365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Dostawa 16 zł - Bezpłatna ponad 179 zł-
Kontakt z nami

Okulary przeciwsłoneczne – chroń swoje oczy przed słońcem

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na plażę, wycieczkę, czy dojeżdżasz do pracy, ochrona oczu jest tak samo ważna, jak ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Czy kiedy byłeś dzieckiem, twoje letnie dzieciństwo było stłumione pod warstwą SPF 50? Warstwą, którą twoja mama ciągle nakładała przy każdym wyjściu z basenu.

Żadna to niespodzianka... ale miała rację.

Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych to najlepszy sposób na zmniejszenie ryzyka raka skóry i przedwczesnego starzenia się skóry. Ale ochrona przed słońcem wykracza poza dobry krem.

Nie tylko dla świetnego wyglądu... noszenie okularów przeciwsłonecznych jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby uchronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Wybór pary może być trudny… szczególnie online. Ale dzięki odpowiedniemu zrozumieniu tego, czego szukać, będziesz w stanie zobaczyć świat jaśniej w mgnieniu oka.

Zanim zdecydujesz się na okulary przeciwsłoneczne aviator, z linią brwi lub na klipsy, wyjaśnijmy najważniejszy powód noszenia okularów przeciwsłonecznych – ochronę przeciwsłoneczną.

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Twoja mama będzie taka dumna.

1 Okulary przeciwsłoneczne – chroń swoje oczy przed słońcem1.1 Okulary przeciwsłoneczne z ochroną uv1.2 Okulary polaryzacyjne1.3 Męskie okulary przeciwsłoneczne i style1.4 Jak czyścić okulary przeciwsłoneczne1.5 Zapytaliście – odpowiedzieliśmy

Okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV

Słońce uwalnia energię w wielu formach. Ale to na promienie ultrafioletowe (UVA + UVB) powinniśmy zwrócić uwagę.

Ponieważ warstwa ozonowa powoli się wyczerpuje (dzięki zmianom klimatu), do ziemi docierają teraz zwiększone ilości promieni UVA i UVB.

Promienie te wpływają na oko i mogą zwiększać ryzyko zaćmy oraz innych zaburzeń widzenia, takich jak ślepota, nowotwór oczu i zapalenie stawów (jak oparzenie słoneczne… ale dla twojego oka).

Podobnie do tego, w jaki sposób żółkną tworzywa sztuczne i gazety, gdy są wystawione na działanie promieni słonecznych przez długi czas, długotrwałe narażenie na działanie promieni słonecznych również fotopostarza wrażliwą skórę wokół oka i samej soczewki.

A myślałeś, że nałożenie kremu przeciwsłonecznego na nos wystarczy.

Kiedy należy nosić okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV?

Według Światowej Organizacji Zdrowia, letnie słońce jest najbardziej intensywne między 9:00 a 15:00, gdy 75% dziennej ilości promieniowania UV uderza w powierzchnię ziemi. Dodaj to do odblaskowego charakteru śniegu, wody lub autostrady, a prawdopodobnie wpatrujesz się w podwójne promieniowanie.

Chroń swoje oczy okularami przeciwsłonecznymi w godzinach szczytu od godz. 9:00 do 15:00.

Pamiętaj, że uszkodzenia słoneczne występują także wiosną, jesienią i zimą. Gdy przebywasz na słońcu, noś okulary przeciwsłoneczne i kapelusz z rondem.

I nie daj się zwieść pochmurnemu dniowi. Promienie UV są zdecydowane i mogą przechodzić przez chmury.

Wskazówki dotyczące zakupu okularów przeciwsłonecznych z ochroną UV dla mężczyzn

Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych zawsze czytaj opisu o ochronie UV. Kup parę, która blokuje 99-100% promieni UVA i UVB.

Pamiętaj, że jeśli twoje okulary przeciwsłoneczne są opisywane jako blokujące promieniowanie UV, nie oznacza to, że są spolaryzowane. Okulary przeciwsłoneczne polaryzowane zostaną opisane jako takie.

Co oznacza ochrona UV400? Oznacza to, że blokują one fale UV krótsze lub równe 400 nanometrom. Wszystkie fale UV (UVA, UVB i UVC) są krótsze lub równe 400 nm i blokowane przez soczewki.

Pomyśl o UV400 jako o pełnej ochronie przed promieniowaniem UV całego słońca.

Czy okulary przeciwsłoneczne ze 100% ochroną UVA/UVB są lepsze niż te z ochroną UV400? Nie, jesteś chroniony każdą z tych par. Każda blokuje szkodliwe promieniowanie UVA, jak i UVB oraz zapewnia ochronę, której potrzebują twoje oczy.

Aby naprawdę chronić się przed słońcem, należy wziąć pod uwagę rozmiar soczewek.

Promienie UV docierają do oczu ze wszystkich stron… nie tylko z przodu. Weź to pod uwagę, podejmując decyzję o okularach przeciwsłonecznych z boczną ochroną i małych okragłych.

Pomimo tego, co mówią sprytne reklamy, następujące elementy nie mają wpływu na ochronę przed promieniowaniem UV:

 • Koszt – Nawet tanie okulary przeciwsłoneczne mogą zapewnić 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
 • Kolor i ciemność soczewki – Soczewki okularów przeciwsłonecznych są traktowane chemikaliami pochłaniającymi promieniowanie UV, aby mogły blokować szkodliwe promieniowanie UV. Ponieważ te chemikalia są bezbarwne,
  okulary przeciwsłoneczne z przezroczystymi soczewkami mogą blokować szkodliwe promieniowanie UV, podobnie jak te z ciemnymi soczewkami.
 • Polaryzacja – Spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć odblaski odbitego światła, a nie blokować promienie UV. Na szczęście większość okularów przeciwsłonecznych Trendhim oferuje zarówno 100% ochronę przed promieniowaniem UV, jak i polaryzację.

Okulary polaryzacyjne

My Duńczycy czekamy cały rok na dłuższe dni naszego krótkiego lata… a potem mrużymy oczy, ponieważ zapomnieliśmy, jak oślepiający może być jasny promień słońca.

Chociaż spolaryzowane soczewki mogą uchronić cię przed mrużeniem oczu, nie zapewniają ochrony przed promieniami UV. Redukcja olśnienia i ochrona UV to 2 różne zabiegi dla pary okularów przeciwsłonecznych. Sprawdź opis i upewnij się, że Twoja następna para zawiera oba te elementy.

Czym są spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne?

Spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne zgadłeś, mają spolaryzowane soczewki. Zapewniają one kolejny poziom ochrony twoich oczu, zmniejszając odblaski odbijające światło poziome.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją są szczególnie pomocne na zewnątrz w pobliżu wody lub śniegu oraz podczas jazdy w śnieżny lub jasny dzień.

Jak działają okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją?

Nie jesteśmy fizykami, ale wiemy, że gdy światło odbija się od powierzchni obiektu, zwykle rozprasza się pod różnymi kątami. Dzieje się tak, gdy obiekty mają nierówną powierzchnię.

Jeśli powierzchnia jest gładka – jak autostrada przed tobą, plaża w spokojny dzień lub szkło na przedniej szybie – światło odbija się pod jednym kątem... tym bezpośrednio w twoich oczach.

To właśnie jest blask. Koniec lekcji.

Spolaryzowane okulary pozwalają pionowemu światłu dotrzeć do oka, jednocześnie blokując światło poziome.

Spolaryzowane okulary mają soczewki ze specjalnym środkiem chemicznym, który filtruje światło, tworząc pionowe otwory. Oznacza to, że tylko promienie światła, które docierają do twoich oczu pionowo, mogą się przez nie zmieścić.

Pomyśl o tej substancji chemicznej i jej cząsteczkach, jak o listwach na żaluzji weneckiej. Listwy na żaluzji pozwalają widzieć tylko światło przechodzące przez „listwy”. Drugie światło zostaje zablokowane.

Soczewki spolaryzowane robią to samo... ale pionowo. Światło pionowe dociera do oka, a poziome fale świetlne – olśnienie – są blokowane. W rezultacie to, co widzisz w spolaryzowanych okularach przeciwsłonecznych, jest nieco ciemniejsze niż zwykle, ale szczegóły będą łatwiejsze do zauważenia i będą wyraźniejsze.

Kiedy należy nosić spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne?

Podobnie jak ryzyko uszkodzenia oka związanego ze słońcem jest większe w określonych momentach, podobnie jest ryzyko lśnienia.

Woda, śnieg i samochody mogą odbijać światło w twoich oczach, a ponieważ odbite promieniowanie UV może uszkadzać skórę i oczy tak samo jak bezpośrednie promieniowanie UV, może być jak podwójna dawka szkodliwych promieni. Europejski kodeks walki z rakiem ostrzega, że śnieg odbija do 85% promieniowania UV, a woda od 5 do 10%. Możesz mieć problemy z dostrzeganiem obrazów na ekranach LCD (wyświetlaczach ciekłokrystalicznych), takich jak smartfon, desce rozdzielczej samochodu lub bankomatu.

Nie jest to duży problem, chyba że lecisz samolotem i chcesz wyraźnie widzieć monitory. W imieniu wszystkich pasażerów zdejmij swoje okulary przeciwsłoneczne.

Jak wybrać najlepsze spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne

Podobnie jak przy zakupie okularów przeciwsłonecznych z ochroną UV, ważne jest, aby przeczytać opis.

 1. Szukaj 100 – Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych, jest to, czy blokują one również 100% promieni UV.
 2. Myśl o większych rzeczach – Jeśli naprawdę zależy ci na bezpieczeństwie, rozważ okulary przeciwsłoneczne z boczną ochroną, aby zmniejszyć promieniowanie UV wpadające na boki.
 3. Zignoruj kolor – Ciemne soczewki lub te z powłoką lustrzaną mogą wyglądać stylowo, ale samo to nie zmniejszy olśnienia ani nie uratuje twojego wzroku.
 4. Zapomnij o cenie – Męskie okulary przeciwsłoneczne nie muszą kosztować fortuny, aby wykonywać swoje zadanie. Wybierz parę ze 100% ochroną UV i soczewkami spolaryzowanymi… a nie cenę.

 • Czarno-szare polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Maurice Verge
  Moody Mason
  89 zł
  Czarno-szare polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Maurice Verge
 • Czarno-szare okulary przeciwsłoneczne Walden Wade
  Waykins
  169 zł
  Czarno-szare okulary przeciwsłoneczne Walden Wade
 • Dandysowe całkowcie czarne spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne
  Paul Riley
  85 zł
  Dandysowe całkowcie czarne spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne
 • Żółto-brązowe okulary przeciwsłoneczne Wagner Wade
  Waykins
  169 zł
  Żółto-brązowe okulary przeciwsłoneczne Wagner Wade
  Popularny prezent
 • Czarne polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne aviator z tytanu
  Sidegren
  335 zł
  Czarne polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne aviator z tytanu
  Wygraweruj
 • Czarno-złociste polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne z linią brwi
  Fawler
  275 zł
  Czarno-złociste polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne z linią brwi
 • Czarno-szare polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Mick Verge – Kategoria 3.5
  Moody Mason
  89 zł
  Czarno-szare polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Mick Verge – Kategoria 3.5
 • Lustrzane niebieskie okulary przeciwsłoneczne Westley
  Waykins
  169 zł
  Lustrzane niebieskie okulary przeciwsłoneczne Westley
  Popularny prezent
 • Czarno-niebieskie polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne z drewna hebanowego
  Paul Riley
  135 zł
  Czarno-niebieskie polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne z drewna hebanowego
 • Occasus | Niebieskie kwadratowe polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne aviator
  Lucleon
  275 zł
  Occasus | Niebieskie kwadratowe polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne aviator
  Wygraweruj
 • Czarne przydymione polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Aviator
  Lucleon
  335 zł
  Czarne przydymione polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Aviator
  Wygraweruj
 • Polaryzacyjne srebrzysto-czarne gradientowe kwadratowe okulary przeciwsłoneczne aviator
  Seizmont
  275 zł
  Polaryzacyjne srebrzysto-czarne gradientowe kwadratowe okulary przeciwsłoneczne aviator
  Wygraweruj
 • Czarne polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne retro z drewnianymi zausznikami
  Waykins
  275 zł
  Czarne polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne retro z drewnianymi zausznikami
 • Czarne polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne retro
  Waykins
  199 zł
  Czarne polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne retro
 • Czarne polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne z linią brwi
  Fawler
  275 zł
  Czarne polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne z linią brwi
 • Niebiesko-niebieskie polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Wilder Thea
  Waykins
  275 zł110 zł
  Niebiesko-niebieskie polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Wilder Thea
  Outlet -60%
 • Czarno-szare polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Moses Verge – Kategoria 3.5
  Moody Mason
  89 zł
  Czarno-szare polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Moses Verge – Kategoria 3.5
 • Czarno-szare polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Macon Verge
  Moody Mason
  89 zł
  Czarno-szare polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne Macon Verge
 • Okulary przeciwsłoneczne pilotki w złotym tonie Warren
  Waykins
  169 zł
  Okulary przeciwsłoneczne pilotki w złotym tonie Warren
 • Czarne okulary przeciwsłoneczne Aviator Warren
  Waykins
  169 zł
  Czarne okulary przeciwsłoneczne Aviator Warren
 • Męskie okulary przeciwsłoneczne i style

  W przypadku, jeśli nie to jeszcze krystalicznie jasne... najlepsze męskie okulary przeciwsłoneczne to te, które mają całkowitą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV i zmniejszają odblaski dzięki spolaryzowanym soczewkom.

  Teraz, gdy wiesz, na co zwrócić uwagę, pytanie dotyczy tego, jaki styl okularów przeciwsłonecznych najlepiej na tobie wygląda.

  Okulary przeciwsłoneczne i kształt twarzy

  Kupowanie okularów przeciwsłonecznych przez Internet nie jest tak łatwe, jak spacer główną ulicą i przymierzenie kilku milionów par.

  Zapytaliśmy profesjonalną MUA i stylistkę, Cianne Denize o jej za wskazówki na temat wyboru odpowiedniej pary okularów przeciwsłonecznych dla 5 głównych kategorii kształtu twarzy – kwadratowej, owalnej, okrągłej, serca i trójkąta – bez konieczności przymierzania.

  Owalny kształt twarzy

  Co to jest owalny kształt twarzy? „Owalna twarz to taka, której długość jest większa niż szerokość kości policzkowych. Ten mężczyzna ma również szersze czoło w porównaniu do linii żuchwy.”

  Okulary przeciwsłoneczne dla twarzy owalnym kształcie „To dobrze wyważony kształt twarzy i dobrze wygląda z większością stylów okularów przeciwsłonecznych.

  Najlepsza para powinna podkreślać mocne strony twojej twarzy i odwracać uwagę od słabszych. Oznacza to, że mężczyźni o owalnej twarzy powinni dodawać kątów miękkim krzywiznom.

  Kup okulary przeciwsłoneczne, które są geometryczne, prostokątne lub lekko kwadratowe, jak okulary przeciwsłoneczne aviator.”

  Kwadratowy kształt twarzy

  Co to jest kwadratowy kształt twarzy? „Kwadratowy kształt twarzy charakteryzuje się silną szczęką i wyraźnymi kośćmi policzkowymi.”

  Okulary przeciwsłoneczne dla twarzy o kwadratowym kształcie „Kupując okulary przeciwsłoneczne dla kwadratowej twarzy, wybierz okrągłe oprawki, aby złagodzić śmiałe rysy twarzy. Szukaj soczewek w kształcie łezki lub okrągłych.

  Okulary przeciwsłoneczne z cieńszymi oprawkami, jak na przykład wykonanymi z metalu, sprawiają, że twarz wydaje się bardziej delikatniejsza, nie tracąc męskości, jaką daje kwadratowy kształt twarzy.

  Unikaj kwadratowych lub prostokątnych kształtów, ponieważ sprawiają, że głowa wydaje się krótka, podkreślając kąty twarzy. Nikt nie chce mieć krótkiej głowy.”

  Okrągły kształt twarzy

  Co to jest okrągły kształt twarzy? „Mężczyźni o okrągłej twarzy mają wiele wspólnego z owalną twarzą. Charakteryzuje się ona miękkimi rysami oraz lekko zakrzywioną linią szczęki i brwi.

  Kości policzkowe są zwykle większe, a małe czoło jest prawie symetryczne do linii żuchwy.”

  Okulary przeciwsłoneczne dla twarzy o okrągłym kształcie „Wybierz kąty! Kluczem do okularów przeciwsłonecznych dla mężczyzn o okrągłych twarzach jest przedłużenie twarzy.

  Jeśli masz okrągły kształt twarzy, prostokątne i kwadratowe ramki rozbijają miękkość, wyszczuplają policzki i sprawiają, że twarz wydaje się cieńsza i dłuższa.

  Kątowe i geometryczne okulary przeciwsłoneczne dodają ostrzejszych linii, aby stworzyć równowagę między okrągłymi krzywiznami twarzy i czystymi liniami oprawek. W przypadku mężczyzn noszenie grubszych ramek również zwiększa szerokość.

  Męskie okulary przeciwsłoneczne z soczewkami gradientowymi zapewniają kolejny poziom wydłużenia.

  Unikaj okrągłych okularów przeciwsłonecznych lub jakiejkolwiek pary, która podkreśla okrągłość i zaokrąglenia twarzy.”

  Twarz w kształcie serca

  Jaki jest kształt twarzy serca? „Mężczyźni o twarzach w kształcie serca mają szerokie czoło i brwi w porównaniu do kości policzkowych i spiczastych podbródków.

  Niektórzy styliści uważają to za najbardziej wszechstronny ze wszystkich kształtów twarzy, ale myślę, że okulary przeciwsłoneczne dla owalnego kształtu twarzy są równie łatwe do znalezienia.”

  Okulary przeciwsłoneczne dla twarzy o kształcie serca „Mężczyźni obdarzeni twarzą w kształcie serca najlepiej wyglądają w średnich okularach przeciwsłonecznych, które równoważą mały podbródek oraz duże czoło i brwi.

  Okulary przeciwsłoneczne aviator wyglądają świetnie i mają szerszą dolną połowę, która równoważy szerokość podbródka.

  Sugeruję unikanie ciemniejszych kolorów, ponieważ przecinają linię twarzy. Zamiast tego wybierz oprawki bezramkowe lub w jasnych kolorach. Jeśli nie lubisz bezramkowych, wybierz cienkie metalowe oprawki.

  Nie kupuj okrągłych okularów przeciwsłonecznych, ponieważ przyciągają uwagę do czoła i sprawiają, że wydaje się większa”.

  Co jeśli twoja twarz nie jest idealna?

  Co dzieje się, gdy twoja twarz posiada cechę, której jesteś samoświadomy?

  Poprosiliśmy Cianne Denize o wskazówki dotyczące stylu, których używa we wszystkim, od serii Netflix po artykuły w czasopismach.

  • Duży nos – „Mężczyznom z dużym nosem pasują okulary przeciwsłoneczne z linią brwi. To zwraca uwagę na twoje oczy i uszy oraz odwraca ją od nosa.”
  • Duże czoło - „Jeśli martwisz się tym, że twoje czoło przyciąga całą uwagę, wybierz okulary przeciwsłoneczne aviator. Ten styl wygląda dobrze na większości kształtów twarzy i odwraca uwagę od dużego czoła.”
  • Wąsko rozstawione oczy - „Jeśli twoje oczy są blisko siebie, noś okulary przeciwsłoneczne z przezroczystymi ramkami. Unikaj wszystkiego zbyt szerokiego. Inaczej skończysz ze skrzyżowanymi oczami”.
  • Mała twarz - „Jeśli chcesz optycznie wydłużyć swoją twarz, wybierz okulary przeciwsłoneczne bez oprawek lub z wysokim noskiem. Przyciągają one uwagę do krawędzi twarzy we wszystkich kierunkach.”

  Jaki kolor soczewek okularów przeciwsłonecznych jest najlepszy?

  Chociaż odcień i kolor pary soczewek okularów przeciwsłonecznych nie są tak ważne, jak ochrona przed promieniowaniem UV lub polaryzacja, wybrany kolor wpłynie na ilość światła widzialnego docierającego do oka i jakość widzenia innych kolorów.

  Ciemne kolory – szary i brązowy – bardzo dobrze sprawdzają się w codziennych czynnościach. Im ciemniejszy jest cień, tym bardziej zmniejsza zmęczenie oczu w jasnych warunkach.

  • Szary jest popularnym kolorem znajdowanym w większości okularów przeciwsłonecznych dla mężczyzn i pozwala oku zobaczyć kolor w najczystszej postaci.
  • Soczewki bursztynowe i brązowe mogą do pewnego stopnia zniekształcać kolory, ale w okularach przeciwsłonecznych wydają się zwiększać kontrast na zielonym i niebieskim tle, takim jak trawa i niebo.

  Jasne kolory – żółty, pomarańczowy i różowy – najlepiej nadają się do umiarkowanego do niskiego poziomu światła i często można je znaleźć w okularach przeciwsłonecznych z ochroną boczną oraz innych sportowych okularach przeciwsłonecznych dla mężczyzn.

  • Soczewki w kolorze żółtym i pomarańczowym mogą zwiększać kontrast i powodować, że obiekty wydają się wyraźniejsze.
  • Soczewki w kolorze różowym, takie jak żółte i pomarańczowe, zapewniają dobrą percepcję głębi i poprawiają kontrast, dzięki czemu otoczenie wydaje się jaśniejsze.

  Jak czyścić okulary przeciwsłoneczne

  Ilu z nas jest winnych chuchania na okulary przeciwsłoneczne i przecierania ich koszulą?

  Chociaż ostatecznie pomoże to spełnić twój cel… istnieje zwiększone ryzyko zarysowania soczewek.

  Równie złe jest używanie papierowego ręcznika lub serwetki. Ponieważ oba są w zasadzie drewniane, są bardzo ścierne i sprawiają, że twoje okulary przeciwsłoneczne są bardziej zakurzone niż na początku.

  Najlepszy sposób na czyszczenie okularów przeciwsłonecznych...

  1. Najpierw oczyść noski. Prawdopodobnie najbardziej zabrudzone są części, które faktycznie dotykają twojej twarzy. Należą do nich noski, skronie i obręcze. Przetrzyj je nieścierną ściereczką z mikrofibry.
  2. Spłucz wodą. Wypełnij zlew ciepłą wodą i dodaj do niego kilka kropli łagodnego płynu do mycia naczyń bez płynu nawilżającego. Umieść w nim okulary przeciwsłoneczne, aby usunąć cały brud i piasek. Delikatnie potrzyj palcami soczewki, aby usunąć resztki kremu do opalania lub oleju.
  3. Wysusz. Wyjmij z wody i osuszyć czystą, niestrzępiącą się ściereczką z mikrofibry.

  Jak usunąć zadrapania z okularów przeciwsłonecznych

  Cóż, to jest dziwne. Niestety, gdy twoje okulary przeciwsłoneczne zostaną zarysowane, pozostaną zarysowane.

  Przy następnej parze postępuj zgodnie powyższymi z instrukcjami czyszczenia, aby zmniejszyć ryzyko zadrapań.

  Zapytaliście – Odpowiedzieliśmy

  Czy tanie okulary przeciwsłoneczne są szkodliwe dla twoich oczu? Czy drogie okulary są lepsze?

  Najważniejszym czynnikiem przy zakupie męskich okularów przeciwsłonecznych jest to, czy oferują one 100% ochronę przed promieniowaniem UV.

  Spójrz na opis. Jeśli oferują ochronę i spolaryzowane soczewki, których szukasz, wysoka lub niska cena jest prawdopodobnie spowodowana marką, materiałem lub innymi cechami konstrukcyjnymi.

  Czy okulary przeciwsłoneczne z klipsami są tak samo dobre jak normalne?

  Okulary przeciwsłoneczne na klipsy są idealne dla osób z soczewkami korekcyjnymi lub ulubioną parą okularów blokujących niebieskie światło.

  Dopóki twoje okulary przeciwsłoneczne z klipsami zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV i polaryzację, jesteś zabezpieczony.

  Czy okulary przeciwsłoneczne powinny zakrywać brwi?

  W przypadku mężczyzn górna część oprawki powinna przebiegać wzdłuż linii brwi. Zbyt dużo brwi nad okularami przeciwsłonecznymi zapewnia ci wiecznie zaskoczony wygląd.

  Czy powinienem kupić spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne?

  Jeśli jeździsz na nartach, nartach wodnych, grasz w golfa, łowisz ryby, uprawiasz sport na urządzeniach lotniczych, jeździsz na rowerze, a nawet prowadzisz auto, powinieneś rozważyć zakup spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych.

  Jeśli chodzi o widzenie, blask może być denerwujący i niebezpieczny. Niebezpiecznie jest mieć promień światła dźgający cię w oko, gdy odbija się on z przodu od samochodu.

  Ponieważ wiele męskich okularów przeciwsłonecznych posiada soczewki polaryzacyjne, nie trzeba wybierać pomiędzy ochroną przed promieniowaniem UV a redukcją olśnienia. Dzięki niezliczonym stylom do wyboru decyzja jest jeszcze łatwiejsza.

  Czy starsze okulary przeciwsłoneczne nadal będą chronić moje oczy?

  Jeśli od lat nosisz ulubioną parę okularów przeciwsłonecznych, możesz się zastanawiać, czy nadal są w stanie chronić cię przed szkodliwym promieniowaniem UV.

  Badania nie dają na to jasnej i bezpośredniej odpowiedzi. Jeśli wiesz, że kupiłeś je ze 100% ochroną UV, jedynym sposobem na sprawdzenie, czy nadal działają, jest zabranie ich do sklepu optycznego i poddanie ich testom.

  Lub… zaoszczędź sobie podróży i dla bezpieczeństwa spraw sobie nową parę.

  Kiedy nie należy nosić okularów przeciwsłonecznych?

  Jeśli ważność ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym nie jest do tej pory oczywista... sprawdź swoje oczy.

  Z drugiej strony badania wykazały, że ludzie narażeni rano na wyższy poziom światła zwykle śpią lepiej niż ci, którzy tego nie robią. Wynika to z faktu, że światło słoneczne pomaga ustawić naturalny zegar wewnętrzny i regulować sen.

  Badania sugerują, że wyjście bez okularów przeciwsłonecznych do około 9:00 rano jest dobrym pomysłem... chyba że wpatrujesz się w słońce lub pracujesz/grasz w wyjątkowo jasnych warunkach z wysokim poziomem olśnienia.