Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
365-dniowa polityka zwrotów z dowolnej przyczyny
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
12 251 82 71 - (dni robocze w godz. 09:00 - 17:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary zerówki
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
12 251 82 71
Dni robocze w godz. 09:00 - 17:00
Zobacz wszystkie

Jak zawiązać krawat: 30 różnych węzłów krawata

Niezależnie od tego, czy jest to twój pierwszy krawat, czy szukasz wyzwania, nasze poradniki krok po kroku pomogą ci opanować 30 klasycznie popularnych węzłów krawatów.

Początek

Każdy węzeł, podobnie jak szyja, na której jest noszony, ma swój wyraźny charakter i klimat. Węzeł Van Wijk został stworzony jako najwyższy możliwy do noszenia węzeł, podczas gdy węzeł Windsor posiada formalność, która sprawia, że jest ulubionym węzłem brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych. Niezależnie od wybranego węzła, upewnij się, że go poćwiczysz, zanim naprawdę będziesz go potrzebował.

Wszystko, czego potrzebujesz na początek, to męski krawat , koszula i lustro. Potrzebujesz również naszych poradników – które oczywiście masz – oraz cierpliwości, wytrwałości i determinacji. Nie znamy cię osobiście, ale możemy zgadywać, że te 3 masz w jednym paluszku! Dobrym pomysłem są również czyste dłonie i przycięte długie paznokcie, które mogą uszkodzić tkaninę krawata.

Każdy poradnik zawiera instrukcje krok po kroku, które są lustrzanymi obrazami. Oznacza to, że to, co widzisz na szkicu, powinno być tym, co widzisz w lustrze.

Oprócz tych 30 sposobów na zawiązanie krawata przeczytaj nasz niezbędny poradnik o krawatach i dowiedz się jak utrzymać twój krawat w czystości i bez zmarszczek . Potrzebujesz poszetki, która będzie pasowała do tego fantastycznego węzła, nad którym pracujesz? Możemy pomóc ci nauczyć się również, jak ją złożyć .

Krawat – Twój niezbędny poradnik
Przeczytaj teraz
Jak przechowywać, czyścić i prasować krawaty
Przeczytaj teraz

ZABAWNE FAKTY O KRAWATACH

Noszenie krawata jest dobrą zabawą, ale mówienie o nim już nie. Do teraz! Przeszukaliśmy Internet i znaleźliśmy najlepsze (oraz najciekawsze) fakty dotyczące męskich krawatów. Przeczytaj je, zapamiętaj i zaimponuj swoim przyjaciołom, rodzinie i temu nieznajomemu w pociągu, który wciąż wpatruje się w twój doskonale zawiązany krawat przylądka .

  • Kolekcjoner krawatów nazywany jest grabatologiem. Największa kolekcja krawatów (grabatologia) liczy 21 321 krawatów i należy do Irene Sparks z Nowej Zelandii. Jeśli znasz Irene, poproś ją o sprawdzenie naszego asortymentu, aby pomóc jej utrzymać jej Światowy Rekord Guinnessa .
  • Paski na klasycznych amerykańskich krawatach przechodzą od prawego górnego do lewego dolnego rogu, aby odróżnić je od brytyjskich pasków pułkowych, które biegną od lewego górnego do prawego dolnego rogu. Brytyjskie pasy zaprojektowano tak, by biegły od serca osoby do jej miecza.
  • Kuloodporne krawaty naprawdę istnieją.
  • Jeden jakościowy jedwabny krawat wymaga ponad 120 kokonów jedwabnika i około 54 864-99 060 metrów (180 000–325 000 stóp) jedwabnej nici!
  • Pierwsze krawaty były noszone przez chorwackich żołnierzy. Przydałyby się te kuloodporne.
  • Zgłoszono, że istnieje ponad 100 000 różnych sposobów na zawiązanie męskiego krawata. To dużo czasu spędzonego przed lustrem.
  • Noszenie twojego krawata zbyt ciasno może znacznie obniżyć przepływ krwi do mózgu. Morał tej historii: zawiąż swój węzeł dobrze, ale nie za mocno.
  • Krawat Suashish jest najdroższy na świecie. Jest wyceniony na 220 000 $, wykonany z czystego jedwabiu, 150 g złota i 271 diamentów.
  • Globalne przychody z akcesoriów na szyję (krawatów i muszek) revenue osiągnęły w 20019 roku kwotę 3 535 000 000 $.
  • Krawaty stanowią wspaniałe prezenty z okazji dnia ojca… mówi wszędzie każde dziecko.

Niezależnie od tego, czy szukasz krawata, który będzie idealnym prezentem na dzień ojca, Boże Narodzenie czy urodziny najlepszego przyjaciela... lub potrzebujesz czegoś, aby opowiedzieć swoją historię i pokazać swój styl, sprawdź nasz asortyment. Posiadamy szeroką gamę do wyboru i krawat, którego brakuje na twojej szyi. Jak również węzeł, który pomoże mu tam pozostać.

Specjalne podziękowania dla Jovena Santos niesamowite ilustracje do tego poradnika.

Zapytaliście – odpowiedzieliśmy

Jaki jest najlepszy węzeł do pokazania spinki lub klipsa do krawata?

Jaki jest najlepszy węzeł krawata dla noszenia spinki do kołnierzyka?

Wypróbuj cztery w dłoni lub połowę Windsora. Każdy z nich umożliwia zaprezentowanie spinki bez ukrywania jej.

Zobacz cztery w dłoni tutaj i kliknij tutaj , aby zobaczyć połowę Windsora.


Jaki jest najłatwiejszy węzeł do zawiązania?

Węzeł orientalny – znany również jako prosty węzeł.


Jaki jest najtrudniejszy węzeł do zawiązania?

Węzeł Eldredge jest jednym z najbardziej skomplikowanych węzłów do opanowania, ale jest warty wysiłku!


Jaki jest popularny węzeł krawata dla pana młodego?

Węzły Windsor lub połowa Windsora sprawdzają się dobrze z formalnością większości ślubów i są dość łatwe do opanowania. Jeśli chcesz dodać romansu i wyróżniać się swoim krawatem, wypróbuj węzeł trójcy lub węzeł prawdziwej miłości .

Dla większej inspiracji ślubnej, przeczytaj nasz niezbędny poradnik o akcesoriach pana młodego .


Jakiej tkaniny użyć do grubszych węzłów?

Zastanów się nad podszewką krawata. Krawaty z grubszą podszewką dają grubsze węzły. Krawaty z cieńszą podszewką tworzą cieńsze węzły. Wypróbuj węzeł połowa Windsora lub węzeł Pratt dla cieńszego krawata i cztery w dłoni dla grubszego.


Nowe kolekcje

Składane okulary przeciwsłoneczne Waykins + 31 nowych stylów

Od składanych okularów przeciwsłonecznych po soczewki odporne na zarysowania, nasze najnowsze okulary przeciwsłoneczne s...

Miękkie, nieswędzące szaliki i czapki beanie

Każdy z przewiewnych oraz zatrzymujących ciepło szalików i czapek z kolekcji Montagna jest starannie zaprojektowany na n...

Zegarki z widocznym biciem serca

Zegarki Dante są napędzane twoim ruchem. Tak długo, jak się poruszasz, zegarek również będzie. Nie przestawaj się ruszać...

Składane torby podróżne dla miejskiego podróżnika

Zaprojektowana w Danii, każda wodoodporna, lekka torba w składanej kolekcji Lazy Bear jest łatwa do spakowania w podróż...

Kolekcja włoskich skórzanych pasków

Każdy skórzany pasek to połączenie włoskiego kunsztu z duńskim designem oraz wytrzymałości z nowoczesnym stylem.

Kolekcja Kite

Kolekcja Kite to bogaty wybór lekkich czapek beanie. Każda z nich została wykonana w 100% z bawełny organicznej, dzięki...

Kolekcja Lincoln

Każdy portfel i torba wykonane z miękkiej skóry w różnych kolorach łączą funkcjonalny design z trwałą jakością, a wraz z...

Kolekcja Moda

Kolekcja Moda oferuje włoskie rzemiosło i duńskie wzornictwo w postaci asortymentu kapeluszy i czapek stworzonych na ter...

Kolekcja okularów przeciwsłonecznych Vista

Kolekcja Vista ze spolaryzowanymi soczewkami i 100% ochroną UV została stworzona, abyś mógł iść przez życie z otwartymi...

Zobacz wszystkie kolekcje
Cofnij
Resetuj moje hasło

Hurrra! Wysłaliśmy do Ciebie e-mail. Wkrótce będziesz się w stanie zalogować!

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy