Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
365-dniowa polityka zwrotów z dowolnej przyczyny
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
i
12 251 82 71 - (dni robocze w godz. 09:00 - 17:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
i
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary zerówki
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
12 251 82 71
Dni robocze w godz. 09:00 - 17:00
Zobacz wszystkie

Golenie na mokro – Twój niezbędny poradnik

Żaden mężczyzna nie zasługuje na zacięcie się brzytwą. Dowiedz się, jak golić się bez podrażnień w tym kompleksowym poradniku o goleniu na mokro. Wszystko, od polecanych produktów po przewodniki krok po kroku.

Nauka golenia to coś, z czym wszyscy mamy do czynienia, gdy nadchodzi dojrzewanie. Wraz z głosem, który się łamie, pączkującymi włosami na torsie i nagłym zainteresowaniem uroczą koleżanką z klasy, pozbycie się w końcu pierwszego zarostu jest krokiem w stronę męskości.

A to jest pułapka!

Jest to coś, co musimy robić prawie codziennie i nikt nie zgadza się co do właściwych narzędzi, metody lub kierunku – z kierunkiem włosów czy przeciwnie?

Może lepiej byłoby zostawić zarost… ale ogoliliśmy się, bo to jest właśnie to, co robisz. A teraz rozmawiamy o tym, jak golić się poprawnie .

Dobra wiadomość – istnieje właściwy sposób golenia. Zła wiadomość – jeśli twój głos wciąż się łamie lub włosy na twojej klatce piersiowej nigdy się nie pojawiły... nie możemy temu zaradzić.

Masz 1 twarz i będziesz ją mieć na zawsze. Jej właściwa pielęgnacja i prawidłowe golenie to najprostszy sposób na maksymalne wykorzystanie jej możliwości. Mając to na uwadze, opracowaliśmy ten niezbędny poradnik o goleniu. Zapoznaj się ze wskazówkami, sztuczkami i poufnymi informacjami od profesjonalistów.

Golenie na mokro vs. golenie na sucho

Każdego ranka mamy do czynienia z dwiema najważniejszymi decyzjami dnia – wystarczy jedna filiżanka kawy i golenie na mokro czy na sucho.

Co to jest golenie na mokro?

Golenie na mokro to proces golenia z użyciem wody i pewnego rodzaju mydła lub kremu w celu wytworzenia piany.

Zalety golenia na mokro

 • Bliższe golenie
 • Złuszczanie - Proces skrobania skóry metalowym ostrzem usuwa martwe komórki skóry
 • Tańsze na dłuższą metę

Co to jest golenie na sucho?

Golenie na sucho to golenie bez wody (oczywiście) i używanie elektrycznej maszynki do golenia, aby usunąć włosy.

Wady golenia na mokro

 • Lepsze dla wrażliwej skóry, ponieważ nie usuwa warstwy skóry
 • Mniejsze ryzyko wrastania włosów, ale zwiększone ryzyko zaczerwienienia i podrażnienia

Chociaż golenie na sucho jest szybsze i łatwiejsze niż golenie na mokro, nie jest to preferowana przez nas metoda.

Nazywaj nas staroświeckimi, ale w rytuale mokrego golenia jest coś, dla czego warto wstać rano… tak jak dla tej pierwszej filiżanki kawy.

Narzędzia do golenia – Poradnik o podstawach

Możesz nauczyć się, jak wykonywać najdokładniejsze i najczystsze golenie na świecie, a mimo to skończyć z zadraśnięciami, skaleczeniami i zacięciami bez odpowiedniego sprzętu. Golenie to gra zręcznościowa połączona z odpowiednimi narzędziami i umiejętnościami prawidłowego ich używania.

Brzytwy

Czy kiedy słyszysz o brzytwie, wyobrażasz sobie wytwornego Jamesa Bonda w „Skyfall” czy szalonego Sweeneya Todda, który trzyma brzytwę na gardle na ulicach Londynu?

Tradycyjny styl i urok brzytwy nie mogą się równać z dokładnością golenia. Tak, jest to krzywa uczenia się, ale potem pozostaje gładka skóra i brzytwa, która będzie wyglądać równie dobrze na blacie w twojej łazience, jak twoja twarz w lustrze.

Korzyści z używania brzytwy

 • Przyjazna dla środowiska – Model, w którym nie stosuje się wymiennych ostrzy, jest pozbawiony odpadów. Inne typy, które używają jednorazowych ostrzy, nadal wygrywają w porównaniu do 2 miliardów jednorazowych maszynek do golenia, które każdego roku są niszczone w USA. Nie wspominając o braku odpadów opakowaniowych. Mniej śmieci oznacza lepszą planetę. Przy okazji otrzymujesz fajne golenie. To podwójna wygrana.
 • Bliskie golenie – Brzytwy do golenia zapewniają prawdopodobnie najbliższe golenie na świecie. Jest powód, dla którego profesjonalni fryzjerzy i Agent 007 zdecydowali się na tę metodę golenia.
 • Przystępna cenowo – Przystępność jest podobna do przyjazności dla środowiska. Jest inwestycja początkowa... ale to wszystko. Jednorazowe maszynki do golenia stale wymagają nowych ostrzy, a elektryczne wymagają baterii lub ładowania.
 • Ogólne doświadczenie – Część gładkiego, czystego golenia, która pochodzi z prostej maszynki do golenia, wynika z ostrożności wymaganej do manewrowania ostrzem. To ten przemyślany proces, który zamienia przyziemne poranne obowiązki w przyjemny rytuał.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania brzytwy

 • ‘Ostrze gotowe do golenia’ – Zawsze sprawdzaj, czy krawędź ostrza jest „gotowa do golenia”. Oznacza to, że została ona profesjonalnie oszlifowana i naostrzona oraz jest gotowa do użycia.
 • Balans i waga – Wybierz brzytwę, która jest stabilna w dłoni. Idealna równowaga ma miejsce, w którym ciężar rączki i ostrza jest równy. Uważaj na wszystko, co jest zbyt lekkie lub zbyt ciężkie. Balans jest tym, czego szukasz.
 • Szerokość ostrza – Szerokość ostrza jest mierzona w zakresie ⅛ cala. Najczęściej stosowana szerokość ostrza to ⅝ ”, a większe maszynki do golenia sięgają ⅞”. Szersze ostrza są trudniejsze do manewrowania wokół nosa i warg. Dobra szerokość początkowa to ⅝”.
 • Typ stali – Większość ostrzy brzytew jest wykonana ze stali nierdzewnej lub węglowej.
  • My wybieramy ostrza ze stali nierdzewnej, ponieważ są mniej podatne na rdzę i dłużej zachowują swoją krawędź (ostrość).
  • Ostrza ze stali węglowej nie zawierają łatwo chromu, niklu i molibdenu i łatwo rdrzewieją. Są tańsze niż stal nierdzewna oraz wymagają mniej czasu na szlifowanie i obcinanie. Ze stali węglowej możesz również uzyskać lepszą, ostrzejszą krawędź.
 • Końcówki ostrza – Końcówki ostrzy obejmują takie nazwy, jak Barbers Notch, Spanish Point, French Point i Spike Point. Omówimy okrągłe i kwadratowe końcówki, ponieważ są one najczęściej spotykane.
  • Okrągła końcówka jest naszą ulubioną i bezpieczną rekomendacją dla początkujących. Koniec maszynki tworzy szeroką krzywą wypukłą do krawędzi, bez tworzenia ostrego punktu. To sprawia, że jest bardziej wybaczająca niż kwadratowa końcówka, jeśli dokonujesz szybkich zmian kierunku lub zmieniasz kąt golenia.
  • Kwadratowa końcówka ma prosty spadek na krawędzi oraz jest idealna do modelowania brody i bokobrodów . Używanie jednej z nich wymaga precyzji i świadomości – używaj ich ostrożnie i ćwicz.
 • Jednorazowe ostrza – Wiele brzytew jest dostępnych z jednorazowymi ostrzami , które eliminują potrzebę szlifowania i stropowania. Gdy ostrze się stępi, po prostu wymień je na nowe.
  Większość używa przeciętej na pół żyletki. Można ją wymieniać z główki brzytwy. Brzytwy na wymienne ostrza są tańsze i skuteczne w uzyskiwaniu dokładnego golenia.

Brzytwy wymagają dodatkowego wyposażenia do golenia

 • Stropowanie i ostrzenieStropowanie i ostrzenie są koniecznością, jeśli chodzi o golenie brzytwą.
  • Pasek do stropowania to pasek ze skóry bydlęcej służący do zmiany krawędzi brzytwy – odwrotna strona jest wykonana z płótna lub materiału tekstylnego.
  • Ostrzenie to proces usuwania części metalu z ostrza na osełce (Waterstone).
   Szlifujesz ostrze dobrze wyłącznie raz w roku, a stropowanie należy wykonać przed i po goleniu, a być może podczas samego procesu, jeśli masz grubą, mocną brodę.
 • Pasta do stropowania – Aby ułatwić stropowanie, możesz użyć odżywki do skóry lub pasty do stropowania . Nie jest ona obowiązkowa i wielu profesjonalnych fryzjerów woli stropować bez niej.

Maszynki do golenia

Maszynki do golenia są nazwane na cześć strażnika chroniącego skórę przed ostrzem i występują w postaci pojedynczej (SE) i obosiecznej (DE).

Eliminując potrzebę szlifowania i stropowania oraz używając jednorazowych wymiennych ostrzy, mężczyźni oszczędzają tysiące godzin każdego ranka.

Korzyści z używania maszynki do golenia:

 • Przystępna cenowo – Początkowa inwestycja jest z pewnością większa niż w przypadku jednorazowej maszynki z supermarketu, ale jest to jedyny wysoki koszt, ponieważ wymiana ostrzy jest znacznie tańsza niż jednorazowych wkładów.
  Gdy jedna strona obosiecznego ostrza się stępi, odwróć ją i użyj drugiej strony. Nie możesz tego zrobić w przypadku maszynki do golenia na wkłady.
 • Dobra dla wrażliwej skóry – Reklamy telewizyjne każą nam wierzyć, że więcej ostrzy w maszynce oznacza dokładniejsze i gładsze golenie. Nie tylko nie jest to prawda, ale również przyczyna czerwonej, podrażnionej skóry i zacięć. W jaki sposób więcej kawałków metalu skrobiących twój policzek może być dla ciebie dobrych?
  • Maszynki do golenia są wyposażone w jedno ostrze, które wymaga mniejszego nacisku niż maszynki do golenia na wkłady. Mniejszy nacisk oznacza mniejszy nacisk na twoją skórę.
 • Miłe dla oka – Ok, jest to subiektywne, ale uważamy, że maszynka do golenia wisząca na stojaku ze stali nierdzewnej przenosi każdą łazienkę na wyższy poziom.

Na co zwrócić uwagę kupując maszynkę do golenia

 • Jedno ostrze lub podwójne ostrze – Obecnie większość maszynek do golenia używa DE (podwójnego ostrza), ponieważ ostrza SE (jedno ostrze) są uważane za zbyt agresywne. Dzięki maszynkom do golenia DE oszczędzasz pieniądze, ponieważ ostrza można używać z obu stron.
 • Rączka – Chcesz, aby rączka wygodnie przylegała do twojej dłoni oraz miała dobrą wagę i równowagę. Cięższy uchwyt daje większą kontrolę.
 • Głowica – Głowa maszynki do golenia jest określona przez listwę zabezpieczającą (grzebień). Może mieć otwarty lub zamknięty grzebień.
  • Otwarte grzebienie są bardziej agresywne, ponieważ skóra jest bliżej ostrza. Zamknięte grzebienie są na ogół łatwiejsze w użyciu oraz zapewniają lepszą ochronę przed nacięciami i skaleczeniami.
  • Głowice maszynki do golenia są dostępne w 1, 2 lub 3 częściach. Liczba sztuk ma niewiele wspólnego z jakością golenia. Jednoczęściowe głowice nazywane są bezpiecznymi maszynkami i są najłatwiejsze do załadowania za pomocą nowych ostrzy.
 • Prosty lub nachylony drążek – W zwykłej maszynce do golenia z podwójną krawędzią ostrze jest trzymane pod kątem prostym do rączki. Nachylone drążki przytrzymują ostrza za pomocą skrętu, który powoduje większą akcję cięcia i skutkuje czystszym goleniem za pierwszym razem. Nachylone maszynki są bardziej agresywne, ale są dobrą opcją dla wrażliwej skóry, ponieważ nie wymagają wielu pociągnięć.

Maszynki do golenia na wkłady

Otwórz dowolne czasopismo dla mężczyzn, a zobaczysz reklamę maszynki do golenia na wkłady . Reklama dotyczy zwykle większej liczby ostrzy do gładkiego golenia i paska smarującego. Ten rodzaj maszynki do golenia został stworzony, aby golenie było wygodniejsze – nie został stworzony, aby golenie było lepsze.

Główną zaletą maszynek do golenia na wkłady jest to, że są one szybkie i względnie bezpieczne – trudno jest zadać sobie ekstremalne obrażenia jedną z nich (w przeciwieństwie do zwykłej maszynki do golenia). Są osadzone w naszych umysłach jako podstawowa metoda pielęgnacji. Dzięki, telewizjo.

Lista powodów, dla których nie warto inwestować w maszynkę do golenia na wkłady, jest długa. Chociaż początkowy produkt (uchwyt) może być tani, wkłady uzupełniające już nie są. Musisz dokupić wkład po co najmniej 6. goleniu... w zależności od tego, ile martwej skóry, włosów i kremu do golenia utknie między tymi wszystkimi ostrzami.

Używanie większej liczby ostrzy nie jest lepsze. Potrzebujesz tylko jednego dobrego ostrza, które jest bardziej przyjazne dla twojej skóry.

Jeśli nie jesteś gotowy zrezygnować z wygody, przynajmniej upewnij się, że używasz dobrej maszynki do golenia na wkłady.

Maszynka do golenia vs maszynka do golenia na wkłady

Nasz werdykt w debacie nad wyższością maszynki to – maszynka, którą wybierzesz, zależy od twoich osobistych preferencji. Może nie jest to odpowiedź, którą chciałeś otrzymać, ale odpowiedź, którą podtrzymujemy.

Jeśli priorytetem jest dbanie o siebie i masz czas na codzienny rytuał golenia – maszynka do golenia jest dla ciebie.

Jeśli chcesz się szybko ogolić i wydać dużo pieniędzy na wymienne wkłady – maszynka do golenia na wkłady to właściwy wybór. Upewnij się jedynie, że to twój wybór, a nie padłeś ofiarą wspaniałej kampanii marketingowej.

Maszynki do golenia są zaprojektowane tak, aby uzyskiwać bliskie rezultaty za jednym ruchem, podczas gdy maszynki do golenia na wkłady wymagają kilku, aby osiągnąć ten sam poziom bliskości. Więcej ruchów prowadzi do zwiększonego podrażnienia, zaczerwienienia i zacięcia ostrzem.

Pędzel do golenia

Pędzel do golenia to niewielka ręczna szczotka do nakładania mydła lub kremu do golenia na twarz przed goleniem. Jest zbudowany z rączki, zazwyczaj z metalu, drewna, rogu lub materiału syntetycznego oraz naturalnego lub syntetycznego włosia.

To gigantyczny temat z większą liczbą niuansów niż tutaj napisaliśmy. Uzyskanie doskonałej, bogatej piany ma kluczowe znaczenie dla dokładnego golenia.

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o pędzlach do golenia i dlaczego włosie borsuka jest najlepszym, co możesz otrzymać dostać .

Kremy i mydła do golenia

Odpowiedni pędzel i idealna maszynka do golenia zaprowadzą cię wyłącznie do pewnego punktu. Potrzebujesz odpowiedniego lubrykantu, aby ostrze przesuwało się po twojej twarzy bez ciągnięcia i odrywania cennej skóry . Wysokiej jakości krem lub mydło nawilży skórę, zapewniając lepsze uczucie po goleniu.

Kremy do golenia są najłatwiejsze w użyciu i zajmują mniej czasu, tworząc ciepłą pieniącą się pianę. Niektóre mydła są w kostce – jak standardowe mydło do kąpieli – oraz wymagają więcej wody i szczoteczki do spienienia się.

Najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kremu lub mydła do golenia, to „poduszka” i „gładkość” ostatecznej piany. Te dwie właściwości odnoszą się do ochrony przed ostrzem (poduszka) i śliskości, które zapewniają maszynce do golenia.

Ważny jest również zapach. Podaruj sobie drzewo sandałowe lub obudź się z mentolem – nie ma już potrzeby wąchać kremu do golenia w aerozolu.

Miski, kubki i tygle do golenia

Podstawowym celem posiadania miski, kubka lub tygla jest wytworzenie kremowej piany i utrzymanie jej w cieple. Rzeczywista piana zależy bardziej od pędzla i kremu niż od samej miski lub tygla.

Wiele mydeł do golenia jest dostępnych we własnej misce. Zwykle ma ona dokładnie taki sam rozmiar jak mydło i kończy się tworzeniem piany w całym miejscu. Najlepszym wyborem jest zainwestowanie w głębszą miskę do golenia, stworzoną wyłącznie do tworzenia piany.

Olejek przed goleniem

Używanie produktu do przygotowania twojej brody i skóry przed zastosowaniem kremu do golenia jest kwestią osobistych preferencji. Jeśli masz gęsty zarost, zabieg przed goleniem może się okazać korzystny. Jest wiele świetnych produktów, ale my zalecamy stosowanie organicznego oleju kokosowego.

Olej kokosowy można łatwo kupić. Zmiękcza włosy i skórę, przygotowując ją do golenia. Jest również znacznie tańszy niż produkty apteczne.

Sposób użycia: weź niewielką ilość w dłonie i poczekaj, aż się stopi, a następnie posmaruj okolicę golenia.

Płyn po goleniu

Podczas gdy płyn po goleniu ma przyjemny zapach, nie jest on jego jedynym celem. To dobra opcja, jeśli masz trądzik lub skłonność do wyprysków i podrażnień po goleniu.

Płyn po goleniu służy do usuwania bakterii z porów pozostawionych przez żyletki lub krem do golenia. Większość ma właściwości ściągające, co oznacza, że napinają twarz oraz dają uczucie świeżości i gotowości.

Składniki, których należy szukać:

 • Oczas
 • Aloes
 • Olejek eteryczny z drzewa herbacianego

Składniki, których należy unikać:

 • Alkohol - Alkohol wysusza skórę i powoduje zwiększone podrażnienie

Stosuj po goleniu po spłukaniu resztek kremu do golenia zimną wodą.

Kosmetyczka

Chociaż nie jest konieczna do dokładnego golenia, wciąż jest warta rozważenia. Twój zestaw do golenia lub kosmetyczka muszą być wystarczająco pojemne, aby pomieścić cały twój sprzęt i muszą być wodoodporne (na wypadek, gdybyś się spakował w pośpiechu, a twoje rzeczy nie miały czasu na wyschnięcie).

Znaczenie piany

Aby uzyskać najlepsze golenie, potrzebujesz gęstej piany. Amortyzuje ona maszynkę i pozwala jej przesuwać się po skórze, zamiast skakać lub ciągnąć się po niej. Skutkuje to zmniejszonym podrażnieniem i czystszym goleniem.

Możesz stworzyć pianę w misce, kubku, na pędzlu, dłoni lub nawet bezpośrednio na swojej twarzy.

Jesteśmy zwolennikami miski do golenia i poniższych metod:

Mydło do golenia: Jak utworzyć pianę w 7 krokach

 1. Napełnij miskę lub kubek ciepłą wodą.
 2. Zanurz pędzel do golenia w wodzie przez 1-2 minuty, aby poluzować włosie.
 3. Mocno ściśnij pędzel (i potrząśnij kilkakrotnie), aby usunąć większość (nie całą) wody.
 4. Spuść wodę z miski lub kubka.
 5. Skrop mydło kilkoma kroplami wody, aby je zmiękczyć. Weź pędzel i obracaj go na mydle, aby rozpocząć tworzenie piany.
 6. W razie potrzeby dolej wody.
 7. Zacznij obracać swoim pędzlem (z mydłem) w misce, aby uzyskać bogatą pianę – przez około 30 sekund.

Krem do golenia: Jak stworzyć pianę w 7 krokach

 1. Napełnij miskę ciepłą wodą.
 2. Mocz pędzel do golenia przez 1-2 minuty, aby poluzować włosie.
 3. Wyjmij pędzel i delikatnie go ściśnij. Nie wyciskaj wody całkowicie z pędzla.
 4. Spuść wodę i dodaj do niej ilość kremu do golenia o wielkości migdału.
 5. Obracaj szybko krem w koło, aby uzyskać pianę. Może to potrwać kilka minut.
 6. Jeśli piana jest zbyt sucha, dodaj kilka kropli wody.
 7. Jesteś gotowy, gdy powstają szczyty i nie ma żadnych bąbelków.

Jak uzyskać pianę bez pędzla do golenia

 1. Zwilż swoją twarz.
 2. Nałóż krem do golenia na dłonie.
 3. Przetrzyj dłonie o policzki.
 4. Ciesz się przeciętną pianą... i zaplanuj zamówienie pędzla do golenia.

Etapy piany

Idealna piana

 • Bez bąbelków
 • Łatwo nakłada się na pędzel do golenia
 • Szczyty zachowują swój kształt
 • Łatwo się rozprowadza na twarzy
 • Pozostaje na miejscu bez wysychania i łuszczenia

Idealna piana to taka, do której dążą wszystkie golarki, i ma kremową konsystencję podobną do jogurtu – dzięki czemu ostrze przesuwa się po twojej twarzy.

Aby uzyskać idealną konsystencję piany, zacznij od suchej piany i powoli dodawaj do niej krople wody za pomocą pędzla do golenia.

Sucha piana

 • Nie rozprowadza się łatwo na twarzy
 • Niewygodne golenie
 • Ostrze nie czyści się łatwo, ponieważ piana jest zbyt lepka
 • Może wyschnąć i złuszczać się na twarzy

Sucha piana charakteryzuje się gęstą, lepką fakturą. Dzieje się tak, gdy w pędzlu nie ma wystarczającej ilości wody, aby wspomóc proces spieniania.

Mokra piana

 • Brak szczytów
 • Duże bąbelki
 • Większa możliwość cięć i zacięć
 • Zwiększone podrażnienie i ból, ponieważ piana nie jest wystarczająco silna, aby amortyzować i chronić twoją skórę

Ten rodzaj piany występuje u większości początkujących i można go łatwo uniknąć, wykonując kilka kolejnych ruchów pędzla w misce.

Wskazówki, które należy zapamiętać, aby uzyskać idealne golenie

Pęcherzyki w pianie oznaczają, że jest za dużo wody – dodaj więcej kremu, aby ją zrównoważyć. Kontynuuj ubijanie, aż uzyskasz odpowiednią konsystencję. Średni czas bicia to 1-2 minuty… więc nie poddawaj się zbyt wcześnie.

Jeśli twoja piana jest zbyt gęsta, dodaj kilka kropli wody i kontynuuj wirowanie, aby uzyskać odpowiednią teksturę. Szczyty są znakiem, że twoja piana jest gotowa.

Co to jest kierunek i dlaczego jest ważny?

Kierunek oznacza kierunek, w którym rośnie twoja broda.

Przesuń swoją dłoń wzdłuż swojego zarostu, aby określić, w którym kierunku rośnie twoja broda. Jeśli wydaje ci się szorstka, poruszasz się w przeciwnym kierunku.

Typowy wzrost włosów

To, co może wyglądać dobrze na koszulce lub plakacie przeciwko establishmentowi - „Idź pod prąd!” – może nie być najlepszą radą dotyczącą golenia.

Golisz się w górę czy w dół? Większość mężczyzn w pewnym momencie swojego życia goli się w przeciwnym kierunku do rośnięcia włosów i twierdzi, że uzyskuje gładsze golenie… zgadzamy się z tobą w 100%. Wykończenie jest gładkie, ale niesie za sobą również zwiększone ryzyko podrażnień i zacięć.

Golenie się w przeciwnym kierunku do rośnięcia włosów odcina mieszek włosowy od spodu i styka ostrze ze skórą. Po obcięciu włosów dolna część chowa się i może wrastać, gdy odrasta.

Golenie się z kierunkiem rośnięcia włosów najpierw styka ostrze z włosami. Rezultatem jest mniej czasu spędzonego z ostrym ostrzem na ciele. To zawsze jest dobre.

Ten sam poziom gładkości, jaki uzyskujesz, gdy idziemy w kierunku przeciwnym do rośnięcia włosów, można osiągnąć, stosując wiele przejść wzdłuż kierunku. Bez wielu przejść możesz zostać z zarostem.

Golenie się w kierunku przeciwnym nie jest niebezpieczne. Stosując odpowiednią procedurę przed i po goleniu, możesz nigdy nie doświadczyć podrażnienia odczuwanego przez innych. Upewnij się, że używasz pędzla do golenia do złuszczania i unosisz włosy podczas nakładania piany... używaj również maszynki do golenia na żyletki zamiast maszynki do golenia na wkłady.

Jak się golić za pomocą maszynki do golenia

Nie pozwól, aby odstraszył cię zastraszający wygląd maszynki do golenia . Opanowanie tej umiejętności daje poważne punkty męskości i zapewnia najbliższe golenie w historii.

 • Prysznic. Ciepły prysznic otwiera pory i zmiękcza brodę. Jeśli nie możesz wziąć prysznica, użyj ciepłej wody na twarz, aby przygotować skórę lub przyłóż ciepły ręcznik do twarzy i szyi na kilka minut. Unikaj gorącej wody, ponieważ usunie naturalne oleje ze skóry.
 • Zanurz swój pędzel. Podczas kąpieli i przygotowywania twarzy zanurz swój pędzel w ciepłej wodzie. Nie używaj w tym celu gorącej wody. Rozszerza włosie i może stopić klej utrzymujący węzeł.
 • Używaj olejku przed goleniem. Kilka kropli oleju przed goleniem smaruje i chroni przed tym, co nastąpi. Olej kokosowy jest niedrogą opcją i nie zatyka ostrza.
 • Wmasuj go w szczecinę i szybko spłucz swoją twarz. Chcesz usunąć trochę, ale nie cały olej.
 • Utwórz i zastosuj swoją pianę. Idealna piana ma konsystencję jogurtu bez pęcherzyków. Nałóż ją na swoją twarz i szyję za pomocą pędzla do golenia. Przykryj cały obszar szybkimi kolistymi ruchami, aby narysować włosy – myśl o malowaniu na pianie bez narzucania jej.
  • Dashthis , nasz ulubiony duński zakład fryzjerski sugeruje: „Spędź więcej czasu na szyi. Ponieważ często wrastają tu wrastające włosy, złuszczanie i przygotowywanie tego miejsca to kilka minut, które są kluczem do doskonałego golenia. Zwykle spędzamy 2-3 minuty na szyi. Czas spędzony na etapie przygotowawczym jest niezbędny do dokładnego golenia.”
 • Ogol się! Przed każdym pociągnięciem użyj wolnej ręki, aby napiąć skórę. Wyrównuje to wszelkie zmarszczki lub linie oraz odsłania więcej włosów. Uważaj, aby nie ciągnąć zbyt mocno (nie przynoś sobie bólu). Zbyt ciasne pociąganie skóry podczas golenia może spowodować wrastanie włosów .
 • Stosuj krótkie pociągnięcia (za każdym razem około 50 mm) i bardzo mały nacisk. Chcesz, aby ciężar maszynki do golenia przecinał włosy. Dodatkowy nacisk może powodować podrażnienie skóry, uderzenia brzytwy i poparzenie brzytwą. Celuj pod kątem 30 stopni do twarzy. Maszynka do golenia na wkłady może dopasować się do krzywizny i kształtu twojej twarzy… maszynka do golenia nie może tego zrobić.
  • Podczas pierwszego podejścia gol się z kierunkiem wzrostu włosów. Jeśli czujesz, że ostrze szarpie lub ciągnie, wymień je. Zawsze używaj ostrego ostrza. Ostrze średnio wysokiej jakości daje 4-6 dokładnych goleń.
 • Nie spiesz się i unikaj golenia skóry bez piany. Jeśli trwa to zbyt długo, a piana zaczyna wysychać, zastosuj więcej piany.
 • Opłucz i powtórz. Płucz ostrze ciepłą wodą co 5-6 krótkich pociągnięć. Opłucz twarz po zakończeniu pierwszego przejścia. Wydaje się czysta i gładka? Jeśli tak… świetnie! Jeśli nie, powtórz kroki (w tym zastosowanie piany) i powtórz golenie.
  • Przy drugim podejściu możesz się golić wzdłuż kierunku wzrostu włosów… chociaż zależy to od poziomu komfortu podczas golenia w przeciwnym kierunku.
 • Zakończenie. Po zakończeniu golenia spłucz twarz zimną wodą i osusz (nie pocieraj) czystym ręcznikiem. Ponieważ golenie usuwa oleje ze skóry, zalecamy nawilżający płyn po goleniu lub środek nawilżający , aby ochronić twój atrakcyjny kubek.
  • Nie zapomnij o oczyszczeniu swojego pędzla , opłukaniu ostrza i przechowywaniu narzędzi w takim miejscu, aby mogły wyschnąć przed następnym goleniem.
   Jeśli musisz przechowywać ostrze przez długi czas, nasmaruj je olejem przed odłożeniem. Zapobiega to rdzewieniu ostrza przez wilgoć w powietrzu. Jeśli twoje ostrze zardzewieje, nie używaj go. Wymień je.

Uchwyt… Najlepszy sposób na trzymanie twojej maszynki do golenia

Trzymanie maszynki blisko głowy (części, która wykonuje cięcie) może spowodować zbyt duży nacisk na ostrze i doprowadzić do skaleczeń lub poparzeń. Użycie odpowiedniego kąta pozwala ciężarowi maszynki wykonać pracę i delikatnie przesuwać się po twojej twarzy.

Zasadniczo trzymaj maszynki do golenia krótkimi rączkami i 3 palcami. Używaj 4 palców do dłuższych maszynek do golenia. Maszynki z krótkim uchwytem powinny być trzymane niżej na uchwycie.

Celem jest użycie jak najmniejszej siły podczas golenia. Stanowi to wyraźny kontrast do wszystkiego, co jest golone za pomocą maszynki do golenia na wkłady. Pamiętaj, aby ostrze wykonało cięcie… a nie twoja brutalna siła.

Wy zapytaliście – My odpowiedzieliśmy

Jak pozbyć się wrastających włosów i zapobiec ich ponownemu pojawieniu się?

Według badań opublikowanych w International Journal of Cosmetic Science , jest kilka kroków do walki z wrastającymi włoskami i powstrzymania ich wrastania.

 • Mycie twarzy przed goleniem w celu zmiękczenia włosów oraz uwolnienia wrastających i nisko leżących.
 • Używanie dużej ilości kremu do golenia, aby zmniejszyć siłę potrzebną do golenia. Twoja skóra jest najszczęśliwsza, gdy nie jest zestresowana i gdy brzytwa może się po niej ślizgać.
 • Regularnie gol się lekkimi, krótkimi pociągnięciami. Wykazano, że codzienne golenie ma pozytywny wpływ na wrastające włosy.
 • Zawsze używaj nawilżającego kremu po goleniu.
  Jeśli masz już wrastające włosy, możesz znaleźć ulgę, stosując złuszczający płyn do mycia twarzy.

Inne środki obejmują nałożenie ciepłego ręcznika na twarz na 5-7 minut, aby otworzyć pory i zachęcić włosy do wyjścia.


Jak zapobiec poparzeniu się brzytwą (wysypce po goleniu)? Jak pozbyć się oparzeń?

Możesz zapobiec poparzeniu się maszynką do golenia, odpowiednio przygotowując skórę przed goleniem i używając czystych, ostrych ostrzy oraz bogatej, nawilżającej piany podczas golenia.

Jeśli masz podrażnioną twarz i denerwujące guzki, które pojawiają się po oparzeniu brzytwą, nałóż na skórę cienką warstwę oleju kokosowego. Ma on właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne oraz często służy do łagodzenia podrażnionej skóry, a nawet oparzeń .


Czy warto się golić codziennie?

Golenie każdego dnia nie musi być szkodliwe dla skóry ani bolesne. Jeśli golisz się prawidłowo i regularnie nawilżasz swoją skórę, codzienne czynności golenia mogą stać się czymś, na co czekasz.

Pamiętaj o znaczeniu olejku przed goleniem, wysokiej jakości pędzla do golenia, ostrego ostrza i nawilżającego kremu po goleniu.


Jak często mężczyzna powinien się golić?

Minęły już pierwsze dni golenia, gdy wystarczyło robić to co drugi tydzień. Teraz, gdy jesteś dużym mężczyzną, powinieneś golić się tak często, jak potrzebujesz. Czy twoja praca wymaga gładko ogolonego wyglądu? Czy twoje włosy rosną z prędkością wilka?

Jeśli nie chcesz golić się codziennie, znajdź równowagę między małym zarostem a momentem, w którym wieśniacy z pochodniami zaczynają najeżdżać twoje mieszkanie.


Czy golenie może zwiększyć owłosienie twarzy? Czy mogę sprawić, by moja broda rosła szybciej?

Prawdopodobnie wszyscy słyszeliśmy to w pewnym momencie naszego życia. Jakiś dzieciak w klasie powiedział, że golenie przyspieszy wzrost brody… a potem wszyscy pobiegliśmy do domu błagając naszych ojców, żeby pokazali nam, jak się golić.

Prawda jest taka – golenie nie sprawi, że twoje włosy zaczną rosnąć szybciej lub będą grubsze . W miarę wzrostu mogą się wydawać szorstkie, a nawet ciemniejsze, ale nie są grubsze, a golenie nie doprowadzi do szybszego wzrostu zarostu.


Czy lepiej golić się nad zlewem czy pod prysznicem?

Zalecamy golenie się przy zlewie po wzięciu ciepłego prysznica. Dlaczego? Lustro. Co więcej, łatwiej jest mieć narzędzia na blacie w łazience niż dziwnie zbalansowane pod prysznicem.

Golenie się przy zlewie

 • Zaleta – Narzędzia można łatwo spłukać między użyciami
 • Wada – Codzienne golenie może być czasochłonne
 • Wada – Jeśli skóra nie zostanie odpowiednio przygotowana, może ulec poparzeniu

Golenie się pod prysznicem

 • Zaleta – Para utrzymuje elastyczność twojej skóry
 • Wada – Piana łatwo się zmywa i może wymagać więcej produktu
 • Wada – Zbyt dużo wody może powodować przeskakiwanie maszynki – szczególnie, jeśli piana zostanie zmyta
 • Wada – Gdzie umieszczasz wszystkie swoje rzeczy?!

Jak przejść z golenia na sucho na mokro?

Witamy! Przejście z golenia na sucho do golenia na mokro jest dużą sprawą i nie jest łatwe.

Dostosowanie się do nowej metody golenia zajmuje twojej skórze około miesiąca. Jeśli dokonujesz zmiany, daj swojej skórze trochę czasu na przyzwyczajenie się do nowego sposobu, zanim rzucisz ręcznik i wrócisz do starego sposobu.


Jak zatrzymać krwawienie z rany po goleniu?

Zaciąłeś się podczas golenia. Gratulacje, jesteś człowiekiem! Zakładając, że jest to tylko małe zacięcie, a nie plaster na szyi, mogą ci się przydać poniższe techniki.

Papier toaletowy. Wszyscy to widzieliśmy – małe kawałki papieru toaletowego przyklejone do twarzy jakiegoś biednego faceta, który walczy wchodząc do pociągu. Miał zły poranek, ale możemy się od niego uczyć.

Przetrzyj cięcie papierem toaletowym, aby wysuszyć obszar i zatrzymać większość krwawienia. Po zakończeniu golenia opłucz twarz, nałóż krem nawilżający, a następnie przyklej niewielki kawałek papieru toaletowego do zacięcia.

Po wyschnięciu (około 5 minut) możesz usunąć papier i zwilżyć wodą, aby usunąć zaschniętą krew. Lekcja, której możemy się nauczyć od tego drugiego faceta, to: nie czekaj z goleniem, dopóki nie jesteś już spóźniony do pracy! Daj sobie czas na przygotowanie się.

Kostki lodu. Przytrzymaj kostkę lodu na nacięciu, aby zmniejszyć naczynia krwionośne i umożliwić szybsze utworzenie się skrzepu.

Balsam do ust. Mając pewność, że jest to czysta tubka z balsamem, posmaruj kawałek zacięcia, aby go zamknąć i pozwolić mu się zagoić.

Sztyft z siarczanu glinu. Łatwy w użyciu sztyft z siarczanu glinu pomaga koagulować i cofać pory skóry. Właściwości antybakteryjne zapewniają, że cięcie pozostaje czyste i wolne od infekcji.


Nowe kolekcje

Składane okulary przeciwsłoneczne Waykins + 31 nowych stylów

Od składanych okularów przeciwsłonecznych po soczewki odporne na zarysowania, nasze najnowsze okulary przeciwsłoneczne s...

Miękkie, nieswędzące szaliki i czapki beanie

Każdy z przewiewnych oraz zatrzymujących ciepło szalików i czapek z kolekcji Montagna jest starannie zaprojektowany na n...

Zegarki z widocznym biciem serca

Zegarki Dante są napędzane twoim ruchem. Tak długo, jak się poruszasz, zegarek również będzie. Nie przestawaj się ruszać...

Składane torby podróżne dla miejskiego podróżnika

Zaprojektowana w Danii, każda wodoodporna, lekka torba w składanej kolekcji Lazy Bear jest łatwa do spakowania w podróż...

Kolekcja włoskich skórzanych pasków

Każdy skórzany pasek to połączenie włoskiego kunsztu z duńskim designem oraz wytrzymałości z nowoczesnym stylem.

Kolekcja Kite

Kolekcja Kite to bogaty wybór lekkich czapek beanie. Każda z nich została wykonana w 100% z bawełny organicznej, dzięki...

Kolekcja Lincoln

Każdy portfel i torba wykonane z miękkiej skóry w różnych kolorach łączą funkcjonalny design z trwałą jakością, a wraz z...

Kolekcja Moda

Kolekcja Moda oferuje włoskie rzemiosło i duńskie wzornictwo w postaci asortymentu kapeluszy i czapek stworzonych na ter...

Kolekcja okularów przeciwsłonecznych Vista

Kolekcja Vista ze spolaryzowanymi soczewkami i 100% ochroną UV została stworzona, abyś mógł iść przez życie z otwartymi...

Zobacz wszystkie kolekcje
Cofnij
Resetuj moje hasło

Hurrra! Wysłaliśmy do Ciebie e-mail. Wkrótce będziesz się w stanie zalogować!

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy