365-dniowa polityka zwrotów
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł-
22 153 14 54 - (dni robocze w godz. 08:00 - 16:00)

4 pytania, które należy zadać przed zakupem zegarka z widocznym mechanizmem

Niezależnie od tego, czy spędzasz godziny czy minuty na zastanawianiu się, czy zegarek z widocznym mechanizmem jest dla ciebie - oraz oferujesz pieniądze na wysokiej jakości mechanizm i materiały - jesteś winien sobie, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas. Jak to zrobić? Zadając właściwe pytania.

Niezależnie od tego, czy kupujesz zegarek po raz pierwszy i zdecydowałeś się schować smartfon do kieszeni, czy jesteś mężczyzną z kolekcją zegarków pod zamkiem i kluczem, kupienie zegarka z widocznym mechanizmem to duże przedsięwzięcie. Łatwo jest zakochać się w designie tak, aby stracić z oczu bardziej praktyczne względy: czy sam się nakręca? Czy mogę wymienić paski? Czy rzeczywiście mogę zobaczyć wskazówki i sprawdzić godzinę?

Aby pomóc ci śledzić wiele szczegółów, które sprawiają, że zegarek z widocznym mechanizmem jest świetny (jeśli nie wspaniały), przygotowaliśmy listę kontrolną pytań, które należy zadać przed zakupem twojego.

1. Jakiego rodzaju mechanizm cię interesuje?

Mechanizm zegarka jest jak silnik samochodu – to on sprawia, że działa.

Jeśli chodzi o zegarki z widocznym mechanizmem, są 2 typy mechanizmów, które naprawdę mają znaczenie – automatyczny (samonakręcający się) i mechaniczny (ręcznie nakręcany). Te mechanizmy są najważniejsze w zegarkach z widocznym mechanizmem – można zobaczyć, jak wewnętrzne mechanizmy poruszają się w idealnym rytmie.

Zegarki automatyczne nakręcają się samoczynnie i ładują ruchem twojego nadgarstka, a nie bateriami. Gdy nosisz zegarek, energia magazynuje się za pomocą sprężyny. Zegarki automatyczne są klasyfikowane jako zegarki mechaniczne, ponieważ można je również ręcznie nakręcać.

Istnieją kwarcowe zegarki z widocznym mechanizmem (na baterie), ale nie zapewniają tego samego wrażenia co mechaniczne z widocznym mechanizmem. Wiele z nich ma wycięte tarcze szkieletowe, które jedynie wyglądają jak koła zębate i trybiki.

Zegarki i zegarki kieszonkowe z widocznym mechanizmem są zwykle drogie ze względu na rodzaj ruchu, jaki mają. Stworzenie automatycznego mechanicznego zegarka szkieletowego kosztuje więcej niż zegarka kwarcowego.

Co się stanie, jeśli twój zegarek automatyczny się zatrzyma? Nie możesz wiecznie nosić swojego zegarka na rękę. Co się stanie, jeśli automatyczny zegarek się zatrzyma? Zegarki automatyczne muszą być nakręcane samodzielnie (twoim ruchem) lub ręcznie, aby naładować swoją rezerwę mocy. Bez tego odprężą się i przestaną działać po wyczerpaniu rezerwy – gdzieś między 36 a 48 godzinami.

Odprężenie się automatycznego zegarka z widocznym mechanizmem nie jest niebezpieczne. Pozwolenie mu na wykorzystanie rezerwy mocy nie zaszkodzi tej chwili. Jeśli zależy ci na dokładności, najlepszym rozwiązaniem jest utrzymywanie go nakręconego. Użyj automatycznego rotomatu zegarka, gdy go nie nosisz lub nie nakręcasz ręcznie każdego dnia.

Kiedy nadejdzie czas, aby ponownie założyć zegarek automatyczny, nakręć go ręcznie, aby ponownie uruchomić.

Na zdjęciu Rotomat i zamykane, polerowane czarne pudełko na zegarki - 5 zegarków, Zegarek Asmund Dante I ed., Zegarek Jacob Dante - Edycja limitowana, Zegarek Shaun Ambitio, Zegarek Kristian Mariner & Zegarek Julian Troika

Potrzebujesz rotomatu? Jedną z jego zalet jest to, że twój zegarek automatyczny będzie chodził na czas i będzie gotowy do noszenia. Nie ma potrzeby ciągłego nakręcania zegarka, gdy zdecydujesz się go ponownie założyć.

2. Jak dużą część tarczy chcesz zobaczyć?

Zakładając, że zdecydujesz się na mechaniczny lub automatyczny zegarek z widocznym mechanizmem, następne pytanie dotyczy tego, jak duża ekspozycja sprzętu cię interesuje. Piękno zegarka szkieletowego polega na tym, że tarcza jest całkowicie lub częściowo zdjęta, a wnętrze zegarka jest widoczne.

 1. Tarcza
  Tarcza to część, która została wycięta w zegarku szkieletowym. Wyświetla czas oraz składa się ze znaczników godzin i wskazówek.
  Na niektórych całkowicie szkieletowych zegarkach odczytanie godziny może być trudne, ponieważ wskazówki wtapiają się w tło. Jeśli to problem, rozważ
  zegarek z widocznym mechanizmem z częściową tarczą – na której liczby są nadal widoczne oraz łatwo jest zerknąć w dół i odczytać godzinę.
 2. Wskazówka
  Wskazówki wskazują na znaczniki godzin, aby pokazać czas.
 3. Koperta
  Pomyśl o całym zegarku… to koperta trzyma wszystko razem. Koperty zegarków mogą być dowolne, od plastikowych po złote. Koperty ze stali nierdzewnej to wspaniała opcja ze względu na cenę i trwałość. Tył koperty może być również metalowy lub szklany, jeśli masz zegarek z wystawową kopertą.
 4. Szkło
  Przezroczysta część zegarka – ta, przez którą patrzysz – nazywana jest szkłem. Może być wykonana ze szkła, plastiku lub szafiru. Szkło szafirowe jest opcją najbardziej odporną na zarysowania i wpływa na cenę.
 5. Uchwyty
  Uchwyty są zwykle wykonane z metalu i mocują kopertę zegarka do pasków. Jeśli chcesz zmienić
  paski do zegarka, upewnij się, że są połączone za pomocą szybkozłączek, aby ułatwić zmianę.
 6. Ramka
  Ramka to pierścień otaczający tarczę zegarka, który utrzymuje szkło na miejscu. Wykorzystują ją niektóre
  komplikacje zegarków.
 7. Koronka
  Koronka to ta część zegarka, która ustawia czas, zmienia datę lub w mechanicznym zegarku z widocznym mechanizmem nakręca sprężynę główną. Pomyśl o niej jako o centrum dowodzenia.
 8. Indeksy

Indeksy godzin mają różne formy – standardowych liczb, cyfr rzymskich, a nawet kropek – i wskazują godziny 1-12.

Jaka jest różnica między zegarkami ażurowymi, zegarkami szkieletowymi i zegarkami z otwartym sercem? Dla wielu miłośników zegarków prawdziwy zegarek z widocznym mechanizmem to taki, w którym płytki i mosty są ozdobione skomplikowanymi wzorami i wzorami. To ta ozdoba oddziela zegarki szkieletowe od ażurowych.

Ażurowe zegarki nadal mają widoczne mechanizmy zegarowe, ale brakuje im detali, które oferują prawdziwe zegarki z widocznym mechanizmem. Należy zauważyć, że zegarki ażurowe i szkieletowe są często łączone razem i nazywane zegarkami z widocznym mechanizmem.

Jeśli obawiasz się, że zdjęcie zbyt dużej części tarczy będzie trudne do odczytania lub zbyt przyciągające wzrok, rozważ zegarki z otwartym sercem. Są to zegarki mechaniczne z małym otworem na tarczy, który ujawnia równowagę wewnątrz. Zegarki z otwartym sercem pozwalają zobaczyć prawdziwe serce zegarka bez poświęcania wzornictwa i dekoracji, które często można znaleźć na tarczy.

3. Jakiego koloru metal zwykle nosisz?

Być może masz już pierścionek lub bransoletkę, do których chciałbyś dopasować swój zegarek na rękę z widocznym mechanizmem? W takich sytuacjach mądrze jest dopasować kolory twoich metali. Jeśli szukasz zegarka z widocznym mechanizmem, który pasuje do złocistego pierścionka, zalecamy wybór złocistego zegarka z metalową bransoletą. A jeśli nosisz srebrzysty, stalowy lub platynowy pierścionek lub bransoletkę, wybierz srebrzysty zegarek z widocznym mechanizmem i pasujący do niego pasek.

Jaki jest twój budżet? Na koszt zegarka z widocznym mechanizmem duży wpływ ma nie tylko mechanizm, ale także materiał koperty i paska zegarka.

Na szczycie listy białych i srebrzystych zegarków znajduje się platyna. To ciężki, wytrzymały metal, który odzwierciedla swoją rzadkość w cenie. Srebro nie jest popularnym wyborem, ponieważ metal łatwo matowieje, a większość stali nierdzewnej może wyglądać jak srebro w znacznie lepszej cenie.

W przypadku zegarków w kolorze żółtym i złocistym, najdroższe zawsze jest złoto. Jeśli nie chcesz wydawać całej swojej gotówki na prawdziwe złoto, wybierz złocistą stal nierdzewną. Otrzymasz odpowiedni wygląd za ułamek ceny.

Jak wytrzymały powinien być męski zegarek z widocznym mechanizmem? Pracujesz rękami lub masz zamiar codziennie nosić zegarek z widocznym mechanizmem? W takim przypadku dobrym pomysłem może być wybranie wytrzymałego metalu, takiego jak stal nierdzewna.

Chociaż stal nierdzewna jest powszechnie kojarzona z urządzeniami i przyborami kuchennymi, jest również popularnym wyborem w przypadku zegarków. Stal nierdzewna ma srebrny wygląd i można ją polerować na połysk lub wyszczotkować, aby uzyskać matowe wykończenie. Zachowuje swój kolor i nie matowieje. Może być również dostępna w wielu kolorach imitujących złoto i różowe złoto. Stal nierdzewna jest łatwa do czyszczenia, bardzo trwała, odporna na zarysowania i korozję. Jest również znacznie tańsza niż inne metale.

Niezależnie od wybranego metalu upewnij się, że jest hipoalergiczny, aby zmniejszyć ryzyko reakcji alergicznej. W Trendhim wszystkie nasze metale są testowane pod kątem zawartości niklu i posiadają certyfikat, że nie zawierają niklu i są bezpieczne w noszeniu.

4. Jaką historię chcesz opowiedzieć zegarkiem z widocznym mechanizmem?

Zanim André Charles Caron stworzył pierwszy zegarek z widocznym mechanizmem w 1760 roku, wewnętrzne działanie zegarka było zawsze ukryte, aby chronić go przed żywiołami. Ale pan Caron miał inne plany. Wiedział, że sekret wewnątrz jest czymś, czym warto się podzielić… wiedział, że w środku jest jakaś historia, która czeka na opowiedzenie (przynajmniej zobaczenie).

To jest podstawa ostatniego pytania, które musisz sobie zadać – jaką historię chcę opowiedzieć? Uważamy, że akcesoria to drobne szczegóły, które tworzą niezapomniany moment. Zegarek, który nosisz, to jeden mały sposób na wyrażenie tego, kim jesteś, bez konieczności mówienia ani słowa.

Szukasz steampunkowego zegarka lub czegoś eleganckiego do noszenia na profesjonalnym poziomie? Zegarki z widocznym mechanizmem dla mężczyzn przyciągają wzrok i gwarantują temat do rozmowy, ale ich rozmiar i konstrukcja mogą wpływać na sposób ich noszenia.

Ogólna zasada jest taka, że koperta zegarka powinna być proporcjonalna do twojej postury – niezbyt obszerna i niezbyt delikatna. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat rozmiaru koperty twojego zegarka i tego, jak upewnić się, że twoja pasuje.

Weź również pod uwagę praktyczny aspekt zegarka z widocznym mechanizmem – mechaniczne zegarki szkieletowe nie będą wymagały baterii, ale nakręcenia. Zegarki automatyczne wykorzystują twoje ruchy do zasilania i dzięki nim nie wymagają nakręcania. O rytuale nakręcania zegarka mówi wielu kolekcjonerów zegarków. To fizyczne połączenie z ich zegarkiem z widocznym mechanizmem rozpoczyna się każdego dnia. Czy to może być coś dla ciebie?

Szukasz czegoś na specjalną okazję lub prezent? Być może odpowiedzią jest zegarek z widocznym mechanizmem z limitowanej edycji. To coś, co pasuje do twojej osobowości i robi prawdziwe, jedyne w swoim rodzaju wrażenie. I będziesz jednym z nielicznych mężczyzn na świecie z tym zegarkiem. A może chcesz nosić coś swobodnego na co dzień?

Bez względu na to, jaką historię opowiesz, jeśli nosisz coś wyjątkowego jak męski zegarek z widocznym mechanizmem, zostanie ona usłyszana.