Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Nadal pracujemy i wysyłamy zamówienia, jak zwykle!
365-dniowa polityka zwrotów z dowolnej przyczyny
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
i
12 251 82 71 - (dni robocze w godz. 09:00 - 17:00)
Wszystkie akcesoria
Dopasuj akcesoria
Biżuteria
Torby i portfele
Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Nadal pracujemy i wysyłamy zamówienia, jak zwykle!
Trendhim EU shipping Wysyłamy wszystkie zamówienia z Danii w UE. Uwzględnione są wszystkie cła i podatki do X_VALUE.Zobacz opcje wysyłki.
Nadal pracujemy i wysyłamy zamówienia, jak zwykle!
Dostawa 19 zł - Bezpłatna ponad 149 zł
i
Trendhim
×
Trendhim
Język:
Bransoletki
Golenie
Kapelusze
Kolczyki
Krawaty
Muszki
Naszyjniki
Okulary przeciwsłoneczne
Paski
Pielęgnacja brody
Pierścionki
Portfele
Poszetki
Rękawiczki
Spinki do krawatów
Spinki do mankietów
Szaliki
Szelki
Szpilki do marynarki
Torby
Zegarki
12 251 82 71
Dni robocze w godz. 09:00 - 17:00
Zobacz wszystkie

Co założyć na rozmowę kwalifikacyjną: poradnik dla mężczyzn

Zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną – w co się ubrać? Bez względu na zadanie, nasz kompletny poradnik pomoże ci stworzyć wygląd, który jest dopracowany i złożony.

Napisałeś CV, który można opisać wyłącznie jako epickie. Uścisk dłoni przy zamykaniu transakcji zapewnia odpowiednią przyczepność i czułość, która sprawia, że odbiorcy są pod wrażeniem i lekko płaczą z zazdrości o twoją męską sprawność. Twoje referencje są w gotowości dzięki entuzjastycznym opisom twojego profesjonalizmu, charakteru i etyki pracy (dzięki, babciu).

Oficjalnie zrobiłeś wszystko, co możesz.

Ale co założysz na rozmowę kwalifikacyjną?

Całe to przygotowanie, a teraz musisz się ubrać? Rozmowa o pracę dotyczy dosłownie bycia ocenianym. Nie ma innego momentu w życiu, w którym jesteś na widoku, kiedy twoja przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są przeczesywane jak kamienie w japońskim ogrodzie.

Opracowaliśmy kompleksowy poradnik, który pomoże ci zaplanować i uzyskać wygląd na rozmowę kwalifikacyjną z precyzją podobną do ninja oraz przywrócić trochę bardzo potrzebnego Zen do faktycznego przygotowania do rozmowy. Wiesz ... pytania i inne rzeczy.

Najpierw najważniejsze...

Dowiedz się, co noszą twoi przyszli współpracownicy. Sprawdź witrynę pracy, konto LinkedIn lub media społecznościowe i zobacz, jak wyglądają ludzie.

Pojaw się niedaleko swojego przyszłego biura w porze obiadowej. Jak ubrani są mężczyźni? Elegancko czy swobodnie? Przygotuj to, co widzisz i zrób to lepiej. Celem jest, aby osoba przeprowadzająca rozmowę wyobraziła sobie, że tam pracujesz. Dopasowanie jest tak samo ważne jak wyróżnienie się.

Wiemy, że każde miejsce pracy jest inne i niepowtarzalne – tak jak rzeczywista praca. Ubieranie się do startupu jest zupełnie inne niż do biura korporacji.

Najlepszym sposobem jest skorzystanie z naszych wskazówek i pomysłów dotyczących ubierania się na rozmowę kwalifikacyjną oraz dostosowanie ich do siebie. Zawsze lepiej jest przesadzić niż pokazać się w szortach i sandałach.

Pomysły na strój na rozmowę kwalifikacyjną w korporacji lub formalną biznesową

 • Garnitur w jednolitym kolorze grafitowym lub ciemnogranatowym – 2-guzikowy, jednorzędowy z naciętymi klapami
 • Koszula z mankietami w kolorze białym lub niebieskim (kolor dopasowany do garnituru) – sprawdzą się również subtelne paski
 • Skórzany pasek, który pasuje do twoich butów
 • Krawat
 • Ciemne skarpety
 • Tradycyjne skórzane buty pasujące do paska – oksfordzie lub brogsy

Pomysły na strój na rozmowę kwalifikacyjną w stylu smart casual (swobodnym biznesowym)

 • Marynarka w kolorze ciemnogranatowym lub grafitowym
 • Biała koszula z guzikami i mankietami
 • Ciemne jeansy lub chinosy khaki – dobrze dopasowane i o dopasowanym wyglądzie (nie workowate)
 • Skórzane buty, które skłaniają się ku elegancji – oksfordzkie
 • Opcja: Brązowy, czarny lub granatowy sweter z koszulą – zachowaj prostotę i czystość tekstury swetra (bez brzydkich bożonarodzeniowych swetrów, prosimy)

Krawat

Tradycyjne krawaty robią najlepsze pierwsze wrażenie.

Rozmowa kwalifikacyjna nie jest czasem, aby iść na całość i założyć najdziwniejszą kombinację kolorów, jaką możesz znaleźć. Po zdobyciu pracy będzie dużo czasu na zaprezentowanie swojego stylu.

Wybierz ostrożne podejście z bardziej tradycyjnym krawatem, który pasuje do twojego stroju. Trzymaj się wzoru w kropki, paski lub paisley w tradycyjnych kolorach.
Dla odrobiny formalności dodaj spinkę do krawata (pasującą do twojego zegarka) . Utrzyma krawat w dobrym miejscu i będzie wykrzyknikiem w twoim stroju do wyrażenia „zatrudnij mnie!”.

Nie jestem pewien, który węzeł finalizuje umowę ? Nie możesz się pomylić wybierając węzeł połowa Windsora .

A co z tym zwariowanym okolicznościowym krawatem od cioci? Zachowaj go na bożonarodzeniową imprezę w biurze.

Czy powinieneś założyć muszkę na rozmowę kwalifikacyjną? Ponieważ nawet najprostsza i najbardziej stonowana muszka składa oświadczenie, zostaw swoją, aż do podpisania umowy. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest zasłonięcie twojego CV i kwalifikacji zawodowych jedwabną kokardą na szyi.

Zegarek

Prosty zegarek z czystymi liniami pokazuje dbałość o szczegóły.

Jaki zegarek powinieneś założyć na rozmowę o pracę? Może się to wydawać głupim pytaniem. Kogo obchodzi, jaki zegarek nosisz, dopóki masz kwalifikacje do pracy, prawda? Nie prawda.

Rozmowa kwalifikacyjna jest jedną z okazji, podczas których ważne są szczegóły. Każda linia w twoim CV została dokładnie sprawdzona, a teraz siedzisz przed osobą, która przeprowadziła kontrolę. Każdy szczegół twojej osoby składa się na większy obraz – obraz „czy on tu pasuje”.

Jeśli rozmawiasz w garniturze, wybierz zegarek pasujący do formalności. Wybierz coś prostego, eleganckiego i gustownego. Nie możesz się pomylić wybierając prosty zegarek.

Jeśli twoja rozmowa o pracę odbywa się w biznesowym swobodnym stylu i uwielbiasz sportowe zegarki, wybierz mniej krzyczący ze swojej kolekcji. Biorąc pod uwagę każdy aspekt twojego wyglądu – nawet ten mały – pokazujesz, że zwracasz uwagę na szczegóły. A który Dyrektor HR nie szuka tego w pracowniku?!

Część skupienia się na szczegółach oznacza upewnienie się, że metale pasują do siebie. Metal w twoim zegarku powinien pasować do innych metali, które nosisz . Jeśli twój ma skórzany pasek, upewnij się, że pasuje do twojego paska do spodni.

Torba

Smukła, klasyczna skórzana torba przeprowadzi cię przez rozmowę kwalifikacyjną.

Pojawienie się na rozmowie kwalifikacyjnej z pustymi rękami (lub, co gorsza, trzymając telefon), jest poważnie odradzane. Noszenie twojej torby na siłownię jest równie złe.

Chociaż nie musisz zabierać ze sobą domowego biura, zawsze warto zabrać ze sobą mały notatnik i długopis. Nawet jeśli nie napiszesz ani jednej notatki podczas całego procesu, umieszczenie jej przed sobą na stole mówi przyszłemu szefowi, że jesteś uważny, gotowy do działania i przygotowany.

Czy będziesz musiał pokazać swoją pracę? Na wszelki wypadek zabierz ze sobą laptopa. Upewnij się, że pobrałeś na pulpit pliki lub przykłady swojej pracy. To nie jest kawiarnia… nie pytaj o wi-fi. Nie oczekuj też, że rekruter będzie cierpliwie czekać, aż będziesz się starał znaleźć przykłady swojej pracy. Bądź przygotowany.

Jaka jest najlepsza torba do zabrania na rozmowę o pracę? W większości sytuacji zostaw nieporęczną torbę podróżną w domu i wybierz elegancką torbę listonoszkę lub teczkę. Wybierz jedną z wysokiej jakości skórzanych toreb z prostymi liniami i klasycznymi detalami .

Inne klasyczne kształty do rozważenia to torby tote , torby na laptopa i torby folio.

Pasek

Nawiąż współpracę dzięki prostemu skórzanemu paskowi.

Pasek powinien zawsze pasować do twoich butów, a buty muszą pasować do stroju. Oznacza to, że jedyną opcją jest wysokiej jakości skórzany pasek.

Wybierz pasek z prostą klamrą – w matowym metalu, który pasuje do metalu w twoim zegarku.

Mniejsze szczegóły

Pokazanie, że możesz się skupić, jest ważną umiejętnością w każdej pracy.

Jesteśmy oczywiście fanami akcesoriów. Wszystkie małe detale pomagają opowiedzieć twoją historię i uczynić ją wyjątkową. Rozmowa kwalifikacyjna nie jest jednak czasem, aby odchodzić zbyt daleko od brzegu.

Ważne jest, aby rozważyć twoje spinki do mankietów , spinkę do krawata, poszetkę i szpilkę do klapy . Chociaż te przedmioty mogą nadać osobowości nijakiemu garniturowi i krawatowi, mogą również sprawić złe wrażenie.

Pamiętaj, że chcesz wyglądać na dopracowanego i profesjonalnego. Jeśli ubierasz się i masz ochotę trafić do klubu... zaszedłeś za daleko. Nie pozwól, aby twój strój odciągnął uwagę od twoich kwalifikacji.

Czy możesz założyć bransoletkę na rozmowę kwalifikacyjną? Zawsze najlepiej jest zachować ostrożność i zostawić bransoletkę w domu.

Podobnie jak w przypadku swojego paska i zegarka, upewnij się, że wszystkie metale współpracują i pasują do siebie.

Najważniejsze akcesorium – twoja twarz

Pokaż najpierw swoją najlepszą twarz.

Możesz doskonalić umiejętności związane z pracą i zdobywać doświadczenie w różnych dyscyplinach, aby wzbogacić swoje CV… ale masz tylko jedną twarz. To twarz, którą zabierzesz na rozmowę i miejmy nadzieję, że przyniesie ci pracę. Upewnij się, że jest dobra.

Jeśli jeszcze jej nie nawilżasz, zacznij teraz! Uzyskanie kontroli nad łuszczącą się, suchą skórą jest ważne w najlepszym wyglądzie.

Upewnij się, że twoja broda jest dobrze zadbana i dbasz o nią olejkiem do brody . Jeśli się golisz, daj sobie czas na golenie bez pośpiechu i stawienia się na rozmowie z kawałkami papieru toaletowego przyklejonymi do szyi.

Zwróć szczególną uwagę na swoje włosy. Idź starannie uczesany i z zadbaną twarzą. Jeśli i tak masz się ostrzyc, zrób to dwa dni przed rozmową.

5 wskazówek dla zabójczej aplikacji o pracę

Jeśli ostatecznie nie zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, nie ma znaczenia, jak elegancki jest twój krawat, jak klasycznie wygląda twoja torba i jak dobrze uczesana jest twoja broda.

Zapytaliśmy Daniela Bauna, Menedżera HR w Trendhim, o wgląd w to, jak napisać świetną aplikację o pracę i otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

 1. Napisz, aby otrzymać pracę – nie, aby zostać zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną. „Muszę natychmiast zobaczyć twoje znaczenie dla tego stanowiska. Nie mam czasu myśleć o tobie w roli. Muszę poznać fakty, doświadczenie i od razu wiedzieć, że chcę dowiedzieć się więcej”.
 2. Ustrukturyzuj swoje CV. „Zachowaj strukturę swojego CV. Prosty błąd w odstępie lub literówka pokazują, że ignorujesz szczegóły. Każda kropka w twoim CV mówi coś o tobie. Bądź konkretny i powiedz mi dokładnie, czym zajmowałeś się na poprzednich stanowiskach. Pomyśl: newslettery trzy razy w tygodniu dla 15 000 czytelników, a ja zwiększyłem listę z 280 czytelników. Najważniejsze są szczegóły.”
 3. PDF. PDF. PDF. „Zawsze wysyłaj swoje CV i list motywacyjny w formacie PDF. Są łatwe do otwarcia i pozwalają kontrolować odstępy, układ itp.”
 4. Bądź sobą. „Jak napisano ofertę pracy? Czy została napisana z humorem? To klucz do odpowiedzi. Jeśli ogłoszenie było sztywne i korporacyjne, napisz odpowiednio swoją aplikację. W Trendhim chcemy prawdziwych (zainspirowanych) ludzi – a nie sztywnych typów: powiedz mi, co powinienem zrobić, a zrobię to.
 5. Edytuj. „Nie spiesz się, pisząc swoje CV i list motywacyjny. Nigdy nie spiesz się z procesem. Napisz to dzisiaj i przeczytaj jutro przed wysłaniem.”

Zapytaliście – Odpowiedzieliśmy

Czy ładne ubranie się na rozmowę kwalifikacyjną świadczy o dbałości o szczegóły?

Może świadczyć. Jednak dobry rekruter przygotuje pytania, które naprawdę pokażą, ile uwagi poświęcasz szczegółom.


Czy dobre ubranie się na rozmowę kwalifikacyjną zapewnia mocne pierwsze wrażenie?

O ile nie masz rozmowy o pracę dla firmy modowej, osoba przeprowadzająca wywiad jest prawdopodobnie całkiem normalna. Może nie mieć pojęcia, co jest modne i ile wysiłku wymagało, aby wyglądać tak dobrze, jak ty.

Zauważą, jeśli będziesz wyglądać niechlujnie lub będziesz źle ubrany. Właśnie tam pojawia się prawdziwe pierwsze wrażenie. Jeśli trafiłeś na rozmowę, to dlatego, że zostałeś wybrany i firma jest zainteresowana tym, co masz do powiedzenia.

Spotykasz się osobiście z osobą, która zamierza (dosłownie) płacić za twoje rachunki. Połączenie zwycięskiego pierwszego wrażenia z pewnością nie zaszkodzi.


Czy mogę ubrać się na czarno na rozmowę kwalifikacyjną?

Wiele porad mówi „nie”. My mówimy, że jeśli to właśnie masz i pasuje dobrze, to to załóż! Zwłaszcza jeśli jest to twoja pierwsza rozmowa kwalifikacyjna lub dopiero zaczynasz.

Jeśli masz wybór między grafitowym (ciemnoszarym) a granatowym garniturem, wybierz ten drugi.


Co jeśli mój garnitur nie pasuje tak dobrze? Czy nadal powinienem założyć go na rozmowę kwalifikacyjną?

Najważniejsze jest to, że masz kwalifikacje do pracy oraz potrafisz przedstawić swoje myśli, pomysły i osobowość podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli garnitur jest niesamowicie za duży lub za mały, musisz rozwiązać ten problem przed założeniem go. Pożyczenie garnituru taty może pokazać rekruterowi, że nie włożyłeś wystarczająco dużo wysiłku w proces. To wiadomość, której nigdy nie chcesz wysłać.

Jeśli dopasowanie jest zbyt mocne, upewnij się, że jesteś zadbany, buty są czyste, a krawat prosty – kontroluj to, co możesz. A gdy otrzymasz pierwszą wypłatę… kup nowy garnitur.


Nowe artykuły

Spersonalizowane akcesoria do twojego garnituru ślubnego

Dowiedz się, jak uzupełnić swój garnitur, korzystając z profesjonalnych porad dotyczących spersonalizowanych akcesoriów.

Okulary przeciwsłoneczne – chroń swoje oczy przed słońcem

Wszystko, co musisz wiedzieć o ochronie swoich oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV i oślepiającym blaskiem. Jak wy...

W co się ubrać na festiwal muzyczny – Przewodnik po stylu letniego festiwalu

Jeśli chodzi o festiwale, chodzi o akcesoria (i zabawę). Zebraliśmy nasze najlepsze wskazówki, aby zapewnić, że wybierze...

Pomysły na prezenty na Dzień Ojca

Okaż swojemu tacie trochę miłości dzięki naszym starannie dobranym prezentom i pomysłom na Dzień Ojca.

4 stylowe wskazówki o noszeniu męskich pierścionków

Dowiedz się, jak stylowo nosić męski pierścionek i sprawdź nasze bestsellery w poszukiwaniu inspiracji.

Wybierasz się gdzieś? Jak spakować się w podróż służbową

Dowiedz się, jak spakować się lekko na swoją następną podróż służbową. Nasi podróżujący w interesach prezentują, co zabr...

Zrób to dobrze za pierwszym razem: porady i pomysły dotyczące grawerowania

Twój poradnik o grawerowaniu prezentów dla niego, dzięki któremu zrobisz to dobrze za pierwszym razem.

Pędzel do golenia 101: Twój niezbędny poradnik o pędzlach do golenia

Twój najlepszy poradnik o pędzlach do golenia z włosiem borsuka, dzika, końskim i syntetycznym.

Golenie na mokro – Twój niezbędny poradnik

Żaden mężczyzna nie zasługuje na zacięcie się brzytwą. Dowiedz się, jak uzyskać bliskie golenie w tym kompleksowym porad...

Zobacz wszystkie artykuły
Cofnij
Resetuj moje hasło

Hurrra! Wysłaliśmy do Ciebie e-mail. Wkrótce będziesz się w stanie zalogować!

Ups! Potrzebujemy Twój emailPoprawny adres mailowy