365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Dostawa 16 zł - Bezpłatna ponad 179 zł-
Kontakt z nami

Męskie pierścionki - Twój niezbędny przewodnik

Dowiesz się wszystkiego o pierścionkach dla mężczyzn. Od znajdowania właściwego rozmiaru po wszystko pomiędzy. Poznasz wszystko w ciągu 20 minut.

Od starożytności po dzień dzisiejszy, mężczyźni noszą pierścionki dla pokazania bogactwa, przywilejów i stanu cywilnego. Nawet dzisiaj zobaczysz mężczyzn z pierścieniami uczelni, kręgów społecznych i klubów, które mają prywatne znaczenie i wartość osobistą.

1 Męskie pierścionki - twój niezbędny przewodnik1.1 Korzyści z noszenia pierścionka1.2 Na którym palcu powinienem nosić pierścionek?1.3 Typy pierścionków dla mężczyzn1.4 Materiały używane do męskich pierścionków1.5 Pierścionki antystresowe dla mężczyzn1.6 Kamienie szlachetne używane w pierścionkach1.7 Pierścionki, które dbają o twoją skórę1.8 Jak czyścić twój pierścionek1.9 Twoja wersja historii męskich pierścionków na dyskusję podczas imprezy1.10 Pytania i odpowiedzi

Korzyści z noszenia pierścionka

 • Złota obrączka na twoim palcu serdecznym sprawia, że od razu widać, że jesteś poza rynkiem. Miejmy nadzieję, że będziesz mógł cieszyć się nocą bez żadnych niechcianych flirtów.
 • Zabawki antystresowe są dla dzieci. Prawdziwi mężczyźni mogą zajmować swój czas i skupiać uwagę jedynie na pierścionkach na swoich palcach.
 • Pierścionki naturalnie uzupełniają to, co masz na sobie. Dodają do każdego stroju nienamacalnego je ne sais quoi. Szczególnie
  pierścionek z kamienia może ci pomóc dodać odrobiny koloru.
 • Pokaż swoją przynależność pierścieniem na twoim małym palcu. Możesz wyrazić swoje przywiązanie do drużyny piłkarskiej, uczelni, a nawet partii politycznej za pomocą eleganckiego
  sygnetu.
 • Złoto jest drogie. Jeśli chcesz pokazać światu swój szczęśliwy los, nie ma lepszego sposobu niż wybranie złotego pierścionka.

Na którym palcu powinienem nosić pierścionek?

Możesz nosić pierścionek na dowolnie wybranym palcu. Nie ma żadnych zasad ani praw, które regulują to, co możesz umieścić na swoich palcach.

Biorąc to pod uwagę, nadal są pewne oczekiwania. Istnieją tradycyjne normy i obyczaje - niektóre z nich przetrwały do czasów współczesnych, a niektóre zostały wrzucone do kosza historii.

1: Pierścionki na kciuki

Pierścionki na kciuki są wciąż dość niezwykłe, choć zyskują na popularności. Jeśli nosisz już dwa pierścienie na jednej ręce, twój kciuk może być najlepszym miejscem do noszenia kolejnego, jeśli nie chcesz sprawiać wrażenia zbytniej przesady.

2: Pierścionki na palce wskazujące

Ten palec wskazuje na rzeczy. Dawno temu, niektórzy bardzo wysoko postawieni ludzie użyliby swojego palca wskazującego dla sygnetu z herbem rodzinnym. Jednak teraz jest on jeszcze mniej popularny niż sygnet na małym palcu. Jeśli naprawdę chcesz, aby twój pierścień został zauważony, załóż go na palec wskazujący i poświęć trochę czasu na wskazywanie różnych rzeczy.

3: Pierścionki na środkowy palec

Środkowy palec nie posiada historycznego bagażu. Zatem nie musisz martwić się o ludzi, którzy myślą, że jesteś żonaty lub anachronicznym skrybą. Możesz nosić dowolny pierścień, który wybierzesz. Zwróć jednak uwagę, że masywny pierścień na twoim największym palcu może się kłócić z pierścionkami na twoim palcu wskazującym i serdecznym.

4: Pierścionki na palec serdeczny

Jak sama nazwa wskazuje, jest to palec, na którym mężczyźni powinni nosić pierścień. W szczególności, obrączkę, jeśli po lewej stronie. Nie ma żadnych przepisów stwierdzających, że musisz to robić. Możesz nosić obrączkę ślubną na dowolnym palcu, który wybierzesz, lub w ogóle nie nosić na tym palcu pierścionka. Jeśli nosisz pierścień na tym palcu, większość ludzi założy, że jesteś żonaty.

5: Pierścionki na mały palec

Dawniej palec ten był zarezerwowany dla sygnetów, służących do podpisywania prawnych i oficjalnych dokumentów poprzez przyciśnięcie części ozdobnej pierścienia do gorącego wosku, tworząc pieczęć. Przestało to być używane wraz z pojawieniem się długopisu i samoprzylepnych kopert.

Przez około sto ostatnich lat mały palec był domem dla pierścieni uniwersyteckich i klubowych. Posiadał zwykle, choć nie zawsze, ozdobny wzór, herb lub pieczęć.

Typy pierścionków dla mężczyzn

Sygnety

Męskie sygnety są tradycyjnie modne. Jak sama nazwa wskazuje, sygnety powinny mieć na sobie jakiś znak lub symbol. Zwykle będzie to herb lub motyw klubu bądź uczelni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś posiadał na sygnecie swoją ulubioną drużynę piłkarską, a nawet własny design.

Sygnety są zwykle wykonane ze złota i można je nosić na małym palcu obu dłoni lub rzadziej na palcu wskazującym.

Obrączki ślubne

Zwykle noszone na palcu serdecznym lewej ręki. Męskie obrączki ślubne są zwykle wykonane ze złota lub srebrna i posiadają prosty, nie ozdobny wzór.

Inne metale, takie jak platyna lub wolfram zaczynają być popularne. Czasami mężczyźni noszą również diamentowe obrączki.

Pierścionki na mały palec

Pierścionek na mały palec to jakikolwiek pierścionek noszony na najmniejszym palcu jednej z rąk. Zwykle jest to sygnet, ale nie koniecznie.

Są one małe i nie przeszkadzają w tym, co robisz. Męskie pierścienie na mały palec mogą być wykonane z dowolnego materiału, począwszy od złota do plastiku, a nawet skóry.

Pierścienie na kciuk

Jak wspomnieliśmy wcześniej, twój kciuk jest wspaniałym miejscem do noszenia pierścionka, jeśli nie chcesz, aby twoja ręka czuła się przeciążona nadmiarem biżuterii.

Jest na nim mnóstwo miejsca, a męskie pierścienie na kciuk mogą być tak duże i krzykliwe, jak chcesz. W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się pierścionki z czaszką. Dzięki wielu materiałom na pierścienie, począwszy od stali nierdzewnej po tanzanit, noszenie pierścionka na twoim kciuku gwarantuje ci bycie zauważonym.

Materiały używane do męskich pierścionków

Wybór materiału na swój pierścionek jest tak samo ważny, jak decyzja, na który palec go założyć. Ostatecznie będzie on blisko twojej skóry. Nie chcesz zatem nosić czegoś, co będzie niewygodne, wywoła reakcję lub łatwo się deformuje, gdy zostanie uderzone o twardy przedmiot.

Złote pierścionki

Czyste złoto jest natychmiast rozpoznawalne po swoim pomarańczowym tonie. Jest ono tradycyjnym materiałem na obrączki ślubne. Jest to również jeden z najłatwiejszych metali do pracy. Prawdopodobnie było pierwszym metalem używanym do produkcji biżuterii.

Mało prawdopodobne podczas kupowania pierścionka jest, że wybierzesz czyste złoto (24-karatowe). Jest również mało prawdopodobne, że byś tego chciał. Czyste złoto jest bowiem miękkie, łatwo się deformuje i jest kosztowne.

Większość wysokiej jakości złotych pierścieni ma 18 karatów - co oznacza, że 18/24 lub trzy czwarte stopu jest złotem.

 • Zaleta: Ponadczasowe i klasyczne
 • Zaleta: Natychmiast rozpoznawalne
 • Zaleta: Nie matowieją
 • Wada: Czyste złoto jest bardzo miękkie i łatwo ulega uszkodzeniu
 • Wada: Stopy złota mogą zawierać metale, które źle reagują ze skórą
 • Wada: Drogie

Męskie pierścionki z białego złota

Białe złoto to stop. Oznacza to, że czyste złoto zostało wytopione innym metalem, aby stworzyć nowy materiał. Nie ma standardowej definicji branżowej. Kupując pierścionek z białego złota, najprawdopodobniej otrzymasz stop złota ze srebra, miedzi, platyny lub niklu. Wiele pierścionków z białego złota jest następnie platerowanych rodem, aby uzyskać jasne białe wykończenie.

Oprócz atrakcyjności koloru, białe pierścionki są wykonane na zamówienie, aby zmienić fizyczne właściwości metalu. Czyste złoto jest miękkie i można je łatwo zgnieść. Białe złoto wykonane stopem niklu jest zarówno twarde, jak i mocne.

 • Zaleta: Wyglądają dobrze z dowolnym kolorem klejnotu
 • Zaleta: Nie matowieją
 • Wada: Nikiel może być obecny w stopie, przez co nie jest odpowiednie dla alergików
 • Wada: Platerowanie rodem może z czasem ulec zużyciu

Męskie pierścionki z platyny

Platyna jest bardziej wartościowa niż złoto. Jest ona rzadkim gęstym metalem, zwykle wydobywanym w Afryce Południowej. Rocznie na ziemi wydobywa się jej jedynie 160 ton. Oprócz swojej wartości wynikającej z rzadkości, platyna stanowi idealny materiał na męskie pierścionki. Jest twarda i trwała w taki sposób, w jaki nigdy nie może być złoto.

Jeśli chcesz umieścić w swoim pierścieniu kamień, platyna lepiej go utrzyma i będzie mniej podatna na pęknięcia niż jej żółty odpowiednik.

 • Zaleta: Mocne, wytrzymałe i trwałe
 • Zaleta: Doskonałe do utrzymywania kamieni szlachetnych w miejscu
 • Zaleta: Hipoalergiczne i dobre dla skóry wrażliwej
 • Wada: Drogie
 • Wada: Bardzo gęste i ciężkie

Męskie pierścionki z tytanu

Największą zaletą tytanu, oprócz oszałamiającego, błyszczącego, srebrzystego wyglądu, jest jego stosunek wytrzymałości do masy. Ma on wytrzymałość jak stal, a praktycznie nic nie waży.

Pierścionek wykonany z tytanu waży około jednej piątej tego samego rozmiaru pierścionka z platyny i około jednej czwartej ze złota. Jeśli potrzebujesz, aby twoje pierścionki wyglądały wspaniale, ale nie chcesz zapewniać treningu swojej ręce, tytan jest metalem do rozważenia.

 • Zaleta: Lekka waga
 • Zaleta: Silne
 • Zaleta: Można je recyklingować
 • Wada: Drogie
 • Wada: Tak lekkie, że możesz zapomnieć, że nosisz pierścień

Męskie pierścionki ze srebra

Klasyczne i ponadczasowe. Srebro było używane do produkcji pierścieni przez co najmniej 4500 lat. Gdy po raz pierwszy zostało wprowadzone do starożytnego Egiptu, było cenniejsze niż złoto. Srebrne pierścienie są proste, piękne i stosunkowo niedrogie.

Większość srebra wykorzystywanego do produkcji pierścieni to tak zwane srebro próby 925 lub lite srebro. Oznacza to, że 92,5% metalu stanowi faktyczne srebro, a reszta składa się z miedzi. W przeciwieństwie do drobnego srebra, które jest miękkie i plastyczne, dodatek miedzi sprawia, że srebro jest twarde i wytrzymałe - choć nieco podatne na matowienie.

 • Zaleta: Silne
 • Zaleta: Znacznie tańsze niż złoto
 • Zaleta: Piękny kolor i blask
 • Wada: Podatne na zmatowienie
 • Wada: Metal wykorzystywany w srebrze próby 925 może powodować reakcję u osób z alergią na miedź

Markasyt

Pierścienie z markasytu nie są w rzeczywistości wykonane z mineralnych markasytów – tak naprawdę powstają z części ich bliskiego kuzyna, pirytu żelaznego, lepiej znanego jako złoto głupców, osadzonego w srebrze.

Pierścienie markasytowe były bardzo popularne w późnej epoce wiktoriańskiej jako subtelna alternatywa dla złota i często są połączone z czarnym kamieniem, takim jak onyks.

 • Zaleta: Bardzo tanie
 • Zaleta: Kawałki pirytu nadają im bardzo świecący wygląd
 • Wada: Łatwo łamliwe i bardzo trudne do naprawy
 • Wada: Poczujesz się głupio, tłumacząc, że twój pierścień jest złotem głupców

Pierścionki z węglika wolframu i wolframu

Wolfram to najtwardszy i najsilniejszy metal znaleziony na ziemi. Prawdopodobnie również w całym wszechświecie. Jest to metal tak twardy, jak ty. Idealnie nadaje się na pierścionek, jeśli poszukujesz czegoś, co jest w największym stopniu niemożliwe do złamania. Mówiąc to, pierścienie wolframowe ulegają zadrapaniom i nie pozostaną długo lśniące, gdy będą kontynuować swoją niezniszczalną podróż do wieczności.

Natomiast węglik wolframu może być nawet twardszy niż czysty wolfram i nie ulega zarysowaniu. Dzięki temu zapewnia, że twój pierścionek utrzymuje swój blask długo po twoim odejściu. Jedną ważną cechą, którą należy zauważyć, jest to, że ze względu na swoją ekstremalną twardość i wytrzymałość, nie można zmieniać rozmiarów pierścionków z wolframu. Dlatego upewnij się, że kupujesz taki, który pasuje idealnie i staraj się nie przybierać zbytnio na wadze.

 • Zaleta: Zarówno wolfram jak i węglik wolframu są hipoalergiczne
 • Zaleta: Praktycznie niezniszczalne
 • Zaleta: Pierścionki z węglika wolframu pozostaną błyszczące na zawsze
 • Zaleta: Niedrogie
 • Wada: Nie można zmienić rozmiaru
 • Wada: Trudne do przecięcia w nagłych wypadkach
 • Wada: Wersja węglika złamie się, a nie zgniecie przy silnym uderzeniu o twardą powierzchnię

Pierścionki ceramiczne

Ceramiczne pierścionki mogą być wykonane z wypalanej gliny, ale coraz częściej są formowane z wysokiej jakości ceramiki, takiej jak węglik wolframu i węglik tytanu. Są niezwykle odporne na ciepło i twarde. W przeciwieństwie do ceramiki używanej do tworzenia ulubionego wazonu, pierścionki te są odporne na pękanie.

Nie zawierające materiałów, o których wiadomo, że powodują reakcje alergiczne, męskie pierścionki ceramiczne są dostępne w różnych kolorach, wzorach i teksturach powierzchni. Są one również stosunkowo niedrogie.

 • Zaleta: Można je udekorować pięknymi, skomplikowanymi wzorami
 • Zaleta: Niedrogie
 • Zaleta: Hipoalergiczne
 • Zaleta: Odporne na zarysowania i wgniecenia
 • Zaleta: Lekkie
 • Wada: Nie można zmienić rozmiaru
 • Wada: Złamią się, a nie zgniotą przy dużym kontakcie z twardą powierzchnią

Pierścionki drewniane

Natura jest wszędzie wokół nas i może być również na twoim palcu. Drewniane pierścionki są przyjazne dla środowiska i zwykle produkowane przez uznanych jubilerów z twardego drewna lub z odzyskiwanych materiałów, takich jak podkłady kolejowe.

Drewniane pierścionki są hipoalergiczne – oznacza to, że nie zawierają materiałów mogących podrażnić skórę lub wywołać reakcję. Są również bardzo lekkie. Jako dodatkowy bonus dla ekologów, ulegają również biodegradacji.

 • Zaleta: Przyjazne dla środowiska
 • Zaleta: Hipoalergiczne
 • Zaleta: Lekka waga
 • Zaleta: Niedrogie
 • Wada: Mogą zostać uszkodzone przez wodę i inne chemikalia
 • Wada: Wymagają specjalnej opieki, aby pozostać w dobrym stanie

Pierścionki silikonowe

Pierścienie silikonowe są gładkie, lekkie i mają dowolny kolor, kształt lub fakturę, które możesz chcieć lub sobie wyobrazić. Są wytrzymałe i wytrzymują temperatury od -50 ºC do +500 ºC, bez utraty swoich właściwości.

Silikon jest elastycznym materiałem, a zatem odkształcenie lub złamanie z powodu uderzenia nie będzie stanowiło problemu. Jedną z wad silikonowych pierścionków jest to, że nie można w nich umieścić kamienia.

 • Zaleta: Sprężyste
 • Zaleta: Elastyczne
 • Zaleta: Tanie
 • Wada: Nie można w nich umieścić kamienia
 • Wada: Nie wyglądają jak biżuteria

Pierścionki z Zamaku

Choć może to brzmieć jak z innej planety, Zamak jest właściwie jedynie ocynkowanym stopem cynku. Obejmuje to aluminium, magnez i miedź. Jest również znany jako „biały metal”. Niezwykła nazwa tego stopu pochodzi od niemieckich skrótów dla różnych zawartych elementów. Został opracowany po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w latach 1920.

Zamak jest bezniklowy i hipoalergiczny i może być wykorzystany w celu uzyskania niesamowitych rustykalnych wzorów, dzięki czemu jest wspaniałym materiałem do projektowania biżuterii.

 • Zaleta: Hipoalergiczne
 • Zaleta: Niedrogie
 • Zaleta: Posiadają charakter vintage
 • Zaleta: Lekkie
 • Wada: Nie mają wyrafinowanego wyglądu
 • Wada: Mogą łatwo ulec uszkodzeniu przedmiotami

Pierścionki antystresowe dla mężczyzn

Niektórzy z nas bez przerwy żują gumę. Inni stukają palcami w stół lub stopą o ziemię. Jeszcze inni, jak ktoś z Trendhim, który obecnie pisze o sobie, doprowadzają swoich współpracowników do szaleństwa, ciągle klikając długopisem. Nic na to nie poradzimy. Nasz umysł wędruje i robimy rzeczy, nawet nie zauważając, że je robimy. To nasz podświadomy sposób na przekonywanie samych siebie, że wszystko jest w porządku. Normalny jest normalny. W górę to nie jest w dół.

Pierścionki na nerwy dla mężczyzn lub pierścionki lękowe, ponieważ są bardziej znane, zawierają pewien element, który sprawia, że prawie niemożliwe jest pozostawienie ich w spokoju. Niektóre zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o tym, ale prawie każdy pierścionek może być pierścionkiem lękowym, o ile uznasz, że uspokaja twój błądzący umysł.

Pierścionek ze stali łańcuszkowej poniżej to jeden z pierścionków, który jest przeznaczony do zabawy. Łańcuszek w środku jest luźny, co oznacza, że możesz go swobodnie skręcać, zastanawiając się, jak rozwiązać problem globalnego ocieplenia.

Drugi pierścionek jest zarówno wygodnie teksturowany, jak i elastyczny. Uczucie dociskania tekstury do skóry pod różnymi kątami może być wręcz hipnotyzujące. Podobnie jak to, że przesuwa się po skórze, gdy go skręcasz.

Trzeciego, trio męskich pierścionków, nie da się zostawić w spokoju. Założenie ich przypomina ci dziecięcą zabawę skakania jak żaba. Przesuwają się po sobie, aż znajdą się na miejscu, co oznacza również, że nigdy nie powinny utknąć. Będziesz je stale przesuwał w górę i w dół swojego palca.

Niektóre pierścionki nie są przeznaczone do zabawy, ale mają teksturę, która jest niezwykle satysfakcjonująca w dotyku. Ostatni pierścionek poniżej to jeden z nich. Ma radełkowaną fakturę śruby skrzydełkowej, która jest natychmiastowym sygnałem dotykowym dla każdego mężczyzny, że należy go obrócić. Prawostronny, leworęczny.

 • Sentio | Srebrzysty pierścionek z łańcuszkiem krawężnikowym ze stali nierdzewnej
  Lucleon
  100 zł
  Sentio | Srebrzysty pierścionek z łańcuszkiem krawężnikowym ze stali nierdzewnej
  Popularny prezent
  Wygraweruj
 • Sentio | Srebrzysty pierścionek z elastycznej siatki ze stali nierdzewnej
  Lucleon
  69 zł
  Sentio | Srebrzysty pierścionek z elastycznej siatki ze stali nierdzewnej
 • Rzymski pierścień z łańcuszkiem w srebrnym tonie
  Lucleon
  95 zł
  Rzymski pierścień z łańcuszkiem w srebrnym tonie
  Wygraweruj
 • Enthumema | 8 mm czarny pierścionek antystresowy fidget ze stali nierdzewnej ze słowem „wydech” w Braille
  Seizmont
  189 zł
  Enthumema | 8 mm czarny pierścionek antystresowy fidget ze stali nierdzewnej ze słowem „wydech” w Braille
  Wygraweruj
 • Enthumema | 8 mm srebrzysty pierścionek antystresowy fidget plaster miodu ze staIi nierdzewnej
  Seizmont
  199 zł
  Enthumema | 8 mm srebrzysty pierścionek antystresowy fidget plaster miodu ze staIi nierdzewnej
  Wygraweruj
 • Hyperan | 8 mm srebrzysty pierścionek tytanowy z owalnym wzorem
  Lucleon
  169 zł
  Hyperan | 8 mm srebrzysty pierścionek tytanowy z owalnym wzorem
  Wygraweruj
 • Tigris | 8 mm czarny ruchomy pierścionek ze srebrzystymi koralikami
  Seizmont
  135 zł
  Tigris | 8 mm czarny ruchomy pierścionek ze srebrzystymi koralikami
  Wygraweruj
 • Tigris | 8 mm srebrzysty ruchomy pierścionek z koralikami
  Seizmont
  125 zł
  Tigris | 8 mm srebrzysty ruchomy pierścionek z koralikami
  Wygraweruj
 • Tigris | 9 mm srebrzysto-czarny ruchomy pierścionek
  Seizmont
  155 zł
  Tigris | 9 mm srebrzysto-czarny ruchomy pierścionek
  Wygraweruj
 • Enthumema | 8 mm srebrzysty pierścionek antystresowy fidget ze stali nierdzewnej ze słowem „wydech” w Braille
  Seizmont
  155 zł
  Enthumema | 8 mm srebrzysty pierścionek antystresowy fidget ze stali nierdzewnej ze słowem „wydech” w Braille
  Wygraweruj
 • Enthumema | 8 mm szczotkowany złocisty pierścionek antystresowy fidget
  Seizmont
  169 zł
  Enthumema | 8 mm szczotkowany złocisty pierścionek antystresowy fidget
  Wygraweruj
 • Enthumema | 8 mm szczotkowany srebrzysty pierścionek antystresowy fidget ze staIi nierdzewnej
  Seizmont
  169 zł
  Enthumema | 8 mm szczotkowany srebrzysty pierścionek antystresowy fidget ze staIi nierdzewnej
  Wygraweruj
 • Hyperan | 8 mm czarny pierścionek tytanowy ze srebrzystym wzorem diamentu
  Lucleon
  155 zł
  Hyperan | 8 mm czarny pierścionek tytanowy ze srebrzystym wzorem diamentu
  Wygraweruj
 • Hyperan | 8 mm srebrzysty pierścionek tytanowy z czarnym wzorem owalnym
  Lucleon
  155 zł
  Hyperan | 8 mm srebrzysty pierścionek tytanowy z czarnym wzorem owalnym
  Wygraweruj
 • Pierścionek vintage ze złocistym odcieniem Pyramis Pearce
  Lucleon
  199 zł
  Pierścionek vintage ze złocistym odcieniem Pyramis Pearce
  Wygraweruj
 • Stalowy pierścionek Pyramis Pearce
  Lucleon
  199 zł
  Stalowy pierścionek Pyramis Pearce
  Wygraweruj
 • Stalowy matowy zestaw 3 pierścionków Thiago Evan
  Lucleon
  169 zł
  Stalowy matowy zestaw 3 pierścionków Thiago Evan
 • Potrzebujesz czegoś do zabawy, co pomoże ci złagodzić stres lub się skoncentrować? Pierścionek na nerwy być odpowiednim akcesorium, aby wywołać tę eurekę.

  Kamienie szlachetne używane w pierścionkach

  Kamienie szlachetne nadają pierścionkom odrobiny klasy i charakteru. Są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, którą można dostosować do strojów, odcieni skóry i koloru oczu. Oto najczęstsze kamienie wykorzystywane w męskich pierścionkach.

  Diamenty są najlepszym przyjacielem mężczyzny

  Jasne, bezbarwne, z możliwością załamywania światła, które może oświetlać pomieszczenie. Diamenty są wyjątkowo twarde i są jednymi z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Większość posiada niewielkie naturalne wady lub inkluzje, podczas gdy te bez skazy są warte znacznie więcej.

  Porywające rubiny

  Posiadające różowoczerwony odcień rubiny są druzgocąco piękne i cenione od czasów Starego Testamentu. Są prawie tak twarde jak diamenty. Rubiny są różnorodnymi krystalicznymi tlenkami glinu zwanymi korundem. Im ciemniejszy i bardziej „krwiopodobny” rubin, tym cenniejszy. Rubiny wyglądają najlepiej na bogatym żółtozłotym pierścionku.

  Oszałamiające szafiry

  Strukturalnie, szafiry są dokładnie taką samą odmianą korundu jak rubiny, ale z jedną ważną różnicą - nie mogą być czerwone. Chociaż szafiry są zwykle niebieskie, nie ma powodu, by nie były zielone, pomarańczowe, fioletowe, a nawet czarne. Ich zabarwienie zależy od rodzaju zanieczyszczeń w kamieniu. Bardzo rzadka odmiana nazywana zmieniającym kolor szafirem, w rzeczywistości zmienia swoją kolorystykę w zależności od rodzaju źródła światła. Szafiry są oszałamiające, gdy umieszczone w lżejszym srebrnym pierścieniu.

  Szmaragdy

  Szmaragd to zielony kamień szlachetny, który jest wydobywany przez ponad 3500 lat. Podobnie jak w przypadku diamentów, większość szmaragdów ma wady lub inkluzje, które są widoczne gołym okiem. Znalezienie nieskazitelnego przykładu jest niezwykle rzadkie. Kolory mogą się różnić od bladego, ciemnozielonego do ciemnego, zielonego odcienia, który jest najbardziej ceniony. Szmaragdy nie są szczególnie twarde (jak skały) i można wykonać na nich napis, aby twój pierścień był jeszcze bardziej osobisty.

  Ametyst

  Ametyst jest purpurową lub fioletową odmianą kwarcu. Był on bardzo ceniony przez starożytnych Greków, którzy wierzyli, że zapobiega pijaństwu i pomaga zapobiegać kacowi. W rzeczywistości słowo „ametyst” pochodzi z języka greckiego, co oznacza „nie odurzony”. Kamień ten jest stosunkowo niedrogi i bardzo atrakcyjnie wygląda. Pierścionek z ametystem może być idealnym dodatkiem na wieczorne wyjście do miasta.

  Pierścionki akwamarynowe

  Czy możesz zgadnąć, dlaczego akwamaryn nazywa się akwamarynem? Wskazówka znajduje się w nazwie. Aqua i marine, czyli woda i morskość. To kolor wody morskiej. Delikatny, czysty błękit Morza Śródziemnego. Dla precyzyjności - nie mętnego brązu z ujścia rzeki Mersey. Jeśli masz niebieskie oczy, perfekcyjnie wypolerowany akwamaryn na twoim palcu pięknie je uwydatni.

  Męskie pierścionki tanzanitowe

  Tanzanit to niedawno odkryty rzadki niebieski lub fioletowy kamień szlachetny. Posiada on optyczne właściwości, które zmieniają się w zależności od rodzaju źródła światła użytego do jego wyświetlenia oraz kąta patrzenia. W przeciwieństwie do diamentów, w których często występują wady nawet w droższych kamieniach, prawie wszystkie tanzanity są nieskazitelne. Gdy umieścisz ten kamień na białym, złotym, tytanowym lub platynowym pierścionku, złapiesz samego siebie na machaniu palcami, aby uchwycić różne odcienie.

  Czarne diamentowe pierścionki

  Czarny diament jest terminem dla każdego normalnego białego diamentu, który ma zbyt wiele inkluzji (wad) i niedoskonałości, aby być naprawdę piękną biżuterią. W naturalnych czarnych diamentach wiele z tych inkluzji to gromady grafitowe - nadające im naturalny czarny koloryt. Oczyszczone czarne diamenty również wykorzystują wadliwe białe diamenty jako materiał podstawowy, ale są narażone na promieniowanie lub obróbkę cieplną w celu wywołania czarnego zabarwienia.

  Onyks

  Onyks jest zwykle czarny i sprzedawany jako biżuteria. Jest to ciepły kamień z naprzemiennymi kolorami. Nie jest ani rzadki, ani szczególnie drogi. Bardziej popularne są jego czerwone odmiany. Jednak od czasów rzymskich istnieje podróbka, w której czerwony onyks jest zanurzany w roztworze cukru, a następnie poddawany działaniu kwasu, aby zmienić kolor na czarny. Onyks wygląda bajecznie, gdy jest umieszczony w srebrnym lub markasytowym pierścionku.

  Turkus

  Czy turkusowy jest niebieski czy zielony? Żadna opcja nie jest prawidłowa. Jest turkusowy. W przeciwieństwie do większości innych kamieni szlachetnych znalezionych w biżuterii, turkus jest całkowicie nieprzejrzysty i nie ma żadnych właściwości refrakcyjnych. W kolorach od niebieskawo-zielonego do zielonkawo-niebieskiego, turkus jest wydobywany i bardzo ceniony od czasów starożytnych na całym świecie.

  Moissanit

  Wizualnie podobny do diamentu i prawie tak samo twardy, naturalny moissanit jest niesamowicie rzadki i znajduje się tylko w miejscu uderzenia meteorytu. Syntetyczny, produkowany w laboratoriach moissanit zaczął pojawiać się na rynku kamieni szlachetnych pod koniec XX wieku i jest atrakcyjną, niedrogą alternatywą dla diamentów. W przeciwieństwie do diamentów, moissanit zmienia kolor po podgrzaniu.

  Perydot

  Perydot jest oliwkowo-zielonym kamieniem, często mylonym ze szmaragdami. Od czasów starożytnego Egiptu był wykorzystywany jako kamień dekoracyjny w pierścieniach, kiedy to był wydobywany wyłącznie na małej wyspie w Morzu Czerwonym. Ze względu na niestabilność chemiczną, perydot jest zwykle przepełniony wadami - co oznacza, że większość klejnotów perydotowych jest dość mała.

  Bursztyn

  Bursztyn nie jest technicznie kamieniem szlachetnym i nie ma żadnej ustalonej formuły chemicznej. Jest to jednak jedna z najbardziej przyciągających wzrok ozdób, jakie możesz znaleźć. Bursztyn powstaje z soku sosnowo-drzewnego na przestrzeni wiekowego procesu fosylizacji. W przeciwieństwie do innych klejnotów, inkluzje są wysoko cenione, podobnie jak obecność długiego, martwego owada, takiego jak komar. Większość bursztynów waha się w kolorze od jasnożółtego do pomarańczowego, natomiast na Karaibach wydobywa się niebieski i zielony bursztyn.

  Tygrysie Oko

  Różnorodny kwarc o zadziwiającym podobieństwie do skamieniałego drewna. Tygrysie oko jest idealnym kamieniem dla mniej efektownych pierścieni. Zwykle jest to nieprzezroczysty, matowy, brązowy kolor, przeszyty smugami jaśniejszego lub ciemniejszego materiału.

  Pierścionki, które dbają o twoją skórę

  Czasami twoje ciało cię niecierpi. Twój normalnie spokojny układ odpornościowy zaczyna być leniwy w odpieraniu najgorszych przeziębień. Przejdzie on w stan nadmiernego ruchu, gdy wejdzie w kontakt z materiałem, który jest całkowicie nieszkodliwy, powodując złe reakcje fizyczne.

  Czasami te reakcje alergiczne są spowodowane powszechnie wykorzystywanymi materiałami, jak kobalt, nikiel i chrom.Tym samym, jeśli twój pierścionek powoduje, że twój palec zaczyna swędzić, prawdopodobnie najlepiej jest go zdjąć i nigdy więcej nie dotykać.

  Co zatem możesz zrobić, jeśli masz upodobanie do biżuterii na palce, ale cierpisz na kontaktowe zapalenie skóry lub reakcję alergiczną na te metale?

  Testowanie alergii na metale w twoim pierścionku

  Twoim pierwszym przystankiem powinna być wizyta u alergologa, celem przeprowadzenia testu na alergię. Jeśli nie wiesz, jakie metale rzeczywiście tworzą twój pierścień, lepiej wykonać wszystkie testy. Są one szybkie, (umiarkowanie) bezbolesne, a wyniki są dostępne natychmiast. Kiedy dowiesz się, na co reaguje twoja skóra, po prostu unikaj pierścieni, które zawierają ten metal.

  Najczęściej spotykanym metalem, na który reagują ludzie, jest nikiel. Stanowi on niestety składnik większości stopów pierścieniowych. Jeśli masz opcję i fundusze, zdecyduj się na czysty, niestopowy metal, taki jak srebro, 24-karatowe złoto lub wolfram.

  Alternatywne materiały pierścieniowe do skóry wrażliwej

  Być może twoja skóra nie reaguje dobrze na jakiekolwiek metale. Może to wynikać z alergii lub być po prostu skutkiem ciągłego ścierania się, gdy obiekt o twardych krawędziach stale ociera się o twoją skórę. Niektóre osoby rozwijają zgrubienia. Niektóre nie. Oto kilka materiałów pierścieniowych, które możesz wziąć pod uwagę.

  • Silikon
  • Drewno
  • Ceramika
  • Wolfram

  Jak czyścić twój pierścionek

  Aby cieszyć się pierścionkami przez całe życie, musisz je odpowiednio czyścić i przechowywać. Najprostszym sposobem ich wyczyszczenia jest skorzystanie z profesjonalnych usług wykwalifikowanego jubilera. Jeśli jednak wolisz wykonać tę pracę samodzielnie, wszystko czego potrzebujesz do metalowych przedmiotów bez kamieni to woda, łagodny detergent, miękka szczoteczka do zębów i bawełniana szmatka do wyschnięcia.

  Miękka szmatka do polerowania biżuterii jest również niedrogim i skutecznym sposobem na usunięcie lekkiego matowienia. Jeśli twoje pierścionki mają kamienie szlachetne, utrzymuj wilgoć na minimalnym poziomie i nie używaj materiałów ściernych, aby zapobiec zarysowaniom. Bawełniane waciki zanurzone w wodzie utlenionej sprawią, że twoja biżuteria znów będzie świecić. Drewno nie powinno być mokre. Ogólnie rzecz ujmując, biżuteria nie powinna mieć kontaktu z ostrymi substancjami chemicznymi lub chlorowaną wodą, ponieważ mogą one poważnie uszkodzić i odbarwić metal, a także poluzować kamienie.

  Twoja wersja historii męskich pierścionków na dyskusję podczas imprezy

  • Starożytni Egipcjanie wierzyli, że żyła łączyła palec serdeczny z sercem.
  • Sygnet Papieża został wykonany w XIII wieku i nosi nazwę „Pierścień Rybaka”. Był on używany do podpisywania oficjalnej korespondencji do 1842 roku.
  • W starożytnym Rzymie tylko dobrze sytuowana klasa patrycjuszy mogła nosić złote pierścienie. Plebs musiał poradzić sobie z żelazem.
  • Najdroższym pierścionkiem na świecie jest „Pink Star”, który może poszczycić się imponującym 59,60-karatowym diamentem w kolorze różowym. Został on sprzedany za 57,3 miliona funtów w 2017 roku.
  • Noszenie wielu pierścionków na każdej ręce stało się modne w Europie w późnym średniowieczu.
  • W okresie renesansu pierścionki z sekretnymi przedziałami były czasami używane do ukrywania dokumentów.
  • Angielscy monarchowie tradycyjnie nosili specjalny pierścień koronacyjny, co oznacza, że byli duchowo związani z krajem.
  • Możliwe jest, że twoje śmiertelne szczątki zostaną przetworzone i skompresowane w diament, a następnie zamontowane w pierścieniu. Wzruszająca pamiątka dla twoich bliskich.
  • Najcięższy pierścień na świecie to Najata Taiba - ważący ponad 60 kg i ozdobiony 5 kg cennych klejnotów.
  • Posiadanie „Jedynego Pierścienia” pozwoli ci zmienić się na życzenie w niewidzialnego, ale może wpłynąć na twój osąd.

  Pytania i odpowiedzi

  Jestem elektrykiem i potrzebuję nieprzewodzącego pierścionka. Jaki mam wybór?

  Będziesz chciał uniknąć metalowych materiałów pierścieniowych, takich jak złoto lub srebro. Pierścienie wykonane z drewna, silikonu lub ceramiki będą wyglądać fantastycznie i nie będą przewodzić elektryczności.

  Jaki jest najtrwalszy metal na pierścionki?

  Najtwardszym i najmocniejszym metalem na pierścionki jest węglik wolframu. Jest wyjątkowo wytrzymały i odporny na zarysowania.

  Jak długo czekasz, aby otrzymać pierścionek obietnicy?

  Pierścionki obietnicy nie są pierścionkami zaręczynowymi i służą jedynie jako przypomnienie obietnicy, jaką złożyłeś komuś. Może to być obietnica, że będziesz kochać ich aż do śmierci. Może to być również przyrzeczenie, że zawsze kupisz litr mleka w drodze do domu z pracy. Czas oczekiwania zależy od wagi zobowiązania, które podejmujesz i zależy wyłącznie od ciebie.

  Jaka jest maksymalna liczba pierścionków, jaką powinien nosić facet?

  Nie ma na to żadnej ustalonej odpowiedzi. Ponownie zależy od twojego osobistego stylu i wrażenia, które chcesz zrobić. Jeśli chcesz pokazać swoje bogactwo, nie możesz się pomylić z całą garścią pierścionków. Jednak w większości przypadków nie zalecamy więcej niż trzech na jednej ręce.

  Dlaczego nosimy obrączki na lewej ręce?

  Starożytni Egipcjanie wierzyli, że żyła biegnie od lewego palca serdecznego do serca. Przekazali to przekonanie Rzymianom, którzy nazwali to naczynie krwionośne „Vena Amoris” (żyła miłości).

  Czy mężczyźni powinni nosić pierścionki zaręczynowe.

  To zależy od ciebie. Nie jesteś jeszcze żonaty, ale z pewnością jesteś poza rynkiem. Pierścionek zaręczynowy pomaga zareklamować ten fakt i powstrzymać niechciane zaloty.

  Czy to prawda, że rozmiar twojego pierścionka jest taki sam, jak rozmiar buta?

  Nie.

  Dlaczego pierścionki wolframowe są takie tanie?

  Nie są. A przynajmniej nie powinny być. Jest z nimi jak ze wszystkim, czyli dostajesz to, za co płacisz. Jeśli pierścień wolframowy jest absurdalnie niedrogi, prawdopodobnie wykonano go z materiałów o niskiej jakości, bez kontroli jakości i w wysokim stopniu połączono z gorszymi materiałami.

  Jak powinien pasować pierścień?

  Komfortowo. Na tyle luźno, aby można go było obrócić wokół palca bez dyskomfortu. Jednak nie tak luźno, aby się samodzielnie poruszał.

  Czy lepiej jest pomniejszyć czy powiększyć pierścionek?

  Znacznie łatwiej jest jubilerowi zmniejszyć pierścionek, niż go zwiększyć.

  Co można wygrawerować na męskich pierścionkach?

  Wszystko, co pasuje. Imiona twoich dzieci. Obietnicę miłości, honoru i posłuszeństwa. Przysięgę zabicia człowieka, który zabił twojego ojca. Tekst twojego ulubionego utworu Right Said Fred. Praktycznie mówiąc, będziesz ograniczony do około 200 znaków.

  Czy istnieją dobre pierścienie dla facetów, którzy niecierpią nosić pierścionków?

  Spróbuj czegoś bardzo lekkiego i bardzo cienkiego, abyś nie poczuł żadnej dodatkowej masy ani ciężaru. Dobrym wyborem jest tytan.

  Czy właściwe jest noszenie na mojej drugiej ręce dawnej obrączki ślubnej jako sygnet?

  To zależy od okoliczności. Jeśli jesteś wdowcem, będzie to urocza pamiątka. Jeśli jesteś wdowcem, ponieważ zabiłeś współmałżonkę, to nie. To po prostu przerażające. Noszenie obrączki jako sygnetu po rozwodzie prawdopodobnie oznacza, że jeszcze się nie pogodziłeś z tą sytuacją.

  Na którym palcu mogę nosić pierścień braterski?

  Pierścienie braterskie wskazują, że należysz do bractwa lub innej podejrzanej organizacji. Tradycyjnie noszone są na małym palcu lub rzadziej na palcu wskazującym.

  Ile powinienem wydać na obrączkę?

  Jeśli jest ona dla ciebie, zależy to od tego, z czym się dobrze czujesz. Upewnij się, że kupujesz pierścionek, który ci się podoba i możesz z nim żyć do końca życia. Nie musi być drogi.