365-dniowa polityka zwrotów z dowolnej przyczyny
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
i
12 251 82 71 - (dni robocze w godz. 09:00 - 17:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
i
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary zerówki
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
12 251 82 71
Dni robocze w godz. 09:00 - 17:00
Zobacz wszystkie

Jak nosić muszkę (i robić to dobrze)

Opanowanie muszki nie jest tak trudne, jak mogłoby ci się wydawać. W naszym obszernym poradniku dowiesz się, jak zawiązać muszkę za pomocą 8 łatwych do wykonania kroków i zobaczyć, jak nosić taką jak w podwójnym stylu 007.

Uważamy, że każdy dodatek pomaga opowiedzieć twoją historię. Wiemy również, że niektóre akcesoria mówią głośniej niż inne (patrzymy na ciebie, muszko).

Zakładanie muszki jest jak umieszczanie postu na Facebooku – aktywnie mówisz coś światu. I tak jak post na FB, ludzie reagują na twoją muszkę kciukami, uśmiechami, a nawet fizyczną wersją emoji z oczami w kształcie serca, która, jak się domyślamy, wygląda jak otwarte usta.

Wybrana przez ciebie muszka powie coś o twojej osobowości i historii. Pomogło to Frankowi Sinatrze osiągnąć sławę, a Jamesowi Bondowi pokonać Pana Wielkiego. Zanim wyruszysz na walkę lub serenadę, musisz nauczyć się wiązać i stylizować swoją muszkę.

Anatomia muszki

Muszki to jedyny obszar, w którym rozmiar nie ma znaczenia (w każdym razie długość). Większość muszek ma wymiary odpowiadające przeciętnym rozmiarom szyi mężczyzn. Najczęstsze długości wynoszą od 38 cm do 50 cm.

W przeciwieństwie do długości, rozpiętość i szyja również wpływają na ostateczny węzeł i kształt. Zrozumienie 4 głównych części muszki sprawi, że staniesz się świadomym nabywcą i upewnisz się, że muszka, którą kupujesz jest atrakcyjna i tworzy poszukiwany przez ciebie wygląd.

 1. Rozpiętość – Rozpiętość wpływa na szerokość końcowego węzła. Aby uzyskać szerszy węzeł, wybierz większą rozpiętość
 2. Liść – Liść ma zwykle ½ rozmiaru rozpiętości.
 3. Szyja – Zazwyczaj ½ rozmiaru liścia. Jej szerokość określa ostateczny kształt i rozmiar węzła.
 4. Pasek – W standardowych muszkach szerokość paska wynosi ¾ rozmiaru szyi. Muszki o zwiększonej szerokości paska będą miały szersze węzły.

Jak zawiązać muszkę w 8 krokach

1. krok

Dopasuj długość muszki, aby była wystarczająco długa, aby leżała poniżej twojej piersi. Chcesz, aby jedna strona pasowała do szyi (rowka) drugiej strony.

2. krok

Skrzyżuj długi koniec ponad górnym końcem – skrzyżuj na pasku tuż nad liściem.

Delikatnie pociągnij długi koniec do góry przez pętlę na szyi od dołu i pociągnij mocno. Przesuń długi kawałek z drogi, kładąc go na swoim ramieniu.

3. krok

Używając krótkiego końca, złóż go poziomo przed środkiem. Szyja muszki powinna znajdować się na środku i powinna teraz przypominać łuk.

Ten krok jest łatwiejszy z lustrem… lub przyjacielem, który nie ma nic innego do roboty, jak pomóc ci przy twojej muszce.

4. krok

Złóż długi koniec (odpoczywający na twoim ramieniu) w dół prostopadle do zagięcia, które właśnie wykonałeś krótkim końcem. Upewnij się, że używasz tylko paska muszki, a nie liścia i skup się na utrzymaniu go w środku.

5. krok

Weź długi koniec, złóż go i zaciśnij oba boki. Utworzy to kształt łuku podobny do wcześniejszego.

6. krok

Przesuń palec przez pętlę w górnej części muszki, aby stworzyć trochę miejsca.

Przesuń teraz złożony długi koniec przez pętlę za poziomą częścią (złożony koniec wchodzi na pierwszy). Zrób to delikatnie i upewnij się, że tkanina się nie skręca.

7. krok

Wsuń tkaninę na pół, nie ciągnąc jej zbyt daleko – chcesz, aby była nawet po obu stronach. To tworzy tylną połowę łuku.

Każda strona powinna mieć złożoną część i końcówkę (prostą lub diamentową, w zależności od muszki).

8. krok

Gdy jesteś zadowolony z równości, mocno pociągnij za każdy złożony koniec. To zabezpieczy węzeł.

Prawdopodobnie zauważysz, że jedna strona nie pasuje idealnie do drugiej. Jest to część uroku freestylowej muszki i dodaje jej charakteru.

Jeśli desperacko pragniesz doskonałości, zignoruj kroki 1-8 i przejrzyj nasz asortyment symetrycznych wstępnie zawiązanych muszek .

Proporcje gotowej muszki

Choć jest całkowicie w porządku, jeśli twoja muszka jest nieco asymetryczna, pilnowanie jej podstawowych proporcji zapewni, że ludzie nie pomylą cię z klaunem z cyrku.

 • Szerokość łuku w porównaniu z jego wysokością – 2 do 1
 • Wysokość łuku w porównaniu z wysokością węzła – 3 do 1
 • Wysokość węzła w porównaniu z jego szerokością – 1 do 1

Jaka jest różnica między samodzielnie wiązanymi, wstępnie zawiązanymi i przypinanymi muszkami?

Samodzielnie wiązane muszki (freestylowe)

Wstępnie zawiązana muszka to taka, którą wiąże się samodzielnie. Choć nauka zawiązywania muszki nie jest tak trudna jak rachunek mistrzowski, wymaga praktyki, cierpliwości i wytrwałości.

Odstaw na bok obawy o doskonałą symetrię. Większość atrakcyjności i charakteru pochodzi z nierównych linii i kształtów – nie bez powodu muszka ta jest nazywana freestylową. Mówimy o pewnym poziomie asymetrii… za dużo i będziesz wyglądać, jakbyś zawiązał ją w ciemności, będąc ściganym przez dzika. Nie wyglądałoby to zbyt dobrze.

Wstępnie zawiązane muszki

Wstępnie zawiązane muszki są z definicji zawiązane dla ciebie. Zdajemy sobie sprawę, że wstępnie zawiązane muszki wyglądają równie fantastycznie, jak te, które sam zawiążesz.

Tak, brakuje im trochę rustykalnego, nierównego uroku samodzielnie wiązanej muszki, ale nadrabiają ją oszczędnością czasu. Wszystkie nasze wstępnie zawiązane muszki mają regulowane paski na szyję. Możesz wykorzystać ten czas, aby zrobić coś ważnego, np. aby obejrzeć każdy odcinek Gry o tron… ponownie.

Przypinane muszki

Przypinana muszka to muszka z metalowym zapięciem, którą zapina się do twojego kołnierzyka. Nie jest łatwa do założenia, ale niestety wygląda na taką. Głównym problemem związanym z zatrzaskiwaniem jest to, że haczyk przywiązuje muszkę zbyt wysoko do twojej szyi. Nie tylko trudno jest spojrzeć w dół z muszką zaplecioną pod szyją, ale także wygląda to tak, jakbyś się dusił – żadne z nich nie jest dobre.

Podczas gdy przypinane muszki są idealne dla dzieci na Wielkanoc lub dla pradziadka na wesele, zasługujesz na wstępnie zawiązaną lub samodzielnie zawiązaną muszkę.

Kształty muszek

1. Muszka motylkowa

Motylek to najbardziej klasyczny, a zarazem najpopularniejszy kształt muszki. Po rozwiązaniu przypomina skrzydła motyla lub głowę kwiatu ostu (często określa się go jako kształt ostu). Muszka motylkowa może być wąska lub szeroka.

2. Diamentowy motylek

Ta odmiana motylka ma spiczaste końce zamiast płaskich. Nazywa się ją również muszką spiczastą lub z diamentową końcówką.

3. Muszka krykietowa

Muszka krykietowa ma proste końce jak motylkowa, ale w porównaniu z nią jest znacznie cieńsza. Nazwa pochodzi od podobieństwa do kijka do krykieta. Jest również nazywana „prostą” muszką.

4. Wyprofilowana muszka krykietowa

Kontur muszki krykietowej jest dość subtelny w porównaniu z dużym przechyleniem muszki motylkowej.

5. Spiczasta muszka krykietowa

Kształt muszki krykietowej może być również zakończony za pomocą szpiczastego końca podobnego do diamentowego motylka.

Jak stylizować muszkę - zasady stylizacji muszki

Wyglądanie modnie w muszce jest łatwe, jeśli jesteś Bondem, Jamesem Bondem. Łatwo jest również wyglądać jak dorosły pięciolatek, jeśli nie jest ona prawidłowo zawiązana i ułożona.

Kilka prostych wskazówek sprawi, że będziesz wyglądał bardziej jak 007 niż tylko 7.

 • Szerokość twarzy – Noszenie muszki, która jest zbyt mała, sprawi, że twoja twarz będzie wyglądała na nadmiernie dużą. I odwrotnie, noszenie zbyt dużej sprawi, że twoja głowa będzie wyglądała na malutką.
  Niezależnie od kształtu, każda muszka powinna mieć taką samą szerokość jak twoja twarz, gdy jest zawiązana.
 • Dress code – Dress cody mogą być trudne. Dlaczego dress code wymagający fraku i białej muszki musi wymagać właśnie białej muszki? Czy biała muszka może być noszona z koktajlowym strojem?
  Przeczytaj więcej o dress codach i dowiedz się, jak je odszyfrować (oraz kiedy założyć muszkę) tutaj .
 • Nie przejmuj się – Jeśli nie jesteś związany dress codem – nie przejmuj się. Zrzuć marynarkę, zawiń rękawy na koszuli w kratkę lub gładkiej i zawiąż odlotowego motyla.
 • Mieszaj wzory – Nie myśl, że twoją jedyną opcją jest muszka w jednolitym kolorze – użyj wzoru paisley średniej wielkości, aby ożywić kraciastą koszulę lub dodać zainteresowania dzianej fakturze. Oddalenie się od jednolitych kolorów jest łatwym sposobem na zwiększenie zainteresowania. A zainteresowanie jest dobre!
 • Unikaj bardzo podobnych kolorów – Oprócz zwracania uwagi na rozmiar wzoru i teksturę , unikaj noszenia innych akcesoriów z podobnej tkaniny lub w podobnym kolorze. O ile the dress code (być może wesele?) wymaga dokładnego dopasowania, nie kupuj podobnej poszetki . Zamiast tego wybierz akcesoria, które podkreślają akcent koloru muszki, jak jasną parę skarpet lub szpilkę do klapy.
 • Uważaj ze starą szkołą – Muszki można uznać za staroświeckie. Abyś nie wyglądał tak, jakbyś miał sprzedawać gazety w Nowym Jorku w latach ’20, miej oko na inne akcesoria starego świata… takie jak szelki, kamizelki i kaszkiety. Noszenie maksymalnie 2 wygląda elegancko – 3 lub więcej i równie dobrze możesz zacząć krzyczeć „Dodatek! Dodatek!”
 • Myśl nieszablonowo – Myśl nieszablonowo, chyba że szablon jest wykonany z drewna. W takim wypadku, myśl o drewnie.
  Drewniane muszki są w zasadzie tematami do rozpoczęcia rozmowy. Noś je, gdy chcesz porozmawiać o swoich akcesoriach na szyję.
 • Asymetria jest dla ciebie dobra – Mała asymetria jest dobra dla duszy. Nie martw się, jeśli twoja samodzielnie zawiązana muszka jest trochę nierówna na krawędziach. Nazwij to urokiem, bądź wdzięczny, że ją masz i ciesz się życiem.
 • Znaj swoje tkaniny – Wybierasz się na nieformalne spotkanie? Załóż bawełnianą lub lnianą muszkę. Zaplanowałeś bardziej formalny wieczór? Nie możesz się pomylić zakładając jedwabną lub wełnianą .

Ty zapytałeś – My odpowiedzieliśmy

Jaki powinien być rozmiar mojej muszki? Jakiej wielkości muszki potrzebuję?

Średnia muszka do samodzielnego zawiązania jest dostępna w jednym rozmiarze i jest uniwersalnym dodatkiem. Wszystkie nasze wstępnie zawiązane muszki posiadają regulowane paski i pasują większości dorosłych.

Z reguły standardowe freestylowe muszki są dopasowane do rozmiarów szyi od 36 cm do 50 cm.


Jak zacisnąć muszkę?

Aby zacisnąć wstępnie zawiązaną muszkę, najpierw załóż wiązanie i zabezpiecz je haczykiem. Przesuń klamrę, aby znaleźć idealne dopasowanie.

Aby zacisnąć samodzielnie wiązaną muszkę, pociągnij złożone części po obu stronach, aby zapiąć węzeł. W zależności od materiału konieczne może być ponowne dostosowanie przez cały wieczór.


Czy możesz nosić muszkę z dowolną koszulą? Jak często nosisz muszki i na jakie okazje?

Możesz nosić muszkę z dowolną koszulą z kołnierzem. Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli krawat jest odpowiedni, akceptowalna jest również muszka. Niektóre formalne okazje określają wymagania dotyczące ubioru. Przed wybraniem swoich akcesoriów na szyję, sprawdź dwa razy to zaproszenie na wesele lub imprezę.

Co do zasady... jeśli chcesz założyć muszkę, załóż muszkę! To twoja historia – stwórz swoje własne zasady.


Czy muszkę nosi się na kołnierzu?

Muszki zazwyczaj przechodzą pod kołnierzem koszuli. Sprawdzało się to dla 007 od 1962 roku i nie będziemy się spierać z Bondem.

Noszenie muszki pod kołnierzem jest szczególnie ważne w przypadku wstępnie zawiązanych muszek, ponieważ kołnierz ukrywa regulowaną sprzączkę.


Czy powinienem założyć muszkę na rozmowę kwalifikacyjną?

To trudne pytanie. Odpowiedź zależy od niezliczonych okoliczności, takich jak… pierwsze wrażenia, rzeczywista praca, co jeszcze masz na sobie, czy jest to świecąca w ciemności muszka, która również gra muzykę (widzieliśmy taką!)... lista jest długa.

Spójrz na to, co mają na sobie inni mężczyźni w tym biurze i wykorzystaj swój najlepszy osąd co do noszenia odpowiedniej. Muszki są często postrzegane jako „akcesoria do prezentowania stylu” i mogą pomóc w zapamiętaniu pierwszego wrażenia – pamiętaj o tym i powodzenia na rozmowie!


Gdzie mogę znaleźć drewnianą muszkę?

Trendhim ma szeroki wybór drewnianych muszek. Unikaj otwartego ognia i noś swoją z dumą!

Zobacz asortyment drewnianych muszek.


Czy zamiast muszki mogę nosić zwykły krawat do smokingu?

Jeśli masz na sobie smoking, prawdopodobnie dotyczy to dress codu. Jeśli to bardzo eleganckie wydarzenie, załóż muszkę. Jeśli nosisz plisowaną koszulę ze smokingiem, załóż muszkę, aby nie zakryć guzików koszuli. Jeśli nie ma dress codu, a koszula nie jest plisowana, dobrze jest nosić krawat.


Jakie okazje są odpowiednie do noszenia białej muszki zamiast czarnej?

Bardzo eleganckie wydarzenia wymagające smokingu i białej muszki wymagają (zgadliście) białej muszki. Czarne muszki są zazwyczaj wymagane w przypadku bardzo eleganckich wydarzeń.

Białe muszki spotkasz również na wielu weselach tak długo, jak pan młody wyróżnia się od drużbów.


Dlaczego to krawaty, a nie muszki stały się standardowym strojem?

Nie jesteśmy pewni, dlaczego krawaty są częściej widoczne u mężczyzn niż muszki. Wiemy, że muszki wyglądają inaczej i powodują, że ludzie zwracają na ciebie uwagę. Kluczem do noszenia jest nie robienie tego codziennie... chyba że próbujesz stać się „muszkowym facetem”.


Czy można nosić muszkę z kamizelką? Czy możesz założyć muszkę z szelkami?

Muszki i kamizelki łączą się jak lody i wisienki. Pysznie.

Jeśli chodzi o szelki… twoja muszka może być łatwo postrzegana jako staroświeckie akcesorium. Miej to na uwadze podczas łączenia jej z szelkami lub nawet kaszkietem . Dobrym pomysłem jest wybranie jednego „wyrazistego” akcesorium i noszenie go.


Jaka jest historia muszki?

Wszystko zaczęło się od chorwackich najemników w XVII wieku. Francuskie elity lubiły szaliki, które noszono wokół kołnierzy. Styl ten został skopiowany i narodził się „krawat”. Dodaj lata stylu, trendów i manipulacji, a otrzymasz samodzielnie wiązaną muszkę, którą wszyscy znamy i kochamy.


W jaki sposób muszka kelnera różni się od innych?

Muszka kelnera jest inna, ponieważ jest na kelnerze. Twoja muszka jest inna, ponieważ nie chodzisz, dostarczając zupę do pokoju pełnego ludzi.


Czy przypinane muszki są tandentne?

Przypinane muszki nie są tandetne, jeśli masz 5 lat. Może nawet 6. Jeśli nie wieszasz malowideł na lodówce swojej mamy, nie zachęcamy cię do zakładania przypinanej muszki.


Nowe kolekcje

Składane okulary przeciwsłoneczne Waykins + 31 nowych stylów

Od składanych okularów przeciwsłonecznych po soczewki odporne na zarysowania, nasze najnowsze okulary przeciwsłoneczne s...

Miękkie, nieswędzące szaliki i czapki beanie

Każdy z przewiewnych oraz zatrzymujących ciepło szalików i czapek z kolekcji Montagna jest starannie zaprojektowany na n...

Zegarki z widocznym biciem serca

Zegarki Dante są napędzane twoim ruchem. Tak długo, jak się poruszasz, zegarek również będzie. Nie przestawaj się ruszać...

Składane torby podróżne dla miejskiego podróżnika

Zaprojektowana w Danii, każda wodoodporna, lekka torba w składanej kolekcji Lazy Bear jest łatwa do spakowania w podróż...

Kolekcja włoskich skórzanych pasków

Każdy skórzany pasek to połączenie włoskiego kunsztu z duńskim designem oraz wytrzymałości z nowoczesnym stylem.

Kolekcja Kite

Kolekcja Kite to bogaty wybór lekkich czapek beanie. Każda z nich została wykonana w 100% z bawełny organicznej, dzięki...

Kolekcja Lincoln

Każdy portfel i torba wykonane z miękkiej skóry w różnych kolorach łączą funkcjonalny design z trwałą jakością, a wraz z...

Kolekcja Moda

Kolekcja Moda oferuje włoskie rzemiosło i duńskie wzornictwo w postaci asortymentu kapeluszy i czapek stworzonych na ter...

Kolekcja okularów przeciwsłonecznych Vista

Kolekcja Vista ze spolaryzowanymi soczewkami i 100% ochroną UV została stworzona, abyś mógł iść przez życie z otwartymi...

Zobacz wszystkie kolekcje
Cofnij
Resetuj moje hasło

Hurrra! Wysłaliśmy do Ciebie e-mail. Wkrótce będziesz się w stanie zalogować!

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy