365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Dostawa 16 zł - Bezpłatna ponad 179 zł-
Kontakt z nami

7 niezbędnych zasad dopasowywania akcesoriów dla mężczyzn

Udostępniamy sprawdzone przez czas zasady dotyczące dopasowywania akcesoriów. Dzisiaj jest ostatni dzień, w którym zastanawiasz się, która muszka wygląda dobrze z tymi szelkami.

Zatem stoisz właśnie przed szafą, całkowicie oszołomiony myślą o ubraniu się. Nie chodzi o to, że nie wiesz, jak założyć spodnie i koszulę... tylko o to, żeby stworzyć kompletny strój, akcesoria i wszystko, co otworzy szeroko twoją szczękę i oczy.

Zanim wyciągniesz do góry ręce i ponownie założysz te same dżinsy i t-shirt, pozwól nam zaoferować ci linię życia - 7 zasad o dopasowywaniu męskich akcesoriów.

Nie pozwól, aby pomysł zestawu zasad cię zniechęcił. Koncepcja jest stosunkowo łatwa do opanowania i wymaga więcej pewności niż umiejętności.

Pewność siebie pochodzi z nauczenia się, aby zaufać swojej intuicji i wyjść z domu, wiedząc, że twój wygląd jest rewelacyjny. Możemy pomóc ci w kwestii umiejętności.

Ideą tych 7 zasad jest powstrzymanie się od niedbałości przy wybieraniu dodatkowych elementów. Są to zasady, tak, ale mają być odtwarzane i dostosowane do mężczyzny, którym jesteś i opowieści, którą chcesz sobą opowiedzieć.

Douglas MacArthur powiedział to najlepiej, ‘Jesteś pamiętany za zasady, które łamiesz.’ Właśnie to... początek budowania pewności siebie.

Najpierw, ubierz się

Stworzyliśmy ten przewodnik dla mężczyzn, którzy opanowali podstawy swojego stroju. Jeśli nie jesteś jeszcze na 100% w tym punkcie, przed rozpoczęciem procesu uzyskiwania dostępu musisz zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

Zawsze noś jeden jednolity element Noś co najmniej jeden jednolity element odzieży. Może to oznaczać garnitur w jednolitym kolorze z pasiastą koszulą. Wyobraź to sobie w odróżnieniu od marynarki w pepitkę z kwiecistą koszulą.

Nie możesz się pomylić z kolorami odcieniami + 1 kolorem Jeśli całkowicie nie wiesz, co zrobić, trzymaj się neutralnych odcieni i użyj 1 koloru jako akcentu. Neutralne kolory to czarny, biały, szary, granatowy i brązowy.

Dopasuj akcesoria do swoich ubrań – a nie ubrania do swoich akcesoriów Zawsze kupuj najpierw koszulę, garnitur lub dżinsy, a dopiero potem pasujące do nich akcesoria. Po prostu znacznie łatwiej jest kupić rewelacyjną poszetkę niż męczyć się szukając pasującej koszuli.

Teraz, gdy gotowa jest podstawa, nadszedł czas na dodatkowe elementy, które pozwolą ci zdobyć kolejny poziom.

1 7 niezbędnych zasad dopasowywania akcesoriów dla mężczyzn1.1 1. skóra musi pasować1.2 2. dopasowanie metali1.3 3. ostrożnie wybieraj kolory1.4 4. nie obawiaj się wzorów1.5 5. pamiętaj o teksturze1.6 6. zrozum porę roku1.7 7. wiedz, gdzie się wybierasz1.8 Zapytaliście – odpowiedzieliśmy

1. Skóra musi pasować

Pierwsza zasada mówi, że skóra musi pasować do skóry. Oznacza to, że nosząc brązowe buty należy nosić brązowy pasek. Utrzymanie jednego koloru sprawia, że twój ogólny wygląd jest schludny i uporządkowany.

Kiedy mówimy, że skóra musi pasować do skóry, nie chodzi nam o poświęcanie wielu godzin na szukanie dokładnego odcienia butów w sklepie z paskami. Wystarczy przebywanie w tej samej rodzinie kolorów.

Buty określają kolor twoich skórzanych akcesoriów.

Skórzana torba

Nikt nie chce spędzać poranków zmieniając torby, ponieważ tego dnia zdecydowali się na czarny skórzany pasek. Nie trać zbyt wiele energii martwiąc się o torbę i pasek. To jedyne akcesorium, które dostaje przepustkę... tak długo jak jest to naprawdę dobra torba.

Skórzany pasek do zegarka

Skórzane paski do zegarków powinny znajdować się w tej samej palecie kolorów co twój pasek. Zegarek powinien pasować do klamry paska.

Skórzane bransoletki

Baw się swoimi bransoletkami i wybieraj ciemniejsze odcienie w tej samej rodzinie kolorów. Noś na przykład ciemnobrązową skórzaną bransoletkę z paskiem w jaśniejszym kolorze. Możesz nawet nawet dołożyć jedną czarną skórzaną bransoletkę z koralikową bransoletką w ziemistych tonach.

Skórzany portfel

Jeśli wymachujesz swoim portfelem tak, aby wszyscy mogli go zobaczyć... jest jeszcze większy problem. Kup portfel w oparciu o jego funkcjonalność, a nie tego, czy pasuje do twojego paska i butów. Jeśli chcesz zachować wyrafinowanie, możesz wybrać portfel pasujący do twojej skórzanej torby.

Nie nosisz skórzanych butów lub paska?

Takie same zasady obowiązują, nawet jeśli jesteś w płóciennych trampkach lub klapkach. Skóra, na której masz skórę, powinna być zbliżona kolorem.

 • Skórzana bransoletka z czerwonym tygrysim okiem Naxos
  Lucleon
  169 zł
  Skórzana bransoletka z czerwonym tygrysim okiem Naxos
  Popularny prezent
  Wygraweruj
 • Skórzana czarno-brązowa bransoletka Roy
  Lucleon
  169 zł
  Skórzana czarno-brązowa bransoletka Roy
  Wygraweruj
 • Bransoletka ze skóry i kamieniem Picassa Naxos
  Lucleon
  169 zł
  Bransoletka ze skóry i kamieniem Picassa Naxos
  Wygraweruj
 • Brązowa owijana skórzana bransoletka 6 mm Collins
  Lucleon
  135 zł
  Brązowa owijana skórzana bransoletka 6 mm Collins
  Wygraweruj
 • Brązowo-czarna bransoletka ze skórzanym rzemykiem Icon
  Lucleon
  169 zł
  Brązowo-czarna bransoletka ze skórzanym rzemykiem Icon
  Wygraweruj
 • Ergonomiczny brązowy portfel ze skóry California
  Lucleon
  250 zł
  Ergonomiczny brązowy portfel ze skóry California
  Popularny prezent
  Personalizacja
 • Icon | Bransoletka z brązowej skóry i stali nierdzewnej
  Lucleon
  230 zł
  Icon | Bransoletka z brązowej skóry i stali nierdzewnej
  Wygraweruj
 • Collins | 6 mm brązowa zawijana bransoletka skórzana vintage
  Lucleon
  135 zł
  Collins | 6 mm brązowa zawijana bransoletka skórzana vintage
  Wygraweruj
 • Bransoletka z drewnianych koralików i skóry vintage Icon
  Lucleon
  199 zł
  Bransoletka z drewnianych koralików i skóry vintage Icon
  Wygraweruj
 • Jasnobrązowy portfel California
  Lucleon
  169 zł
  Jasnobrązowy portfel California
  Personalizacja
 • Nomen | Potrójna złocisto-brązowa bransoletka skórzana ID ze splotem bolo
  Lucleon
  209 zł
  Nomen | Potrójna złocisto-brązowa bransoletka skórzana ID ze splotem bolo
  Wygraweruj
 • Bransoletka z turkusowego jaspisu cesarskiego i skóry vintage Icon
  Lucleon
  199 zł
  Bransoletka z turkusowego jaspisu cesarskiego i skóry vintage Icon
  Wygraweruj
 • Ciemno-czarna pojedynczo zawijana bransoletka Roy
  Lucleon
  135 zł
  Ciemno-czarna pojedynczo zawijana bransoletka Roy
  Wygraweruj
 • Brązowa skórzana pleciona bransoletka
  Lucleon
  169 zł
  Brązowa skórzana pleciona bransoletka
  Wygraweruj
 • Brązowa bransoletka retro ze skóry
  Lucleon
  155 zł
  Brązowa bransoletka retro ze skóry
  Wygraweruj
 • Collins | 8 mm brązowa pleciona bransoletka skórzana
  Lucleon
  135 zł
  Collins | 8 mm brązowa pleciona bransoletka skórzana
  Wygraweruj
 • Nomen | Brązowo-złocista bransoletka skórzana z płytką ID
  Lucleon
  189 zł
  Nomen | Brązowo-złocista bransoletka skórzana z płytką ID
  Wygraweruj
 • Bransoletka z czerwonego tygrysiego oka, onyksu i skóry vintage Icon
  Lucleon
  199 zł
  Bransoletka z czerwonego tygrysiego oka, onyksu i skóry vintage Icon
  Wygraweruj
 • Bransoletka z kamieni lawowych, onyksu i skóry vintage Icon
  Lucleon
  199 zł
  Bransoletka z kamieni lawowych, onyksu i skóry vintage Icon
  Wygraweruj
 • Skórzana bransoletka z jadeitem koralowym Naxos
  Lucleon
  169 zł
  Skórzana bransoletka z jadeitem koralowym Naxos
  Wygraweruj
 • 2. Dopasowanie metali

  Wiele akcesoriów będzie należało do tej kategorii i mają one tę samą ogólną zasadę, co skóra – metale powinny pasować do metali. Utrzymanie ich koloru w tym samym tonie powoduje, że wygląd jest uporządkowany, wyrafinowany i świeży.

  Zegarki

  Czy twój zegarek ma metalowy lub skórzany pasek? Jeśli jest skórzany – i przeczytałeś powyższą sekcję – zegarek musi pasować do klamry twojego paska. Jeśli masz srebrzystą klamrę do paska, użyj srebrzystego zegarka.

  Łatwiej jest, gdy twój zegarek jest metalowy. Złocisty zegarek sprawdza się ze złocistą klamrą do paska. Nie muszą one być dokładnie takie same – wyszczotkowana stalowa klamra pasuje do polerowanego srebrzystego zegarka.

  Zegarek ustawia scenę dla innych akcesoriów. Wszystko zaczyna się od zegarka. Bierze on wskazówkę od klamry paska. Pasek pasuje do butów. Buty rozpoczynają show!

  Spinki do mankietów

  Spinki do mankietów są blisko twojego zegarka i wyglądają najlepiej, gdy metale są takie same. Jest również ważne wizualnie, aby spinki do mankietów pasowały do twojej spinki lub klipsa do krawata.

  Spinki do mankietów z tkaniny? Martw się kolorami bardziej niż metalami.

  Klipsy i spinki do krawata

  Klipsy do krawata i spinki powinny pasować do twojej szpilki do klapy ponieważ są noszone na tej samej linii wzroku. Chociaż nie jest to obowiązkowe, aby były takie same jak zegarek, zaleca się spójność i jednolitość.

  Pierścionki i naszyjniki

  Pierścionki są blisko twojego zegarka, a metale powinny do siebie pasować. Można tu w pewnym stopniu mieszać metale – nie przestawaj nosić obrączki z powodu zegarka w innym kolorze.

  Każdy metalowy naszyjnik powinien być w takim samym tonie jak inne twoje metale. Wyjątkiem od tej zasady jest, jeśli masz osobisty lub religijny związek z naszyjnikiem.

  Bransoletki

  Przede wszystkim… nie ma potrzeby zbrojenia się w metalowe bransoletki. Będziesz zaskoczony, jak wiele życiowych problemów zostanie w ten sposób rozwiązanych.

  Ponieważ bransoletki są blisko zegarka lub na przeciwnej ręce na tej samej linii widzenia, ważne jest, aby metale do siebie pasowały. Nasze najbardziej popularne bransoletki mają często 1 lub 2 małe metalowe koraliki, które powinny być wykonane z tego samego metalu co twój zegarek.

  Jeśli masz wiele metali... możemy zaproponować, abyś wypróbował skórzane lub koralikowe bransoletki? To wspaniała okazja do mieszania metali. Tak, bransoletki są ułożone razem z twoim zegarkiem, ale małe zawieszki, zawieszki lub koraliki są na tyle niewielkie, że będzie ci wybaczone, jeśli się temu przeciwstawisz.

  Szelki

  Czy ktoś zobaczy twoje szelki? Jeśli tak, dopasuj metal do swojego zegarka. Jeśli nikt ich nie zobaczy i jesteś pewien, że nie zdejmiesz kurtki, to kogo to obchodzi... rób co chcesz!

  Kolczyki

  Kolczyki mogą być małe, ale łatwo je zauważyć. Aby zachować estetykę całości i świeżość, dopasuj kolczyki do swojego klipsa do krawata i szpilki do krawata. Jeśli nie masz na sobie żadnego z nich, dopasuj je do zegarka, aby zachować spójność.

  Nie trać nadziei, jeśli twój ulubiony zegarek jest złocisty, a klamra ulubionego paska jest srebrzysta. Nadal możesz nosić oba, nosząc inne metalowe akcesoria w srebrzystej/złocistej kombinacji. Para spinek do mankietów w srebrzystym i złocistym tonie to łatwy sposób na połączenie dwóch metali i utworzenie harmonii.

  W razie wątpliwości... dopasuj metale. Jest to bezpieczne, łatwe i zawsze działa.

  Nie masz zegarka lub paska?

  Po pierwsze... dlaczego nie? Wyciągasz telefon, aby sprawdzić godzinę?

  Te same wytyczne obowiązują niezależnie od tego, czy nosisz zegarek, czy pasek – dopasuj metal w tym samym tonie.

  3. Ostrożnie wybieraj kolory

  Zrozumienie metali i skór jest łatwe – poznanie tajników koloru jest zupełnie nowym poziomem. Przy tak wielu akcesoriach w tak wielu różnych kolorach, nie możemy stworzyć jednej ogólnej zasady. Możemy jednak zaprezentować ci podstawy, abyś zrozumiał, jak zrobić to samemu.

  Pamiętasz to pudełko kredek, którymi bawiłeś się z dzieckiem? Zaraz się przyda.

  Koło barw

  Koło barw stanowi podstawę dla każdego koloru na świecie.

  Są 4 rodzaje schematów kolorów, które musisz znać. Zrozumienie, jak ich używać, pomoże ci we wszystkim: od poszetek i krawatów po szelki i muszki.

  Pamiętaj, że nie każda kombinacja musi zwracać uwagę. Rzuć okiem na poniższe zdjęcia i zobacz, jak różne odcienie kolorów są używane w każdym schemacie.

  Monochromatyczne Monochromatyczne kolory pochodzą z tej samej rodziny kolorów. Mogą mieć różny odcień (kolor + biały) lub barwę (kolor + czarny), ale w zasadzie są takie same.

  Analogowe Kolory analogowe to 3 kolory leżące obok siebie i dzielące w środku kolor dominujący. Akcesoria w tej kolorystyce wymagają odrobiny odwagi bez całkowitego szaleństwa.

  Jasnoniebieski ton sprawdza się dobrze przeciw zielonemu w poszetce i krawacie.

  Triadyczne Kolory triadyczne to 3 kolory leżące w równej odległości od siebie na kole barw. Zapewniają one zrównoważone, wyraźne połączenie z wieloma kolorami.

  Spokojne wersje żółtych, czerwonych i niebieskich kolorów pasują do triadycznej kolorystyki, nie wyglądając jak kreskówkowe.

  Komplementarne Kolory komplementarne znajdują się naprzeciwko siebie na kole barw. Mogą być odważne i przyciągające wzrok lub być wyciszonymi wersjami kolorów, cichymi i stonowanymi.

  Bransoletki

  Większość męskich bransoletek ma naturalne materiały, takie jak skóra, drewno, lawa, kokos czy kamienne koraliki. Kolory są zazwyczaj brązowe, czarne, srebrzyste, brązowe lub złociste i można je nosić z większością rzeczy.

  Pamiętaj, aby zachować metale i skóry w tej samej rodzinie.

  4. Nie obawiaj się wzorów

  Pasujące wzory są dla wielu z nas tak samo inspirujące, jak kolory. Stojąca za tym umiejętność jest w zrozumieniu kolorów... Nie jesteś zadowolony, że zwróciłeś uwagę na tę sekcję kolorów?

  Zanim zaczniemy, chcemy podkreślić, że jest to napisane dla akcesoriów. Noszenie wzorzystej koszuli lub garnituru to inna zabawa.

  Ogólna zasada dla początkujących to: jeśli twoja koszula jest w kratę, paski lub wzorzysta, wszystko inne, w tym akcesoria, powinno być jednolite.

  Zakładając, że masz koszulę w jednolitym kolorze i uzupełniający garnitur, spójrzmy na poniższą poszetkę. Wybraliśmy ją dla kwiatowego wzoru z co najmniej 5 różnymi kolorami.

  Dlaczego ta muszka jest odpowiednia? Jest to dobry wybór, ponieważ kolor jest podobny do jasnoniebieskiego na poszetce, a wzór jest mniejszy niż kwiecisty nadruk.

  Ważne jest, aby wzory zachowały względem siebie proporcje. Oznacza to, że wzór poszetki i muszki nie powinny być dokładnie tego samego rozmiaru, ale również niezbyt odmienne – łatwy sposób na zapamiętanie tego polega na tym, aby jeden wzór nie był większy lub bardziej wyrazisty niż drugi.

  Ogólna paleta kolorów dla tych 2 akcesoriów jest również dość stonowana. Noszenie cichych kolorów – zamiast żywych – jest dobrym sposobem na rozpoczęcie dopasowywania wzorów i kolorów.

  Zasady dopasowywania wzorów: Akcesoria

  • Jeśli masz na sobie więcej niż jeden wzór: użyj 1 małego, 1 średniego i 1 wyrazistego
  • Baw się proporcją – mała poszetka w paski z większym paskiem na krawacie
  • Zachowaj wiele wzorów w tym samym tonie - myśl monochromatycznie lub analogicznie

  Co jeśli nie nosisz garnituru?

  Jeśli twoim celem jest swobodny wygląd, obowiązują te same zasady dotyczące akcesoriów, które masz na sobie.

  Czarne chinosy i biały t-shirt? Dodaj zainteresowania paskiem NATO do swojego zagarka lub paracordową bransoletką w żywym kolorze. Ten mały wzór, plus tekstura i kolor, może być wszystkim, czego potrzebujesz

  5. Pamiętaj o teksturze

  Podczas łączenia akcesoriów ważna jest tekstura. Chociaż większość męskich akcesoriów nie jest zbyt teksturowana lub skomplikowana, jest kilka takich, które spotykamy na co dzień. Mogą one służyć do zwiększenia wizualnego zainteresowania.

  Pomyśl o krawacie dzianinowym leżącym obok jedwabnego krawata. Szorstka, dziana tekstura jest przeciwieństwem gładkiego jedwabiu, prawda? Celem jest osiągnięcie obliczonego kontrastu między przedmiotami. Jest to szczególnie ważne w przypadku odzieży na szyję i poszetek.

  Bądź ostrożny przy mieszaniu zbyt dużej ilości tekstury. Trzymaj się 1 tekstury, która różni się od innych. Jeśli masz na sobie cienki, gładki krawat, wybierz grubszą bawełnianą lub wełnianą poszetkę. A jeśli twój krawat jest dość teksturowany, wybierz poszetkę jedwabną.

  Dodatkowa rada

  Utrzymuj element teksturowany jako bryłę. Wyrazista faktura w połączeniu z pogrubionym wzorem nie będzie dobrze wyglądała.

  6. Zrozum porę roku

  Może się to wydawać bezsensowną regułą, ale wysłuchaj nas. Wybór produktów sezonowych według koloru i wzoru nie jest tak ważny, jak przydatny jest dany produkt. Nie noś szalika i długiej czapki po prostu dlatego, że zepsują twój wygląd. Jeśli świeci słońce, ochroń swoje oczy parą okularów przeciwsłonecznych, nawet jeśli nie pasują do paska do twojego zegarka.

  Jak ciepłe są te rękawiczki? To powinno być jedyne pytanie, jakie zadajesz sobie przy ich zakładaniu. Dopasowanie ich do paska jest fantastyczne... to prawda. Ale nie jest tak niezbędne, jak posiadanie zabezpieczonych palców.

  7. Wiedz, gdzie się wybierasz

  To, co nosisz, zależy od tego, dokąd się wybierasz. O ile celowo nie starasz się wyglądać jak szczęśliwa para, nie wybierasz się w neonowych szelkach i kolczastej czarnej skórzanej bransoletce na wesele.

  Jasne, wyraziste kolory i odważne wzory lepiej sprawdzają się podczas nieformalnych wydarzeń, podczas gdy bardziej stonowane są odpowiednie na biznesowe i formalne spotkania.

  Większość naszych zasad jest dla mężczyzny, który chce wystylizować swój garnitur lub marynarkę, ale można z nich skorzystać również dla codziennego stroju.

  Powiemy to jeszcze raz – zasady są po to, aby je łamać. Jeśli chcesz, możesz mieszać metale. Jeśli sobie tego życzysz, możesz nosić 8 różnych wzorów. Pomyśl o zasadach jako o trasie sugerowanej przez GPS... nie musisz jej przestrzegać, ale znacznie ułatwi ci to podróż.

  Obiecaliśmy ci umiejętności i przedstawiliśmy ci wszystko. Teraz musisz tylko ćwiczyć, być cierpliwym i budować pewność siebie. Jesteśmy prawie pewni, że będziesz świetny. Powodzenia!

  Zapytaliście – Odpowiedzieliśmy

  Czy powinienem dopasować swój krawat do paska?

  Krawat powinien pasować do twojej koszuli. Twój pasek musi pasować do twoich butów.

  Czy mogę nosić krawat z podobną poszetką?

  Czy możesz? Tak. Czy powinieneś? Nie.

  Dla wspaniałych poszetek dostępnych jest milion opcji, więc nie ma potrzeby kupowania ich w tym samym kolorze i materiale, co twój krawat. Jedynym wyjątkiem może być ślub, w którym panna młoda upiera się, aby drużbowie nosili wszystko dopasowane. Wracają lata ‘80.

  Czy mój krawat powinien pasować do moich spodni?

  Trudno odpowiedzieć jednym słowem. Spodnie powinny pasować do garnituru, koszula powinna pasować do garnituru, a krawat musi pasować do koszuli.

  Tak więc nasza odpowiedź brzmi: tak... ale nie w sposób, w jaki myślisz.

  Czy moje szelki muszą pasować, jeśli ich nie widzać?

  Jeśli obiecasz, że nie zdejmiesz swojej marynarki, to nie. Lepiej jest jednak zachować bezpieczeństwo i mieć szelki pasujące do metalu, skóry i kolorów.

  Czy zasady są po to, aby je łamać?

  Nikt tak naprawdę o to nie pytał, ale jest to ważne.

  Tak, są.

  Masz naszą zgodę.