Bezpłatna dostawa wszystkiego | Wygasa za:

00:00:00

Bezpłatna dostawa wszystkiego

Wygasa za:

00:00:00
365-dniowa polityka zwrotów - bez zadawania pytań!
Bezpłatna wysyłka standardowa wszystkich zamówień-
Kontakt z nami

Znaczenie pierścionków na każdym palcu dla mężczyzn

Na jakich palcach mężczyźni powinni nosić pierścionki?

Internet jest wypełniony po brzegi „starożytną” wiedzą o tym, na którym palcu mężczyźni powinni nosić swoje pierścionki oraz tym, jaki typ pasuje na dany palec i na którą rękę. Niektóre z tych informacji są prawdziwe… a wiele z nich to bełkot. Zanim przejdziemy do niektórych z bardziej rzetelnych pomysłów, które mogą pomóc ci stworzyć precyzyjnie dostrojony przekaz na twoich knykciach, wyjaśnijmy jedną rzecz: to twój styl, twoja historia i nikt nie może powiedzieć, że opowiadasz ją w niewłaściwy sposób. Jeśli chesz noś sygnet na małym palcu. Nie ma czegoś takiego jak „niewłaściwy sposób” noszenia akcesoriów.*

*Niektóre grupy i organizacje mają zasady dotyczące noszenia ubrań noszących ich markę.

Pierścionki wysyłają wiadomość. Wskazują, czy jesteś lub nie jesteś wolny, ukończyłeś konkretną uczelnię, przynależysz do danego do klubu, a nawet twoje preferencje seksualne (lub ich brak). Nie ma znaczenia, czy osoby postronne to zrozumieją. Ważne, że ty wiesz, co to oznacza.

1 Znaczenie pierścionków na każdym palcu dla mężczyzn1.1 Na której ręce mężczyźni powinni nosić pierścionki?1.2 Co oznaczają palce?1.3 Co oznaczają pierścionki na twoich palcach1.4 Ogólne zasady noszenia męskich pierścionków1.5 Zapytaliście – odpowiedzieliśmy

Na której ręce mężczyźni powinni nosić pierścionki?

Niektóre kultury dzielą ręce na męskie i żeńskie. Nic w tym dziwnego. Twoja prawa ręka jest męska. To za jej pomocą robisz różne rzeczy – pozostawiając lewą jako bierną, zarezerwowaną dla drobiazgów. Jest w tym ziarno mądrości, nawet jeśli arbitralnie upiększa twoje ręce i całkowicie ociera się o leworęczność.

Nawet oburęczni mężczyźni mają dominującą rękę. Oburęczność jest umiejętnością wyuczoną, a czysta dwuręczność jest niezwykle rzadka. Zdecydowana większość z nas ma dominującą rękę i kiedy mówimy, poruszamy nią, wykonujemy gesty i wskazujemy na rzeczy. Uwagę zwraca nasza dominująca ręka. Dlatego jest ona idealna do czystej ekspresji. Dobrze się składa, ponieważ większość z nas nosi zegarek na niedominującej ręce, a dekorowanie naszej dominującej ręki równoważy całość.

Dobrą zasadą jest traktowanie ręki niedominującej jako długoterminowej, a ręki dominującej jako krótkoterminowej. Chcesz, aby obrączka trwała wiecznie, więc chcesz ją trzymać na serdecznym palcu niedominującej ręki. Wszystko, co założysz na prawą rękę, ulegnie zniszczeniu, gdy będziesz spędzać dzień będąc męskim. Otrzymałeś rodzinny sygnet jako pamiątkę? Załóż go na niedominujący palec wskazujący lub mały palec.

Niedominująca ręka
Tożsamość
Stałość
Kim jesteś

Dominująca ręka
Wyrażenie
Tymczasowość
Jak się czujesz

Co oznaczają palce?

Krótka wersja

  • Mały palec – ekspresja – oznacza intelekt i umiejętności komunikacyjne.
  • Serdeczny palec – status związku – to miejsce, na które trafia twoja obrączka.
  • Środkowy palec – indywidualność – komunikuje porządek i cel.
  • Wskazujący palec – wierność – przywództwo i ambicja – używany głównie w przypadku pierścionków członkowskich.
  • Kciuk – siła charakteru – pokazuje siłę woli i swobodę myśli.

Co oznaczają pierścionki na twoich palcach

Długa wersja

Mały palec

Niektórzy wyznawcy filozofii indyjskiej łączą mały palec z „jala”, żywiołem wody. Tradycja zachodnia ma tendencję do kojarzenia małego palca z Merkurym, rzymskim bogiem handlu, zysków finansowych, komunikacji i elokwencji. Uważa się, że pierścionki na małym palcu oznaczają intelekt i przebiegłość. Pierścionki na palcach często noszą potężni biznesmeni, politycy i inne wpływowe osoby o bardzo dobrych umiejętnościach komunikacyjnych.

Pierścionki na małym palcu przyciągają uwagę. Ich pozycja eksponuje większą powierzchnię pierścionka, niż gdyby znajdowały się na środkowym palcu. Jeśli nosisz tylko jeden pierścionek, jest to wystarczająco daleko, aby być samodzielnym akcesorium. Do małego palca dobrze pasują proste wzory, ale nic nie niesie ze sobą większego „och” niż sygnet. Ponieważ mały palec jest najmniej używaną częścią twojej dłoni, złożone projekty i powierzchnie nie będą ci tak bardzo przeszkadzać w codziennym życiu.

Serdeczny palec

Palec serdeczny kojarzy się z „prthvi”, pierwiastkiem ziemi w filozofii indyjskiej, podczas gdy Zachód łączy go między innymi z Apollem, bogiem muzyki, prawdy, uzdrawiania i poezji. Jest najbardziej znany jako palec, na który zakładasz pierścionek zaręczynowy lub obrączkę ślubną, gdy już zdecydujesz się ustatkować. Dlatego obecnie jest powszechnie kojarzony z wszelkiego rodzaju oddaniem.

Pary małżeńskie zakładają na niego swoje obrączki. Wielu zaręczonych mężczyzn zakłada na niego pierścionek zaręczynowy. Niektóre osoby w poważnych związkach zakładają na niego pierścionki obietnicy, dopóki nie będą gotowi na skok, a niektóre osoby oddane religii noszą na nim pierścionki czystości.

Rodzaj pierścionka, który wybierzesz do noszenia na palcu serdecznym, zależy od twojego statusu. Przeczytaj nasz niezbędny poradnik o pierścionkach zaręczonych dla mężczyzn, aby szczegółowo zapoznać się z tym tematem. Posiadamy również artykuł o pierścionkach ślubnych.

Jeśli próbujesz zakomunikować, że jesteś zajęty, prosta obrączka z owalnym profilem wysyła najbardziej konkretną wiadomość. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania dużych sygnetów lub skomplikowanych ozdobnych pierścionków oznaczających status związku, więc przesłanie może być zaciemnione przez oddalenie wrażenia od oczekiwań. Ale być może jest to dokładnie to, do czego zmierzasz… pierścionka prezentującego status związku: „to skomplikowane”.

Środkowy palec

Nie ma tradycji kulturowej noszenia pierścionków na środkowym palcu, co czyni je idealnymi do czystej ekspresji. Nie ma otaczającego ich z góry zaplanowanego bagażu, który należy wziąć pod uwagę, wymachując pierścionkiem na środkowym palcu. Filozofia indyjska kojarzy środkowy palec z „ākāśa”, elementem przestrzeni lub eteru, podczas gdy na Zachodzie, zaszczyt ten jest przypisywany Saturnowi.

Jego brak tradycyjnego znaczenia nie powstrzymał ludzi przed nadawaniem mu znaczenia w ostatnich latach. Ze względu na jego umiejscowienie, wielu uważa, że oznacza on równowagę, porządek i cel. Inni natomiast nadają znaczenie jego rozmiarowi i wyeksponowaniu, kojarząc środkowy palec z indywidualnością, celem, osobistą tożsamością i samoanalizą.

Większość mężczyzn, którzy noszą pierścionki ślubne lub zaręczynowe, decyduje się nie nosić pierścionka na środkowym palcu tej samej ręki, ponieważ może to uszkodzić oba pierścionki, gdy ocierają się o siebie. Pamiętaj również, że ponieważ palec wskazujący jest najbardziej aktywną częścią twojej dłoni, powierzchnia dużego i nieporęcznego pierścionka tuż obok niego może się po pewnym czasie zetrzeć.

Zauważ, że czarny pierścionek na środkowym palcu prawej ręki jest znany jako „pierścień asa”, używany przez członków społeczności aseksualnej jako forma identyfikacji.

Palec wskazujący

Tradycyjnie zarezerwowany dla sygnetów z herbami rodzinnymi. W niektórych monarchiach europejskich nielegalne było noszenie przez chłopów jakichkolwiek pierścieni na palcach wskazujących, aby nie pomylić ich z wpływowymi osobami. Pierścionek na palcu wskazującym oznacza przywództwo, autorytet, ambicję, poczucie własnej wartości i pewność siebie.

Jest on kojarzony z „vāyu”, żywiołem powietrza w filozofii indyjskiej oraz z Jowiszem, rzymskim bogiem nieba i piorunów – królem bogów – na zachodzie. Noszenie pierścionka na palcu wskazującym oznacza lojalność. Na palcu wskazującym najczęściej noszone są pierścionki klasowe, pierścienie bractwa, pierścienie klubowe i inne sygnety wskazujące na przynależność do organizacji lub grupy.

Pierścionek założony na palcu wskazującym ma dużo miejsca do zabłyśnięcia. Ta przestrzeń między palcem wskazującym a kciukiem jest najbardziej aktywną częścią dłoni, a jej otwartość pozwala na uwidocznienie niemal całego obwodu pierścionka. Jest to idealne miejsce do eksperymentowania ze złożonymi projektami i dużymi pierścieniami, więc możesz zaszaleć.

Kciuk

Choć technicznie nie jest to palec, potraktujmy go jako taki ze względu na styl. Filozofia indyjska kojarzy go z „tejas”, żywiołem ognia. Na zachodzie jest powiązany z Marsem, rzymskim bogiem wojny. Noszenie pierścionka na kciuku oznacza siłę woli, siłę charakteru, wolność myśli i pewność siebie. Są to trafne skojarzenia, ponieważ pierścionki na kciuki są prawdopodobnie najmniej powszechne i dlatego niosą ze sobą dużo stylu.

W niektórych kulturach mężczyźni noszą pierścionki na kciukach jako oznakę bogactwa i wpływów. Im więcej blichtru, tym większe bogactwo człowieka. Grubość kciuka i jego samotne umiejscowienie sprawiają, że duże, nieporęczne pierścienie dworskie o wyszukanych wzorach czują się jak w domu. Nie będą tłoczyć wszystkiego wokół siebie. Uważaj jednak na sygnety, ponieważ mają tendencję do wystawania na już wystającym kciuku.

Ogólne zasady noszenia męskich pierścionków

Zasady są po to, aby je łamać, ale warto je znać, aby można było je celowo łamać. Nie chcesz być mężczyzną z podniesionymi rękami, mówiącym: „przepraszam oficerze, nie wiedziałem”.

Dopasuj się do budowy swojego ciała

Jeśli jesteś wysokim mężczyzną o szczupłej budowie, grube i nieporęczne pierścionki będą na tobie wyglądać dziwnie. Przytłoczą twój wygląd i zaśmiecą go. Jeśli jesteś niskim, krępym mężczyzną, delikatne pierścionki zgubią się na tobie. Pierścionki nie są rodzajem akcesorium, które wybierasz w kontraście do swojej postury.

Równowaga to błyskotliwość

Staraj się nie zakładać wszystkich pierścionków na jedną rękę, zostawiając drugą bez niczego. Równomierne rozłożenie akcesoriów między obiema rękami zapewnia znacznie bardziej spójny wygląd.

Dopasuj swoje metale

Jak w przypadku każdego rodzaju akcesoriów, istotne jest dopasowanie kolorów. Srebrzysty zegarek, stalowa bransoletka i stalowe pierścionki wyglądają o wiele lepiej niż srebrzysty zegarek, czerwona bransoletka i pierścionki we wszystkich kolorach tęczy oraz brązie i błękicie.

Jeśli chcesz coś urozmaicić, połącz zimne kolory z zimnymi metalami. Srebro i błękit świetnie ze sobą współgrają, podobnie jak złoto i czerwień. Możesz przejść dalej w skomplikowaną koordynację i mieszanie kolorów, gdy masz już podstawy, ale posiadanie jednego srebrnego pierścionka w morzu złota z pewnością będzie wyglądać jak przeoczenie. Jeśli chcesz nosić zarówno złoto, jak i srebro, staraj się zachować równowagę. W ten sposób będzie to wyglądać jak celowy zamiar oraz uzyskasz dobre rozłożenie zimnych i ciepłych tonów.

Znajomość tych najlepszych praktyk – „zasad” – pozwala je nagiąć, a nawet złamać, jeśli tak zdecydujesz. Istnieje duża różnica między ich przypadkowym złamaniem, a celowym przeciwstawieniem się im. Różnica tkwi w historii, którą opowiadasz. Akcesoria to jedne z najlepszych na świecie tematów do rozpoczęcia rozmów. Opowiedz swoją historię po swojemu.

Aby uzyskać jeszcze więcej informacji i pomocy w wyborze pierścionków, przeczytaj nasz niezbędny poradnik o męskich pierścionkach.

Zapytaliście – Odpowiedzieliśmy