Sezonowe bestsellery | 20% zniżki

Zaoszczędź 20% na sezonowych bestsellerach

365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Dostawa 12 zł - Bezpłatna ponad 179 zł-
Kontakt z nami

Jaki kształt okularów słonecznych najlepiej pasuje do twojej twarzy?

Znajdź idealną parę dla siebie zgodnie z kształtem twojej twarzy.

Poprosiliśmy profesjonalną wizażystkę i stylistkę Cianne Denize z Kopenhagi o wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej pary okularów przeciwsłonecznych dla męskiej twarzy o każdej charakterystyce – kwadratowej, prostokątnej, podłużnej, owalnej, okrągłej, trójkątnej, w kształcie diamentu i serca – które wyeliminowałyby potrzebę mierzenia okularów na sobie.

1 Jaki kształt okularów słonecznych najlepiej pasuje do twojej twarzy?1.1 Twarz owalna1.2 Twarz kwadratowa, prostokątna lub trójkątna1.3 Twarz okrągła lub podłużna1.4 Twarz w kształcie serca, diamentu lub trójkąta (v)1.5 Co jeśli moja twarz nie jest idealna?

TWARZ OWALNA

Czym charakteryzuje się owalny kształt twarzy?

„Twarz owalna to taka, która jest dłuższa niż szerokość kości policzkowych. Mężczyźni o takiej twarzy mają często również szersze czoło w porównaniu z linią szczęki”.

Okulary przeciwsłoneczne dla osób z owalną twarzą

„Jest to symetryczny kształt twarzy, który dobrze wygląda z większością stylów okularów przeciwsłonecznych.

Najlepsza para powinna podkreślać atuty twojej twarzy i przykrywać słabsze strony. Oznacza to, że mężczyźni z owalną twarzą powinni korzystać z kanciastych par, balansujących miękkie rysy.

Poszukaj okularów przeciwsłonecznych, które są geometryczne, prostokątne lub lekko kwadratowe, jak okulary przeciwsłoneczne aviator”.

TWARZ KWADRATOWA, PROSTOKĄTNA LUB TRÓJKĄTNA

Czym charakteryzuje się twarz kwadratowa?

„Kwadratowy kształt twarzy charakteryzuje się silną linią szczęki i wyraźnymi kośćmi policzkowymi”.

Okulary przeciwsłoneczne dla kwadratowego kształtu twarzy

 „Jeśli kupujesz okulary przeciwsłoneczne dla kwadratowej twarzy, wybierz okrągłe oprawki, aby złagodzić wyraźne rysy. Poszukaj soczewek w kształcie łezki lub okrągłych.

Okulary przeciwsłoneczne z cieńszymi oprawkami, jak metalowe, sprawiają, że twarz wydaje się bardziej miękka. Nie traci się przy tym męskości, którą zapewnia kwadratowy kształt twarzy.

Unikaj kwadratowych lub prostokątnych kształtów, ponieważ sprawiają, że głowa wydaje się krótka, podkreślając kąty twojej twarzy. Głowa wyglądająca na krótką to zawsze średni pomysł”.

TWARZ OKRĄGŁA LUB PODŁUŻNA

Czym charakteryzuje się okrągły kształt twarzy?

„Twarz okrągła ma wiele wspólnego z owalną. Ten typ charakteryzuje się miękkimi rysami oraz lekko zakrzywioną linią żuchwy i brwi.

Kości policzkowe są zwykle większe, a małe czoło jest prawie symetryczne do linii szczęki”.

Okulary przeciwsłoneczne dla osób z okrągłą twarzą

„Postaw na kąty! Kluczem do wyboru odpowiednich okularów przeciwsłonecznych dla osób o okrągłej twarzy jest sprawienie, aby twarz wyglądała na dłuższą.

Jeśli masz okrągłą twarz, prostokątne i kwadratowe oprawki rozbijają miękkość, wysmuklają policzki oraz sprawiają, że twarz wygląda na szczuplejszą i dłuższą.

Kanciaste i geometryczne okulary przeciwsłoneczne dodają ostrzejszych linii, w ten sposób zapewniając równowagę między łagodnymi rysami twarzy a prostymi liniami oprawek. Noszenie przez mężczyzn grubszych oprawek dodaje również twarzy szerokości.

Męskie okulary przeciwsłoneczne z gradientowymi soczewkami zapewniają kolejny poziom wydłużenia.

Unikaj okrągłych okularów przeciwsłonecznych lub innych modeli, które podkreślają krągłości i zakrzywienia”.

TWARZ W KSZTAŁCIE SERCA, DIAMENTU LUB TRÓJKĄTA (V)

Czym charakteryzuje się twarz w kształcie serca?

„Mężczyźni o twarzy w kształcie serca mają szerokie czoła i brwi w porównaniu z kośćmi policzkowymi i spiczastymi podbródkami.

Według niektórych stylistów jest to najbardziej wszechstronny ze wszystkich kształtów twarzy. Myślę jednak, że równie łatwo jest znaleźć okulary przeciwsłoneczne dla owalnego kształtu twarzy”.

Okulary przeciwsłoneczne dla twarzy w kształcie serca

„Mężczyźni obdarzeni twarzą w kształcie serca najlepiej wyglądają w okularach przeciwsłonecznych średniego rozmiaru, które równoważą mały podbródek oraz duże czoło i brwi.

Świetnie prezentują się na nich okulary przeciwsłoneczne typu aviator. Posiadają one szerszą dolną połowę, która równoważy szerokość podbródka.

Sugeruję unikanie ciemniejszych kolorów, ponieważ przecinają linię twarzy. Zamiast tego wybierz okulary przeciwsłoneczne bez oprawek lub w jasnych kolorach. Jeśli nie lubisz modeli bez oprawek, wybierz cienkie oprawki metalowe.

Nie kupuj również okrągłych okularów przeciwsłonecznych, ponieważ zwracają uwagę na czoło i sprawiają, że wydaje się ono większe”.

CO JEŚLI MOJA TWARZ NIE JEST IDEALNA?

Co w sytuacji, gdy kształt twojej twarzy zawiera cechę, za którą nie przepadasz?

Nikt nie jest doskonały (co oznacza, że każdy jest). Wszyscy mamy coś, co chcielibyśmy ukryć lub, jeśli to niemożliwe, odwrócić od tego uwagę. Poprosiliśmy Cianne Denize o wskazówki dotyczące stylu, których używała w swoich projektach, od seriali Netflix po sesje dla czasopism.

  • Duży nos – „Mężczyźni z dużym nosem powinni nosić okulary przeciwsłoneczne z linią brwi. To przyciąga uwagę do oczu i uszu, oraz oddala ją od nosa”.
  • Duże czoło – „Jeśli martwisz się, że twoje czoło przyciągnie całą uwagę, wybierz parę okularów przeciwsłonecznych aviator. Ten model wygląda dobrze na większości kształtów twarzy i odwraca uwagę od dużego czoła”.
  • Wąskie oczy – „Jeśli twoje oczy są blisko siebie, noś okulary przeciwsłoneczne z przezroczystymi oprawkami. Unikaj wszystkiego, co jest zbyt szerokie. W przeciwnym razie będziesz wyglądał, jakbyś miał zeza”.
  • Mała twarz – „Jeśli chcesz, aby twoja twarz wyglądała na dłuższą, wybierz okulary przeciwsłoneczne bez oprawek lub okulary z wysokim noskiem. Przyciągają one uwagę do krawędzi twarzy we wszystkich kierunkach”.

Sekretem udanych zakupów online jest wiedza o tym, czego szukasz. No i przyjazna polityka zwrotów bez zadawania pytań. Oferujemy to drugie, a jeśli chodzi o zakup męskich okularów przeciwsłonecznych, ten artykuł pomoże ci z pierwszym.

DOŁĄCZ, ABY WYGRAĆ 1 500 ZŁ

Zapisz się, aby otrzymywać stały strumień porad dotyczących stylu, oferty specjalne i informacje o nowych produktach. Zostaniesz automatycznie zapisany do comiesięcznego losowania, aby wygrać kartę podarunkową o wartości 1 500 zł.

Jestem zaznajomiony z Polityką prywatności Trendhim. Wypisz się w dowolnym momencie.