnij i nasmaruj

Obejmuje to przecięcie obrączki i dodanie dodatkowego kawałka metalu w szczelinie. Ponownie, powinno to zostać wykonane przez profesjonalistę i może pozostawić widoczny ślad.

Rozmiar jakich pierścionków można, a jakich nie można zmienić?

Można zmienić rozmiar większości pierścionków wykonanych z metali szlachetnych, takich jak złoto, srebro lub platyna. Pierścionki z pełnym diamentem lub kamieniem szlachetnym, takie jak pierścionki wieczne, nie mogą być zmieniane bez wpływu na ich wzór. To samo dotyczy pierścionków wykonanych z wolframu, stali nierdzewnej lub innych twardych metali, a także pierścionków z wkładkami z kamienia naturalnego lub drewna.

Na koniec pytanie za milion dolarów:

Czy możesz samodzielnie zmienić rozmiar swojego pierścionka?

W niektórych przypadkach tak.

  1. Zmniejsz rozmiar silikonem: możesz dodać warstwę silikonu do wewnętrznej strony obrączki, aby lepiej ją dopasować.
  2. Używając młotka: możesz rozciągnąć pierścionek, delikatnie uderzając go młotkiem. Zachowaj jednak ostrożność, aby nie uszkodzić pierścionka. Nie zalecamy próbowania tego z żadnymi cennymi pierścionkami, ponieważ ryzyko jest zbyt duże. Zamiast tego zanieś pierścionek do jubilera.
  3. Rozciąganie szczypcami: wymaga to specjalnego narzędzia do rozciągania pierścionków i całej masy ostrożności. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz łatwo rozciągnąć pierścionek tak, aż się rozerwie.
  4. Zmniejszanie szczypcami: możesz zmniejszyć pierścionek, ściskając go szczypcami. Nie zalecamy tej metody w przypadku przedmiotów, na których ci zależy, ponieważ zbyt łatwo jest trwale zdeformować pierścionek.

Wiecie już wszystko, panowie. Istnieje wiele nietrwałych rozwiązań do zmniejszania rozmiaru twoich pierścionków. Jednak jeśli chodzi o ich rozciąganie, najlepiej pozostawić to profesjonalistom. Najlepsze rozwiązanie: upewnij się, że wybierasz pierścionek, który pasuje na twój palec. Zapoznaj się z tym artykułem o tym, jak znaleźć swój rozmiar pierścionka i przejrzyj naszą ofertę męskich pierścionków tutaj.