365-dniowa polityka zwrotów
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł-
22 153 14 54 - (dni robocze w godz. 08:00 - 16:00)

Jak warstwować naszyjniki

Nie przesadzając

Wyglądanie bez wysiłku wymaga wysiłku. To sprzeczność, wiemy, ale zaufaj nam, dopiero zaczynamy z tym.

Czytając poniższe zasady pamiętaj, że chociaż zasady są stworzone po to, aby je łamać, poznanie ich przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych stanowi różnicę między celowym ich łamaniem a przypadkowym potknięciem się o nie.

Zasada 1: Rozważ swój strój

Pomyśl o dekolcie swojej koszulki jako o elemencie warstw. Dekolt w serek lub otwarta koszula będą tworzyć ten sam ostry róg, co naszyjnik z wisiorkiem, ale łańcuszek w kształcie litery „U” może stworzyć wizualny bałagan. Jeśli nosisz łańcuszek z dekoltem w szpic, upewnij się, że wisi na tyle nisko, aby nie kolidował z rogiem. Wycięcie pod szyją zwykle leży dość blisko szyi, więc jest to bezpieczniejsza opcja przy tworzeniu warstw.

Najbezpieczniejszym wyborem jest czarny okrągły dekolt, zapewniający pustą scenę dla wszystkich twoich naszyjników. Będziesz chciał unikać koszulek z efektownymi wzorami lub przyciągającymi uwagę obrazami, ponieważ będą one kolidować z twoimi warstwami.

Zasada 2: Wybierz centralny element

Bez względu na to, ile naszyjników zdecydujesz się nosić, jeden z nich powinien przyciągać uwagę. Ten naszyjnik będzie centralnym punktem twoich warstw, a pozostałe będą służyć jako wsparcie. Jeśli nosisz dwa łańcuszki, najprawdopodobniej będzie to ten grubszy lub bardziej efektowny wizualnie. Jeśli mieszasz naszyjniki z wisiorkami i łańcuszkami, wisiorek przyciągnie najwięcej uwagi, więc wybierz cieńszy łańcuszek, aby go uzupełnić.

Unikaj wyrazistych akcesoriów w warstwach naszyjnika. Warstwy to deklaracja. Wyrazisty naszyjnik został zaprojektowany tak, aby stać samotnie i wysyłać jasny przekaz. Każdy dodatek do niego zaciemni tę wiadomość i po prostu stworzy wrażenie, jakby wszystkiego było za dużo.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru odpowiedniego naszyjnika, odwiedź nasz Niezbędny przewodnik o naszyjnikach dla mężczyzn.

Zasada 3: Dopasuj kolory

Twoje metale powinny do siebie pasować. Najlepiej wszystkie. Jeśli masz złoty zegarek, twoje pierścionki, naszyjniki, a nawet klamra od paska powinny być złote. Staje się to szczególnie ważne w przypadku grup akcesoriów znajdujących się blisko siebie. Po wybraniu elementu centralnego pozostałe warstwy powinny pasować do niego tonem.

Postaw na akcesoria, które dopełnią koloryt twojej skóry. Odcienie złota i ciepłe kolory ładnie uzupełniają ciepły odcień skóry, a srebrny i ciemnoszary idealnie komponują się z zimnymi odcieniami skóry. To samo dotyczy wybranych przez ciebie warstw. Staraj się łączyć ciepłe kolory z ciepłymi i zimne z zimnymi. Czerń jak zawsze pasuje do wszystkiego.

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której twój centralny element zawiera dwa kolory metalu zgodnie z projektem, tak jak nasz trójwarstwowy krzyżyk w złocisto-srebrzystym odcieniu. Nawet wtedy twoje warstwy będą wyglądać o wiele bardziej celowo, jeśli będą pasować do dominującego koloru twojego centralnego elementu, ale sprawi, że mieszanie metali będzie mniej przypadkowe.

Zasada 4: Zmieniaj długość i teksturę

Noszenie wielu naszyjników o tej samej długości to nie tylko przepis na splątanie. W najlepszym razie wygląda jak złudzenie optyczne. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że wygląda to na bałagan. Będziesz chciał stworzyć odległość od 5 do 10 centymetrów między dwiema warstwami i mniejszą, jeśli nakładasz 3 lub 4 naszyjniki. W przypadku wielu warstw delikatniejsze elementy mogą być bliżej siebie, ale ciężkie łańcuszki i naszyjniki z wisiorkami powinny mieć trochę miejsca, aby odetchnąć. Będziesz chciał użyć swoich warstw, aby wypełnić przestrzeń między twarzą a dolną warstwą.

Jeśli masz tylko naszyjniki o tej samej długości, możesz użyć małej sztuczki, aby utworzyć z nich warstwy — więcej na ten temat poniżej.

Łańcuszki występują w wielu formach, a najbardziej atrakcyjne wizualnie warstwy to te, które je różnią. Przykładowo, łańcuszek linka i morski ładnie się uzupełniają i nadają warstwom wyraźnie morskiego charakteru.

Zasada 5: Ruch bezpośredni

Oko patrzącego zostanie przyciągnięte do centralnego elementu twoich warstw. Jeśli chcesz zwrócić uwagę na swoją przystojną twarz, postaw na wierzchnią warstwę. Jeśli chcesz przyciągnąć jego oczy w stronę swojego imponującego torsu, powinna to być najniższa propozycja, wisząca około 5 centymetrów poniżej linii między twoimi sutkami. Jeśli chcesz podkreślić szerokie ramiona i stosunkowo wąską talię, wybierz nisko wiszący naszyjnik.

Jeśli chcesz podkreślić szerokie ramiona i stosunkowo wąską talię, wybierz nisko wiszący naszyjnik.

Zasada 6: Mniej znaczy więcej

Kolejna z tych zachwycających sprzeczności. Dosłownie opowiadamy się za noszeniem większej liczby naszyjników…

Może tak jest, ale tylko Mr T. może zakryć złotem każdy cal swojej klatki piersiowej. Gruby łańcuch zagłuszy wszystko dookoła, sprawiając, że delikatne detale i wisiorki będą wyglądać jak refleksja. Zakładając naszyjniki, wybieraj lżejsze elementy, cieńsze łańcuszki i mniejsze wisiorki. Twój centralny element powinien być „średnim” przyciągającym uwagę, a wszystko inne powinno go subtelnie uzupełniać.

Zasada 7: Nie ma zasad

Teraz, gdy znasz zasady, naginaj je. Eksperymentuj z nimi. Zobacz, gdzie się łamią i gdzie możesz je przekształcić w świeże i ekscytujące kreacje. Podziel się z nami swoimi najlepszymi (i najgorszymi) stylami na Instagramie z hasztagiem #TrendhimTribe. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co wymyślisz.

Warstwowanie naszyjników o tej samej długości

*Sprawdza się tylko wtedy, gdy zapięcia są kompatybilne

  • Weź dwa naszyjniki i połącz je od końca do końca.
  • Umieść połączenie z tyłu szyi i ułóż oba końce na ramionach.
  • Chwyć lewy koniec prawą ręką, a prawy lewą.
  • Załóż luźne końce z powrotem za szyję i połącz je.

Teraz możesz przesunąć dwa zapięcia bliżej lub dalej, aby dostosować odstęp między naszyjnikami.