365-dniowa polityka zwrotów
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
22 153 14 54 - (dni robocze w godz. 08:00 - 16:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł -
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary zerówki
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
22 153 14 54
Dni robocze w godz. 08:00 - 16:00
Zobacz wszystkie

Pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn

Rosnący trend

Jeśli jesteś heteroseksualnym cispłciowym mężczyzną z dowolnego miejsca poza Ameryką Południową i Europą Północną, możesz zadać sobie pytanie: „Obrączki zaręczynowe dla mężczyzn? Czy w ogóle istnieją?"

Tak, istnieją. W wielu częściach świata zarówno mężczyźni, jak i kobiety noszą pierścionek na palcu serdecznym, aby symbolizować zaręczyny. W Islandii pierścionki zaręczynowe sprzedawane są wyłącznie w zestawach po dwie sztuki. Dzięki rosnącemu uznaniu małżeństw osób tej samej płci i równości płci tradycja ta rozprzestrzenia się na inne części świata.

Skąd jednak wzięła się tradycja pierścionków zaręczynowych i dlaczego teraz dopiero zaczynają zyskiwać na popularności wśród mężczyzn?

Krótka historia pierścionków zaręczynowych

Znak własności stał się znakiem oddania

Rzymianie wierzyli, że czwarty palec lewej ręki (błędnie licząc kciuk jako palec) zawiera Vena Amoris, czyli „żyłę miłości”. Pomimo romantycznej nazwy, pierścionki zaręczynowe były wtedy znakiem własności. Większość pierścionków zaręczynowych była wykonana z konopi, skóry lub kości, a tylko najbogatsi mężczyźni dawali swoim przyszłym żonom pierścionki ze złota lub srebra, a potem tylko po to, by pochwalić się swoim bogactwem.

Używanie pierścionków zaręczynowych rozprzestrzeniło się w Europie w średniowieczu ze względu na długi okres oczekiwania między zaręczynami a małżeństwem. Mimo to były noszone tylko przez kobiety i wskazywały raczej na własność niż na partnerstwo.

W rzeczywistości dopiero w XX wieku małżeństwo stało się postrzegane jako partnerstwo równych osób, a tradycje związane z zaręczynami i małżeństwem podlegały ciągłym zmianom. Każda kultura ma nieco inne tradycje, jeśli chodzi o zaangażowanie, a w globalnej społeczności, w której żyjemy, wybór sposobu świętowania związku należy do ciebie.

Dzisiejsze tradycje zaręczynowe

Szwedzki stół opcji

Oprócz par tej samej płci, wielu mężczyzn decyduje się nosić pierścionek zaręczynowy, aby uhonorować swoje przyszłe żony. Dlaczego miałaby nosić znak, że jest zajęta, jeśli on tego nie robi? Być może to ty się oświadczyłeś, ale jej odpowiedź zabrała was oboje z rynku. Coraz częściej kobiety proszą mężczyzn o rękę w małżeństwie, a nie odwrotnie.

Pierścionki czystości i pierścionki obietnicy są czasami uważane za równe pierścionkom zaręczynowym, ponieważ oznaczają pewną formę wierności, a pod względem stylu jest między nimi bardzo niewielka różnica.

Pierścionek zaręczynowy to obietnica. Obietnica, którą składasz, że będziesz wierny swojemu partnerowi, nawet jeśli nie jesteś jeszcze do tego prawnie zobowiązany. W tym sensie pierścionek zaręczynowy jest bardziej imponujący niż obrączka ślubna. Pierścionek zaręczynowy oznacza, że z wyboru jesteś wierny swojemu partnerowi. Obrączka oznacza, że robisz to dla podatków. Niektóre pary decydują się nawet na pozostanie zaręczonymi na zawsze.

Jak nosić męski pierścionek zaręczynowy

Nie ma zasad… tylko wytyczne

Nosisz swój pierścionek zaręczynowy na palcu serdecznym – którym z nich zależy od ciebie. Lokalny zwyczaj różni się w tym temacie. W niektórych kulturach pierścionki zaręczynowe są noszone na lewym palcu serdecznym i ponownie wykorzystywane jako obrączki ślubne. W innych nosi się je na prawej ręce, a obrączkę na lewej lewą. Jeszcze inni noszą go po lewej stronie, a następnie przesuwają w prawo, aby zrobić miejsce na obrączkę, a nawet zawieszają go na łańcuszku na szyi lub całkowicie przestają nosić. Brytyjscy dżentelmeni nosili swoje obrączki ułożone pod rodzinnymi sygnetami.

Krótko mówiąc, wybór naprawdę należy do ciebie. Jeśli chcesz podążać za lokalnym zwyczajem, zapytaj lokalnego jubilera, ale pamiętaj, że to twój związek, twoja historia i twój wybór.

Różne rodzaje pierścionków zaręczynowych dla niego

Komfort czy bezpieczeństwo? Błyskotliwość czy długowieczność?

Materiały

Podobnie jak obrączki ślubne, pierścionki zaręczynowe tradycyjnie wykonuje się ze złota, platyny lub srebra, ale jak w większości tradycji, podlega to zmianie. Prawdopodobnie znasz starszego dżentelmena, który od dziesięcioleci nosi złotą obrączkę. Przyjrzyj się mu uważnie, a będzie pełna wgnieceń i zadrapań, a on powie ci, jak często bierze ją do wygładzania i polerowania. Dzieje się tak, ponieważ złoto, platyna i srebro są nie tylko drogie, ale także miękkie.

Nowoczesne materiały, takie jak tytan, ceramika, włókno węglowe, chirurgiczna stal nierdzewna, wolfram, a nawet silikon oferują alternatywy, które są mocniejsze, wygodniejsze, tańsze i trwalsze.

Tytan jest wytrzymały, lekki i hipoalergiczny; ceramika nie przewodzi; stal nierdzewna klasy chirurgicznej jest niedroga, mocna i łatwa do formowania; a silikon jest elastyczny, wygodny i łatwy do wymiany. Wybór materiału nie jest już ograniczony tradycją. Wybierz materiał, który najlepiej pasuje do ciebie i twojego stylu życia.

Obróbki powierzchni

Spójrzmy prawdzie w oczy: pierścionki z czystego złota i platyny kosztują ramię i obie nerki. Dlatego wielu wybiera platerowane pierścionki zaręczynowe. Najczęstsze z nich to chemicznie pozłacane srebrne pierścionki z warstwą złota przymocowaną do ich powierzchni. Ten rodzaj poszycia skutkuje cienką warstwą, która z czasem traci kolor, a ponieważ jest to jeden metal nakładany na siebie, w przypadku uszkodzenia odpadnie. Wszelkie zadrapania odsłonią ukryty pod spodem metal podstawowy, a ponieważ zarówno srebro, jak i złoto są miękkie, będziesz musiał bardzo dobrze o nie dbać, jeśli chcesz, aby służyły dłużej.

Stosunkowo nowym rodzajem obróbki powierzchni jest powlekanie PVD. Azotek tytanu jest przegrzewany do plazmy i wystrzeliwany w obiekt wewnątrz komory próżniowej. To łączy go z powierzchnią na poziomie molekularnym. Ponieważ dzieje się to w próżni i odbywa się w tak ekstremalnych temperaturach, proces ten jest przyjazny dla środowiska. Bardzo mało materiału jest marnowane i w rezultacie nie są uwalniane żadne toksyczne chemikalia. Twarda warstwa ceramiczna, którą tworzy, jest odporna na zarysowania, nie matowieje, a ponieważ jest stopiona z metalem na poziomie molekularnym, nie blaknie ani nie łuszczy się.

Rozmiar i kształt

Obrączki ślubne są proste nie bez powodu. Są stworzone do noszenia przez całe życie mężczyzny, więc będą musiały pasować do każdego mężczyzny i do każdego stylu. Wszyscy przechodzimy przez etapy w naszym życiu i odpowiednio zmieniamy styl, ale nasze obrączki ślubne mają być statyczne.

Niekoniecznie jest tak w przypadku pierścionków zaręczynowych. Jeśli nie zamierzasz używać tego samego pierścionka co obrączka ani przesuwać go między palcami, pierścionek zaręczynowy jest przeznaczony do noszenia tylko od momentu, gdy powiesz „tak” do momentu, w którym powiesz „tak”, więc czuj się swobodnie i idź na całość, jak tylko chcesz. Dopóki nosisz go na palcu serdecznym, powie to, co chcesz. Sprawdź Niezbędny przewodnik po pierścionkach dla mężczyzn, aby uzyskać więcej informacji na temat typów i kształtów pierścionków.

Jeśli zamierzasz nosić go jako (lub z) obrączkę, wybierz coś prostego, co nie będzie kolidować z niczym innym, co nosisz. Jeśli masz ciepły odcień skóry, złoty odcień jest bezpiecznym wyborem, a jeśli jest zimny, srebrzysty lub stalowy będzie do ciebie pasować. I, jak zawsze, czerń pasuje do wszystkiego, ale może nie być szczególnie odświętna jako pierścionek zaręczynowy.

Męski pierścionek zaręczynowy powinien być zauważalny i męski, ale nie komicznie za duży ani zbyt delikatny. Wybierz pierścionek o grubości od 6 do 10 mm, a znajdziesz się w strefie złotych włosów w męskim stylu. Jeśli pracujesz rękami, wygląd szczotkowanej stali lub satyny ukryje nieuniknione oznaki zużycia, które się pojawią, a tekstura lub wzór sprawią, że będą mniej zauważalne. Bez względu na to, jak twardy lub odporny na zarysowania jest materiał, z czasem będzie on nosić ślady. Różnica polega na tym, na ile i jak widoczne.

Profil

Jest to prawdopodobnie najbardziej pomijana cecha pierścionków zaręczynowych. Pierścionki występują w wielu profilach, jak widać na poniższym szkicu, a większość męskich pierścionków zaręczynowych należy do kategorii klasycznych dworskich lub płaskich.

Płaski pierścionek ma twarde krawędzie i szorstką estetykę. Te pierścionki bardzo dobrze leżą, ponieważ cała ich szerokość styka się ze skórą, a napięcie powierzchniowe utrzymuje je dokładnie tam, gdzie chcesz. Jeśli jednak sprawisz sobie gruby pierścień, pojawi się wysypka, jeśli nie zdejmiesz go od czasu do czasu, aby skóra mogła oddychać. A ze względu na ich krawędź zakładanie i zdejmowanie ich nie jest tak wygodne, jak w przypadku pierścionków dworskich.

Pierścionki dworskie są zakrzywione od wewnątrz, dzięki czemu są niezwykle wygodne w noszeniu, zakładaniu i zdejmowaniu. Ponieważ są zakrzywione, pod pierścionkiem zatrzymuje się mniej wilgoci, co zmniejsza ryzyko wystąpienia wysypki pierścionkowej. Jednak mniejsza część ich wewnętrznej powierzchni styka się ze skórą, więc będą wydawały się luźniejsze niż płaskie pierścionki.

Sekretem pierścionka, z którego oboje jesteście zadowoleni, jest uwzględnienie swojego stylu i stylu życia podczas wybierania jednego.

Obrączki ślubne a pierścionki zaręczynowe

Czym się różnią?

Szczerze mówiąc, nie różnią się zbytnio. Niektóre kultury używają tego samego pierścionka do obu celów, a inne noszą oba w tym samym czasie, co oznacza, że oba muszą mieć ponadczasowe, proste wzory. Przeczytaj nasz Niezbędny przewodnik po obrączkach dla mężczyzn.

Ale jeśli pewnego dnia zamierzasz zastąpić swoją obrączkę ślubną, oto dobry sposób, aby o tym pomyśleć: twój pierścionek zaręczynowy jest na chwilę; twoja obrączka jest na zawsze. Spraw sobie pierścionek zaręczynowy, który celebruje twój związek i komunikuje, jak się czujesz w tej chwili.

Krótko mówiąc…

Robisz to, co uważasz

Pierścionki zaręczynowe mają długą historię, ale jak każda tradycja, nieustannie ewoluują. To samo dotyczy nowoczesnych relacji. Zaręczyny to obietnica, że do końca życia będziesz oddany jednej osobie, ale to od was dwojga zależy określenie parametrów tej obietnicy – nie wspominając o związkach poliamorycznych i innych alternatywnych rodzajach związków rodzinnych. Tak jak nikt inny nie może określić, w jaki sposób żyjecie razem, tak nikt inny nie może wam powiedzieć, jak celebrować waszą miłość do siebie nawzajem.

Twoje zaangażowanie to jeden z najważniejszych rozdziałów twojej historii. Jak je zparezentujesz, zależy od ciebie.

Cofnij
Resetuj moje hasło

Dziękujemy ! Jeśli posiadasz konto, otrzymasz od nas e-mail. Jeśli nie otrzymasz od nas e-maila, to dlatego, że nie masz konta. Możesz utworzyć konto, klikając UTWÓRZ NOWE KONTO w naszym menu „Zaloguj się”

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy