365-dniowa polityka zwrotów
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
22 153 14 54 - (dni robocze w godz. 08:00 - 16:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary zerówki
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
22 153 14 54
Dni robocze w godz. 08:00 - 16:00
Zobacz wszystkie

Jak czyścić i dbać o męskie bransoletki

Otrzymujemy wiele pytań o to, jak dbać o męskie bransoletki. Od bransoletek ze stali nierdzewnej po koralikowe lub skórzane, nasze wskazówki poniżej pokażą ci kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby twoja bransoletka wyglądała tak dobrze, jak w dniu, w którym ją wysłaliśmy.

Zagrożenia związane z bransoletką istnieją przez cały rok. Wypadki będą się zdarzać, od zatonięcia na dno oceanu, jak koniec Titanica (przepraszamy za spoiler), do odlotu podczas zabójczej gry w siatkówkę plażową. Twoja bransoletka potrzebuje pomocy przy jej ochronie.

Jedynym sposobem, aby zagwarantować, że bransoletka nie zgubi się ani nie uszkodzi, jest jej nienoszenie. Ale kto chce to robić?

Zamiast rezygnować z bransoletki, postępuj zgodnie z 5 prostymi wskazówkami, aby twoja bransoletka była bezpieczna i wyglądała tak samo dobrze, jak w dniu, w którym ją wysłaliśmy. A kiedy się zabrudzi, dowiedz się, jak ją wyczyścić, korzystając z poniższych wskazówek.

Wiedz, kiedy zdjąć bransoletkę

 1. Zdejmuj bransoletki przed pływaniem w oceanie i ćwiczeniami. Słona woda jest nie tylko szkodliwa dla większości z nich, ale błyszczące przedmioty są znane z przyciągania rekinów – kolejny dobry powód, aby nie pływać w bransoletkach! Pot również nie działa dobrze na bransoletki ze srebra, skóry lub koralikowe.

 2. Zdejmij bransoletki przed pływaniem w basenie lub kąpielą w gorącej wannie. Możesz marzyć o relaksowaniu się przy basenie pokryty błyskotkami, jak w rapowym filmie. Ale jeśli naprawdę chcesz wejść do basenu, to marzenie trzeba edytować.

Chlor niszczy i odbarwia wiele metali (nawet stal nierdzewną) i może zniszczyć wypolerowane wykończenie niektórych kamieni szlachetnych.

 1. Zdejmij bransoletki przed nałożeniem kremu nawilżającego, kremu przeciwsłonecznego, balsamu do opalania lub wody kolońskiej. Traktuj swoją bransoletkę jako wykończenie i załóż ją po nałożeniu balsamów i produktów. Mogą się one dostać do szczelin, zatkać zamki i powlec koraliki – żadna z tych rzeczy nie jest dobra dla twojej bransoletki.

 2. Zdejmij bransoletki, jeśli siedzisz w bezpośrednim świetle słonecznym. Nie oznacza to, że nie możesz nosić bransoletki na zewnątrz. Ale zdejmij ją, jeśli leżysz na słońcu na plaży lub basenie.
  Światło słoneczne może wybielać niektóre materiały i powodować osłabienie i pęknięcie plastiku (takiego jak ta elastyczna gumka, na którą naciągnięte są koraliki tygrysiego oka).

 3. Zdejmij bransoletkę przed aktywnością w piasku lub ogrodzie. Bez względu na to, jak fajne są nasze męskie bransoletki, nie pomogą one w siatkówce plażowej. Jeśli nie zdejmiesz bransoletki, ryzykujesz, że piasek porysuje złocenie, rodowanie lub wykończenie kamieni.

To samo dotyczy ogrodnictwa. Zdjęcie bransoletki chroni ją przed małymi, szkodliwymi kamieniami i jej przypadkowym zasadzeniem. Nie ma sposobu, aby wyhodować drzewo czarnego zestawu bransoletek … zaufaj nam.

Jak dbać o męskie bransoletki

 1. Regularnie czyść swoją bransoletkę. Pot, tłuszcze z ciała i odciski palców mogą osłabić jej połysk.

Prosta metoda czyszczenia większości męskich bransoletek (z wyjątkiem skórzanych) wymaga ciepłej wody z kroplą lub dwiema łagodnego mydła i miękkiej szmatki lub szczoteczki do zębów. Ostrożnie wytrzyj bransoletkę do czysta i dobrze wysusz miękką szmatką.

 1. Bezpiecznie przechowuj swoją bransoletkę. Trzymaj bransoletki w miejscu, w którym nie będą się nawzajem dotykać. Nie układaj ich w stos na komodzie ani nie wkładaj do szuflady na skarpetki. Zainwestuj w stojak na biżuterię – mamy takie, które wyglądają męsko i nie przypominają tych, których używa twoja ciocia.

A kiedy zdejmiesz ją na plaży lub przy basenie, nie przechowuj jej w plastikowej torbie. Zatrzymywanie ciepła i wilgoci może sprzyjać rozwojowi pleśni i pleśni – szczególnie na męskich skórzanych bransoletkach!

 1. Uważaj na znaki ostrzegawcze. Przy odrobinie ostrożności i uwagi, twoja bransoletka będzie ci służyć przez długi czas. Uważaj jednak na oznaki wrażliwości i zawsze zakładaj ją we właściwy sposób.

Jak pokazano na poniższym szkicu, bransoletki koralikowe należy zakładać, zaciskając palce i zwijając bransoletkę po dłoni bez nadmiernego rozciągania lub ciągnięcia.

Jeśli chodzi o męskie bransoletki mankietowe, unikaj osłabiania metalu przez zginanie i rozciąganie. Aby wyregulować bransoletkę mankietową, załóż ją na nadgarstek i mocno owiń wokół niej swoją dłoń, a końce delikatnie ściśnij razem. Jak na szkicu, zakładaj i zdejmij ją z najwęższej części nadgarstka.

Jak dbać o męskie bransoletki z koralików

Otrzymujemy wiele pytań od mężczyzn o najlepszy sposób dbania o ich bransoletki koralikowe. Chociaż jakość koralików jest największym czynnikiem decydującym o ich trwałości, musisz również zastanowić się, co możesz zrobić, aby twoja bransoletka długo ci służyła.

 • Utrzymuj swoją bransoletkę z koralików w suchym miejscu. Trochę plusku nie zaszkodzi, ale nie bierz prysznica ani nie pływaj w bransoletkach koralikowych. I uważaj podczas mycia rąk lub zabawy w deszczu.
 • Zdejmij bransoletkę z koralików. Bransoletka jest przeznaczona do codziennego noszenia i pomaga w opowiadaniu każdej historii. Aby jednak uniknąć zarysowania lub rozbicia kamiennych koralików, zdejmij bransoletkę przed wyjściem na siłownię lub innymi aktywnymi zajęciami.
  Zdejmij ją przed pójściem spać, aby uniknąć jej rozciągnięcia podczas poruszania się w poszukiwaniu idealnej pozycji do spania.
 • Chroń swoją bransoletkę przed kremami i olejkami. Zdejmij ją przed nałożeniem balsamu, kremu przeciwsłonecznego, olejku do opalania lub wody kolońskiej. Tak, mężczyźni powinni nawilżać się i stosować filtry przeciwsłoneczne. Balsamy, olejki i kremy mogą gromadzić się między koralikami a metalowymi przekładkami oraz prowadzić do przebarwień i uszkodzeń.
 • Chroń swoje koraliki przed silnym i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Nie wszystkie kamienie szlachetne są sobie równe. Niektóre mogą zostać uszkodzone przez długotrwałe bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Najlepszym sposobem ochrony męskiej bransoletki z koralików jest zawieszenie jej na stojaku na biżuterię z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Chroni to również gumkę wewnątrz. Będąc na plaży trzymaj bransoletkę z dala od gorącego piasku.

Te kamienie szlachetne są znane z blaknięcia lub przebarwień przy długotrwałej ekspozycji na słońce: opal, szafir, ametyst, ametryna, turkus, karneol, cytryn, kunzyt, kwarc różowy i dymny.

Kamienie, które nie blakną ani nie tracą koloru na słońcu, to lawa, howlit, jadeit, lapis lazuli, czarny onyks, czarny obsydian, jaspis i malachit.

 • Utrzymuj bransoletkę w czystości. Bez względu na to, jak ostrożny jesteś, twoja bransoletka będzie wymagała czyszczenia.

Aby wyczyścić bransoletkę z koralików, delikatnie wytrzyj ją miękką szmatką lub miękką szczoteczką do zębów zamoczoną w ciepłej wodzie z niewielką ilością łagodnego mydła. Jak pokazuje szkic, użyj wilgotnej szmatki, aby wytrzeć mydło i osusz bransoletkę szmatką.

Metalowe przekładki i przywieszki wypoleruj miękką szmatką. Ta metoda jest bezpieczna dla większości kamieni szlachetnych i drewnianych koralików.

Czy mogę pływać z bransoletką z koralików?

Zarówno chlor, jak i słona woda mogą uszkodzić koraliki lub elastyczny lub metalowy drut, który utrzymuje bransoletkę razem. Zalecamy zawsze zdejmowanie bransoletki z koralików przed pływaniem.

Wiele kamieni szlachetnych zostało w pewien sposób poddanych obróbce. Zostało to wykonane albo przez wysoką temperaturę (obróbkę cieplną), promieniowanie (napromieniowanie), albo wypełnianie pęknięć barwnikami i woskami w celu ukrycia niedoskonałości (impregnację). Wszystko to jest próbą uzyskania wyglądu doskonałego kamienia i uczynienia go bardziej przystępnym cenowo.

Chociaż te zabiegi nie są złe, sprawiają, że kamień jest bardziej podatny na chemikalia basenowe i słoną wodę. Im bardziej obrobiony kamień, tym większe prawdopodobieństwo, że odbarwi się lub wyblaknie. W Trendhim używamy wielu kamieni naturalnych, które są po prostu polerowane – bez dodatkowych zabiegów.

Oprócz kamiennych koralików, słona woda może również osłabić elastyczną opaskę utrzymującą koraliki razem i spowodować jej zerwanie. Woda może również zardzewić i zniszczyć metalowy drucik, z którego wykonane są bransoletki koralikowe dla mężczyzn.

Jak dbać o męskie bransoletki ze stali nierdzewnej

Podczas gdy stal nierdzewna jest znana z tego, że jest wytrzymała, trwała i odporna na rdzę, jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby chronić swoją bransoletkę.

 • Przechowuj swoją bransoletkę ze stali nierdzewnej w suchym miejscu. Możesz bezpiecznie brać prysznic z bransoletką ze stali nierdzewnej, ale musisz być ostrożny, jeśli na stali jest jakikolwiek inny metal lub jakiekolwiek platerowanie (takie jak złocenie). Nawet złocenie może się zetrzeć, a długotrwała ekspozycja na wodę, tarcie i szorowanie pod prysznicem może to przyspieszyć.
  Ponieważ mydło i woda uwięzione w szczelinach lub w mechanizmie blokującym bransoletki nie są dobre, zalecamy zawsze zdejmowanie bransoletek przed prysznicem. Nie pozwól, aby woda osiadła i wyschła na bransoletce stalowej, mankietowej lub bransoletce kółkowej – zawsze wysusz je po zamoczeniu.
 • Zdejmij bransoletkę przed pójściem spać. Chociaż stal nierdzewna jest wystarczająco mocna, aby przetrwać noc, istnieje ryzyko, że platerowanie metalu zetrze się podczas snu… po wielu nocach. Istnieje również ryzyko alergii na nikiel w przypadku każdej bransoletki, która nie została przetestowana i zatwierdzona. A nawet, jeśli została przetestowana, nadal istnieje takie niewielkie ryzyko. Zawsze sprawdzaj, czy wybrana bransoletka jest bezpieczna do noszenia.
 • Chroń swoją bransoletkę ze stali nierdzewnej przed olejkami i kremami. Zdejmij bransoletkę przed nałożeniem balsamu, kremu przeciwsłonecznego, olejku do opalania lub wody kolońskiej. Chociaż większość nie jest szkodliwa dla stali, może się zdarzyć, że będziesz musiał wytrzeć osad miękką szmatką.
 • Utrzymuj bransoletkę ze stali nierdzewnej w czystości. Aby ją wyczyścić, wymieszaj kilka kropli łagodnego mydła z ciepłą wodą i zanurz w mieszance miękką szmatkę.
  Jak pokazano poniżej, delikatnie wyczyść bransoletkę szmatką. Spłucz wodą i osusz miękkim ręcznikiem. Pozwól jej wyschnąć na powietrzu, a następnie użyj ściereczki do polerowania, aby uzyskać dodatkowy połysk.

Czy mogę pływać z bransoletą ze stali nierdzewnej?

Nie, nie powinieneś pływać z bransoletką ze stali nierdzewnej. Tak, metal jest trwały, mocny i odporny na rdzę, ale chemikalia w chlorowanym basenie i sól w oceanie mogą powodować matowienie bransoletki.

Pamiętasz, że lśniące obiekty przyciągają rekiny? Tak… to jest coś, co całkowicie zrujnuje szybką kąpiel w oceanie.

Nie wspominamy o uszkodzeniach, jakie może wyrządzić woda morska i chlor częściom bransoletki, które nie są wykonane ze stali nierdzewnej – zapięciu itp. Jeśli bezwzględnie musisz nosić bransoletkę, stalową bransoletkę mankietową lub kółko podczas pływania w oceanie, wybierz taką, która jest wykonana z użyciem materiałów medycznych, stali nierdzewnej klasy chirurgicznej 316L, a następnie całkowicie ją wysusz.

Głównym powodem, dla którego nie należy nosić bransoletek i biżuterii ze stali nierdzewnej w basenie, jest to, że chlor może rozbić wierzchnią warstwę metalu. Chrom zawarty w stali nierdzewnej reaguje z tlenem i tworzy cienką, niewidoczną warstwę tlenku chromu na powierzchni. Ta „pasywna warstwa” zapewnia bransoletkom ze stali nierdzewnej ich odporność na korozję.

Gdy chlor zjada tę warstwę tlenku chromu, podstawowa struktura stali staje się podatna na rdzę, korozję i ostateczne niszczy się. Koniec gry.

Jak dbać o męskie bransoletki ze skóry

Od garniturów po bluzy z kapturem, męskie skórzane bransoletki mogą być noszone ze wszystkim. Dobrze się z nimi obchodź, a przekonasz się, że idealnie pasują do wszystkiego w twojej szafie. Traktuj je źle, a otrzymasz suchy, pomarszczony dodatek. Albo gorzej… pokryty pleśnią.

 • Dbaj o to, aby skórzane bransoletki były suche. Prawdziwa skóra zachowuje się jak skóra, co oznacza, że jest porowata i nigdy nie będzie całkowicie wodoodporna. Woda może uszkodzić skórzaną bransoletkę i spowodować jej poplamienie, odbarwienie lub zepsucie.
  Jeśli twoja skórzana bransoletka ulegnie zamoczeniu, pierwszym krokiem jest delikatne otrzepanie jej z wody. Poklep pasek miękką, chłonną szmatką (nie szoruj) i pozostaw do wyschnięcia. Przeczytaj więcej o wodzie i męskich skórzanych bransoletkach poniżej.
 • Unikaj nadmiernego ciepła. Najlepiej zdjąć bransoletkę przed snem lub aktywnym treningiem. Ale uważaj, gdzie ją umieścisz. Skóra najlepiej sprawdza się w chłodnej lub pokojowej temperaturze. Ekstremalne ciepło może ją wysuszyć, więc unikaj grzejników, pieców i ognisk.
 • Chroń swoją bransoletkę przed kremami i olejkami. Jak w przypadku większości bransoletek, zdejmij ją przed nałożeniem kremu nawilżającego, olejków lub wody kolońskiej. Obejmuje to filtry przeciwsłoneczne. Chociaż większość z nich nie jest szkodliwa, tworzą na skórze film, który może zmatowić wygląd i dotyk skóry.
 • Utrzymuj bransoletkę w czystości. Do czyszczenia męskich skórzanych bransoletek użyj lekko zwilżonej szmatki z kroplą łagodnego mydła do rąk (niezawierającego środków nawilżających) i delikatnie wytrzyj. Następnie wytrzyj czystą wilgotną szmatką i pozwól bransoletce wyschnąć na powietrzu przed założeniem.
  Jak pokazuje szkic, zawsze wykonuj ruchy małymi kółkami lub delikatne stukanie – nigdy nie wycieraj agresywnie. Niektóre skórzane bransoletki mogą wymagać kondycjonowania skóry w celu dodatkowej ochrony. Postępuj zgodnie z instrukcjami na tym produkcie dla bezpieczeństwa.

Czy mogę pływać w skórzanej bransoletce?

Odpowiedź brzmi: nie, nie powinieneś pływać w skórzanej bransoletce. Nie daj się zwieść twardemu, wytrzymałemu wyglądowi bransoletki – woda nie jest jej przyjacielem.

Sprawdź poniżej 3 główne powody, dla których nie powinieneś pływać ze skórzaną bransoletką (lub naszyjnikiem lub kurtką!).

 1. Skóra straci swój naturalny olej i skurczy się, jeśli będziesz z nią pływać.
  Noszenie skórzanej bransoletki pod prysznicem lub podczas pływania w basenie lub oceanie może usunąć z niej oleje. Może się tak również zdarzyć, jeśli bransoletka zamoknie w deszczu. Kiedy te bogate oleje znikną, zobaczysz, że skórzana bransoletka sztywnieje, pęka, a nawet kurczy się.

 2. Jeśli zostanie wystawiona na działanie zbyt dużej ilości wody, skóra może się odbarwić. Może to nie nastąpić pierwszego dnia, ale długotrwałe zanurzenie w wodzie może spowodować wyblaknięcie lub całkowite zniszczenie skórzanej bransoletki.
  Większość bransoletek skórzanych jest barwiona lub pomalowana dla uzyskania danego koloru. Ciągłe pływanie lub branie prysznica z bransoletką może spowodować wyblaknięcie lub złuszczenie się koloru.

 3. Skóra może pleśnieć przy dłuższym kontakcie z wodą.
  Jeśli twoja skórzana bransoletka zamoknie i nie wyschnie prawidłowo, może się na niej rozwinąć pleśń. Kiedy to zobaczysz, problem jest poważny. Pleśń oczywiście nie będzie dobrze wyglądać, ale wpływa również niekorzystnie na wytrzymałość bransoletki i może brzydko pachnieć.

Jak powstrzymać męskie skórzane bransoletki przed wydzielaniem zapachu

Przy odpowiedniej pielęgnacji skórzana bransoletka nie powinna wydzielać zapachu. Jeśli tak jest, wymaga dobrego czyszczenia i czasu na przewietrzenie. Wskazuje to również, że nosisz ją za długo, nie dając jej czasu na „oddychanie”.

Skóra jest materiałem porowatym, wchłania pot, oleje i brud. Tego nie da się powstrzymać… to się stanie.

Aby dać swojej skórzanej bransoletce szansę, nie noś jej podczas zajęć, podczas których wiesz, że będziesz się pocić (na przykład na siłowni) i zawsze zdejmuj ją przed snem.

Nowe kolekcje

Odsuń kurtynę

Zegarki z widocznym mechanizmem odsłaniają mechanizm napędzający wskazówki, sprawiając, że pytamy: „dlaczego ten piękny...

Kolekcja Amager

Naszyjnik może wiele o Tobie powiedzieć. Ale zwykle niesie ze sobą jedną wiadomość. Te wieloaspektowe bransoletki i nasz...

Osłoń swoje oczy – Pomaluj swój świat

Ochroń swoje oczy tego lata wysokiej jakości okularami przeciwsłonecznymi. Kolekcja Waykins Thea – 39 nowych stylów męsk...

Wodoodporne zegarki ze szkłem szafirowym

Twoja historia nigdy się nie zatrzymuje, więc dlaczego miałby to robić Twój zegarek? Dzięki wodoszczelności do 100 metró...

Chronografy ze stali chirurgicznej z szafirowym szkiełkiem

Dzięki precyzyjnemu odmierzaniu czasu i najlepszym w swojej klasie materiałom, kolekcja Ray pozwoli ci stylowo zapanować...

Składane okulary przeciwsłoneczne Waykins + 31 nowych stylów

Od składanych okularów przeciwsłonecznych po soczewki odporne na zarysowania, nasze najnowsze okulary przeciwsłoneczne s...

Miękkie, nieswędzące szaliki i czapki beanie

Każdy z przewiewnych oraz zatrzymujących ciepło szalików i czapek z kolekcji Montagna jest starannie zaprojektowany na n...

Zegarki z widocznym biciem serca

Zegarki Dante są napędzane twoim ruchem. Tak długo, jak się poruszasz, zegarek również będzie. Nie przestawaj się ruszać...

Składane torby podróżne dla miejskiego podróżnika

Zaprojektowana w Danii, każda wodoodporna, lekka torba w składanej kolekcji Lazy Bear jest łatwa do spakowania w podróż...

Zobacz wszystkie kolekcje

Nowe artykuły

Jak zaprojektowaliśmy kolekcję Traveller

Wszyscy cierpimy z powodu chęci poznawania świata. Ten ból zainspirował nas do stworzenia linii akcesoriów stworzonych z...

Męskie obrączki i obrączki ślubne – Twój niezbędny przewodnik

Od wyboru odpowiedniego rozmiaru pierścionka po zakup nietradycyjnych obrączek i pierścionków, odkryj, jak wybrać obrącz...

Uzdrawiające bransoletki dla mężczyzn – Co oznaczają kamienie szlachetne

Dowiedz się, co sprawia, że bransoletki lecznicze z kamieniami szlachetnymi dla mężczyzn są tak wyjątkowe i jak wybrać o...

Prezenty walentynkowe dla niego

Od zegarków zaprojektowanych w Danii po pierścionki, naszyjniki i bransoletki – znajdź dla niego prezent, który będzie c...

Co to jest 24-godzinny zegarek jednowskazówkowy i dlaczego warto go nosić

Dowiedz się, jak odczytać godzinę i ustawić 24-godzinny zegarek jednowskazówkowy oraz zobacz, dlaczego warto go założyć,...

Co to jest zegarek z fazami Księżyca i jak go ustawić

Dowiedz się, jak czytać i ustawiać najstarszą komplikację zegarka na świecie – fazę Księżyca.

4 pytania, które należy zadać przed zakupem zegarka z widocznym mechanizmem

Zadanie sobie tych 4 pytań pomoże ci wybrać odpowiedni męski zegarek z widocznym mechanizmem i upewnić się, że wiesz, ja...

Jak stylowo nosić zegarek kieszonkowy

Od wyboru łańcuszka do zegarka kieszonkowego po nauczenie się, której dziurki na guzik użyć. Dowiedz się, jak prawidłowo...

Jak prać twoją czapkę beanie

Dowiedz się, jak prać ręcznie twoją czapkę beanie, korzystając z łatwych do wykonania instrukcji i zdjęć.

Zobacz wszystkie artykuły
Cofnij
Resetuj moje hasło

Hurrra! Wysłaliśmy do Ciebie e-mail. Wkrótce będziesz się w stanie zalogować!

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy