365-dniowa polityka zwrotów
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
i
12 251 82 71 - (dni robocze w godz. 08:00 - 16:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
i
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary zerówki
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
12 251 82 71
Dni robocze w godz. 08:00 - 16:00
Zobacz wszystkie

Spersonalizowane akcesoria do twojego garnituru ślubnego

Jeśli chodzi o wielki dzień, chcesz dodać do niego osobisty akcent. Od spersonalizowanych spinek do mankietów po pomysły na prezenty dla drużbów, poprosiliśmy znaną organizatorkę ślubu Emily Burton o jej wskazówki, jak sprawić, aby dzień twojego ślubu był niezapomniany.

Choć możesz pomyśleć, że strój drużbów sprowadza się do jednej decyzji – smokingu lub garnituru – w rzeczywistości jest o wiele więcej szczegółów, które wprowadzają osobowość i kreatywność do twojego stroju. A kiedy uwzględnisz spersonalizowane detale, uzyskasz jedyny w swoim rodzaju wygląd.

Niezależnie od tego, czy jest to pastelowy krawat z inicjałami pana młodego, czy spinki do mankietów ze stali nierdzewnej z wygrawerowaną datą ślubu, te szczegóły mają swój wkład w historii, która rozpoczyna się od wypowiedzenia przez ciebie słów „Biorę sobie ciebie…”.

Poprosiliśmy projektantkę ślubów Emily Burton o jej porady dotyczącego tego, jak przenieść twój ślub z poziomu normalnego na wyjątkowy za pomocą czegoś tak prostego, jak garnitur, który nosisz.

Grawerowanie, tłoczenie i tłoczenie na gorąco

Jeśli chodzi o akcesoria do garniturów ślubnych, najlepiej sprawdzają się 3 rodzaje personalizacji: grawerowanie laserowe, tłoczenie i tłoczenie na gorąco.

Co to jest grawerowanie laserowe?

Laser engraving uses a laser beam to vaporise the metal of the object being personalised. It’s Grawerowanie laserowe wykorzystuje wiązkę laserową do odparowania metalu personalizowanego obiektu. To niezwykle szybka metoda, która tworzy wyraźny tekst o wysokiej precyzji.

Używanie lasera do grawerowania jest również bezpieczniejsze dla metalu niż inne rodzaje grawerowania, ponieważ żadne rzeczywiste narzędzie nie dotyka powierzchni twojej biżuterii.

Co powinienem wygrawerować na akcesoriach do mojego garnituru?

„Jeśli chodzi o spersonalizowane wiadomości na akcesoriach do garniturów ślubnych tylko niebo jest granicą. Wygrawerowanie daty ślubu na klipsie do krawata lub dodanie inicjałów pary na jego zegarku sprawia, że małe akcenty są wyjątkowe.

Nie zapomnij również o drużbach! Niestandardowe spinki do mankietów z wygrawerowanymi inicjałami lub szelki z osobistym tekstem stanowią doskonałe prezenty dla drużbów.”

Nie masz pewności, co napisać? Przejrzyj nasze porady i pomysły na tekst graweru tutaj.

Co to jest tłoczenie?

Tłoczenie to technika stosowana na skórzanych paskach i portfelach , mająca na celu spersonalizowanie ich.

Proces ten polega na wpychaniu wybranego wzoru w skórę, aby wykonać odcisk. Tłoczenie skóry nie szkodzi tylnej części materiału i jest uważane za bezpieczniejsze niż wytłaczanie wysokiej jakości wyrobów skórzanych.

Jaka jest różnica pomiędzy wytłaczaniem wklęsłym i wypukłym?
Zarówno wytłaczanie wklęsłe, jak i wypukłe są idealne do stosowania na produktach skórzanych, a oba wykorzystują metalowy kawałek, który jest podgrzewany i wciskany w materiał.

Główną różnicą jest to, że przy wytłaczaniu wklęsłym wzór jest tłoczony od spodu. W przypadku wytłaczania wypukłego wzór uzyskuje się poprzez naciśnięcie od przodu.

Wtłaczanie wklęsłe może zawierać nieco więcej szczegółów niż wypukłe, ale zmienia przód i tył produktu.

Jak korzystać z tłoczenia wypukłego na weselu?

„Tłoczenie wypukłe można wykorzystać nie tylko do zaproszeń i innych dekoracji.

To łatwy sposób, aby zapewnić, że wszystkie prezenty drużbów będą wyjątkowe. Wytłoczenie inicjałów każdego pana młodego na skórzanym pasku lub portfelu to dobry sposób, aby podziękować mu za dołączenie do ciebie w dniu ślubu. I to świetny sposób, aby upewnić się, że wszystkie paski drużbów pasują do siebie!

A jeśli szukasz subtelnego prezentu dla pana młodego... skórzany portfel z wytłoczonym monogramem to pamiątka, którą naprawdę zatrzyma.”

Co to jest tłoczenie na ciepło?

Prasa termiczna to maszyna, która odciska niestandardowy wzór na kawałku materiału – takim jak krawat, musznik, muszka lub poszetka – za pomocą kombinacji ciepła i naciskania przez określony czas.

Istnieją 2 rodzaje druku termotransferowego: winylowy i termotransferowy.
Winylowy proces przenoszenia ciepła – W tym przypadku maszyna wycina litery z kolorowego winylu, a maszyna do prasowania na gorąco przenosi każdą na tkaninę.

Cyfrowy proces przenoszenia ciepła – W tym procesie litery są drukowane cyfrowo na papierze termotransferowym za pomocą specjalnego atramentu. Za pomocą maszyny do prasowania na gorąco wzór lub litery są następnie przenoszone z papieru na drukowany obiekt.

Niezależnie od rodzaju transferu, to maszyna do prasowania termicznego zapewnia ciepło i ciśnienie do przenoszenia spersonalizowanej wiadomości. I można to bezpiecznie prać... chociaż twój jedwabny musznik niekoniecznie.

Czy można tłoczyć na ciepło na jedwabiu?
Wiele akcesoriów do garniturów ślubnych jest wykonanych z jedwabiu. A przy odpowiedniej temperaturze, nawet twoja jedwabna poszetka lub musznik mogą stać się spersonalizowanymi akcesoriami za pomocą prasy termicznej.

Jak spersonalizować twoje akcesoria ślubne

„Jesteś ograniczony tylko faktycznym miejscem. Nie chcesz, aby cały tekst twojej ulubionej piosenki był nadrukowany na twoim krawacie. Zamiast tego dodaj do starannie złożonej poszetki datę twoich oświadczyn lub nawet współrzędne swojego ślubu.

Najlepszym sposobem na uzyskanie niestandardowego krawata bez płacenia specjalnej ceny jest wydrukowanie swoich inicjałów lub wspólnego monogramu.

Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że będzie to coś, co docenicie i zapamiętacie na lata”.

Co to jest monogram?

Znane w całej historii Rzymu i Grecji współczesne monogramy składają się z 2 lub więcej inicjałów. Typowa kolejność inicjałów to imię, drugie imię i nazwisko oraz jest tworzona bez kropek i spacji.

Chociaż nie jest już używany na monetach, dodanie monogramu do poszetki, krawata lub musznika bądź wygrawerowanie twoich inicjałów na parze spinek do mankietów stanowi idealny sposób na uczynienie prezentu ślubnego o wiele bardziej przemyślanym i niepowtarzalnym. Dzięki temu również dodatki do garnituru, które nosi pan młody w swoim wielkim dniu, będą o wiele bardziej osobiste.

Rodzaje monogramów

Monogramy jednoliterowe
Monogramy jednoliterowe używają inicjałów nazwiska lub, rzadziej, pierwszego inicjału imienia.

 • Henryk Adam Wiosenny użyłby pojedynczego W dla swojego nazwiska H dla swojego pierwszego imienia.

Monogramy trzyliterowe
Trzyliterowe monogramy są najbardziej popularne na prezenty ślubne i akcesoria do garnituru pana młodego. Kolejność inicjałów zależy od wielkości liter i stanu cywilnego noszącego.

Dla mężczyzn i kobiet stanu wolnego istnieją 2 powszechnie używane monogramy:

 • Litery tego samego rozmiaru – Jeśli wszystkie litery są tego samego rozmiaru, użyj pierwszej litery imienia, drugiego imienia i nazwiska… w tej kolejności.
 • Duża litera nazwiska w środku – Najpierw użyj pierwszej litery pierwszego imienia, potem nazwiska, a na końcu drugiego imienia. Nazwisko jest wyśrodkowane i większe niż inne inicjały.

Monogramy ślubne

W przypadku większości wesel monogramy zawierają imiona pary młodej.

„Wielu moich klientów zamienia monogram w herb rodziny, którego używają przez całe życie… na ręcznikach, prześcieradłach, a nawet na szkle. Weselne monogramy można znaleźć wszędzie, od zaproszeń po niestandardowe dekoracje.”

Czyje inicjały są pierwsze w monogramie ślubnym?
Tradycyjnie, jeśli panna młoda przyjmuje nazwisko pana młodego, najpierw pojawia się jej pierwszy inicjał, potem ich wspólne nazwisko i na końcu jego pierwsze imię.

Ewa Maria Andersen i Łukasz Marcin Hojny wykorzystaliby EHŁ jako wspólny monogram. E dla jej pierwszego inicjału, H dla ich wspólnego nazwiska i Ł dla jego pierwszego inicjału.

Monogramy trzyliterowe na śluby
Podobnie jak monogramy dla mężczyzn stanu wolnego, istnieją 2 rodzaje trzyliterowych monogramów na wesela i dla małżeństw:

 • Litery o tym samym rozmiarze – Dla przypadku drużb i pana młodego wybierz litery o tym samym rozmiarze (znane również jako monogramy blokowe). Kolejnością jego inicjałów będzie imię, drugie imię i nazwisko. Jeśli nie ma drugiego imienia, 2 litery będą wyglądać równie dobrze.
 • Duży inicjał nazwiska w środku – W przypadku większości małżeństw dużą literą środkową jest wspólne nazwisko z początkowym imieniem panny młodej rozpoczynającym monogram, a pana młodego jako ostatnią literą.

Na czym dodać monogram

Emily sugeruje: „Możesz dodać monogram do wszystkiego, od akcesoriów garnituru pana młodego po serwetki w recepcji. Ale tylko dlatego, że możesz, nie znaczy, że powinieneś.

Pamiętaj, że mała personalizacja przechodzi długą drogę. Weź na przykład akcesoria do garnituru. Tak, możesz wymonogramować swoje inicjały na krawacie, poszetce, spinkach do mankietów i spince do krawata... ale czy naprawdę chcesz, aby każdy element, który nosisz, krzyczał o uwagę?

Zdecyduj się na 1 lub 2 spersonalizowane elementy – takie jak jego spinki do mankietów i poszetkę. Oba są na tyle małe, że inicjały nie krzyczą o uwagę, ale on będzie wiedział, że każda z nich jest czymś wyjątkowym”.

Spersonalizowane prezenty ślubne

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy dla pana młodego, czy szukasz prezentów dla drużbów, nic nie jest tak wyjątkowe jak osobisty akcent.

„Stwórz coś cennego i do noszenia przez całe życie. Może to być para małych spinek do mankietów z nowym monogramem szczęśliwej pary lub krawat ze wspólnym nazwiskiem pary.

Znalezienie wyjątkowego prezentu dla drużbów również nie musi być trudne.

 • Upewnij się, że to, co dajesz, pochodzi z serca.
 • Nie spiesz się i nie kupuj pierwszej rzeczy, którą zobaczysz.
 • Poświęć dodatkową chwilę i zastanów się, czego ten mężczyzna naprawdę by chciał.

Spotkałam wiele par ślubnych, które podarowały „Pakiety weekendowe” jako prezenty dla drużb. Należą do nich takie przedmioty, jak zestaw do golenia z wygrawerowaną brzytwą, talią kart do gry i otwieracz do butelek z monogramem.

Nie musi to być również ten sam prezent dla każdej osoby na przyjęciu weselnym.

Jeśli jeden z twoich drużbów jest znawcą poszetek, stwórz własną z jego inicjałami. Jeśli twój świadek mógłby skorzystać z portfela, niech otrzyma klasyczny podwójnie składany portfel z wytłoczonym jego nazwiskiem.

A jeśli przyszła panna młoda kupuje prezent ślubny dla swojego pana młodego, nie zapomnij, że możesz spersonalizować akcesorium za pomocą więcej niż monogramu. Pomyśl o tym, gdzie pierwszy raz się spotkaliście, o miejscu, w którym po raz pierwszy się pocałowaliście, a nawet o dacie, kiedy się oświadczył. Wszystkie są wspaniałymi wspomnieniami i mogą po prostu pasować do limitu znaków w spersonalizowanym upominku.”

4 rzeczy, które każdy pan młody powinien wiedzieć o spersonalizowanych akcesoriach

 • Mniej znaczy więcej – „Wybierz 1 lub 2 akcesoria do dostosowania. To nie jest przedszkole… nie potrzebujesz mieć swojego imienia na wszystkim”.
 • Zachowaj prostotę – „Bez względu na wiadomość, na jaką się zdecydujesz, upewnij się, że twoja panna młoda ją zrozumie, kiedy ją zobaczy. Żart w środku nie jest śmieszny, jeśli tylko się śmiejesz”.
 • Dopasuj kolory ślubne – „Upewnij się, że każde akcesorium pasuje do ogólnej kolorystyki ślubu.” Sprawdź to dokładnie przed złożeniem zamówienia, ponieważ spersonalizowanych produktów nie można zwrócić. Aby uzyskać więcej informacji na temat dopasowywania, przeczytaj poradę Emily tutaj.
 • Upewnij się, że twoja panna młoda jest gwiazdą – „Tak, to twój wielki dzień… ale to głównie jej wielki dzień. Jakikolwiek dodatek lub osobisty akcent wybierzesz, upewnij się, że to ona jest gwiazdą uroczystości. A potem rób to dalej, dopóki śmierć was nie rozłączy.”

Zapytaliście – Odpowiedzieliśmy

Jakie są trendy w niestandardowych lub spersonalizowanych akcesoriach do garniturów weselnych?

„W mojej części USA popularne jest wygrawerowanie daty ślubu i inicjałów pary na zegarkach. Pracowałam również z wieloma drużbami, którzy mieli wyhaftowaną osobistą wiadomość na wewnętrznej kieszeni marynarki”.


Ile powinienem wydać na prezenty drużbów?

Kupując prezenty dla drużbów, weź pod uwagę następujące pytania:

 • Ilu drużbów będzie na ślubie?
 • Jak daleko będą podróżować?
 • Czy muszą kupić specjalny strój na ceremonię? Jeśli tak, ile wydadzą?
 • Jakie będą mieli inne wydatki na ślub?

  „Chociaż w przypadku prezentu dla drużbów nie ma ogólnej zasady, dobrym standardem jest wręczenie prezentu, który kosztuje 20-30% kwoty, którą wydali na wesele.

Kup coś, co pozwoli im wiedzieć, ile dla ciebie znaczą, że byli częścią twojego życia i poświęcili czas, aby świętować z tobą”.


Jak kupować prezenty ślubne z monogramem?

Podarowany przez ciebie prezent ślubny powinien być tak samo niezapomniany jak sama ceremonia. Dodanie monogramu do prezentu ślubnego to świetny sposób na upamiętnienie wydarzenia dla pana młodego.

„Przed złożeniem zamówienia zapytaj panny młodej lub bliskiego przyjaciela rodziny, czy zostaje ona przy swoim nazwisku. Pomoże ci to wybrać inicjały dla monogramu.”

Pamiętaj, że gdy coś zostanie spersonalizowane, nie można tego zwrócić.


Czy inne prezenty dla mężczyzn można wymonogramować?

Tak. Monogramy nie służą wyłącznie do prezentów ślubnych… nawet mężczyźni stanu wolnego doceniają to, że mają swoje inicjały na spinkach do mankietów lub starannie umieszczone na ulubionej muszce.

W przypadku prezentów dla mężczyzn, sugerujemy użycie inicjałów jego imienia, drugiego imienia i nazwiska w tej kolejności. Jest to format, który wygląda dobrze na wszystkim, od zegarków po krawaty i jest łatwo rozpoznawalny jako jego inicjały.


Jakie są limity znaków Trendhim w zakresie grawerowania, drukowania na prasie termicznej i tłoczenia?

Nasze limity postaci są następujące:

 • Grawerowanie – 20 znaków
 • Drukowanie na prasie termicznej – 7-20 znaków (w zależności od produktu)
 • Tłoczenie – 5 znaków

Nowe kolekcje

Składane okulary przeciwsłoneczne Waykins + 31 nowych stylów

Od składanych okularów przeciwsłonecznych po soczewki odporne na zarysowania, nasze najnowsze okulary przeciwsłoneczne s...

Miękkie, nieswędzące szaliki i czapki beanie

Każdy z przewiewnych oraz zatrzymujących ciepło szalików i czapek z kolekcji Montagna jest starannie zaprojektowany na n...

Zegarki z widocznym biciem serca

Zegarki Dante są napędzane twoim ruchem. Tak długo, jak się poruszasz, zegarek również będzie. Nie przestawaj się ruszać...

Składane torby podróżne dla miejskiego podróżnika

Zaprojektowana w Danii, każda wodoodporna, lekka torba w składanej kolekcji Lazy Bear jest łatwa do spakowania w podróż...

Kolekcja włoskich skórzanych pasków

Każdy skórzany pasek to połączenie włoskiego kunsztu z duńskim designem oraz wytrzymałości z nowoczesnym stylem.

Kolekcja Kite

Kolekcja Kite to bogaty wybór lekkich czapek beanie. Każda z nich została wykonana w 100% z bawełny organicznej, dzięki...

Kolekcja Lincoln

Każdy portfel i torba wykonane z miękkiej skóry w różnych kolorach łączą funkcjonalny design z trwałą jakością, a wraz z...

Kolekcja Moda

Kolekcja Moda oferuje włoskie rzemiosło i duńskie wzornictwo w postaci asortymentu kapeluszy i czapek stworzonych na ter...

Kolekcja okularów przeciwsłonecznych Vista

Kolekcja Vista ze spolaryzowanymi soczewkami i 100% ochroną UV została stworzona, abyś mógł iść przez życie z otwartymi...

Zobacz wszystkie kolekcje

Nowe artykuły

4 pytania, które należy zadać przed zakupem zegarka z widocznym mechanizmem

Zadanie sobie tych 4 pytań pomoże ci wybrać odpowiedni męski zegarek z widocznym mechanizmem i upewnić się, że wiesz, ja...

Jak stylowo nosić zegarek kieszonkowy

Od wyboru łańcuszka do zegarka kieszonkowego po nauczenie się, której dziurki na guzik użyć. Dowiedz się, jak prawidłowo...

Jak prać twoją czapkę beanie

Dowiedz się, jak prać ręcznie twoją czapkę beanie, korzystając z łatwych do wykonania instrukcji i zdjęć.

Jak nosić czapkę beanie: Twój niezbędny przewodnik dla mężczyzn

Potraktuj to jako swój przewodnik po świecie stylów czapek beanie, ich materiałów i wskazówek dotyczących zakupów, dzię...

Naszyjniki męskie – Twój niezbędny przewodnik

Od wyboru odpowiedniej długości łańcuszka po noszenie nieśmiertelników i krzyżyków – dowiedz się, jak stylowo nosić męs...

Podcast Opowiedz swoją historię

Ponieważ każdy mężczyzna ma historię wartą opowiedzenia

Co jest potrzebne do odważnego projektu?

Zobacz, jak wprowadzamy odważny klimat wikingów do naszej najnowszej kolekcji biżuterii dla Moody Mason.

Za designem: szczegóły, które mają znaczenie

Od szkicu projektu i cyfrowych rysunków po gotowe produkty – tak dodajemy misterne szczegóły do każdego tworzonego przez...

Projektowanie zegarka gotowego na przygodę

Zobacz, jak opinie klientów stają się dla Seizmont zegarkiem gotowym na przygodę.

Zobacz wszystkie artykuły
Cofnij
Resetuj moje hasło

Hurrra! Wysłaliśmy do Ciebie e-mail. Wkrótce będziesz się w stanie zalogować!

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy