365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Dostawa 12 zł - Bezpłatna ponad 179 zł-
22 153 14 54 - (dni robocze w godz. 08:00 - 16:00)

Uczyć się znaczy żyć

A przystosować się znaczy rozwijać się

Zdecydowanie nasza najpopularniejsza seria zegarków, Dante, przechodzi lekki lifting. Regularnie dostosowujemy nasze projekty w oparciu o opinie klientów, rozwijające się zasady estetyczne i projektowe oraz postęp w technologiach produkcyjnych.

Przeprojektowaliśmy wskazówki, aby lepiej wyróżniały się na tle odsłoniętego mechanizmu, i zrównoważyliśmy układ tarczy, aby zapewnić lepszą widoczność i ułatwić odczytanie zegarka. Zrobiliśmy koronkę bardziej kanciastą, co nadaje jej wyrazistą estetykę, pasującą do ogólnego stylu i ułatwia użytkowanie, a także nadaliśmy ramce głębsze i odważniejsze cyfry. Dodaliśmy „Danish Design” małymi literami na godzinie 6 i wprowadzimy wiele nowych kombinacji kolorów. Zegarek będzie również wyposażony w dłuższe paski, aby zapewnić lepsze dopasowanie.

Przygotowując się na pojawienie się nowych zegarków, pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem będzie zbadanie, w jaki sposób (i, co ważniejsze, dlaczego) zaprojektowaliśmy oryginał.

Trochę historii

Dlaczego nosimy zegarki na rękę

Gdy myślisz o typowo męskich akcesoriach, na szczycie tej listy znajdzie się zegarek. Zegarki stały się centralnym elementem naszych stylizacji, ale dopiero nieco ponad sto lat temu w ogóle je nosiliśmy.

Mówi się, że angielska Elżbieta I miała bransoletkę z działającym „zegarem” już w XVI wieku, ale dopóki nie zaczęliśmy ich używać do koordynowania ataków podczas pierwszej wojny światowej, zegarki na rękę były noszone tylko przez płeć piękną. Mężczyźni mieli zegarki kieszonkowe.

Pierwszy zegarek kwarcowy pojawił się na rynku w 1969 roku, dzięki czemu ich mechanizmy są bardziej niezawodne, dokładniejsze i znacznie tańsze niż zegarki mechaniczne. Mechanizmy mechaniczne były stosunkowo duże, ciężkie, drogie i mniej precyzyjne. Zatem to ich koniec, prawda? Niedokładnie.

Po pierwsze, mechanizmy kwarcowe nie są szczególnie ładne. Większość z nas ma wiele zegarków i przez lata zbyt dobrze zaznajomiliśmy się z frustracją związaną z wyjęciem jednego z pudełka tylko po to, by znaleźć go martwego. W dobie zrównoważonego rozwoju pomysł, aby wszędzie, gdzie to możliwe, nie używać baterii, jest również atrakcyjną propozycją. Podczas gdy niektórzy patrzą w przyszłość w poszukiwaniu pomysłów na poprawę, w tym przypadku odpowiedź leży w powrocie do klasyki.

W 1760 roku zegarmistrz André Charles Caron chciał pokazać swoim klientom zawiłość swojego mechanizmu zegarowego, więc usunął tarczę jednego ze swoich zegarków kieszonkowych, odsłaniając hipnotyzujący taniec w jego sercu. Jego klienci byli zdumieni. Zdał sobie również sprawę, że usuwając tę i inne metalowe części mające ukryć mechanizm zegarowy, może sprawić, że jego zegarki będą lżejsze i cieńsze niż którykolwiek z jego konkurentów. Narodził się zegarek z widocznym mechanizmem.

Wszyscy Chwalcie Dantego

Oby długo panował

Dante jest inspirowany naszym pragnieniem odejścia od zasilania bateryjnego, jednocześnie łącząc poczucie klasycznego rzemiosła z nowoczesną estetyką. Znaleźliśmy idealną równowagę w zegarku, który wykorzystuje twój ruch jako źródło zasilania i eksponuje bijące serce, jednocześnie zachowując czytelność tarczy.

Każde wykonane przez nas akcesorium zaczyna się od briefingu – wewnętrznego dokumentu opisującego, dlaczego chcemy stworzyć konkretny przedmiot. Wysokiej jakości zegarki z widocznym mechanizmem są często zaporowo drogie, a przystępne cenowo zegarki są zawodne lub wykonane z tandetnych materiałów. Chcieliśmy to zmienić, tworząc zegarek, który maksymalizuje stosunek jakości do ceny. Oznaczało to spojrzenie na wszystko, od materiałów, przez ruchy, po obróbkę powierzchni, bezstronnym okiem, sprawdzając, gdzie uzyskujemy największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki na każdym froncie.

Projekt zegarka z widocznym mechanizmem zaczyna się od jego mechanizmu. Przeglądając wielu producentów mechanizmów, znaleźliśmy idealne połączenie przystępnej ceny i dokładności w Seagull ST1646, mechanizmie znanym ze swojej niezawodności. Nasi projektanci naszkicowali pomysły, które wyeksponowały najbardziej aktywne części mechanizmu – koło balansowe, sprężynę główną, wychwyt i koła zębate – jednocześnie zakrywając mniej atrakcyjne elementy, takie jak trzpień. To również dało nam ładną małą przestrzeń, na której można wyświetlić logo Seizmont.

Doskonałość to proces

To może zająć dużo czasu

Iteracja za iteracją zbliżaliśmy się do czegoś, z czego byliśmy zadowoleni. Najlepszy projekt wysłaliśmy następnie do wielu producentów w celu pobrania próbek. Nie tylko poddaliśmy te próbki rygorystycznym testom wytrzymałościowym, ale wykorzystaliśmy je, aby wybrać najtrwalszą i najbardziej atrakcyjną kolorystykę powierzchni. Powłoka PVD na chirurgicznej stali nierdzewnej okazała się najwytrwalszą i najbardziej estetyczną kombinacją, a gdy została wykonana na skalę przemysłową, stworzyła wyjątkowo przystępną cenowo i trwałą kopertę zegarka.

Ciekawą debatą była również decyzja, czy odsłonić rotor (obciążnik z tyłu, który utrzymuje ranę zegarka podczas wymachu ramieniem). Z jednej strony rzadko go widzisz, gdy jest przypięty do ramienia, więc po co zawracać sobie głowę eksponowaniem go. Szklany dekiel jest droższy niż zwykły dekiel ze stali nierdzewnej, a solidna płyta ułatwia zapobieganie przedostawaniu się wody. Z drugiej strony dla osób zainteresowanych działaniem automatycznych zegarków mechanicznych (co dotyczy większości z nas, którzy wybierają zegarki z widocznym mechanizmem), rotor, sprężyna i koła zębate z tyłu są tak samo fascynujące jak przód. Ale jeśli zamierzasz je wyeksponować, lepiej upewnij się, że dobrze wyglądają. I działają.

Ostateczną decyzją do podjęcia było szkło mineralne kontra szkło szafirowe. Nasze początkowe projekty wymagały zastosowania szkła mineralnego, ale kiedy zobaczyliśmy, jak wytrzymała jest reszta zegarka z chirurgicznej stali nierdzewnej i wysokiej jakości powłoki PVD, sensowne było tylko zapewnienie, że szkło jest utrzymane tak, aby cały zegarek był odporny na zarysowania i matowienie. Szafirowe szkło jest dużo wytrzymalsze niż szkło mineralne i chociaż trochę podniosło ono cenę, otrzymaliśmy zegarek, z którego jesteśmy naprawdę dumni i który jest dostępny dla wszystkich.

Nie przegap

Będzie kilka oszałamiających egzemplarzy z limitowanej edycji

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierą nowego projektu i mieć większą szansę na zdobycie limitowanych edycji przed ich wyprzedaniem, zarejestruj się, aby otrzymać powiadomienie poniżej. Wyślemy ci wiadomość e-mail, gdy nowa kolekcja będzie dostępna, i otrzymasz wczesny dostęp do wszystkich naszych nowych kolekcji w przyszłości, dzięki czemu będziesz mógł kupować przedmioty z limitowanej edycji przed innymi, wraz z ekskluzywnymi ofertami Trendhim Tribe!

Jestem zaznajomiony z Polityką prywatności Trendhim. Wypisz się w dowolnym momencie.