365-dniowa polityka zwrotów
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
22 153 14 54 - (dni robocze w godz. 08:00 - 16:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary zerówki
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
22 153 14 54
Dni robocze w godz. 08:00 - 16:00
Zobacz wszystkie

Spinki do mankietów - Twój niezbędny przewodnik

Dowiesz się wszystkiego o spinkach do mankietów. Począwszy od materiałów do mechanizmów zamykania, jak również dopasowywania, noszenia i wszystkiego pomiędzy. Poznasz wszystko w ciągu 15 minut.

Spinki do mankietów to małe ozdobne akcesoria służące do łączenia mankietów, dodatkowej fałdy materiału na nadgarstku na koszuli z długimi rękawami. Niezależnie od tego, czy szukasz swojej pierwszej pary, czy też chcesz odświeżyć swoją kolekcję, ten przewodnik zapozna cię z różnymi rodzajami i materiałami spinek do mankietów , jak również tym, jak je połączyć i nosić oraz wszystkim pomiędzy.

Części spinek do mankietów

Zatrzymajmy się na chwilę na sprawy techniczne. Znajomość części spinek do mankietów nie tylko sprawi, że będziesz mądry na przyjęciach, ale pomoże ci również zrozumieć, jak działają oraz zachować elegancki wygląd.

1. Część ozdobna - to górna część spinki do mankietów, ozdobiona wzorem, kamieniem szlachetnym lub innym atrakcyjnym materiałem

2. Słupek - to część, która przechodzi przez otwory mankietu i jest przymocowana do przełącznika

3. Przełącznik - to dolna część spinki do mankietów, obracająca się o 90 stopni, aby zablokować się na miejscu i zapobiegać wyślizgiwaniu się spinki z dziurki w mankiecie

Niektóre typy spinek do mankietów, takie jak z łańcuszkiem, kulką lub jedwabnym węzłem, nie mają przełączników i prostych słupków, które mają mechanizm zamykający w postaci łańcuszka lub zakrzywionego słupka, a także identyczny lub podobny wzór na drugim końcu.

Typy spinek do mankietów

Wszystkie spinki do mankietów służą do zabezpieczania mankietów koszulowych. Jednak tak, jak istnieje więcej niż jeden sposób noszenia garnituru lub warzenia piwa, różne spinki do mankietów mają różne sposoby mocowania mankietów.

Przyjrzyjmy się tym sposobom, jak również wszystkiemu, co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiednią parę dla siebie.

Spinki do mankietów z wielorybim zapięciem

Są tak nazywane, ponieważ mechanizm dźwigniowy zabezpieczający mankiety ma kształt ogona wieloryba. Spinki te są zarówno praktyczne, jak i popularne.

Noś spinki do mankietów z wielorybim zapięciem przestawiając przełącznik w pionową pozycję równolegle do słupka i prześlizgując go przez otwory swoich mankietów.
Aby zablokować, po prostu odwróć przełącznik, prostopadle do słupka, a spinki do mankietów pozostaną na miejscu.

 • Zaleta: Powszechne i popularne
 • Zaleta: Łatwe w noszeniu
 • Zaleta: Niedrogie
 • Wada: Nie zawsze trwałe

Wielorybie spinki do mankietów są masowo produkowane, dzięki czemu są niedrogie. Są również bardzo łatwe do wsunięcia i przymocowania mankietów razem.

Jednak problem z ich konstrukcją polega na tym, że w zależności od jakości i częstotliwości noszenia, obciążenie mechanizmu może ostatecznie doprowadzić do uszkodzenia lub złamania. Ponadto, w przeciwieństwie do innych typów spinek do mankietów, tylko jedna, przednia strona, jest reprezentatywna.

Spinki do mankietów z kulkowym zapięciem

Brzmią jak pewien gizmo, który rozstrzygnie epicki film akcji - w ostatniej scenie, bohater i czarny charakter zostają wyłączeni po zużyciu całej swojej amunicji. Gdy bohater zostaje pokonany, sięga do swojej spinki do mankietów, wyciąga kulę, ładuje pistolet i bam!

Jednak nie są takie. Zamiast tego posiadają mechanizm zamykający w kształcie kuli. Stąd ich nazwa.

 • Zaleta: Powszechne i popularne
 • Zaleta: Łatwe w noszeniu
 • Zaleta: Niedrogie
 • Wada: Nie zawsze trwałe

Noś spinki do mankietów z kulkowym zapięciem upewniając się, że przełącznik jest równoległy do słupka. Wsuń go przez otwory w mankiecie i odwróć przełącznik tak, aby je zablokować.

Spinki do mankietów z kulkowym zapięciem są masowo produkowane, dzięki czemu są niedrogie. Jednak konsekwentne obciążanie mechanizmu zamykania może spowodować ich awarię, w zależności od tego, jak często są używane i jak dobrze są wykonane.

Spinki do mankietów w stylu wkrętu/guzika

Jak sama nazwa wskazuje, te spinki wyglądają jak wkręty lub guziki, przyciągając mniej uwagi niż niektóre inne odważniejsze designy.

Obie strony mają reprezentacyjne części ozdobne.

 • Zaleta: Klasyczny styl
 • Zaleta: Design na obu stronach
 • Zaleta: Długotrwałe
 • Wada: Mniej łatwe do założenia

Noś spinki do mankietów w stylu wkrętu lub guzika przechylając dolną część na bok tak, aby znajdowała się pod kątem 90 stopni względem otworów mankietu. Prześlizgnij ją, a następnie ponownie wyprostuj. Prawie tak, jak zapinasz koszulę.
Ponieważ są one nieruchome, spinki do mankietów w stylu wkrętu/guzika są zwykle długotrwałe. Właściwie prawie wieczne. Dodatkowo, ponieważ obie strony mają ciekawe designy, możesz pokazać, że jesteś stylowym mężczyzną nawet, gdy ludzie widzą spód twoich mankietów. Spinki do mankietów w stylu wkrętu/guzika mają również klasyczny wygląd.

Spinki do mankietów z łańcuszkiem

Spinki do mankietów z łańcuszkiem to jedne z najstarszych spinek do mankietów, istniejących jeszcze przed rewolucją przemysłową. Są wykonane z dwóch zwykle identycznych części ozdobnych połączonych łańcuszkiem.

Noś spinki do mankietów z łańcuszkiem po prostu wkładając jedną stronę przez mankiet pod odpowiednim kątem, a następnie prostując.

 • Zaleta: Tradycyjny styl
 • Zaleta: Design po obu stronach
 • Wada: Lekko luźne
 • Wada: Mniej łatwe do założenia

Łańcuszek oznacza luźniejsze dopasowanie, a zatem inny styl. Obie strony spinki do mankietów są ozdobne.

Spinki do mankietów z kulkami

Z tyłu znajduje się większa kula, przyczepiona do ozdobnej powierzchni za pomocą łańcuszka lub zakrzywionego słupka.

Noś spinki do mankietów z kulkami przechylając i pchając mniejszą stronę przez otwory mankietu przed wyprostowaniem.

 • Zaleta: Klasyczny design
 • Zaleta: Praktycznie niezniszczalne
 • Wada: Nie tak łatwe do zapięcia

Spinki do mankietów z kulkami mają bardziej tradycyjny wygląd, który ma dłuższą żywotność, ponieważ nie posiada ruchomych części. Są one jednak trudniejsze do zamocowania niż niektóre inne typy spinek do mankietów.

Blokujące spinki do mankietów

Są to prawdopodobnie najnowocześniejsze spinki do mankietów, zabezpieczone za pomocą innowacyjnego mechanizmu podobnego do zegarka na rękę.

Noś blokujące spinki do mankietów upewniając się, że są one zawiasowo płaskie, a następnie przepchnij je przez mankiety, otwierając je ponownie, aby zapiąć.

 • Zaleta: Nowoczesny design
 • Zaleta: Bardzo dobrze się zapinają
 • Wada: Delikatnie skomplikowane zapięcie

Blokujące spinki do mankietów są szybkie i łatwe w noszeniu po tym, jak je poznasz. Obie części dekoracyjne są identyczne, zapewniając wizualne zainteresowanie po obu stronach twojego rękawa. Wyglądają na nowoczesne i mogą nie pasować do bardziej tradycyjnego stroju.

Spinki do mankietów z jedwabnym węzłem

Wykonane w całości z jedwabiu, mają dwa identyczne węzły połączone sznurkiem. Spinki do mankietów z jedwabnym węzłem są kolorowe i zabawne, odpowiednie do swobodnego ubioru. Są zdecydowanie nieodpowiednie na bardzo formalne okazje lub do środowisk biznesowych, w których chcesz zrobić bardziej profesjonalne wrażenie.

Noś spinki do mankietów z jedwabnym węzłem naciskając dowolny węzeł – pamiętaj, że obie strony są prawie zawsze takie same – przez twoje otwory na mankiety.

 • Zaleta: Nieformalne
 • Zaleta: Niedrogie
 • Wada: Nie są długotrwałe

Są to najbardziej przystępne i swobodne spinki do mankietów. Z drugiej strony nie cechuja się wysoką trwałością i nie są odpowiednie na bardziej formalne okazje. Na pewno nie zobaczysz ich jako pamiątkowego upominku.

Materiały bazowe spinek do mankietów

Podobnie jak w przypadku każdej innej męskiej biżuterii lub akcesoriów, spinki do mankietów są wykonane z różnych materiałów.

Spójrzmy na te najbardziej powszechne. Nawiasem mówiąc, wszystkie poniższe materiały mogą być również umieszczone na częściach ozdobnych spinek do mankietów wykonanych z innego materiału. Innymi słowy, spinki do mankietów ze stali nierdzewnej mogą mieć wkładkę z dowolnego innego materiału.

Spinki do mankietów ze stali nierdzewnej

Poza swoją oczywistą – i atrakcyjną – zaletą, jaką jest brak rdzewienia, stal nierdzewna ma szarawy połysk, który znajduje się poza kołem barw. Dlatego łatwo jest ją dopasować, co czyni ją „bezpieczną" opcją.

W zależności od designu, stal nierdzewna ma prosty, niemal industrialny wygląd. To tak, jak bezbłędne twierdzenie, jestem tutaj, by wykonać swoją pracę i nie tracić czasu. Stal nierdzewna ma bardzo wysoką trwałość.

Biorąc pod uwagę wybór, zawsze wybieraj stal chirurgiczną – jest ona hipoalergiczna.

Tytanowe spinki do mankietów

Nazwany na cześć mitologicznych tytanów, tytan jest bardzo wytrzymałym i biokompatybilnym metalem.

Tytan jest dość nowym dodatkiem do metali używanych do produkcji biżuterii. Jako taki ma bardziej nowoczesny wygląd, który odzwierciedla większość designów. Podobnie jak stal nierdzewna i srebro, ma neutralny szary odcień, który leży poza kołem barw , dzięki czemu jest łatwy do pasowania.

Platynowe spinki do mankietów

Platyna jest srebrno-białym metalem szlachetnym, który jest często używany do męskiej biżuterii.
Platyna jest hipoalergiczna i, w przeciwieństwie do srebra, nie matowieje.

Świetnie się również poleruje i podobnie jak inne metale srebrne, łatwo jest ją dopasować.

Miedziane spinki do mankietów

Miedź ma piękny ciepły odcień. Jest ciemniejsza niż złoto i wygląda mniej formalnie. Miedziane spinki do mankietów nie są tak powszechne, jak srebrne czy złote.

Żółto-czerwonawy odcień miedzi oznacza, że powinna być ona odpowiednio dopasowana. Czysta miedź z czasem wytworzy patynę, ciemniejąc, a nawet powiększając zielone plamy. Nadaje to specjalnego uroku spinkom do mankietów w stylu vintage, które w zależności od upodobań mogą ci odpowiadać.

Spinki do mankietów z brązu

Mając mniej czerwonego zabarwienia niż miedź, brąz nadal pozostaje ciepły. Jego miejsce jest gdzieś między złotem a miedzią.

Podobnie jak miedź, brąz plami się i rozwija patynę. Podczas dopasowywania wymaga pewnego przemyślenia.

Srebrne spinki do mankietów

Srebro jest podobne do stali nierdzewnej, ale z nieco cieplejszym połyskiem. Jest modne o wiele dłużej niż stal nierdzewna. Zawsze było związane z klasą i dobrym smakiem.

Ponownie, znajduje się ono poza kołem barw. Niezwykle łatwo jest je dopasować. Nie powinieneś mieć problemu z noszeniem go z posiadanymi koszulami i garniturami. Wybierz lite srebro ponad czystym srebrem. Jest lśniące, jaśniejsze, mocniejsze i dłużej zachowuje swój połysk.

Złote spinki do mankietów

Złoto zawsze było symbolem statusu, dobrobytu i eminencji. Na spinkach do mankietów z pewnością robi wrażenie. W przeciwieństwie do srebra, złoto ma kolor bardziej żółty niż neutralny. Zawsze należy przemyśleć jego dopasowanie.

Złote spinki do mankietów powinny być noszone w sytuacjach, w których chcesz wywrzeć silne wrażenie. Należą do nich ważne spotkania biznesowe, wesela lub inne wysoce oficjalne wydarzenia.

Spinki do mankietów ze stopów metali

Wykonane z mieszanki metali, spinki do mankietów ze stopu metali są zwykle polerowane tak, by wyglądały jak srebro lub stal nierdzewna. Mogą one być również wykończone złotem. Obfitość materiałów i ich masowa produkcja sprawiają, że spinki do mankietów ze stopu metali są bardzo przystępne.

Jeśli nie posiadasz budżetu na wyższej klasy akcesoria lub dopiero zaczynasz ze spinkami do mankietów, stop metali to świetny sposób na przetestowanie wód, zanim wypłyniesz na głębsze.

Jedwabne spinki do mankietów

Jedwab jest włóknem białkowym wytwarzanym z kokonów niektórych larw owadów. Może być barwiony na dowolny kolor. Sprawdza się w nieformalnych sytuacjach, zarówno w biurze, jak i na innych spotkaniach, podczas których chcesz dobrze wyglądać, ale nie pokazywać specjalnie swojego statusu lub majętności.

Jedwab może strzępić się i nie wytrzymuje tak długo, jak niektóre inne materiały. Z drugiej strony jest on bardzo przystępny.

Materiały dekoracyjne spinek do mankietów

Teraz, gdy opisaliśmy materiały do podstaw spinek do mankietów, rzućmy okiem na bardziej popularne materiały prezentowane na dekoracyjnej stronie spinek do mankietów.

Tkanina

Spinki do mankietów z tkaniny posiadają zapięcie z kulką lub wielorybie oraz część dekoracyjną z tkaniny.

Tkanina oznacza, że mają bardziej swobodny wygląd, który doskonale sprawdza się z nieformalnymi strojami.

Szkliwo i szkło

Tradycyjnie są one wytwarzane przez ręczne nakładanie drobno zmielonego kolorowego szkła na wytłoczony wzór. Zanim zostanie dodana kolejna warstwa, spinki do mankietów są następnie umieszczane w piecu. Proces ten powtarza się kilkakrotnie, z końcowym polerowaniem, aby uzyskać bardzo błyszczącą i atrakcyjną powierzchnię. Ponieważ emaliowane i szklane spinki do mankietów posiadają wszystkie wzory i kombinacje kolorów, powinny być dopasowane indywidualnie i mogą, ale nie muszą być odpowiednie dla ważnych uroczystości w zależności od designu.

Produkcja wysokiej jakości emaliowanych spinek do mankietów wymaga wiele pracy, co odzwierciedla ich cena. Wybierz parę, z której będziesz zadowolony przez wiele lat. Być może pewnego dnia nawet syn lub wnuczek z radością odziedziczy tę parę.

Kamienie szlachetne i półszlachetne

Wszystko począwszy od ekstrawaganckich rubinów i szmaragdów, po łatwo dostępne kamienie półszlachetne, może ozdobić część dekoracyjną twoich spinek do mankietów.

Oprócz głębi i połysku, kamienie nadal odpowiadają kolorom i powinny być odpowiednio dopasowane. Jeśli nie jesteś księciem lub biskupem, upewnij się, że wiesz, co robisz, gdy masz na sobie super spinki do mankietów.

Drewno

Drewno ma ciepły, ziemisty ton i zawsze unikalny wzór słojów. Drewniane spinki do mankietów lub spinki do mankietów z drewnianą częścią dekoracyjną to fantastyczny sposób na wprowadzenie drewnianego klimatu do półformalnych strojów.

Są one również wspaniałym sposobem na pokazanie własnego stylu. W przeciwieństwie do bardziej klasycznych materiałów, drewno na spinkach do mankietów jest dość nowoczesne. Prawidłowo połączone, tworzy wyraźny kontrast wizualny. Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie dla formalnych strojów.

Skóra

Skóra ma męski, wytrzymały wygląd i jest wspaniałym sposobem na spersonalizowanie twojego indywidualnego stylu.

Podobnie jak drewno, skóra ma bardziej nowoczesny wygląd i jest doskonała do nieformalnego uzupełniania twoich bardziej wyrazistych strojów. Jest jednak uważana za problematyczną dla bardzo formalnych okazji.

Masa perłowa

Wykonane z pięknie opalizującej powłoki mięczaków, spinki do mankietów z masy perłowej to stary i dżentelmeński klasyk.

Pełna wdzięku para spinek do mankietów z masy perłowej dopasowana do eleganckiego garnituru może stworzyć wyraziste i ponadczasowe wrażenie. Są to również spinki do mankietów przekazywane i pielęgnowane z pokolenia na pokolenie.

Jak założyć spinki do mankietów

Dla tych, którzy nie wiedzą, oto jak zakładać spinki do mankietów.

 1. Zacznij od swojej bardzo długiej koszuli z francuskim mankietem.
 2. Złóż samodzielnie francuski mankiet.
 3. Odwróć spinki do mankietów w pionową pozycję i przesuń je przez pierwsze 2 warstwy tkaniny.
 4. Wsuń spinki do mankietów przez pozostałe 2 kawałki tkaniny. Dla uzyskania w sumie 4 warstw.
 5. Odwróć przełącznik.
 6. Bądź dumny i baw się. Jesteś gotowy.

Rodzaje mankietów

Aby bardzo ułatwić ci życie, poniższe ilustracje pokazują dosłownie wszystkie rodzaje mankietów. Ok prawdopodobnie nie wszystkie, ale nie mogliśmy znaleźć więcej.

Przeczytaj to szybko i będziesz dokładnie wiedzieć, które mankiety pasują do spinek do mankietów, a które nie.

Luźne mankiety

Luźne mankiety najczęściej znajdują się na zwykłych koszulach i zwykle mają od 1 do 3 guzików. Nie można do nich nosić spinek do mankietów.

Istnieje przynajmniej 9 typów luźnych mankietów

 1. Kwadratowy mankiet na 2 guziki (można go spotkać z 1, 2 lub 3 guzikami)
 2. Kątowy mankiet na dwa guziki (można go spotkać z 1, 2 lub 3 guzikami)
 3. Zaokrąglony mankiet na 2 guziki (można go spotkać z 1, 2 lub 3 guzikami)
 4. Kontynentalny mankiet (taki sam design można znaleźć również jako francuski rękaw, zobacz poniżej)
 5. Kopertowy mankiet
 6. Stożkowy mankiet
 7. Neapolitański mankiet
 8. Mankiet na zakładkę
 9. Włoski mankiet

Francuskie mankiety

Mankiety francuskie są dwa razy dłuższe od zwykłych mankietów, a następnie złożone na sobie. Nigdy nie posiadają guzików, ale zamiast nich są zawsze zapinane na spinki do mankietów. Tradycyjnie były one splecione i mogły popularne nawet wśród członków rodziny królewskiej i duchowieństwa.

W przeszłości były noszone wyłącznie z marynarkami, ale dziś zobaczysz mężczyzn noszących koszule z francuskimi mankietami.

Biorąc pod uwagę ich nazwę, zakładamy, że są one w jakiś sposób związane z Francją, ale to nie ma znaczenia. Chodzi o to, że jeśli w nazwie mankietu jest francuski, oznacza to, że jest on używany ze spinkami do mankietów.

Istnieją 4 typy francuskich mankietów

 1. Francuski kwadratowy mankiet
 2. Francuski kątowy mankiet
 3. Francuski okrągły mankiet
 4. Francuski kontynentalny mankiet

Specjalne mankiety

Zatem są luźne mankiety, francuskie mankiety oraz te, które nie mieszczą się w tych kategoriach.

Numer jeden to odwracalny kwadratowy mankiet. Oznacza to, że możesz go używać z lub bez spinki do mankietów, bez względu na okazję.

Numer dwa to twój własny mankiet, który zamieniłeś w mankiet, z którym możesz nosić spinki do mankietów. Nie jest idealny, ale jeśli naprawdę chcesz wykorzystać spinki do mankietów, może to być dobra opcja. Chociaż powinieneś naprawdę znaleźć krawca, aby dokonać regulacji.

Istnieją 2 typy specjalnych rękawów

 1. Odwracalny mankiet
 2. „Francuski mankiet” domowej roboty

Dopasowywanie twoich spinek do rękawów z resztą twojego stroju

Podczas dopasowywania spinek do rękawów z resztą twojego stroju myślisz o kolorze, designie oraz formalności.

Jak już wspomniano, proste spinki do mankietów z tylko jednym neutralnym kolorem, takim jak czarny, biały, szary, beżowy lub srebrny, można łatwo dopasować z prawie wszystkim. Ponieważ te kolory znajdują się poza kołem barw .

Jednak jeśli szukasz czegoś innego, spójrzmy na kilka wskazówek, które możesz wykonać.

Bezpieczne dopasowanie

Jeśli chcesz grać bezpiecznie, po prostu upewnij się, że kolor spinki do mankietów pasuje do koloru innej części garderoby lub nawet całości – w zależności od tego, co masz na sobie. Zatem jeśli masz na sobie niebieski krawat , marynarkę i spodnie… tak, wybierz dla siebie ładną parę niebieskich spinek do mankietów .

Dopasowanie metali jest zawsze dobrym wyborem. Jak na zdjęciu powyżej, na którym pierścionek , bransoletka , zegarek , spinki do mankietów oraz spinka do krawata są wszystkie w złotym tonie.

Potem należy wybrać design i stopień formalności. Tylko dlatego, że masz parę diamentowych spinek do mankietów, nie oznacza to, że powinieneś je nosić na grilla. W rzeczywistości diamentowe spinki do mankietów powinny być noszone wyłącznie podczas imprez wieczornych, nigdy w ciągu dnia. Prawdopodobnie nie powinieneś też zakładać spinek do mankietów na ślub. Zawsze ćwicz dobry smak.

Dopasowanie kontrastowe

Jeśli czujesz się pewniej, kontrast jest świetnym sposobem na dodanie odrobiny klasy do twojego stylu. Ten niebieski garnitur? Dopasuj go do pary czerwonych spinek do mankietów. Możesz również bawić się ciemniejszymi i jaśniejszymi odcieniami. Zatem granatową kurtkę możesz połączyć z jasnoniebieskimi spinkami do mankietów. Jednak czytanie dalej teorii barw i konsultowanie się z naszym Interaktywnym Kołem Barw jest wysoce zalecane.

Zabawne dopasowanie

Nieskazitelny czarny kolor w połączeniu ze spinkami do mankietów z motywem czaszek może stanowić uderzającą kombinację, ale wymaga również (dużej) odwagi, aby się tak ubrać. Zasadniczo rób, co chcesz. Baw się. Jesteś najwyższym sędzią, czy to się sprawdza, czy nie. Tak długo, jak jesteś zadowolony z tego, jak wyglądasz i nie starasz się za wszelką cenę być kontrowersyjny, powinieneś wyglądać dobrze.

Jakie spinki do mankietów pasują do białej koszuli?

Kolor biały jest neutralny, więc w przypadku spinek do mankietów możesz swobodnie eksperymentować z kolorem i wzorem. Pamiętaj jednak, aby dopasować metale – srebrzyste spinki do mankietów, jeśli twój zegarek jest srebrny.

Jakie spinki do mankietów pasują do niebieskiej koszuli?

W przypadku niebieskiej koszuli sugerujemy srebrzyste spinki do mankietów z odcieniami niebieskiego.

Jakie spinki do mankietów pasują do różowej koszuli?

Kiedy nosisz różową koszulę, wybierz parę różnokolorowych spinek (z odcieniami różu) lub uprość ją klasyczną srebrną parą.

Jakie spinki do mankietów pasują do czarnej koszuli?

Prawie wszystkie spinki do mankietów pasują do czarnej koszuli, ale nie można się pomylić wybierając złociste tony lub parę ze złotymi pasemkami.

Jakie spinki do mankietów pasują do wzorzystej koszuli?

Wszystko zależy od koloru wzoru.

Aby zachować bezpieczeństwo, zalecamy trzymanie się subtelnych spinek do mankietów w srebrnej tonacji, ponieważ srebro pasuje do większości kolorów i wzorów. Podobnie jak w przypadku wszystkich spinek do mankietów, upewnij się, że pasują do innych metali.

Jak dopasować spinki do mankietów do złotych akcesoriów?

Dopasowywanie metali jest łatwym sposobem na utrzymanie schludnego i uporządkowanego wyglądu.

Wybierz spinki do mankietów w kolorze srebrnym i złotym, aby pasowały do dowolnej z powyższych koszul i nie kolidowały z twoim złotym klipsem do krawata.

Jak kupić spinki do mankietów na prezent?

Spinki do mankietów stanowią wspaniałe prezenty. Choć mogą nie być na liście dla każdego, dobrze ubrany mężczyzna doceni wysiłek, jaki włożyłeś w znalezienie idealnej pary.

Pierwszym pytaniem, które należy rozważyć przy zakupie spinek do mankietów na prezent, jest kolor zegarka obdarowywanego? Jeśli ma złoty zegarek, będziesz musiał kupić spinki do mankietów w złotym tonie. To samo dotyczy srebrnego zegarka… spinki do mankietów w srebrnym tonie.
 
Dopasowanie spinek do koloru jego zegarka to najprostszy sposób na wybranie odpowiedniej pary, którą faktycznie będzie nosił. Stamtąd możesz pójść w tak efektownym lub subtelnym kierunku, w jakim chcesz – od sań Świętego Mikołaja w Boże Narodzenie po młot Thora, gdy świat jest oblężony.

A jeśli chcesz, aby prezent był wyjątkowy, dodaj spersonalizowany grawer. Kliknij tutaj, aby poznać pomysły i inspiracje do tekstu graweru.

Kiedy i co nosić?

Spinki do mankietów mogą się wydawać małą i subtelną ekspresją stylu. Jednak w scenerii, w której wszyscy są podobnie ubrani i zawiązani, mogą cię wyróżnić.

Praca

Istnieje więcej niż jeden sposób zarabiania na chleb. Począwszy od swobodnego start-upu po pokoje zarządu firmy, w których jakość stroju może sprawić, że różnica między godnym szacunku, zamykającym umowę, a nie traktowanym poważnie, może wynikać z tego, co nosisz.

Jeśli jesteś wielkim szefem, możesz nosić, co chcesz. Nic jednak nie jest tak klasyczne, jak spinki do mankietów w kolorze srebrnym, złotym, masy perłowej lub szlachetnego kamienia, aby wszyscy wiedzieli, kto tutaj rządzi.

Jeśli nie znajdujesz się na szczycie piramidy, zachowaj spinki do mankietów na specjalne okazje, takie jak spotkania z klientami, konferencje i inne ważne wydarzenia biznesowe. Poznaj swoje miejsce: nie wchodź z szafirowymi spinkami do mankietów i nie bierz udziału w konkursie na styl z szefem.

Jeśli masz bardziej kreatywne stanowisko, spinki do mankietów to wspaniały sposób na wyrażenie swojej oryginalności. Od Lego do Gwiezdnych Wojen po talie kart. Jeśli nie znalazłeś czegoś, co naprawdę jest tobą, nie wyglądasz wystarczająco wyraziście.

Jeśli jesteś w bardziej swobodnym otoczeniu, dobrze sprawdzają się eleganckie spinki do mankietów z jedwabnymi węzełkami lub proste, nieoszlifowane wzory.

Spotkania wieczorowe

Jeśli wybierasz się na wesele, galę, przyjęcie, imprezę lub bal, oczekuje się, że będziesz wyglądać jak najlepiej, a spinki do mankietów to doskonały sposób na wdzięczne i wyrafinowane wykończenie twojego stroju. Chyba, że wydarzenie wyraźnie wymaga bardziej zabawnego zespołu, unikaj takich rzeczy, jak pistolety i sztylety na spinkach do mankietów lub zwykłe style, takie jak spinki do mankietów z jedwabnym węzłem.

Wybierz klasykę: srebro, złoto, gustowną emalię, masę perłową, kamienie itp.

Swobodne okazje

Spotkania i imprezy to świetne miejsca do zaprezentowania swojego unikalnego stylu. Wtedy właśnie możesz wyciągnąć spinki do mankietów w czaszki, morskie lub pobawić się z drewnem, skórą i nowatorskimi wzorami.

Odpowiednie spinki do mankietów mogą rozpocząć wspaniałą rozmowę. Baw się dobrze!

Czyszczenie twoich spinek do mankietów

Aby cieszyć się swoimi spinkami do mankietów przez całe życie, musisz je odpowiednio czyścić i przechowywać. Najprostszym sposobem ich czyszczenia jest skorzystanie z profesjonalnych usług wykwalifikowanego jubilera. Jeśli wolisz wykonać tę pracę samodzielnie, wszystko czego potrzebujesz do metalowych przedmiotów bez kamieni to woda, łagodny detergent, miękka szczoteczka do zębów i bawełniana szmatka do wyschnięcia.

Miękka szmatka do polerowania biżuterii jest również niedrogim i skutecznym sposobem na usunięcie lekkiego matowienia. Jeśli twoje spinki do mankietów mają kamienie szlachetne, utrzymuj wilgoć na minimalnym poziomie i nie używaj materiałów ściernych, aby zapobiec zadrapaniom. Bawełniane waciki zanurzone w wodzie utlenionej sprawią, że biżuteria znów będzie świecić. Akcesoria drewniane i skórzane nie powinny być zamoknąć. W rzeczywistości, jeśli nie chcesz ryzykować utworzenia się pleśni, skóra nie powinna nawet znajdować się w wilgotnym środowisku.

Jak przechowywać twoje spinki do mankietów

Po wyczyszczeniu spinek do mankietów należy pomyśleć o odpowiednim sposobie ich przechowywania. Idealnym miejscem do przechowywania jest pudełko na spinki do mankietów , w którym będą przechowywane z dala od gorąca i bezpośredniego słońca. Pomaga to również zapobiegać utlenianiu i matowieniu, występującym jako reakcja na tlen. Najlepiej, aby każda para znajdowała się w oddzielnej, wyściełanej przegródce, dzięki czemu nie zostanie zadrapana przez inne elementy biżuterii.

Nie przechowuj spinek do mankietów w wilgotnych miejscach lub w plastikowych workach, których związki mogą sprawić, że będą się szybciej brudzić. Właściwa opieka nad akcesoriami się opłaci, a niektóre z nich będą wspaniałą pamiątką, którą można przekazać kolejnym pokoleniom. Chcesz, żeby twoi synowie i wnuki byli równie eleganccy jak ty, prawda?

Twoja wersja historii pochodzenia spinek do mankietów na dyskusję podczas imprezy

Nosimy koszulki od ponad siedmiu tysiącleci, prawie od wynalezienia tkaniny. Ale dopiero niedawno − mówiąc względnie − koszula sama stała się ozdobna.

Dlaczego zaczęliśmy nosić koszule?

Koszule były bielizną, która służyła jako bariera między skórą a cięższymi wierzchnimi ubraniami, zapobiegając ich zabrudzeniu.

Wówczas pokazywanie mankietów było tak samo złe jak chodzenie z otwartą muszką.

A potem?

Około 1500 roku mężczyźni zaczęli wiązać razem swoje mankiety wąskimi wstążkami lub tasiemkami poprzez dziurki w mankietach.

Jednak dopiero na początku XVIII wieku niektórzy z bardziej odważnych, eleganckich panów zaczęli używać guzików połączonych łańcuszkiem do zapięcia mankietów. Często łańcuszkowe spinki do mankietów zawierają miniaturowe portrety znanych postaci lub bliskich.

Mankiety na koszulkach zaczęły sztywnieć, gdy w połowie XIX wieku odkryliśmy skrobię. Trudno było wciskać guziki w otwory mankietu i potrzebne było inne rozwiązanie.

Wprowadzenie spinek do mankietów

Spinki do mankietów idealnie rozwiązały problem sztywnych mankietów. Ich popularność eksplodowała* wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej. Każdy, począwszy od klasy średniej po sportową elitę, nosił spinki do mankietów w różnych kształtach i z różnych materiałów.

Obecnie spinki do mankietów są noszone na więcej okazji niż kiedykolwiek wcześniej, a my, mężczyźni, traktujemy je bardzo poważnie – lub żartobliwie – jako sposób na wyrażenie opinii i odróżnienie się od naszych rówieśników.

*Oprócz krótkiego spadku popularności w tym czasie, w 1920 roku została wynaleziona koszula sportowa zapinana na guziki.

Pytania i odpowiedzi

Dlaczego używa się spinek do mankietów?

Spinki do mankietów służą do łączenia lub zapinania mankietów we francuskich koszulach mankietowych. Są to formalne koszule, które nie są zapinane na guziki. Spinki do mankietów uzupełniają ich formalność.


Jak wybieram spinki do mankietów?

Wybierając spinki do mankietów, powinieneś pomyśleć o tym, gdzie będziesz je nosił. Jeśli jest to ślub lub inna wieczorowa uroczystość, chcesz wyglądać szczególnie godnie i formalnie. Srebro, złoto, masa perłowa, eleganckie kamienie szlachetne lub wzory ze szkliwa mogą się dobrze sprawdzić.

Jeśli to twoja pierwsza para, polecamy elegancki srebrny design. Bezpieczny zakład.

Jeśli powiększasz swoją kolekcję, możesz wybrać wszystko, co chcesz, w zależności od tego, czy chcesz uzyskać formalny, czy swobodny wygląd.


W którym miejscu na rękawie powinienem założyć spinkę do mankietu?

Najpierw upewnij się, że masz na sobie odpowiedni rodzaj koszuli – francuską koszulę mankietową. Powinna ona mieć specjalne otwory na spinki do mankietów, a nie na guziki.

Po złożeniu końca swojego rękawa tak, że mankiety zostały podwojone, zsuń je razem, upewniając się, że otwory są wyrównane. Następnie włóż dolny koniec spinki do mankietu przez wszystkie cztery otwory przed zamocowaniem na miejscu.

Sposób mocowania spinek do mankietów zależy od mechanizmu ich zamknięcia. Spójrz na powyższą sekcję, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wszelkiego rodzaju spinek do mankietów.


Jak nosić spinki do mankietów i wkręty ze smokingiem?

W przypadku rękawów, spójrz na W którym miejscu na rękawie powinienem założyć spinkę do mankietu? powyżej.

Jeśli chcesz nosić wkręty na swojej koszuli do smokingu, zacznij naciskając ozdobną stronę wkrętu przez tylną dziurkę, a następnie przód. Zignoruj guziki – nie są one konieczne podczas noszenia wkrętów.


Z jaką koszulą nosić spinki do mankietów?

Spinki do mankietów są tradycyjnie noszone z francuskimi mankietami.

Mimo to, z każdą koszulą, która ma otwory na spinki do mankietów zamiast guzików lub oprócz guzików, można nosić spinki do mankietów.


Czy można założyć spinki do mankietów na rozmowę o pracę?

Odpowiedź brzmi... to zależy.

Na jakie stanowisko masz rozmowę o pracę? W jakiej firmie? Czy jest to swobodny startup czy tradycyjna firma?

Jeśli chcesz zaprezentować aurę klasy, siły i godności, z pewnością możesz założyć parę spinek do mankietów i pozwolić, by twój strój błyszczał. W takim przypadku polecamy tradycyjne i klasyczne spinki do mankietów, takie jak złote, srebrne (lub z jakiegokolwiek innego szarawego lub naturalnego metalu), masy perłowej, gustownego kamienia szlachetnego itp.

Jeśli wybierasz się na bardziej kreatywne stanowisko, spinki do mankietów to świetny sposób na pokazanie swojej indywidualności.

Mimo to, niektórzy rekruterzy mogą uważać spinki do mankietów za pretensjonalne. Zatem zawsze zachowaj ostrożność i staraj się zdobyć jak najwięcej informacji o firmie i stanowisku, które pomogą ci podjąć właściwą decyzję.


Czy spinki do mankietów powinny być dopasowane?

Naprawdę nie ma tu żadnej zasady. Jednak jednak kilka rzeczy, które mogą ułatwić wybranie spinek do mankietów. Są to bezpieczne wybory.

Kolory poza kołem barw, biały, szary, czarny, srebrny, zawsze łatwiej jest dopasować.
Jeśli masz na sobie inne metale oprócz spinek do mankietów, upewnij się, że pasują do siebie. Przykładowo, do złotego zegarka i złotej spinki do krawata należy dopasować złote spinki do mankietów.


Nowe kolekcje

Wodoodporne zegarki ze szkłem szafirowym

Twoja historia nigdy się nie zatrzymuje, więc dlaczego miałby to robić Twój zegarek? Dzięki wodoszczelności do 100 metró...

Chronografy ze stali chirurgicznej z szafirowym szkiełkiem

Dzięki precyzyjnemu odmierzaniu czasu i najlepszym w swojej klasie materiałom, kolekcja Ray pozwoli ci stylowo zapanować...

Składane okulary przeciwsłoneczne Waykins + 31 nowych stylów

Od składanych okularów przeciwsłonecznych po soczewki odporne na zarysowania, nasze najnowsze okulary przeciwsłoneczne s...

Miękkie, nieswędzące szaliki i czapki beanie

Każdy z przewiewnych oraz zatrzymujących ciepło szalików i czapek z kolekcji Montagna jest starannie zaprojektowany na n...

Zegarki z widocznym biciem serca

Zegarki Dante są napędzane twoim ruchem. Tak długo, jak się poruszasz, zegarek również będzie. Nie przestawaj się ruszać...

Składane torby podróżne dla miejskiego podróżnika

Zaprojektowana w Danii, każda wodoodporna, lekka torba w składanej kolekcji Lazy Bear jest łatwa do spakowania w podróż...

Kolekcja włoskich skórzanych pasków

Każdy skórzany pasek to połączenie włoskiego kunsztu z duńskim designem oraz wytrzymałości z nowoczesnym stylem.

Kolekcja Kite

Kolekcja Kite to bogaty wybór lekkich czapek beanie. Każda z nich została wykonana w 100% z bawełny organicznej, dzięki...

Kolekcja Lincoln

Każdy portfel i torba wykonane z miękkiej skóry w różnych kolorach łączą funkcjonalny design z trwałą jakością, a wraz z...

Zobacz wszystkie kolekcje

Nowe artykuły

Męskie obrączki i obrączki ślubne – Twój niezbędny przewodnik

Od wyboru odpowiedniego rozmiaru pierścionka po zakup nietradycyjnych obrączek i pierścionków, odkryj, jak wybrać obrącz...

Prezenty walentynkowe dla niego

Od zegarków zaprojektowanych w Danii po pierścionki, naszyjniki i bransoletki – znajdź dla niego prezent, który będzie c...

Co to jest zegarek z fazami Księżyca i jak go ustawić

Dowiedz się, jak czytać i ustawiać najstarszą komplikację zegarka na świecie – fazę Księżyca.

Jak czyścić i dbać o męskie bransoletki

Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące pielęgnacji i czyszczenia męskich bransoletek. Od pływania z koralikami po sp...

4 pytania, które należy zadać przed zakupem zegarka z widocznym mechanizmem

Zadanie sobie tych 4 pytań pomoże ci wybrać odpowiedni męski zegarek z widocznym mechanizmem i upewnić się, że wiesz, ja...

Jak stylowo nosić zegarek kieszonkowy

Od wyboru łańcuszka do zegarka kieszonkowego po nauczenie się, której dziurki na guzik użyć. Dowiedz się, jak prawidłowo...

Jak prać twoją czapkę beanie

Dowiedz się, jak prać ręcznie twoją czapkę beanie, korzystając z łatwych do wykonania instrukcji i zdjęć.

Jak nosić czapkę beanie: Twój niezbędny przewodnik dla mężczyzn

Potraktuj to jako swój przewodnik po świecie stylów czapek beanie, ich materiałów i wskazówek dotyczących zakupów, dzię...

Naszyjniki męskie – Twój niezbędny przewodnik

Od wyboru odpowiedniej długości łańcuszka po noszenie nieśmiertelników i krzyżyków – dowiedz się, jak stylowo nosić męs...

Zobacz wszystkie artykuły
Cofnij
Resetuj moje hasło

Hurrra! Wysłaliśmy do Ciebie e-mail. Wkrótce będziesz się w stanie zalogować!

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy