365-dniowa polityka zwrotów
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
22 153 14 54 - (dni robocze w godz. 08:00 - 16:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary zerówki
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
22 153 14 54
Dni robocze w godz. 08:00 - 16:00
Zobacz wszystkie

Jak stylowo nosić zegarek kieszonkowy

Osiągnięcie równowagi między klasycznym stylem a wyglądaniem jak steampunk cosplay nie jest tak trudne, jak myślisz. Zrozumienie, jak nosić męski zegarek kieszonkowy pozwoli ci szybko rozpocząć nową kolekcję.

Wyobraź sobie, że w końcu nie musisz słuchać dzwonów kościelnych, aby wiedzieć, która jest godzina. Ekscytujące musiałoby być uczucie, gdy po raz pierwszy wyciągnąłbyś zegarek kieszonkowy z kieszeni. Cała wioska w cichym zachwycie… a potem szaleńczy pośpiech do lokalnego sklepu, aby taki kupić.

Zegarek kieszonkowy – lub pierwszy na świecie gadżet technologiczny, który zmienił zasady gry – został po raz pierwszy wynaleziony przez Petera Henleina w Niemczech w 1510 roku. Kształt zegarka kieszonkowego, który znamy i kochamy, został udoskonalony w XVII wieku wraz z wprowadzeniem kamizelek (dzięki, Karolu II). Ten okrągły, płaski kształt z łatwością wsuwał się do kieszeni i był pozbawiony ostrych krawędzi, które mogłyby uszkodzić materiał.

Wtedy też powstał termin zegarek kieszonkowy (z ang. „fob watch”). Fob pochodzi od niemieckiego słowa „fuppe” oznaczającego małą kieszonkę. W dzisiejszych czasach fob odnosi się do kieszonki, do której wsuwa się zegarek, łańcuszek lub wstążkę przymocowaną do zegarka kieszonkowego lub samego zegarka zwisającego z łańcuszka.

Dla większości koneserów zegarków kieszonkowych fob odnosi się do łańcuszka lub wstążki przymocowanej do zegarka kieszonkowego i jest zwykle krótszy niż łańcuszek do zegarka.

Niezależnie od tego, czy nazwiesz go breloczkiem, czy zegarkiem kieszonkowym, historia jest taka sama. Wraz z wybuchem I wojny światowej pałeczkę przejął, zegarek na rękę a zegarek kieszonkowy utknął w kieszeniach historii. To znaczy… dopóki odlotowi modni mężczyźni, tacy jak ty nie zdecydowali się dać mu szansy.

Typy łańcuszków do zegarka kieszonkowego

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć klasyczny, nakręcany mechaniczny zegarek kieszonkowy, czy na baterie z mechanizmem kwarcowym, to jego łańcuszek przyciąga uwagę zazdrosnych kolegów i przyjaciół. Jednocześnie chroni zegarek przed upadkiem i śmiercią.

1. Łańcuszek do zegarka kieszonkowego Albert z drążkiem w kształcie litery T

Łańcuszki Alberta zostały nazwane na cześć księcia Alberta i stylu dewizki do zegarka kieszonkowego, który spopularyzował. Aby nosić pojedynczy łańcuszek Albert z drążkiem w kształcie litery T, umieść drążek w kształcie litery T w jednej z dziurek na guziki kamizelki.

Nie wiesz, której dziurki użyć? Wybierz tę bezpośrednio nad swoją kieszonką lub pośrodku – wokół trzeciej dziurki twojej kamizelki. Zegarek trafia do kieszeni po przeciwnej stronie twojej dominującej ręki. Jeśli jesteś praworęczny, umieść zegarek kieszonkowy w lewej kieszeni. Dzięki temu twoja dominująca ręka będzie wolna podczas sprawdzania czasu.

Podwójny łańcuszek Alberta działa tak samo jak pojedynczy Alberta, ale ma dodatkowy łańcuszek z medalionem lub wisiorkiem (nazywany również breloczkiem). Ten drugi element wsuwa się do kieszeni naprzeciw twojego zegarka.

2. Łańcuszek do zegarka kieszonkowego z suwakiem na pasek

Bądźmy szczerzy, prawdopodobnie nie ubierasz się codziennie jak statysta do Peaky Blinders. Aby uzyskać swobodny, codzienny wygląd, użyj suwaka do paska do noszenia swojego zegarka kieszonkowego. Łańcuszki do paska mają na jednym końcu element, który nasuwa się na pasek (od tyłu) lub górną część spodni lub dżinsów.

Łańcuszek powinien wisieć po zewnętrznej stronie twoich spodni. Zegarek kieszonkowy wsuwa się do kieszeni po stronie przeciwnej do twojej dominującej ręki.

Jeśli masz na sobie dżinsy, użyj małej kieszonki przeznaczonej wyłącznie dla kowbojów i pracujących mężczyzn. Wiesz… tej małej, z którą nigdy nie wiedziałeś, co zrobić. Została stworzona przez pana Levi dla zegarków kieszonkowych. A teraz zaimponuj swoim znajomym tą ciekawostką.

W przypadku suwaka na pasek upewnij się, że łańcuszek jest wystarczająco długi, aby można było wygodnie zobaczyć zegarek kieszonkowy. Jeśli będzie za krótki… będziesz musiał się schylić, żeby sprawdzić godzinę.

3. Łańcuszek do zegarka kieszonkowego ze sprężynowym zapięciem kółkowym

Łańcuszki do zegarka kieszonkowego ze sprężynowym zapięciem kółkowym są podobne do łańcuszków do portfela, ponieważ mocują się bezpośrednio do szlufki za pomocą sprężynowego zapięcia kółkowego. Możesz również przymocować zapięcie do dziurki na guziki w twojej kamizelce, aby uzyskać wygląd podobny do łańcuszka w kształcie litery T.

Chcesz nosić swój zegarek kieszonkowy z marynarką lub blezerem? Przymocuj zapięcie do dziurki w klapie i włóż zegarek do kieszeni klapki. Kamizelka nie jest wymagana.

Jak nosić zegarek kieszonkowy z kamizelką

Ta odzież bez rękawów jest idealna do noszenia razem z zegarkiem kieszonkowym.

Aby nosić zegarek kieszonkowy z kamizelką, po prostu umieść go w jednej z kieszeni i przeprowadź łańcuszek przez dziurkę bezpośrednio nad nią.
Wybór guzika zależy od tego, jak długo chcesz, aby zwisał twój łańcuszek.

Wybierana kieszeń zawsze powinna być przeciwną do dominującej ręki. To uwalnia twoją rękę w ważnych sprawach, takich jak podpisywanie dokumentów, uścisk dłoni i wskazywanie różnych rzeczy.

Są to nie tylko eleganckie akcesoria, ale grawerowane zegarki kieszonkowe stanowią również wspaniałe prezenty dla drużbów oraz wyglądają rewelacyjnie na weselach. Nie masz pewności, jak spersonalizować swój? Przejrzyj nasze sugestie dla personalizacji tutaj.

Najlepsze dewizki do zegarka kieszonkowego do noszenia z kamizelką: Dewizki z drążkiem w kształcie litery T i ze sprężynowym zapięciem kółkowym

Jak nosić zegarek kieszonkowy z marynarką lub blezerem

Jeśli chcesz nosić swój zegarek kieszonkowy z marynarką lub blezerem, przymocuj jeden koniec łańcuszka do dziurki w klapie i umieść zegarek w kieszonce na piersi. Jest to sprytny sposób, aby nadać wyrazu swojemu garniturowi bez konieczności zakładania wszechstronnej szpilki do klapy i poszetki. Gwarantuje to wspaniały wygląd na dowolne wesele lub formalne spotkanie.

Innym sposobem noszenia zegarka kieszonkowego z marynarką jest przeciągnięcie drążka T przez dziurkę na guzik z przodu i włożenie zegarka do jednej z przednich kieszeni. Sugerujemy włożenie go do kieszeni naprzeciw twojej dominującej ręki.

Najlepsze dewizki do zegarka kieszonkowego do noszenia z blezerami i marynarkami do garnituru: Dewizki z drążkiem w kształcie litery T i ze sprężynowym zapięciem kółkowym

Jak nosić zegarek kieszonkowy z dżinsami

Jest dobra wiadomość dla mężczyzny, który chce nosić zegarek kieszonkowy, ale nie chce przez cały czas ubierać się w kamizelkę i marynarkę. Aby nosić zegarek kieszonkowy do dżinsów lub spodni, po prostu wsuń go do przedniej kieszeni oraz przymocuj łańcuszek do paska lub dżinsów za pomocą suwaka. Możesz również użyć dewizki ze sprężynowym zapięciem kółkowym i przypiąć krótszy breloczek lub łańcuszek do szlufki swojego paska.

Łańcuszek może wisieć na zewnętrznej stronie paska lub szlufce pod paskiem. Sugerujemy użycie kieszeni znajdującej się naprzeciw twojej dominującej ręki, aby ułatwić ci sprawdzanie czasu.

Jeśli masz na sobie koszulę zapinaną na guziki, możesz również zapiąć łańcuszek przeciągając go przez jeden z dolnych guzików koszuli. A jeśli twój zegarek kieszonkowy jest wystarczająco mały, użyj małej kieszonki wewnątrz kieszeni do przechowywania zegarka. Została pierwotnie stworzona do przechowywania zegarka kieszonkowego, więc może być odpowiednia dla twojego.

Najlepsze dewizki do zegarka kieszonkowego do noszenia z dżinsami i formalnymi spodniami: Dewizki z suwakiem na pasek i ze sprężynowym zapięciem kółkowym

Jak nosić zegarek kieszonkowy jako naszyjnik

Zegarki kieszonkowe mają swoje miejsce przeznaczenia wymienione w nazwie – kieszonkę. Ale to nie znaczy, że nie możesz zerwać z tradycją i nosić ich na szyi.

Aby nosić zegarek kieszonkowy jako naszyjnik, zdejmij łańcuszek z zegarka i zastąp go metalowym łańcuszkiem naszyjnikowym lub skórzanym rzemykiem.

Pamiętaj o szerokości łańcuszka – chcesz, aby był na tyle mocny, aby pomieścił zegarek i był w tym samym kolorze co twój zegarek. W przypadku większości męskich zegarków kieszonkowych poszukaj łańcuszka naszyjnikowego o szerokości 4-8 milimetrów. Wspaniale sprawdza się stal nierdzewna, ponieważ nie zmieni koloru twojej szyi na zielony oraz jest dostępna w srebrzystym i złocistym odcieniu.

Nowe kolekcje

Kolekcja bransoletek Sanatio

Mająca mistyczne moce lub nie, kolekcja Sanatio zawiera naturalne kamienie szlachetne. Każdy koralik jest niepowtarzalny...

Odsuń kurtynę

Zegarki z widocznym mechanizmem odsłaniają mechanizm napędzający wskazówki, sprawiając, że pytamy: „dlaczego ten piękny...

Kolekcja Amager

Naszyjnik może wiele o Tobie powiedzieć. Ale zwykle niesie ze sobą jedną wiadomość. Te wieloaspektowe bransoletki i nasz...

Osłoń swoje oczy – Pomaluj swój świat

Ochroń swoje oczy tego lata wysokiej jakości okularami przeciwsłonecznymi. Kolekcja Waykins Thea – 39 nowych stylów męsk...

Wodoodporne zegarki ze szkłem szafirowym

Twoja historia nigdy się nie zatrzymuje, więc dlaczego miałby to robić Twój zegarek? Dzięki wodoszczelności do 100 metró...

Chronografy ze stali chirurgicznej z szafirowym szkiełkiem

Dzięki precyzyjnemu odmierzaniu czasu i najlepszym w swojej klasie materiałom, kolekcja Ray pozwoli ci stylowo zapanować...

Składane okulary przeciwsłoneczne Waykins + 31 nowych stylów

Od składanych okularów przeciwsłonecznych po soczewki odporne na zarysowania, nasze najnowsze okulary przeciwsłoneczne s...

Miękkie, nieswędzące szaliki i czapki beanie

Każdy z przewiewnych oraz zatrzymujących ciepło szalików i czapek z kolekcji Montagna jest starannie zaprojektowany na n...

Zegarki z widocznym biciem serca

Zegarki Dante są napędzane twoim ruchem. Tak długo, jak się poruszasz, zegarek również będzie. Nie przestawaj się ruszać...

Zobacz wszystkie kolekcje

Nowe artykuły

Jak zaprojektowaliśmy kolekcję Traveller

Wszyscy cierpimy z powodu chęci poznawania świata. Ten ból zainspirował nas do stworzenia linii akcesoriów stworzonych z...

Męskie obrączki i obrączki ślubne – Twój niezbędny przewodnik

Od wyboru odpowiedniego rozmiaru pierścionka po zakup nietradycyjnych obrączek i pierścionków, odkryj, jak wybrać obrącz...

Uzdrawiające bransoletki dla mężczyzn – Co oznaczają kamienie szlachetne

Dowiedz się, co sprawia, że bransoletki lecznicze z kamieniami szlachetnymi dla mężczyzn są tak wyjątkowe i jak wybrać o...

Prezenty walentynkowe dla niego

Od zegarków zaprojektowanych w Danii po pierścionki, naszyjniki i bransoletki – znajdź dla niego prezent, który będzie c...

Co to jest 24-godzinny zegarek jednowskazówkowy i dlaczego warto go nosić

Dowiedz się, jak odczytać godzinę i ustawić 24-godzinny zegarek jednowskazówkowy oraz zobacz, dlaczego warto go założyć,...

Co to jest zegarek z fazami Księżyca i jak go ustawić

Dowiedz się, jak czytać i ustawiać najstarszą komplikację zegarka na świecie – fazę Księżyca.

Jak czyścić i dbać o męskie bransoletki

Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące pielęgnacji i czyszczenia męskich bransoletek. Od pływania z koralikami po sp...

4 pytania, które należy zadać przed zakupem zegarka z widocznym mechanizmem

Zadanie sobie tych 4 pytań pomoże ci wybrać odpowiedni męski zegarek z widocznym mechanizmem i upewnić się, że wiesz, ja...

Jak prać twoją czapkę beanie

Dowiedz się, jak prać ręcznie twoją czapkę beanie, korzystając z łatwych do wykonania instrukcji i zdjęć.

Zobacz wszystkie artykuły
Cofnij
Resetuj moje hasło

Hurrra! Wysłaliśmy do Ciebie e-mail. Wkrótce będziesz się w stanie zalogować!

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy