Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Nadal pracujemy i wysyłamy zamówienia, jak zwykle!
365-dniowa polityka zwrotów z dowolnej przyczyny
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
i
12 251 82 71 - (dni robocze w godz. 09:00 - 17:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Nadal pracujemy i wysyłamy zamówienia, jak zwykle!
Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Nadal pracujemy i wysyłamy zamówienia, jak zwykle!
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
i
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
12 251 82 71
Dni robocze w godz. 09:00 - 17:00
Zobacz wszystkie

Pędzel do golenia: Twój niezbędny poradnik o pędzlach do golenia

Włosie borsuka, dzika, końskie i syntetyczne. Przy tak wielu możliwościach na rynku dzisiaj nie ma usprawiedliwienia, aby nie uzyskać jak najdokładniejszego golenia. Nasz obszerny przewodnik wyjaśnia wszystko, od wyboru odpowiedniego pędzla do golenia po sposób jego użycia w celu uzyskania najlepszych rezultatów.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jaki jest cel pędzla do golenia , gdy masz dwie idealnie dobre dłonie do nakładania kremu do golenia na twarz? Nie jesteś sam. Właściwy pędzel do golenia w połączeniu z niektórymi równie idealnymi akcesoriami do golenia (i bogatą pianą) zmieni twoje życie.

Może nie twoje życie. Ale zdecydowanie zmienia twoje doświadczenie golenia na lepsze oraz poprawia i tak już stylowy wygląd.

Co to jest pędzel do golenia?

Pędzel do golenia (lub pędzel fryzjerski) to niewielki ręczny pędzel stosowany do nakładania mydła lub kremu do golenia na twarz przed goleniem. Jego konstrukcja składa się z rączki, zwykle z metalu, drewna, rogu lub tworzywa sztucznego oraz włosia z materiałów naturalnych lub syntetycznych.

Pędzle do golenia są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i materiałach oraz stanowią niezbędną część męskiego zestawu do pielęgnacji.

Niezbędna anatomia pędzla do golenia

Na pewno spotkasz się z terminami odnoszącymi się do pędzli do golenia i akcesoriów do golenia, których nigdy wcześniej nie słyszałeś. Zrozumienie ich znaczenia jest kluczem do poznania, czym jest pędzel do golenia i jak wybrać najlepszy.

 1. Włosie
  Włosie lub włókno, z którego wykonany jest pędzel. Włosie może pochodzić od takich zwierząt, jak dziki, konie i borsuki lub być wykonane z materiałów syntetycznych. Każdy rodzaj włosia ma zalety i wady.
 2. Wysokość włosia
  Wysokość włosia odnosi się do długości włosia od czubka włosia do szczytu rączki. Średnia wysokość włosia dla większości pędzli do golenia wynosi około 55 mm.
 3. Wysokość całkowita
  Wysokość całkowita uwzględnia długość rączki i długość włosia, aby określić, jak wysoki jest pędzel do golenia.
 4. Rączka
  Rączka znajduje się na przeciwległym końcu końcówki włosia. Na ogół jest kwadratowa, dzięki czemu można ją ustawić płasko i postawić pionowo na powierzchni. Inne są zaokrąglone, dzięki czemu można je trzymać w uchwycie lub na stojaku na pędzel do golenia, łatwo skierowane w dół.
 5. Knot
  Knot jest miejscem, w którym spotykają się wszystkie włosy lub włosie i są przyklejone do podstawy rączki. Im większy knot, tym mocniej pędzel dotyka twarzy i tym więcej wody zatrzymuje.
 • Piana
  Piana jest najważniejszym czynnikiem decydującym o jakości golenia. Jest to produkt końcowy po zmieszaniu kremu lub mydła do golenia w bogatą pianę. Pianę tę stosuje się następnie do pokrycia twarzy podczas golenia, aby zapewnić ochronę i smarowanie maszynki do golenia, a jednocześnie nawilżyć skórę.
 • Peeling or złuszczanie
  Peeling lub złuszczanie pędzla zależy od tarcia między skórą a włosiem. Pędzel z silnym peelingiem ma na ogół sztywną podporę i ciasny knot oraz złuszcza skórę bardziej skutecznie niż miękki pędzel z miękkim knotem.
 • Zatrzymywanie wody
  Zatrzymywanie wody jest ważne, ponieważ pozwala zbudować bogatszą, bardziej wszechstronną pianę. Bez wystarczającej ilości wody we włosiu nigdy nie będziesz w stanie stworzyć i utrzymać piany, dzięki czemu nakładanie lubrykantu jest długim i wymagającym procesem.
 • Podpora
  Podpora odnosi się do sztywności węzła pędzla. Odwrotnie, podpora rośnie wraz ze wzrostem gęstości włosów lub włókien. Im więcej podpory, tym bardziej złuszczający jest pędzel i tym lepsze zapewnia złuszczanie.
 • Tygielek
  Klasyczny tygielek jest zasadniczo miską specjalnie zaprojektowaną do przechowywania kremu do golenia lub mydła. W dzisiejszych czasach tygielki są używane jako miski do budowania piany.
 • Podgrzewacz kremu do golenia
  Nie ma nagrody za zgadnięcie, co to jest. Podgrzewacz kremu do golenia to urządzenie, które służy do podgrzania kremu lub mydła do golenia. W przeciwieństwie do golenia w zimnej wodzie, ciepły krem do golenia lub mydło są idealne do otwierania porów, dzięki czemu golenie jest łatwiejsze i dokładniejsze.

Dlaczego dobrej jakości pędzel do golenia jest ważny

Pędzle do golenia najlepszej jakości umożliwiają szybkie i gładkie golenie. Wnikną w każde włosy i zmiękczą je jednocześnie. Jeśli masz dobrze zaokrąglony pędzel, martwe komórki skóry również zostaną usunięte, a skóra złuszczona – coś, czego palce nie mogą zrobić same.

Dobrej jakości pędzel do golenia powinien stworzyć bogatą pianę, zanurzając powietrze w twoim kremie lub mydle do golenia . Piana chroni i smaruje skórę, przygotowując ją do gładkiego golenia. Po prawidłowym wykonaniu pożądana piana pozwala maszynce bezproblemowo przesuwać się po golonym obszarze, zmniejszając podrażnienia i zapewniając gładkie wykończenie.

Bez odpowiedniego pędzla do golenia nigdy nie uzyskasz odpowiedniej piany, a bez odpowiedniej piany równie dobrze możesz golić się mokrym butem.

Różne rodzaje pędzli do golenia lub pędzli fryzjerskich

Przewijanie wielu dostępnych rodzajów pędzli do golenia może spowodować, że zaczniesz kręcić nieogoloną głową. Wyszczególniliśmy najczęstsze pędzle do golenia i ich zalety. Po opanowaniu mocnych i słabych stron pędzla będziesz lepiej przygotowany do zakupu takiego, który odpowiada twoim preferencjom.

Pędzel do golenia z włosiem dzika

Pędzle do golenia z włosiem dzika są mocniejsze i wykonują dobrą pracę, podnosząc włosy z powierzchni skóry. Ułatwia to wsunięcie piany pod każdy włos, co zapewnia satysfakcjonujące golenie.

Włosie dzika to ogólnie dobre miejsce na rozpoczęcie, jeśli nigdy wcześniej nie kupiłeś ani nie użyłeś pędzla do golenia.

Zalety

 • Z czasem zmięknie
 • Tańsze niż włosie borsucze
 • Skuteczne w usuwaniu włosów ze skóry

Wady

 • Może być niewygodnie sztywne przez kilka pierwszych goleń
 • Zatrzymuje mniej wody niż włosie borsucze
 • Zrzuca włosie szybciej niż inne pędzle z powodu kruchego charakteru włosia dzika

Pędzel do golenia z włosiem końskim

Pędzle do golenia z włosiem końskim dopiero teraz wracają do mody. Chociaż nie zatrzymują tyle wody, co niektóre syntetyczne pędzle lub włosie borsucze, są bardziej niż odpowiednie do użytku, jeśli szukasz pędzla do golenia ze średniej półki.

Zalety

 • Miększe niż włosie dzika

Wady

 • Zatrzymuje mniej wody niż włosie borsucze i niektóre syntetyki
 • Można wyczuć zapach na nosie podczas pierwszych kilku zastosowań (szampon dla zwierząt domowych może pomóc usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy)
 • Włosie końskie wymaga więcej uwagi niż włosie borsucze, co oznacza, że musi być odpowiednio czyszczone i przechowywane, gdy nie jest używane, aby zapobiec przedwczesnemu wypadaniu

Pędzel do golenia z włóknem syntetycznym

Pędzle do golenia z włóknem syntetycznym od średniej do niskiej jakości są często reklamowane jako zbyt sztywne lub zbyt miękkie. Dobrą rzeczą jest to, że jakość syntetyków poprawia się wraz z poprawą technologii, co oznacza, że wkrótce możemy zobaczyć sztuczne pędzle do golenia, które mogą konkurować z najbardziej renomowanymi pędzlami z włosiem borsuczym.

Zalety

 • Idealny dla wegan lub osób uczulonych na sierść zwierzęcą
 • Istnieje ogromna gama pędzli z włókien syntetycznych, od tańszych opcji po te, które przypominają włosie borsucze
 • Pędzle z włókien syntetycznych są znane z wystarczającej ilości czasu, zanim się zepsują

Wady

 • Można odczuwać szorstkość na skórze nawet po wielokrotnym użyciu
 • Tańsze pędzle zatrzymują bardzo mało wody, co równa się słabej pianie
 • Najwyższej jakości syntetyczne pędzle są nadal uważane za gorsze od pędzli do golenia z włosiem borsuczym silvertip

Pędzel do golenia z włosiem borsuczym

Pędzle do golenia z włosiem borsuczym są najlepszym rodzajem, jaki możesz kupić bez użycia rąk. Miękkie i trwałe włosie borsucze jest uważane przez fryzjerów na całym świecie za creme de la creme, jeśli chodzi o wydajność i wygląd.

Pędzle do golenia z włosiem borsuczym mogą służyć przez lata, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.

Zalety

 • Dostępny w postaci czystego, najlepszego pędzla typu super lub silvertip, przy czym ostatni jest najwyższej jakości w tej linii
 • Absorbuje wodę lepiej niż jakikolwiek inny rodzaj sierści zwierzęcej lub włókna syntetycznego
 • Mniej szorstki na skórze
 • Włosie borsucze jest niewiarygodnie cienkie, co oznacza, że każdy pędzel ma dużą gęstość włosia, co przyczynia się do bogatszej piany

Wady

 • Znalezienie pędzla do golenia z autentycznym włosiem borsuczym może być trudne, ponieważ rynek zalewa wiele tanich imitacji
 • Pędzle do golenia z włosiem borsuczym mają opinię drogich, co oznacza, że prawdopodobnie nie są odpowiednie dla początkujących użytkowników

Który pędzel do golenia z włosiem borsuczym jest najlepszy?

Czyste włosie borsucze

Pędzle do golenia z czystym włosiem borsuczym są najłatwiej dostępnymi i najtańszymi spośród wszystkich rodzajów pędzli do golenia z włosiem borsuczym. Włosie do tych pędzli jest wykonane z włosów, które pokrywają około 60% ciała borsuka. Obejmuje ono szyję, ramiona, pośladki, brzuch itp.

Jedną z korzyści używania pędzla do golenia z czystego włosia borsuczego jest jego zdolność do szorowania i złuszczania skóry, częściowo dzięki szorstkości użytych włosów.

 • Kolory wahają się od ciemnobrązowego do kruczo-czarnego
 • Włosy są pobierane z szyi, ramion, brzucha i pośladków
 • Zwykle postrzegany jako podstawowy pędzel

Najlepsze włosie borsucze

Najlepsze pędzle z włosiem borsuka są kolejnym poziomem czystego włosia. Włosie do tego rodzaju pędzla jest pobierane z brzucha borsuka, gdzie włosy są dłuższe, bardziej giętkie i delikatniejsze. Oznacza to, że najlepsze pędzle z włosiem borsuka zatrzymują wodę bardziej skutecznie niż te z czystego włosia, co z kolei ułatwia ubicie bogatszej piany.

 • Kolory wahają się od jasnobrązowego do szarego
 • Włosy są pobierane z brzucha i innych szerokich powierzchni borsuka
 • Uważany za świetną opcję, gdy wydajność jest porównywana z kosztem

(Drobne) Super włosie borsucze

Super włosie borsucze pochodzi z obszarów grzbietowych (z tyłu) borsuka i jest znacznie trudniejsze do zdobycia niż czyste lub najlepsze. Jest bardziej miękkie niż najlepsza sierść borsuka, ale nie jest tak przytulne (ani drogie), jak silvertip. Super włosie borsuka są często mylone lub po prostu uwzględniane we włosiu silvertip, ponieważ różnice między nimi są subtelne.

Jedyną wadą pędzli do golenia z super włosia jest konieczność utrzymania ich delikatnego włosia w doskonałym stanie. Oznacza to, że musisz się nimi opiekować, aby otrzymać wartość swoich pieniędzy.

 • Włosy są pobierane z górnej części borsuka
 • Spektrum kolorów przebiega od cętkowanej bieli do jasnoszarego środka, a następnie białych końcówek
 • Drogie, rzadkie i prawie nie do odróżnienia pod względem wydajności w porównaniu z pędzlami do golenia silvertip

Pędzel do golenia z włosiem borsuka silvertip

Znalezione w okolicy szyi, włosie borsuka silvertip jest używane do stworzenia najbardziej luksusowych pędzli na całym świecie – pędzli do golenia z włosiem borsuka silvertip . Ich reputacja jako najlepszych z najlepszych wynika z faktu, że pędzle silvertip zapewniają najbardziej poduszkowy rodzaj golenia i zatrzymują więcej wody niż pędzle z drobnym włosiem. Ich koszt jest związany z faktem, że pędzel silvertip będzie ci służył przez lata, jeśli będziesz o niego dbać.

Golenie za pomocą pędzla silvertip jest doświadczeniem samo w sobie. Więcej masażu twojej twarzy, a pędzel silvertip ułatwi delikatne, ale przenikliwe nałożenie piany, którą można następnie delikatnie rozprowadzić na twojej twarzy. Można powiedzieć, że kiedy już wybierzesz włosie borsucze silvertip, nigdy nie zmienisz zdania.

 • Reklamowany jako będący na szczycie pędzli do golenia pod względem jakości
 • Włosie na pędzel do golenia z włosia borsuka silvertip jest pobierane z szyi lub okolicy szyjnej zwierzęcia
 • Kolory tego pędzla obejmują kremowo-białą bazę z kruczoczarnym paskiem i srebrzystymi końcówkami, stąd jego nazwa

Uchwyty pędzli do golenia

Uchwyt pędzla do golenia powinien dobrze przylegać do twojej dłoni oraz zapewniać odpowiedni chwyt podczas spieniania i nakładania. Ale bądźmy szczerzy, kto nie chce uchwytu pędzla do golenia wykonanego z polerowanego drewna lub kości żubra? A co z uchwytem wykonanym z chromu, mosiądzu, niklu, aluminium lub materiałów syntetycznych?

Gdy szukasz idealnego pędzla do golenia, w grę wchodzą ciężar i kształt. Zbyt duża waga i może się on wydawać bardziej jak klamka. Za mała, a poczujesz, że jest za słaby. Ostatecznie chcesz czegoś, co daje maksymalną kontrolę, aby dostać się do tych trudno dostępnych włosów na twojej twarzy i szyi.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy pędzel do golenia jest odpowiedni, jest po prostu podniesienie go. Niezależnie od twojej decyzji, pamiętaj, że pędzel do golenia jest tak dobry, jak jego włosie.

Jak się dowiedzieć, czy wybrałeś odpowiedni pędzel do golenia

Skąd wiesz, jaki jest dobry pędzel do golenia, jeśli go nigdy nie używałeś? Przy pierwszym użyciu pędzla do golenia ważne jest, aby rozważyć następujące czynniki.

Czy ma odpowiednią podporę?
Podpora odnosi się do sztywności przypisywanej knotowi pędzla do golenia. Rozmiar podpory, jaką ma pędzel do golenia, jest proporcjonalny do jego sztywności oraz działania podczas pompowania i wirowania w celu uzyskania piany. Szorowanie w pędzlu występuje przy sztywniejszym knocie, podczas gdy podpora jest postrzegana jako wynik miękkiego knota.

Czy gubi włosie przy każdym użyciu?
W przypadku pędzla z włosiem dzika z niższej półki lub syntetycznego, kilka włosów pozostawionych na twojej skórze lub w zlewie w ciągu około miesiąca nie powinno cię martwić. Należy się tego spodziewać z upływem czasu. Jednak w przypadku pędzli do golenia dobrej jakości z włosiem końskim, syntetycznym lub borsuczym, włosie powinno pozostawać giętkie i utrzymywać swój kształt przez lata.

Czy został wyprodukowany etycznie?
Inną kwestią do przemyślenia jest to, czy przedmiotowy pędzel do golenia został wyprodukowany w sposób etyczny? Choć może nie było to rozważane przez naszych ojców i dziadków, w dzisiejszych czasach nie ma usprawiedliwienia dla golenia lub fryzjerstwa przy użyciu niczego poza zrównoważonymi praktykami.

Czy dobrze czuje się w twojej dłoni?
Czy ma tę charakterystyczną wagę, wskazującą dobrej jakości pędzel? Czy jego uchwyt wydaje się tani, a włosie jest kłujące i rzadkie po nałożeniu na skórę? Czasami jedynym sposobem na stwierdzenie, czy wybrałeś odpowiedni pędzel do golenia, jest jego podniesienie i wypróbowanie.

Czy pędzel zapewnia czyste, dokładne i wygodne golenie?
Wreszcie, jak się czułeś po goleniu i czy widzisz różnicę między zwykłym nakładaniem piany za pomocą rąk a pędzlem? Ta ostatnia technika może przyklejać włosy do twarzy, a pędzel do golenia unosi zarost na twarzy, zapewniając bardziej efektywne cięcie, a jednocześnie złuszczając skórę. Powinien utrzymać wilgoć i kompleksowo pokryć cały obszar, który chcesz golić z łatwością.

Jak używać pędzla do golenia

Czas na ukierunkowanie twojego wewnętrznego Karate Kid , z wyjątkiem tego, że nie jest to „nakładanie wosku, zdejmowanie wosku”, ale „nakładanie piany, usuwanie piany”. Przed uruchomieniem narzędzi do golenia zalecamy wytarcie twojej twarzy ciepłym ręcznikiem, aby otworzyć pory. I odwrotnie, możesz golić się bezpośrednio po prysznicu, co jest na ogół znacznie łatwiejsze, ponieważ ciepła para naturalnie relaksuje skórę.

Chwyć pędzel do golenia i kubek, miskę lub tygielek i zapoznaj się z naszym poradnikiem krok po kroku, jak używać pędzla do golenia do golenia na mokro poniżej.

Najpierw przygotuj płytki tygielek lub miskę na krem lub mydło do golenia. Zostanie on użyty w połączeniu z pędzlem, aby utworzyć pianę.

 1. Chwyć swój pędzel za uchwyt i zmocz ją ciepłą wodą, a następnie delikatnie strząśnij nadmiar. Możesz również pozwolić mu zanurzyć się w misce z ciepłą wodą. Używaj ciepłej wody – nie gorącej.
 2. Zanurz lekko pędzel w misce na krem lub mydło do golenia i ubij w bogatą, pieniącą się pianę.
 3. Sprawdź, czy piana ma konsystencję, której szukasz . Dobra piana jest kluczem do dokładnego golenia.
 4. Przyłóż pędzel do twarzy i powoli przesuwaj go okrężnym ruchem, upewniając się, że zakrywa on wszystkie obszary brody lub zarostu.
 5. Po goleniu spłucz pędzel ciepłą wodą, aby usunąć mydło lub krem.
 6. Ściśnij i delikatnie strząśnij nadmiar wody przed odłożeniem pędzla (włosia w dół) na stojaku.

Dbanie o twój pędzel do golenia

 1. Po goleniu opłucz pędzel pod ciepłą wodą (nigdy wrzącą), aby upewnić się, że cała piana została usunięta
 2. Umieść pędzel w stojaku na pędzel do golenia, aby włosie było skierowane w dół. Odciąga to wilgoć od podstawy i przyspiesza suszenie
 3. Upewnij się, że uchwyt pędzla do golenia jest umieszczony w suchym miejscu, a nie w szafce lub w torbie, aby zapobiec powstaniu pleśni
 4. Opłucz tygielek lub miskę do golenia i upewnij się, że cała pozostała piana została usunięta
 5. Nigdy nie ciągnij ani nie szarp za włosie, ani nie próbuj suszyć pędzla lub tygielka golenia przed grzejnikiem lub suszarką
 6. Pozostaw pędzel do golenia na stojaku, aby się przewietrzył

Sprawianie twojemu pędzlowi do golenia „wiosennego czyszczenia”

Bez względu na to, jak ostrożnie czyścisz, suszysz i przechowujesz swój pędzel, istnieje duża szansa, że po kilku miesiącach codziennego użytkowania zacznie wyglądać trochę mizernie. Zamiast wyrzucać nieestetyczny i nieskuteczny pędzel lub zamieniać go na nowy, możesz wypróbować kilka metod, które mogą pomóc przywrócić mu jego dawną świetność.

Szampon
Po prostu dodaj odrobinę łagodnego szamponu (lub szamponu dla zwierząt) do naczynia, miski lub tygielka, w którym normalnie tworzysz pianę, a następnie użyj pędzla po opłukaniu go w ciepłej wodzie, aby ubić szampon w pianę.

Następnie wmasuj szampon dłonią w główkę pędzla, uważając, aby nie zakłócać włosia. Spłucz zimną wodą, upewniając się, że cała piana została usunięta, a następnie dodaj więcej szamponu do pędzla i powtórz proces, upewniając się, że dokładnie go spłukałeś po zakończeniu.

Ostatnie potrząśnięcie i ruch pędzla oraz delikatne przeczesanie go dopełnią czyszczenia i wyprostują postrzępione włosy. Jako dodatkowy etap procesu można dodać odżywkę.

Wy zapytaliście – My odpowiedzieliśmy

Dlaczego powinienem używać pędzla do golenia?

Używanie pędzla do golenia jest najbardziej wydajnym i skutecznym sposobem na podniesienie włosów ze skóry oraz nałożenie kremu lub mydła do golenia na wszystkie miejsca, które chcesz ogolić.

Nie tylko zapewnia on gładsze golenie; złuszcza, nawilża i smaruje skórę, ale również wymaga mniej kremu lub mydła niż podczas korzystania z rąk.


Skąd mam wiedzieć, czy mój pędzel do golenia jest dla mnie odpowiedni?

Najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy pędzel do golenia jest odpowiedni, jest sprawdzenie jego działania miesiąc po pierwszym użyciu. Do tego czasu włosie zmięknie, ale nadal powinno zachowywać swój kształt, gdy pędzel stoi pionowo na płaskiej powierzchni.

Sam pędzel powinien być miękki i wygodny na twojej skórze, a golona powierzchnia powinna być gładka i pozbawiona wysypki.


Jak długo zwykle służy pędzel do golenia?

Przykładowo, większość tańszych pędzli do golenia (z włosiem końskim, syntetycznym o niskiej jakości i z włosiem dzika) może służyć od kilku miesięcy do kilku lat, jeśli będą czyszczone, zostawiane do wyschnięcia i właściwie przechowywane. Najwyższej jakości pędzle do golenia z włosiem borsuczym lub syntetycznym, obsługiwane podobnie, będą służyć zgodnie z przeznaczeniem przez 3 do 10 lat lub nawet dłużej.

Dbanie o pędzel to czynnik X, który określa, jak długo będzie on służył. Tworzenie i nakładanie piany bez użycia dużej siły może pomóc przedłużyć jego żywotność, podobnie jak czyszczenie go łagodnym szamponem w razie potrzeby.


Mój pędzel gubi włosie – czy to normalne?

Jeśli pędzel gubi włosie w alarmującym tempie lub potrzebujesz dużej ilości piany i wielu goleń, aby dostać się pod każdy włos, spróbuj zmienić go na inny z innym włosiem.

Nieznaczne zrzucanie w ciągu pierwszych dwóch tygodni użytkowania nie jest tak wielkim problemem. Jednak jeśli wypadną kępki włosów, masz problem. Pamiętaj, że dbanie o pędzel jest niezbędne, aby nie gubił większej ilości włosia. Nigdy go nie przekręcaj ani nie myj zbyt mocno i zawsze pozostaw do wyschnięcia po wypłukaniu. Jeśli długie włosy wychodzą z klejem przymocowanym do ich końca, jest to znamienny znak, że twój pędzel nie jest daleko od emerytury.


Czy powinienem używać pędzla do golenia z pianką czy mydłem?

To, czy powinieneś używać pędzla do golenia z pianką czy mydłem, zależy od osobistych preferencji. Sugerujemy eksperymentowanie z obiema, aby zobaczyć, jak reaguje twoja skóra. Co ważniejsze, musisz upewnić się, że pianka lub mydło mogą zostać ubite w bogatą pianę. Jeśli po wielu próbach nie uda ci się wyprodukować wystarczająco gęstego kremu, zastanów się nad alternatywą.


Jak najlepiej wykorzystać pędzel do golenia?

Aby w największym stopniu wykorzystać pędzel, upewnij się, że czyścisz, suszysz i przechowujesz go prawidłowo.

Upewnij się, że do czyszczenia używasz wyłącznie ciepłej (nie wrzącej) wody, a następnie odstaw pędzel na podstawkę – włosiem w dół – i pozostaw do wyschnięcia. Nigdy nie przechowuj go w wilgotnych miejscach, np. w kosmetyczce ani szafce.


Jaki jest najlepszy rodzaj pędzla do golenia dla stylowego współczesnego mężczyzny?

Najlepszy rodzaj pędzla do golenia dla stylowego współczesnego mężczyzny zależy od jednej rzeczy… od tego, jak stylowy jesteś! Jeśli szukasz najwyższej klasy, najlepszym rodzajem pędzla do golenia jest bez wątpienia pędzel z włosiem borsuczym silvertip. Jeśli szukasz pędzla, który oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, wybierz pędzel z włosiem końskim.


Jaka jest różnica między pędzlem w kształcie żarówki, a pędzlem w kształcie wachlarza?

Teoretycznie różnica między nimi polega na tym, ile powierzchni pokrywają.

Pędzle w kształcie żarówki są często mniejsze, ale mogą zapewnić lepszą precyzję podczas nakładania piany, dzięki temu, że włosie zwęża się do zaokrąglonej korony. Pędzle wachlarzowe zostały zaprojektowane tak, aby rozłożyć i pokryć większą powierzchnię.


Czy istnieje coś takiego jak podróżny pędzel do golenia?

Tak! Podróżne pędzle do golenia są znacznie mniejsze niż pędzle średniej wielkości, a niektóre mają nawet wentylowane etui i otwory w górnej lub dolnej części, aby ułatwić szybkie suszenie. Niektóre podróżne pędzle do golenia pozwalają nawet na wyciągnięcie włosia, abyś mógł je obrócić i schować z powrotem w uchwycie.

Jak mogę dopasować rozmiar pędzla do golenia?

Dla większości osób wymiary sprowadzają się do osobistego gustu. Jeśli wolisz pokryć większy obszar, to zdecydowanie wybierz większy pędzel. Mniejszy wykona tę samą pracę.


Czy możesz użyć pędzla do golenia z pianką do golenia?

Tak, możesz użyć pędzla do golenia z pianką do golenia. Jeśli jednak chcesz golić się na mokro jak profesjonalista, musisz zrezygnować z jej używania.

Jeśli szukasz zapasów do golenia na mokro, pamiętaj, że w miarę możliwości należy unikać zarówno żelu, jak i pianki ze względu na ogromną ilość szkodliwych chemikaliów i olejów mineralnych znajdujących się w puszkach.

Krem jest niewątpliwie najlepszym sposobem na uzyskanie gładkiej piany, a jego właściwości nawilżające oznaczają, że skóra jest jedwabiście gładka po zakończeniu. Można stosować mydło do golenia, ale wiele rodzajów może być zniechęcających. Od potrójnie zmielonych po twarde mydła, półtwarde mydła, a nawet coś, co nazywa się mydłem kremowym, idealne mydło sprowadza się do ceny i osobistego wyboru.


Jak włamać się do pędzla do golenia?

Włamanie się do pędzla do golenia jest jedynym sposobem na pozbycie się tego bardzo wyraźnego i często nieprzyjemnego zapachu, który emituje nowy pędzel. Konieczne jest upewnienie się, że pędzel spełnia swoje możliwości. Aby włamać się do pędzla do golenia, najpierw musisz go umyć energicznie mydłem do naczyń.

Następnie pozwól mu zanurzyć się w mydle i ciepłej wodzie przez około 10 do 15 minut, upewniając się, że uchwyt jest trzymany pionowo i pozostaje suchy. Na koniec musisz wytworzyć pianę, używając pędzla, a następnie odstawić go na bok, trzymając pianę na włosiu. Następnie odstaw go na noc. Następnego dnia wystarczy opłukać go w ciepłej wodzie i pozostawić do wyschnięcia.

Celem jest wprowadzenie wilgoci z wody i piany w celu zmiękczenia włosia i przygotowania ich do użycia w przyszłości. Pamiętaj, że może minąć kilka tygodni, zanim pędzel będzie wyglądał, że działa poprawnie, więc daj mu trochę czasu. Wyżej wymienione kroki są po prostu sposobem na przyspieszenie tego procesu.


Nowe artykuły

Spersonalizowane akcesoria do twojego garnituru ślubnego

Dowiedz się, jak uzupełnić swój garnitur, korzystając z profesjonalnych porad dotyczących spersonalizowanych akcesoriów.

Okulary przeciwsłoneczne – chroń swoje oczy przed słońcem

Wszystko, co musisz wiedzieć o ochronie swoich oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV i oślepiającym blaskiem. Jak wy...

W co się ubrać na festiwal muzyczny – Przewodnik po stylu letniego festiwalu

Jeśli chodzi o festiwale, chodzi o akcesoria (i zabawę). Zebraliśmy nasze najlepsze wskazówki, aby zapewnić, że wybierze...

Pomysły na prezenty na Dzień Ojca

Okaż swojemu tacie trochę miłości dzięki naszym starannie dobranym prezentom i pomysłom na Dzień Ojca.

4 stylowe wskazówki o noszeniu męskich pierścionków

Dowiedz się, jak stylowo nosić męski pierścionek i sprawdź nasze bestsellery w poszukiwaniu inspiracji.

Wybierasz się gdzieś? Jak spakować się w podróż służbową

Dowiedz się, jak spakować się lekko na swoją następną podróż służbową. Nasi podróżujący w interesach prezentują, co zabr...

Zrób to dobrze za pierwszym razem: porady i pomysły dotyczące grawerowania

Twój poradnik o grawerowaniu prezentów dla niego, dzięki któremu zrobisz to dobrze za pierwszym razem.

Co założyć na rozmowę kwalifikacyjną: poradnik dla mężczyzn

Nasz kompletny poradnik pomaga stworzyć efektowny i dopracowany wygląd na każdą rozmowę kwalifikacyjną.

Golenie na mokro – Twój niezbędny poradnik

Żaden mężczyzna nie zasługuje na zacięcie się brzytwą. Dowiedz się, jak uzyskać bliskie golenie w tym kompleksowym porad...

Zobacz wszystkie artykuły
Cofnij
Resetuj moje hasło

Hurrra! Wysłaliśmy do Ciebie e-mail. Wkrótce będziesz się w stanie zalogować!

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy