365-dniowa polityka zwrotów
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
22 153 14 54 - (dni robocze w godz. 08:00 - 16:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł -
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary zerówki
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
22 153 14 54
Dni robocze w godz. 08:00 - 16:00
Zobacz wszystkie

Uzdrawiające bransoletki dla mężczyzn – Co oznaczają kamienie szlachetne

Z kamieniami szlachetnymi obiecującymi wszystko, od skupienia i odwagi po intelekt i miłość, wiedza, którą owinąć wokół nadgarstka, wymaga cierpliwości i wiedzy. Nasz obszerny przewodnik wyjaśnia, co sprawia, że bransoletki lecznicze z kamieniami szlachetnymi są tak wyjątkowe i pokazuje, jak wybrać właściwą.

Łatwo jest pomyśleć, że kamienie szlachetne są przeznaczone wyłącznie dla praktykujących New Age i mężczyzn, którzy znają różnicę między psem w dół a paripurną navasaną. Ale moc kamieni to taka, która ozdobiła historię świata.

Wikingowie (oczywiście nawiązujemy do naszych przodków) cenili karneol, granat i bursztyn za ich piękno i mistyczne cechy, które według wierzeń miały posiadać. W dzisiejszych czasach ludzie nadal wierzą, że niektóre kamienie szlachetne mogą pomóc we wszystkim, od intelektu po pewność siebie.

Niezależnie od tego, czy szukasz bransoletki z kamieniami szlachetnymi ze względu na jej magiczne właściwości, czy też dlatego, że dobrze wygląda, wyjaśniamy tajemnicę tych legendarnych kamieni półszlachetnych i pomagamy ci znaleźć tę, która najlepiej opowie twoją historię.

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby pamiętać, że piszemy o kamieniach i ich właściwościach leczniczych wyłącznie w formie anegdot. Jeśli doświadczasz sytuacji, w której potrzebna jest prawdziwa pomoc fizyczna, psychiczna lub emocjonalna, skonsultuj się z lekarzem lub licencjonowanym terapeutą.

Jaka jest różnica między kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi?

Szukając bransoletki leczniczej lub dowolnej bransoletki z kamiennymi koralikami, napotkasz „kamienie szlachetne”, „półszlachetne” i nieuchwytne „klejnoty”. Wiedza o tym, co oznaczają te 3 – i co (jeśli cokolwiek) mają ze sobą wspólnego – pomoże ci wybrać odpowiedni element do swojej kolekcji.

Co to są kamienie szlachetne?

Podział kamieni na kategorie szlachetne i półszlachetne nie oznacza, że jeden jest ważniejszy od drugiego. Oznacza to, że kamienie szlachetne są cenniejsze niż kamienie półszlachetne. Znaczenie wciąż pozostaje w oku patrzącego na nie.

Tytuł kamienia szlachetnego jest nadawany 4 rodzajom kamieni: rubinom, szafirom, szmaragdom i diamentom. Są one zawsze droższe i dlatego cenniejsze niż kamienie półszlachetne.

Co to są kamienie półszlachetne?

Każdy kamień, który nie jest „szlachetny”, jest klasyfikowany jako półszlachetny. Są one zazwyczaj łatwiej dostępne i często używane w produkcji biżuterii.

Kamienie półszlachetne to ametyst, awenturyn, chalcedon, chryzokola, cytryn, granat, hematyt, jadeit, jaspis, lapis lazuli, malachit, obsydian, onyks, rodonit, tygrysie oko, topaz, turkus i długa lista innych.

Co to są klejnoty?

Teraz, gdy zdefiniowaliśmy kamienie szlachetne i półszlachetne… czym są klejnoty?

Klejnot to nazwa nadana każdemu kamieniowi, który został oszlifowany i wypolerowany oraz użyty jako ozdoba. Klejnoty mogą być wykonane z minerałów, kamieni, a nawet bursztynu.

Każdy kamień szlachetny lub półszlachetny, który jest cięty, polerowany i noszony jako biżuteria, również jest klejnotem. W rzeczywistości każdy minerał wybrany ze względu na jego piękno i noszony w naszyjniku, pierścionku czy bransoletce to klejnot. Niektóre klejnoty są organiczne, jak perła lub bursztyn. My, Duńczycy, wiemy kilka rzeczy o bursztynie, ponieważ na naszych wybrzeżach nadal można znaleźć żywicę drzewną z epoki kamienia.

Jaka jest różnica między kryształami a kamieniami?

Jeśli nie jesteś geologiem, prawdopodobnie bardziej interesują cię właściwości kamienia – „magiczne” właściwości, które rzekomo posiada – niż jego klasyfikacja naukowa. Ale dla tych z was, którzy są zainteresowani podstawową różnicą między kamieniami a kryształami jest to, że kryształ można zidentyfikować jako pojedynczy kryształ (jeden materiał). Kryształy mają fasetki na powierzchni i zwykle są wystarczająco przezroczyste, aby je przejrzeć.

Kamienie są zwykle wykonane z mikroskopijnych kryształów sklejonych ze sobą. Weźmy na przykład granit. Ten kamień jest wykonany z niezliczonych kryształów – w tym kwarcu – które łączą się ze sobą.

To powiedziawszy, słowo „kamień” jest również używane do opisania leczniczych kryształów. Zdezorientowany? Nie bądź. Najważniejszą rzeczą przy poszukiwaniu kryształów, kamieni czy skał (tak, innymi słowami opisującymi kamienie) jest to, czy ci się podobają, czy nie. Widzisz je jako część swojej historii? Jeśli odpowiesz tak… to nie ma znaczenia, czy jest to kamień szlachetny, czy po prostu skała, którą znalazłeś podczas swojej ulubionej wędrówki.

Dlaczego warto nosić bransoletki lecznicze?

Niezależnie od tego, czy wierzysz w leczniczą moc kamieni szlachetnych, czy nie, nie można zaprzeczyć stylowi, jaki nadaje twojemu nadgarstkowi odpowiednia bransoletka.

W Trendhim wierzymy, że akcesoria mogą pomóc opowiedzieć twoją historię – pomóc ci zdefiniować chwilę i wyrazić siebie. Jakby tego było mało, istnieje cały świat osób, które wierzą, że kamienie mogą sprawić wszystko, od równowagi po uzdrowienie.

Dla wielu osób, noszenie leczniczej bransoletki z kamieniami półszlachetnymi to sposób na ochronę, oczyszczenie i uwolnienie negatywnej energii, która może wpędzić cię w rutynę. Weźmy na przykład kamień hematytu. Mówi się, że ten kamień ma silną energię uziemiającą, która rozwija skupienie i koncentrację u noszącego. Owinięcie bransoletki hematytowej wokół nadgarstka zapewniłoby ci stały kontakt z tym klejnotem i pozwoliłoby, aby jego (prawdziwa lub nie) moc pomogła ci pozostać skupionym.

Mówi się, że wiele uzdrawiających bransoletek jest połączonych z czakrami. Jest to 7 kręgów energii, które wyrównują kręgosłup. Podobnie jak w przypadku większości rzeczy w życiu, mogą wytrącić się z równowagi. Mówi się, że noszenie kamieni i kryształów przywraca tę równowagę oraz zapobiega cofaniu się przepływu energii. W bransoletce z czakrami często zobaczysz 7 kamiennych koralików w różnych kolorach, z których każdy łączy się z inną czakrą.

Czy kamienie lecznicze działają?

To pierwsze pytanie, które zadaliśmy, zagłębiając się w ten temat… i szczerze mówiąc, nie ma żadnych badań naukowych, które wskazywałyby, że kamienie działają. Ale podobnie jak wszystkie rzeczy, które wykraczają poza zakres czerni i bieli, ich siła zależy od tego, czy wierzysz, czy działają, czy nie.

Nie jest szalone myślenie, że kamienie i kryształy mają energię i dlatego mogą pomóc w zrównoważeniu życia. Weźmy na przykład twój zegarek na rękę. Jeśli nosisz model zasilany bateryjnie z mechanizmem kwarcowym, prawdopodobnie wykorzystuje on moc kryształu do śledzenia czasu.

Kryształy kwarcu wytwarzają energię elektryczną pod wpływem stresu. W przypadku zegarka, bateria przesyła energię elektryczną do kwarcu poprzez obwód elektroniczny, który powoduje wibracje z precyzyjną częstotliwością (32 768 razy/sekundę). Obwód zlicza wibracje i generuje impulsy elektryczne o częstotliwości 1 na sekundę. Impulsy napędzają mały silnik, który obraca wskazówki zegarka – zapewniając dokładny pomiar czasu (do wyczerpania baterii).

Dlatego nie jest niemożliwe, aby sobie wyobrazić, że noszenie kamieni szlachetnych i kryształów jako bransoletek nie przyniesie takiego samego efektu. Energia, którą codziennie emitujesz, oddziałuje z kamieniami w sposób, który powoduje, że uwalniają swoją energię z powrotem. To dialog między twoim ciałem a bransoletką. Taki, który może po prostu zmienić twoją historię na dobre.

Jak znaleźć odpowiednią dla siebie bransoletkę leczniczą

Wybór kamienia szlachetnego ze względu na jego właściwości energetyczne lub lecznicze może być przytłaczający. Przed zakupem kolejnej bransoletki poświęć trochę czasu na zbadanie rzekomych nieodłącznych właściwości kamieni. Zdecyduj, dlaczego ich chcesz i co masz nadzieję, że wniosą do twojego życia.

Pamiętaj, że jeśli chodzi o akcesoria, nie ma hierarchii kamieni szlachetnych i kryształów. Wybierz bransoletkę, która odpowiada twoim intencjom i ostatecznie pasuje do historii, którą chcesz opowiedzieć. Jeśli jednocześnie również dobrze wygląda, będzie to bonus.

Spójrz poniżej na najpopularniejsze kamienie szlachetne do męskich bransoletek leczniczych. Znajdź ten, który mówi o tym, czego twoim zdaniem brakuje (lub potrzebujesz więcej) w twoim życiu.

Poniższe informacje mają charakter wyłącznie informacyjny. Jeśli potrzebujesz pomocy fizycznej, psychicznej lub emocjonalnej, skonsultuj się z lekarzem lub licencjonowanym terapeutą.

Kamienie i ich znaczenie

 • Hematyt – Skupienie – Mówi się, że ten kamień służy do wzmocnienia połączenia z ziemią i zwiększenia odwagi. Mówi się również, że jest to potężny kamień stymulujący skupienie i koncentrację.
 • Agat – Zaufanie – Agat jest używany jako kamień ochronny. Mówi się, że wzmacnia mądrość, odwagę i koncentrację.
 • Ametyst – Uziemienie – Mówi się, że kamienie ametystowe są używane do uziemiania użytkownika oraz zwiększania kreatywności i pasji. Wierzy się, że wzmacniają intuicję i pomagają w urzeczywistnianiu myśli.
 • Tygrysie oko – Odwaga – Nawet nazwa tego kamienia brzmi groźnie. Mówi się, że kamienie tygrysiego oka służą do budowania pewności siebie, przynoszenia szczęścia i dodawania odwagi w obliczu trudności.
 • Lawa – Siła – Podobnie jak ognisty płyn, który je stworzył, kamienie lawy są symbolami siły i determinacji. Do koralików z lawy możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego. Ich porowata natura utrzymuje olej i uwalnia zapach przez cały dzień, zapewniając dodatkowe korzyści aromateraputyczne.
 • Jaspis – Stabilizacja – Mówi się, że kamienie jaspisowe mogą przynosić spokój i absorbować negatywne wibracje. Te kamienie półszlachetne mają również zachęcać do uczciwości i organizacji… nieźle jak na bransoletkę.
 • Onyks – Siła – Onyks jest jednym z najbardziej znanych kamieni szlachetnych. Jest noszony dla siły. Wierzy się, że jest to kamień, który dodaje pewności siebie, odwagi, samokontroli i mądrości.
 • Unakit – Miłość do siebie – Wierzy się, że unakit to kamień wspomagający samoakceptację i uzdrawianie. Ten półszlachetny kamień jest znany z usuwania negatywnej energii.
 • Lapis lazuli – Antystres – Mówi się, że kamienie lapis lazuli są noszone, aby uwolnić się od stresu i zachęcić do współczucia, prawdy i pewności siebie.


Więcej kamieni leczniczych i ich znaczenie

 • Apatyt – Intelekt – Mówi się, że apatyt to uzdrawiający kamień, który pogłębia autoekspresję, zwiększa motywację i usuwa zamęt, umożliwiając rozkwit kreatywności i intelektu.

 • Obsydian – Jasność – Wierzy się, że kamienie obsydianowe są używane do stymulowania eksploracji i wewnętrznej siły. Legenda głosi, że ten kamień może pomóc ci odkryć twoje prawdziwe ja.

 • Sodalit – Spokój – Mówi się, że kamienie sodalitowe są znane ze swojej zdolności do przywracania porządku w chaosie i przywracania równowagi życiu.

 • Kwarc różowy – Miłość – Kwarc różowy jest znany jako kamień miłości. Mówi się, że przywraca harmonię i sprzyja uczuciu wewnętrznego spokoju.

 • Turmalin – Zrozumienie – Mówi się, że klejnoty z turmalinu zachęcają do wiary w siebie, tolerancji i współczucia.

 • Przezroczysty kwarc – Oczyszczanie – Przezroczysty kwarc jest często określany jako ostateczny uzdrowiciel ze względu na zgłaszane jego zdolności do wchłaniania, uwalniania i zmiany energii. Wierzy się, że równoważy i odmładza stany fizyczne, emocjonalne i psychiczne.

 • Awenturyn – Szczęście – Awenturyn to klejnot dobrobytu. Mówi się, że może również wspierać wytrwałość… z której prawdopodobnie pochodzi dobrobyt.

 • Cytryn – Kreatywność – Mówi się, że kamienie cytrynu oczyszczają czakry, zwiększają kreatywność i przyciągają bogactwo.

 • Karneol – Motywacja – Kamienie karneolu są znane z tego, że dodają odwagi i zwiększają motywację do osiągnięcia sukcesu.

 • Amazonit – Uspokojenie – Kamienie amazonitu są noszone ze względu na ich właściwości uspokajające. Mówi się, że ten kamień ma pomóc ci dostrzec obie strony problemu i znaleźć wyważone rozwiązanie.

 • Akwamaryna – Wzmocnienie – Akwamaryna to klejnot wiedzy i odwagi. Może uspokoić umysł, wyostrzyć intelekt i pomóc ci podjąć przemyślane decyzje.

 • Azuryt – Oczyszczenie – Kamienie azurytowe są noszone, aby pomóc oczyścić organizm z negatywnej energii i złagodzić stres.

 • Howlit – Inspiracja i kreatywność – Mówi się, że kamienie howlitu wzmacniają pamięć, zwiększają pragnienie wiedzy i pobudzają kreatywność.

 • Fluoryt – Przejrzystość – Wierzy się, że fluoryt jest stosowany w celu zwiększenia siły koncentracji i pewności siebie.

 • Granat – Energetyzacja – Granat to kamień, o którym wierzy się, że oczyszcza twoją energię i przywraca równowagę twoim czakrom. Mówi się również, że zwiększa odwagę i pewność siebie.

 • Rodonit – Współczucie – Kamienie rodonitu mają rzekomo leczyć i równoważyć energię, jednocześnie stymulując miłość do siebie i innych.
 • Sodalit – Spokój – Kamienie sodalitowe są znane ze swojej zdolności do przywracania porządku w chaosie i przywracania równowagi życiu.

 • Lepidolit – Świadomość – Kamienie lepidolitowe są często używane w okresach zmian. Mówi się, że ten półszlachetny kamień przynosi uzdrowienie emocjonalne i zmniejsza stres.

 • Szmaragd – Zjednoczenie – Szmaragdy są znane nie tylko z tego, że tworzą Oz. Te kamienie szlachetne są noszone, aby przynieść lojalność, bezwarunkową miłość i zachęcić do przyjaźni.

Jak czyścić i ładować bransoletki z kamieni uzdrawiających

Bez względu na to, jak magiczna lub potężna jest według ciebie twoja bransoletka, nie można zaprzeczyć, że się zabrudzi. Aby wyczyścić bransoletkę koralikową, delikatnie wytrzyj ją miękką szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie z niewielką ilością łagodnego mydła.

Różnica między noszeniem bransoletki z kamieniami leczniczymi a bransoletką ze „zwykłymi” kamiennymi koralikami tkwi w intencji. Jeśli nosisz ją tylko ze względu na wygląd, utrzymuj ją w czystości i postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, abyś mógł cieszyć się swoją bransoletką przez nadchodzące sezony. Ale jeśli wybrałeś swoją ponieważ masz nadzieję, że kamienie mogą coś wnieść do twojego życia... możesz rozważyć naładowanie jej.

Jeśli już sceptycznie podchodzisz do uzdrawiających kamieni i bransoletek, które mają znaczenie, poniższe wskazówki dotyczące ładowania prawdopodobnie nie przyniosą ci korzyści. Ale również nie zaszkodzą.

Chociaż nie ma naukowych recenzowanych badań na temat wewnętrznych właściwości leczniczych kamieni szlachetnych, nie powstrzymało to ludzi w całej historii przed wierzeniem w nie.

Ładowanie kamieni w bransoletce to fantazyjny sposób na powiedzenie, że pomagasz przywrócić wszelkie magiczne właściwości, które mogą mieć kamienie. Istnieją 2 proste sposoby ładowania kamieni szlachetnych: księżyc lub szałwia.

Kamienie lecznicze najłatwiej naładować przy świetle księżyca w pełni. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić bransoletkę w bezpośrednim świetle księżyca i odczekać 6-12 godzin. Być może będziesz musiał to zrobić dłużej niż 1 noc… tak jak w przypadku duńskiego lata, kiedy noc jest krótka.

Smarowanie szałwią to kolejna metoda ładowania kamieni leczniczych. Zacznij od zapalenia gałązki szałwii i zdmuchnij ją, aby się tliła. Trzymaj bransoletkę w dymie i obracaj ją tak, aby otoczyć każdy koralik.

Zaletą obu tych metod jest to, że nie uszkodzą bransoletki ani nie odbarwią koralików.

3 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie uzdrawiających bransoletek z kamieniami szlachetnymi

 1. Koszt – O ile nie zakładasz diamentów na swój nadgarstek, żaden kamień szlachetny nie powinien tworzyć zadłużenia. Większość tych kamieni nie jest rzadka (pomimo ich rzekomej mocy), więc koszt nie powinien powstrzymywać cię przed znalezieniem bransoletki, która będzie dla ciebie odpowiednia.

 2. Dopasowanie i zapięcie – Bez względu na to, jaką moc mają rzekomo kamienie lub jaką masz nadzieję, że zadziałają, jeśli bransoletka nie pasuje lub nie pozostanie na twoim nadgarstku, nie warto jej kupować. Kupując męskie bransoletki z kamieniami szlachetnymi lub bransoletki z kamieniami leczniczymi z internecie, przeczytaj recenzje produktów lub skontaktuj się z działem obsługi klienta, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak znaleźć odpowiednie dopasowanie i czy zamek jest zabezpieczony.

 3. Autentyczność – To jeden z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie bransoletki z koralików z leczniczymi kamieniami szlachetnymi lub kryształami. Autentyczność naturalnych kamieni jest tym, co odróżnia twoją bransoletkę od tej, która nie jest naturalna. Wiele kamieni, które można znaleźć na rynku, zostało podgrzanych i ufarbowanych, aby nadać im więcej koloru. Chociaż ta praktyka nie jest rzadkością, należy być tego świadomym.

Uzdrawiające bransoletki i twoja historia

Od średniowiecza po rdzennych Amerykanów, kamienie szlachetne i półszlachetne były używane jako przedmioty uzdrawiania i mocy. Chociaż nie ma badań naukowych na temat rzeczywistych skutków używania kryształów i kamieni do celów leczniczych, istnieją badania, które wskazują na efekt placebo, który ma miejsce w przypadku tego typu biżuterii.

Może właśnie o to chodzi w noszeniu uzdrawiającej bransoletki z kamieni szlachetnych – o historii, którą chcesz o sobie opowiedzieć.

Wybrana przez ciebie bransoletka i kamienie, które zawiera, staną się częścią twojej podróży. Jeśli nosisz ją dla pewności siebie lub skupienia, to twoja sprawa. Najważniejsze jest to, że robisz to dla siebie… z magicznymi mocami czy bez nich.

Cofnij
Resetuj moje hasło

Dziękujemy ! Jeśli posiadasz konto, otrzymasz od nas e-mail. Jeśli nie otrzymasz od nas e-maila, to dlatego, że nie masz konta. Możesz utworzyć konto, klikając UTWÓRZ NOWE KONTO w naszym menu „Zaloguj się”

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy